Editörler : "eskiyara"Pangaea
15 Eylül 2021 07:28

Okullara Ne Zaman TYP-İŞKUR Personeli Verilecek?

Arkadaşlar, okullar hamdolsun 2 haftadır açık. Ancak büyük bir personel eksikliği var. Bu durumu okullarında nasıl çözdünüz ? Personelin geleceği net bir tarih var mı?

Euphratestigris
Yasaklı
15 Eylül 2021 08:03

Daha yeni başvurular alınmaya başlamış. Bir ayı bulur.

b3rn4
Müsteşar
15 Eylül 2021 09:05

Sanki okulların açılacağı belli değilmiş gibi bu işleri bu zamana bırakıyorlar. Hem de böyle bi süreçte okullar en az 1 ay personelsiz kalıyor. Kurul toplantısında işkur elemanlarının ancak 1 ay sonra gelebileceği söylendi bize.

hsnsylk
Genel Müdür
15 Eylül 2021 10:53

Hükümet partisi ilçe başkanları ne zaman isterse o zaman sana mı soracaklar ?

ebuducane
Daire Başkanı
15 Eylül 2021 13:27

Vallahi otu çöpü haber yapan Memurlar Net. En başta bu konuyu haber yapsın. Okullarda sadece öğretmen var. Temizlik personeli yok. Covide rağmen okulları açtılar eyvallah da coviderağmen okulları pis bırakmaya göz yummak? Allah vicdan versin......

ebuducane
Daire Başkanı
15 Eylül 2021 21:50

Yok mu bilgisi olan arkadaşlar??????

ebuducane
Daire Başkanı
16 Eylül 2021 06:57

Güncel

Euphratestigris
Yasaklı
16 Eylül 2021 07:38

Yanlış bilgi vemişim. Dün sordum. Ödenek olmadığı için bu sene verilmeyecek dendi. En azından benim çalıştığım ilde öyleymiş.

Euphratestigris, 3 yıl önce

Daha yeni başvurular alınmaya başlamış. Bir ayı bulur.

ebuducane
Daire Başkanı
16 Eylül 2021 18:58

Uykularrrr hAram oldu gençliğim yalan olduUuuu. Nerede bu İŞKURRRRR

Puyule489
Aday Memur
16 Eylül 2021 21:32

Benim çalıştığım ilde de bu yıl çok az alım oldu. Birçok okul hiç alamayacakmış. Alan okullar da bir (1) adet eleman ile yetinecekmiş. 600 kişilik okulda şu an iki hizmetli ile yürütmeye çalışıyoruz. Çok zor oluyor gerçekten. Güvenlik görevlisi de istihdam edilmeyecek.

ebuducane
Daire Başkanı
17 Eylül 2021 07:41

Yani okul açmak marifet değil. İstediği an devlet ücretli öğretmen görevlendirebiliyor ama aynı paraya çalışacak hizmetli alamıyoruz.

Okul 2 haftadır açık okulda 1 personel eksiği var bizim de aynı şekilde....

Puyule489, 3 yıl önce

Benim çalıştığım ilde de bu yıl çok az alım oldu. Birçok okul hiç alamayacakmış. Alan okullar da bir (1) adet eleman ile yetinecekmiş. 600 kişilik okulda şu an iki hizmetli ile yürütmeye çalışıyoruz. Çok zor oluyor gerçekten. Güvenlik görevlisi de istihdam edilmeyecek.

kalkanli
Kapalı
17 Eylül 2021 10:15

1 eki̇mde başlayacak tüm türki̇ye de dostum. herkes başinin çaresi̇ne baksin

ebuducane
Daire Başkanı
17 Eylül 2021 14:55

Başka ne yapıyoruz ki?

kalkanli, 3 yıl önce

1 eki̇mde başlayacak tüm türki̇ye de dostum. herkes başinin çaresi̇ne baksin

baypdr
Aday Memur
17 Eylül 2021 18:05

Ankara Sincan alımlar yapıldı ama yetersiz.

17 Eylül 2021 19:43

Bizim okulda hizmetli yok, 350 kişilik okul, kendimiz bir tane tuttuk, parasını öğretmenler ödüyor, tabi sigorta yok, yani yaptigimiz suç oluyor ama başka çare bulamadik

skramz
Daire Başkanı
17 Eylül 2021 20:14

bizde de 500 kişilik okul bi tane bile yok gelip gelmeyeği bile belirsiz

Puyule489, 3 yıl önce

ebuducane
Daire Başkanı
17 Eylül 2021 21:05

Öğretmenlere hiç bir şey olmaz ama okul Müdürü tuttuğunuz ücretliden sorumlu olduğu için büyük para cezaları alır.....

Ben böyle kepazelik daha görmedim. Ne demek 350 öğrenciye SIFIR hademe??!

derin sessizlik, 3 yıl önce

Bizim okulda hizmetli yok, 350 kişilik okul, kendimiz bir tane tuttuk, parasını öğretmenler ödüyor, tabi sigorta yok, yani yaptigimiz suç oluyor ama başka çare bulamadik

friedhelm
Daire Başkanı
17 Eylül 2021 22:19

Bu sene geçen yıla göre çok çok az personel görevlendirmesi yapacaklarmış. İkili öğretim yapan bin kişilik okula bir personel ya düşer ya düşmez diyorlar.

okuryazar3
Müsteşar
17 Eylül 2021 22:28

Yaşadığım bölge,yakın çevresiyle ortalama 300 bin nüfus,yaklaşık 400 civarı okul alınacak personel sayısı 75..İyi ki matematik bilen yok:))

75 i 400 e ben bölemedim haksızlık oluşacak bana saldırılacak gibi:((

friedhelm
Daire Başkanı
17 Eylül 2021 23:18

Durum aynen bundan ibaret. Okulların çoğu gündelikçi çalıştırıyor. Tabi milli eğitim bunu yasaklıyor. Her türlü önlemi aldık diyip 400 okullu bir yere 75 personel vermek nasıl bir mantıktır nasıl bir hezeyandır. Okullara personel vermediler ya şimdi olacaklar üzerine düşünelim: -Okullardaki işleyeşi bilmeyen veliler okul pis diye şikayet edecektir. Cimer gibi yerlere. Tabi bu durumda idare soruşturma geçirecek okullara müfettişler gelecektir. -Okul temiz kalsın diye öğretmenin cebinden çıkan parayla gündelik hesabı çalışan hizmetliler de milli eğitim takibine takılacak yine müfettişler gelecek ve soruşturmalar yapılacak ve akabinde idareler cezalandırılacak. Okullar yine pis kalacak. -Bir hizmetlinin okul aile birliği hesabından sigorta ile usule uygun çalışması nereden baksanız 3500 lira. Çoğu okulda da pandemi nedeniyle kasalar boş. Hadi bunun için para istedin öğrencilerden. Para istemek kesinlikle suç. Bu da mümkün değil netice de okullar yine pis kaldı. Yani üç ihtimal saydık üçünün de oluru yok. MEB diyor ki kısaca al eline paspası bezi temizlik yap. Ders anlatma.
okuryazar3, 3 yıl önce

Yaşadığım bölge,yakın çevresiyle ortalama 300 bin nüfus,yaklaşık 400 civarı okul alınacak personel sayısı 75..İyi ki matematik bilen yok:))

75 i 400 e ben bölemedim haksızlık oluşacak bana saldırılacak gibi:((

ebuducane
Daire Başkanı
18 Eylül 2021 07:09

Herşeyi çok güzel ifade etmişsiniz hocam. Ama işin ilginç yanı hiç bir haber kanalı veya haber sitesi bunu gündeme getirmiyor. Memurlar net bir haber bari yapsa....

Okullar açıldı ama temiz değil.........

friedhelm, 3 yıl önce
Durum aynen bundan ibaret. Okulların çoğu gündelikçi çalıştırıyor. Tabi milli eğitim bunu yasaklıyor. Her türlü önlemi aldık diyip 400 okullu bir yere 75 personel vermek nasıl bir mantıktır nasıl bir hezeyandır. Okullara personel vermediler ya şimdi olacaklar üzerine düşünelim: -Okullardaki işleyeşi bilmeyen veliler okul pis diye şikayet edecektir. Cimer gibi yerlere. Tabi bu durumda idare soruşturma geçirecek okullara müfettişler gelecektir. -Okul temiz kalsın diye öğretmenin cebinden çıkan parayla gündelik hesabı çalışan hizmetliler de milli eğitim takibine takılacak yine müfettişler gelecek ve soruşturmalar yapılacak ve akabinde idareler cezalandırılacak. Okullar yine pis kalacak. -Bir hizmetlinin okul aile birliği hesabından sigorta ile usule uygun çalışması nereden baksanız 3500 lira. Çoğu okulda da pandemi nedeniyle kasalar boş. Hadi bunun için para istedin öğrencilerden. Para istemek kesinlikle suç. Bu da mümkün değil netice de okullar yine pis kaldı. Yani üç ihtimal saydık üçünün de oluru yok. MEB diyor ki kısaca al eline paspası bezi temizlik yap. Ders anlatma.
Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi