Editörler : Pangaea
12 Ocak 2008 13:34

Çalışma Ekonomisi Mezunları Platformu.

arkadaşlar,

forumdaki başlıklarda dikkat ettim de sadece 3 kişiyiz galiba.

eğer daha fazlaysak burada toplanalım ve sorunlarımızı paylaşalım isterim

mesela,bu son alımda 4001 kadrolarını saymazsak sadece maliye tercihleri yapabildik

ayrıca a grubu kadrolarda da çok fazla talep edilen bir bölüm değiliz.

ama ben diyorum ki diğer iibf bölümlerinden temelde bir farkımız yok.

bu tür ya da başka durumları siz de sorun kabul ediyorsanız çözümlemek adına neler yapabiliriz?

düşüncelerinizi paylaşın lütfen...

Çeko Mezunları -Tek Başlık-Gubaz

kuzey84
Aday Memur
12 Ocak 2008 15:32

arkadaşim bende Çeko Mezunuyum şimdi Gümüşhane maliyede çalışıyorum Söyledikleri İçtenlikle katılıyorum çeko bölümünün Yeni ve mezun sayısının az olması çeko Mezunlarını fazla Önemsememelerine neden oluyor onun için çeko mezunları olarak birlik içinde hareket edilmesi ve sesimizin birilerine duyurulması gerekmekte çünkü bu bölümün buna herbölümden daha çok ihtiyacı olduğuna inanmaktayım....

zezem
Aday Memur
12 Ocak 2008 16:21

kuzey84,

en azından bizim bölümden birinin bir kuruma girmiş olduğunu öğrendim,tebrik ederim,çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.

başlıkla ilgilendiğin için teşekkür ederim ama gördüğün gibi çok fazla değiliz.

diğer başlıklardan iki arkadaş daha var ama ne yapabiliriz,sorunlarımızı kime nasıl duyurabiliriz?

cekomustafa
Aday Memur
12 Ocak 2008 18:40

Arkadaşlar merhaba.Bu başlığın açılmasına oldukça senvindim.Ben 2004 gazi çeko mezunuyum. Şuan Maliye Milli Emlak Memuruyum.

Çeko mezunu olarak çekocuların i.i.b.f. öğrencileri içinde arka planda kalmasına üzülüyorum. Bunun sebebini bölümümüzün yeterince tanınmamasından/tanıtılmamasından kaynaklandığını düşünüyorum.

umarım başlık kapanmaz

zezem
Aday Memur
12 Ocak 2008 20:23

bi tek ben yazsam da kapanır mı acaba arkadaşlar:)

anlaşılan bu durumdan bizden başka rahatsız olan yok

ya da ne biliim çeko mezunları arasında memur olmak isteyen pek yok heralde

bu son alımlarda bakıyorum ibffcilerin tercihlerine son ihtimal ptt yazdım,maliye ilk tercihlerim arasında diyo ya da önceki alımlarda benimle aynı puanda biri tapuya girmiş

ya en azından bu tür kurumlara doğrudan ibff mezunlarının hepsine tercih hakkı verseler

ya da kurumları eşit olarak dağıtsalar,4421 daha avantajlıydı mesela

hangimiz bilinçli girdik ki bu bölümlere,bilseydim işletme,iktisat falan okurdum

neyse arkadaşalar,umarım bi şekilde gerekli yerlere ulaşırız

sanki bu site devlet personel başkanlığı'nca takip ediliyo gibi geliyo bana,belki okurlar:)

soldier_@
Kapalı
13 Ocak 2008 00:15

ben de varım ama henüz mezun değilim 3.sınıfım:)

kuzey84
Aday Memur
13 Ocak 2008 13:19

merhaba arkadaşlar bu siteyi kapatmayalımm ve tanıdığımız bütün çeko bölümü mezun ve öğrencilerini bu sitede toplamaya çalışalşım ben şimdiden tanıdığım çeko mezunlarına ulaşmaya çalışip ve bu siteye yönlendirmeye çalışacağım burada yeni fikirler üreterek çeko bölümünün tanıdılmasını ve sorunlarını biryerlere ulaştırmaya çalışalım.....

inspire
Aday Memur
13 Ocak 2008 14:02

GÜNCEL

cekomustafa
Aday Memur
13 Ocak 2008 14:38

G Ü N C E L

zezem
Aday Memur
13 Ocak 2008 15:00

soldier_@,

mezun olman şart değil,sen bakma başlığın öle olduğuna,hoşgeldin aramıza,senin için daha faydalı olur kanısındayım,senin için her şey yeni başlıyo,bizlerin tecrübeleri sana fikir verir umarım,ama sakın erteleme ne yapıcan konusunda,şim tam zamanıdır,özeli de seçsen kamuyu da şimdiden araştırmalara başla,staj yap,dersleri geçmek için değil öğrenmek için takip et derim...

böyle bilmiş bilmiş konuşmakla umarım sıkmadım seni ama hakkaten gerçek hayat okul bittikten sonra tokat gibi çıkıyo karşına...

umarım şu a grubu kadolarda yaş sınırının kalkması komşuda pişer bize de düşer şeklinde olur,umarım önümüzdeki bi engel daha kalksın mantığı yoktur altında:)

cekomustafa
Aday Memur
15 Ocak 2008 22:33

Arkadaşlar mezun olan arkadaşlarınızdan bildiğiniz kadarıyla çeko mezunlarının istihdam durumu devlette mi yoğunlaşıyor; özel sektörde mi? paylaşırsanız sevinirim

matcı
Aday Memur
18 Ocak 2008 22:08

guncel

guitarist34
Aday Memur
03 Nisan 2008 17:16

Çeko okuyan birisi olarak benim gördüğüm büyük işletmelerde özellikle İnsan Kaynakları departmanlarında daha bir aranıyor olmaları.Biz çeko lu olarak aslında iktisattan hiçbir farkımız yok sadece bir iki dersimiz farklı o kadar.

arzu_han
Aday Memur
04 Nisan 2008 09:57

inanamıyorum yaa çeko ya dair bir başlık,nasıl sevindiğimi anlatamam merhb arkadaşlar,kpss ye hazırlananlar içinde çk az olduğumuzu sanıyorum fazla da tanınmıyoruz zaten,siz nereleri tercih edersniz maliyeden başka,çünkü maliye yazarsak rakip çk fazla orada,birşwy sorucam gümrük nasıl bir bayan için bir bilginz var mı

nur87
Aday Memur
20 Temmuz 2008 22:40

arkadaşlar meraba bnde çeko 3. sınıftayım:)kpss ye çalışırken hangi konulara ağırlık vermem gerekiyor acaba?mesela türkiye iş kurumu memurluğu için gk gy ve çeko çalışmam yeterli midir?

keles2775
Aday Memur
21 Temmuz 2008 10:55

Merhaba bölümdaslar bu sayfayı gorunce ınanın çok sevındım.evet bu sayfayı gundemde tutalım.hala bu bolumu bılmeyen tanımayan ınsanlar var 2 yıllık mı ev ekonomisi mi gibı seyler soruyorlar deli olutyorum.evet çekocular sesımısı dduyuralım neden ıktısat ışletme gıbı bızım de kpss b grubundan gırecgımız yerler genıs degıl.tapuya pttt ye çoğu yere gıremıyoruz sahı sınav nasıl geçtı.tahmını benım 80 net var ama emın olamadığım sorularda var.yanı 5 asağı yada 5 yukarıda gelebılır

asuf
Memur
09 Ağustos 2008 21:59

merhaba arkadaşlar böyle bir grup açılmasına çok sevindim bende bu sene mezun oldum aslında bölümümüzün kıymetini bilmiyoruz özel sektörde aranan bi meslek özellikler kendinizi geliştiriseniz paraya paar demeyenler var ama benim gözüm yükseklerede değil ben kadrolu bi devlet işine girmek istiyorum hemde çookk:(( bu sene kursa yazıldım kpss için gk-gy alanda kendi alanımı yapmayı düşünüyorum çalışma sos. güv bakanlığı hedefim...yolun başındayım daha tecrübeli arkdaşlarım bilgilerini benimle paylaşırsa sevinirim kitaplar konusunda(kpss) her türlü konuda yardımınızı bekliyorum :))) herkese başarılar yolumuz açık olsun

arzu_han
Aday Memur
10 Ağustos 2008 11:57

günaydınn çekocularr,başlığımızı ilk sayfaya taşıdılar bari fikir paylaşalım,çekonun yazabiliceği yerler:

maliye

tr iş kurumu

4001

başka var mı pekii

rimdalv
Memur
10 Ağustos 2008 15:20

Selam ÇEKOcu arkadaşlar..Bir İİBF bölümü olmamıza rağmen yeterince bilinmememizden kaynaklı problemleri hepiniz yaşamışsınızdır diye düşünüyorum.. Bunun aşılması bölümümüz mezunlarının iyi yerlere gelmesi ile gerçekleşecektir. İş alanını soran arkadaşlar için birkaç cümle etmek gerekirse; bu bölümden mezun arkadaşlarım arasında tüm iibf lilerden olduğu gibi bankacılar ekstra olarak sendikacılar ve devletin çeşitli birimlerinde çalışanlar var.. Ben de 1 yıl kadar özel sektörde çalıştıktan sonra Maliye Bakanlığının B grubu memurluğuna atandım 1 yıl kadar önce.. Özel sektörle Karşılaştırıldığında çeşitli avantaj ve dezavantajların olduğunu ve bunların kişisel ve düşünsel yapıya göre farklılık gösterebilceğini söyleyebiliriz.. Netice itibariyle özel sektör yerine devlet babanın kanatları altını tercih edecek çekocu arkadaşlara tavsiyem kesinlikle belirli bir müddet dişlerini sıkarak A grubu kadrolara hazırlanmalarıdır..

dreamfd
Genel Müdür
11 Ağustos 2008 08:36

ben de varım..

11 Ağustos 2008 11:27

ben de...

Toplam 1256 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi