Editörler : E.Kayı Han
«222324252627282930313233»

KPSScocuk
Şef
23 Ocak 2023 02:13

Hepimiz aynı durumdayız hastane rapor verdi hastahasta çağırıldım gitmesem burnumdan getirecekler varya ahhh imkansızlık bir saniye durursam Allah büyük ama bir arkadaşım yeni başlamıştı göreve sekreterlik okumuş 1 ay çalıştı ataması oldu sağlık bakanlığına kalemde ağladı kız kurtuluyorum diye yemin ederim bak 1 ayda durumumuzu anladı onun adına ben nasıl mutlu oldum

ulutek, 1 yıl önce

Böbrek kumu dökerken bile duruşmadaydım dün. Kıvrana kıvrana yazdım duruşmada. Kusura bakmayın da o durumda olmama sebep olan yine kalem arkadaşlarımdı. 1.5 aydır tek başıma çalışıyorum çalışmadıkları için işi bana yıkan hakimlerin de işine geliyor nasıl olsa çalışan biri var siz gidin diyorlar adeta 1600 derdestli mahkemede tek başımaydım hastayım gitsem duruşmaya girecek kimse yok. Eminim diğer kalem arkadaşlarım gibi rapor alsam kaytarsam ibreti alem sallandırırlar beni adliyenin önünde. Yazıklar olsun. Bizden çalıp birilerine yaranmak için ceplerini dolduranlar utansın hakkım haram zıkkım olsun. hiç seslerini de çıkarmazlar ah vah diyip 5 dakka sonra iş itelerler. Gerekçe yazmaktan yargılama gideri harç hesaplamaktan bile acizler, ama cepleri dolar, adında çok çalışırlar terfiyi de alırlar. Helal etmiyorum hangi tanrıya inanıyorlarsa ona sesleniyorum. Eğer adilsen gök üzerlerine çöksün. Ben adil olmadığını seçimden önce düşük model arabayla seçim Başkanlığı yapanın seçimden sonra son model jeeple adliyeden çıkışını gördüğümde anladım. Değilsin veseni umursayan kimse yok diline dolamışlar adalet!. Boş makamlarda ego şişirenlere, emeğimi sömürenlere hakkımı helal etmiyorum. Tepeme bombalar yağarken arkalarına bile bakmadan, bir açıklama bile yapmadan çekip gittiklerinde; kibirden kasıla kasıla yürüyenlerin korkudan gözlerinin dolduğunu gördüğümde anladım ben kimin gerçekten yiğit kimlerin gerçekten yürekli olduğunu. Ben son ana kadar sahadayım varsın onlar takdir edilsin varsın onlar kıymet görsün. Katibi istifa eden hakim de gördüm. Dosyalarını inceleyip masasına istifliyordu. Duruşmaya çıkıyorduama ne hikmetse dosyaların zabıtı yoktu. Kararı sözlü söylüyordu ama yazan yoktu. Kısacası katibi olmadığı için o anlığına varlığının bir anlamı yoktu. (?) ozamana kadar bunun farkında olmadığını söylemiştibana. Amir memur bilincinde aynı safta omuz omuza olduğumuz bilinmeli. Bir görevlinin olmaması bir diğerini etkiliyorsa o görevli -o ünvan- o kadar önemlidir. Hakim-Savcı-Yim-Katip-Mübaşir -adliye bazında- eşit değer görmelidir. Nitelikte eşit nicelikte elbet amir olmalıdırlar. Kibirlerinde gözüm yok tek isteğim emeğimin ve mesleğimin değer görmesi. bileğimin halkıyla kazıyarak girdim ben bu mesleğe. Kimseye laf söyletmem cepheyi terk edip de gitmem. Bi sürü arkadaşım istifa edip tıbbi sekreter oldu. Minimum 15.000 maaş diyorlar. Herkesin kendince hesabı var ama ben susmayacağım. Kimse de aksini iddia etmesin tüm mecralarda sesimizi duyuralım. Elbet duyan olur.

Hacimirza
Müsteşar Yardımcısı
23 Ocak 2023 20:52

İlgili yerlere yazalim

katipkalemi
Şube Müdürü
23 Ocak 2023 21:17

Bu videoyu izleyelim izletelim. Gerekli yerlere ulaşmasını sağlayalım.

https://youtu.be/8RXHVMeM-2o

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
24 Ocak 2023 13:42

destek

kadir.akc
Aday Memur
25 Ocak 2023 10:03

Malesef Adalet Bakanlığı personeli her geçen gün daha fazla ezilmektedir.

Zapt Edilen Katip
Şube Müdürü
25 Ocak 2023 11:01

Değerli arkadaşlar, herkesin ortak sorunları bellidir.

E-devlet kullanmayan, CİMER'e yazamayan, sosyal medya kullanmayan, bir dilekçe dolduramayan arkadaşların aramızda olmadığını düşünüyorum, işimiz bu zaten.

Bunun haricinde bahsi geçen sorunlarla ilgili olarak;

Biz ADLİYE ÇALIŞANLARI olarak ''ADALET HİZMETLERİ SINIFI'nın kurularak ortak sorunlarımızın bu başlık altında değerlendirilmesini, yıllardır uyutmayı bırakmalarını, personelin artık göz göre göre uyutulamayacak durumda olduğunu, hepsinden daha önemlisi !

ADLİYE PERSONELLERİNİN GEÇİNEMEDİĞİNİN dikkate alınmasını, bu hususta düzenlemeler yapılarak;

* Adliye personeline Seyyanen Zam

* Kira yardımı

* Fazla mesai ücretlerinde düzenleme

* Yemek + Yol yardımları

* Nöbet ücetlerinde düzenleme

* Havuz ücretlerinin personele iade edilmesi

gibi sorunlarda personelin ortak sıkıntılarına çare olunması gerektiği ELZEMDİR, GEREKLİDİR VE ŞARTTIR!

Bunları, bu talepleri, bu sorunları...

* CİMER'e yazarak,

* Sosyal medyada avukat orjinli milletvekillerini etiketleyip duyurarak,

* Hangi sendikada olursak olalım sendika şube başkanlarına ve genel merkezlere birer imzalı ve yazılı dilekçe göndererek,

* Biriminizdeki müdür ve hakim/savcılara/başsavcılara bu durumu adabı ile ''DEFALARCA'' dile getirerek,

* Yılın belli dönemlerinde strateji geliştirme başkanlığı ve ilgili Adalet bakanlığı anketlerine, formlarına, öneri ve şikayet tablolarına bu sorunların eklenmesini amirlerden talep ederek,

gibi gibi ... aklıma gelmeyen onlarca yolu kullanarak, deneyerek bu işi başarabiliriz.

katipkalemi
Şube Müdürü
25 Ocak 2023 11:28

sonuna kadar destekliyoruz

Zapt Edilen Katip, 1 yıl önce

Değerli arkadaşlar, herkesin ortak sorunları bellidir.

E-devlet kullanmayan, CİMER'e yazamayan, sosyal medya kullanmayan, bir dilekçe dolduramayan arkadaşların aramızda olmadığını düşünüyorum, işimiz bu zaten.

Bunun haricinde bahsi geçen sorunlarla ilgili olarak;

Biz ADLİYE ÇALIŞANLARI olarak ''ADALET HİZMETLERİ SINIFI'nın kurularak ortak sorunlarımızın bu başlık altında değerlendirilmesini, yıllardır uyutmayı bırakmalarını, personelin artık göz göre göre uyutulamayacak durumda olduğunu, hepsinden daha önemlisi !

ADLİYE PERSONELLERİNİN GEÇİNEMEDİĞİNİN dikkate alınmasını, bu hususta düzenlemeler yapılarak;

* Adliye personeline Seyyanen Zam

* Kira yardımı

* Fazla mesai ücretlerinde düzenleme

* Yemek + Yol yardımları

* Nöbet ücetlerinde düzenleme

* Havuz ücretlerinin personele iade edilmesi

gibi sorunlarda personelin ortak sıkıntılarına çare olunması gerektiği ELZEMDİR, GEREKLİDİR VE ŞARTTIR!

Bunları, bu talepleri, bu sorunları...

* CİMER'e yazarak,

* Sosyal medyada avukat orjinli milletvekillerini etiketleyip duyurarak,

* Hangi sendikada olursak olalım sendika şube başkanlarına ve genel merkezlere birer imzalı ve yazılı dilekçe göndererek,

* Biriminizdeki müdür ve hakim/savcılara/başsavcılara bu durumu adabı ile ''DEFALARCA'' dile getirerek,

* Yılın belli dönemlerinde strateji geliştirme başkanlığı ve ilgili Adalet bakanlığı anketlerine, formlarına, öneri ve şikayet tablolarına bu sorunların eklenmesini amirlerden talep ederek,

gibi gibi ... aklıma gelmeyen onlarca yolu kullanarak, deneyerek bu işi başarabiliriz.

Yaylaköy
Şef
26 Ocak 2023 09:24

Hacimirza
Müsteşar Yardımcısı
26 Ocak 2023 13:16

Ece Üner in paylaştığı #liyakat etiketine yazalım

Zapt Edilen Katip
Şube Müdürü
27 Ocak 2023 09:43

Prof. Dr. Ersan ŞEN'in paylaşımını tüm adliye çalışanları sosyal mecralarda paylaşırsa iş daha güzel yerlere gelebilir.

katipkalemi
Şube Müdürü
27 Ocak 2023 21:29

Yeni video geldi izleyelim izletelim

https://youtu.be/y65QKlqIqeY

farik mümeyyiz
Aday Memur
29 Ocak 2023 16:41

Destek

kafabirmilyon
Aday Memur
29 Ocak 2023 17:12

Memnunsen?le durmak yok yula devam :)

habuldum
Kapalı
29 Ocak 2023 17:18

+2

elsa5
Aday Memur
29 Ocak 2023 18:25

Destek

Ahetab21
Memur
31 Ocak 2023 22:30

Vallahi geçinemiyoruz:((

farik mümeyyiz
Aday Memur
31 Ocak 2023 22:37

Devletimiz gördüğüm kadarı ile katip ve mübaşir dışında herkesi ihya etti. Hiç bir iyileştirme almayan katip ve mübaşir ortada kaldı. Ne hikmetse en çok ezilen de onlar, en çok şükreden de onlar.
31 Ocak 2023 23:48

gram şerefi olan sendikadan ayrılır
Toplam 704 mesaj
«222324252627282930313233»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi