Editörler : "eskiyara"Pangaea
07 Şubat 2014 17:50

Yeni kanun taslağı görevde olan okul müdürlerini kapsamıyor.

"(7) İl Milli Eğitim Müdürü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, Eğitim Denetmeni, Okul ve Kurum Müdürü, Müdür Başyardımcısı ve Müdür Yardımcısı olarak görev yapanların hizmet süresine ve/veya isteğe bağlı yer değiştirmelerine ilişkin usül ve esaslar yönetmelikle belirlenir.
22.maddede 7 nolu değişiliğe göre görevde olan yöneticileri kapsıyor.8.madde yeni görevlendirmeleri kapsıyor.

alis853
Şef
07 Şubat 2014 17:51

8.madde yeni atananlar için

bifefomat
Daire Başkanı
07 Şubat 2014 18:03

nasıl yani hocam açıklar mısın biraz

neo_x05
Genel Müdür
07 Şubat 2014 19:28

Görevde olanları kapsıyor hocam.

kyturan
Şef
07 Şubat 2014 19:44

maalesef herkesi kapsıyor 4 yılı dolduran..

amasyada05
Memur
07 Şubat 2014 19:46

Müsteşar hariç herkesi kapsıyor

haktannn
Daire Başkanı
07 Şubat 2014 19:58

benim taslaktan anladığım şu an asaleten değilde görevlendire olanların iptal oluyo ,ama bundan sonra yapılacak atamalar vali görevlendirmesi ile olucak

07 Şubat 2014 20:01

yahu arkadaşlar toplam 4 yılmı bu yoksa kurumda 4 yılmı

bifefomat
Daire Başkanı
07 Şubat 2014 20:01

bana de biraz öyle gibi geldi hocam inşallah öyledir

07 Şubat 2014 20:05

yanıltmayın bey efendi.

şu an mevcut yöneticilerin tamamını kapsıyor.

okul bazında 4 yılını doldurmayanlar hariç bütün yöneticileri bu kızıl kıyamet bekliyor.

bifefomat
Daire Başkanı
07 Şubat 2014 20:06

inanası gelmiyor insanın bu şimdi ne anlama geliyor

07 Şubat 2014 20:19

saçmalığın daniskası bu..üstelik kazanılmış hak yok,cemaatcileri temizliycen diye katliam yapmanın bir anlamı yok..Cemaatçi de olsa işini layıkıyla yapıyorsa insanların inancından bize ne

melihbey
Memur
07 Şubat 2014 20:22

"(7) İl Milli Eğitim Müdürü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, Eğitim Denetmeni, Okul ve Kurum Müdürü, Müdür Başyardımcısı ve Müdür Yardımcısı olarak görev yapanların hizmet süresine ve/veya isteğe bağlı yer değiştirmelerine ilişkin usül ve esaslar yönetmelikle belirlenir.

bence görevde olanları kapsamıyor.

mitril
Genel Müdür
07 Şubat 2014 20:46

Bu başlık ve altındaki bazı yorumların amacı ne? Maddeyi nerenizle okuyorsunuz.

Bence şöyle bence böyle. Sencesi falan yok, herkesi kapsıyor. Git biraz Türkçe paragraf, okuduğunu anlama sorusu falan çöz, sonra yorum yap. Allah Allah ya...

Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibanyla halen Okul ve Kurum Müdürü, Müdür Başyardımcısı ve Yardımcısı olarak görev yapanlardan görev süresi dört yıl ve daha fazla olanların görevi, 2013-2014 eğitim öğretim yılının bitimi itibanyla başka bir işleme gerek kalmaksızın sona erer.

amasyada05
Memur
07 Şubat 2014 21:01

Şunu bile okuyup anlamayanları gerçekten göre vden alınmalı

mitril, 10 yıl önce

Bu başlık ve altındaki bazı yorumların amacı ne? Maddeyi nerenizle okuyorsunuz.

Bence şöyle bence böyle. Sencesi falan yok, herkesi kapsıyor. Git biraz Türkçe paragraf, okuduğunu anlama sorusu falan çöz, sonra yorum yap. Allah Allah ya...

Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibanyla halen Okul ve Kurum Müdürü, Müdür Başyardımcısı ve Yardımcısı olarak görev yapanlardan görev süresi dört yıl ve daha fazla olanların görevi, 2013-2014 eğitim öğretim yılının bitimi itibanyla başka bir işleme gerek kalmaksızın sona erer.

yumurcak
Müsteşar Yardımcısı
07 Şubat 2014 21:06

katılıyorum amasyada05 hocam.

melihbey
Memur
07 Şubat 2014 21:14

olası danıştay iptali için tasarı bence güzel olmuş.bu açıdan bakan hiç kimse yok.22. maddenin 7 .fıkrasını iyi okuyun derim.bizleri kapsamıyor.danıştay sbs gibi hadi iptal etti ne olcak?düşünün.tasarı iptaller için bire bir. sonuna kadar destekliyorum

amasyada05
Memur
07 Şubat 2014 21:19

Yahu arkadaşum bu tasarı zaten mevcut cemaatçi idarecileri yok etmek içğn yazılmış.Sen neden bahsediyosun.

melihbey, 10 yıl önce

olası danıştay iptali için tasarı bence güzel olmuş.bu açıdan bakan hiç kimse yok.22. maddenin 7 .fıkrasını iyi okuyun derim.bizleri kapsamıyor.danıştay sbs gibi hadi iptal etti ne olcak?düşünün.tasarı iptaller için bire bir. sonuna kadar destekliyorum

melihbey
Memur
07 Şubat 2014 21:22

iyi işte

amasyada05, 10 yıl önce

Yahu arkadaşum bu tasarı zaten mevcut cemaatçi idarecileri yok etmek içğn yazılmış.Sen neden bahsediyosun.

doğruca
Kapalı
07 Şubat 2014 21:35

değerli arkadaşlarım,tasarının tamamını ve gerekçelerini madde madde okudum ve anladığımı,düşüncelerimi siz dostlarla paylaşmak istedim.

bu tasarının mecliste verilecek önergelerle biraz daha iyileştirilmesini ümit ediyorum aynen yasalaşırsa korkarım şu anda idarecilik yapan ve idarecilikte 4 yılını dolduran herkesin(şu anda görev yapılan kurum değil toplamda kesintisiz son 4 yılını dolduran)bu eğitim öğretim tılı sonunda idarecilik görevi sona eriyor.şunu gözden kaçırmayın,şu anda meclise verilen birbaşka tasarıda ismini hatırlayamadım,devlet memurlarının yargıya başvurup yürütmeyi durdurma hakları elden gidiyor.zaten tasarıda açıkça belirtmiş,idarecilik görevi kazanılmış hak değildir diye

arkadaşlar tasarıyı ve maddeler halinde gerekçelerini okumanızı ve yorumlarınızı paylaşmanız dileği ile hepinize saygılar sunuyorum

peerless88
Şef
07 Şubat 2014 23:20

o zaman bi okuldaki 20 yıllık idarecinin görevi bu yılsonu otomtikmnen bitiyor ölemi

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi