Editörler : Pangaea

Yasaklı
23 Şubat 2021 15:41

45.000 öğretmen fazlası var 20.000 kadro verilmiş.

bütçenin %97'si personel giderlerine gidiyor diyen milli eğitim bakanı yine bütçeyi harcamış.

45.000 öğretmen fazlasının olduğu bir bakanlık neden hala bu denli yüksek alım yapıyor?

https://www.sayistay.gov.tr/tr/Upload/62643830/files/raporlar/kid/2019/Genel_B%C3%BCt%C3%A7e_Kapsam%C4%B1ndaki_%20Kamu_%C4%B0dareleri/MILLI%20EGITIM%20BAKANLIGI.pdf

tablo 6 , 8 , 9'u inceleyin

23 Şubat 2021 15:47

+nı verdim kardeşim mühendisten fazla alınan bütün branşlar kaldırılsın

Kasvetinrengi06
Aday Memur
23 Şubat 2021 15:55

Gereksiz imam-din kültürü kadrosunu çıkarmak çözüm olabilir öyleyse

Tabi kendileri hiç bir meziyete sahip olmadan üretmeden zengileşen tayfadan oldukları için üreten Tabakaya da antisempati beslerler.Maaşları da gözü gözüne batar.Kendi maaşından feragat etsinler memur maaşı alsınlar öyleyse görelim demokrasi güvercinlerini.Bu ülke de işlevsiz yüzlerce milletvekili var hepsi hazineye yük

Yine de öğretmenlerin durumu 1 tık iyi.Diğer teknik bölümler de neredeyse hiç atama yok Ya la.

Bilim ve sanayi başkanlığına ayrılan bütçe diyanete ayrılan bütçenin 10 da 1 i bile değildir.Tabi bulunduğu şehirden bile dışarıya adım atacak maddi özgürlüğü olmayan insanlara aya gitmeyi hedef biçen Başkan olduğu sürece böyle masallara kanan çok çıkar

lunaaaa
Aday Memur
23 Şubat 2021 16:21

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Öğretmen düşmanlarına bakın hele. Her bölümden öğretmen fazlası yok bu bir. İkincisi her yıl 20 bine yakın öğretmen emekli oluyor. Yani devlet atama ile ihtiyacı karşılamıyor bile. Öğretmen mezunu olmayanlar bu işin içine girmeyenler bilgi sahibi olmadan fikrini belirtme cehaleti göstermesin.

Kasvetinrengi06
Aday Memur
23 Şubat 2021 16:23

İlave olarak askıya alınan kamu yatırımları vssvss..Aslında çok daha fazla öğretmenin istihdam edilmesi lazım.az bile..Dediğiniz gibi emekli sayısı çok daha yüksek..40-50 kişilik sınıflardaeğitim veriliyor artık..Son yıllarda devasa atamaya sahip din kültürü kadrosu belki burada dengeyi gereksiz yere oynatmış olabilir

23 Şubat 2021 16:26

tamam istediğiniz kadar kadro verilsin ama kpss baraj puanı 85 yapılsın kabul mu.90 alıp atanamayan mühendis varken 70 alıp atanabilmek için kimse kadro sayısı artırılsın diyemez

lunaaaa, 3 yıl önce

Öğretmen düşmanlarına bakın hele. Her bölümden öğretmen fazlası yok bu bir. İkincisi her yıl 20 bine yakın öğretmen emekli oluyor. Yani devlet atama ile ihtiyacı karşılamıyor bile. Öğretmen mezunu olmayanlar bu işin içine girmeyenler bilgi sahibi olmadan fikrini belirtme cehaleti göstermesin.

Kasvetinrengi06
Aday Memur
23 Şubat 2021 16:28

Kardesim bende mühendisim.Aynı zamanda teknik öğretmenlik yetkim var

Öğretmenlerin taban puanları 78-79 dan başlıyor ama onlar eğitim bilimleri bazın da da değerlendirilmeye tabi tutuluyorlar.Ayrıca mülakat var.92 puanla şutlanan çok arkadaş oldu mülakatta

Birsz rabiacılık yapıyorlar işin özü..

Tabi gönül isterki herkes emeğiyle merkezi atamayla bol bol atansın..İnsanları birbiriyle düşman etmeye çalışıyorlar izin vermemek lazım..Ben bir mühendis olarak bu hükümetten çok çektim.Hakkımı da helal etmiyorum..

BilinmeyenMaceracı, 3 yıl önce

tamam istediğiniz kadar kadro verilsin ama kpss baraj puanı 85 yapılsın kabul mu.90 alıp atanamayan mühendis varken 70 alıp atanabilmek için kimse kadro sayısı artırılsın diyemez

23 Şubat 2021 16:34

Herkes ne çektiyse şu mülakattan çekti.adam kaç puan alırsa alsın gençlik kollarında kaydı yoksa eleniyo.Böyle bi işe alım çekli mi olur

Kasvetinrengi06, 3 yıl önce

Kardesim bende mühendisim.Aynı zamanda teknik öğretmenlik yetkim var

Öğretmenlerin taban puanları 78-79 dan başlıyor ama onlar eğitim bilimleri bazın da da değerlendirilmeye tabi tutuluyorlar.Ayrıca mülakat var.92 puanla şutlanan çok arkadaş oldu mülakatta

Birsz rabiacılık yapıyorlar işin özü..

Tabi gönül isterki herkes emeğiyle merkezi atamayla bol bol atansın..İnsanları birbiriyle düşman etmeye çalışıyorlar izin vermemek lazım..Ben bir mühendis olarak bu hükümetten çok çektim.Hakkımı da helal etmiyorum..

Happy new
Daire Başkanı
23 Şubat 2021 16:36

Ne düşmanlığı kardeşim. 1 yıldır online eğitim var. Okullar hala açılmadı açılsa da haftada 2 gün gidecekler nereden kaynaklanıyor bu öğretmen ihtiyacı. Asker polis alımı öğretmen alımı kadar yok. Formalite mülakatı bile o kadar zorlukla torpilin içinden zorlukla geçtik diye anlatıyorlar.

Öğretmen atamasının fazla olması tamamen baskıdandır .

lunaaaa, 3 yıl önce

Kasvetinrengi06
Aday Memur
23 Şubat 2021 16:52

Mülakat kısmı hariç evet haklısın kardesim.Ama burada problem öğretmenler değil.

Öğretmenlerle diğer teknik bölümler kıyaslanamaz bile

Bak bakan ne diyor ihtiyaç fazlası.Bu tamamen algı..Bazı branşlar hariç tabi..

Mühendislere ve diğer teknik kadrola ayrılan pay ise acilen müdahale edilmesi gereken bir konu bence

Ama burada sorunun çözümü a ,b mesleğini elelestirmek yerine kendi hakkımızı kendi kadromuzu müdafaa edebilmek

Aksi takdirde olay zenci-köprü fıkrasına dönüyor..

Ayrıca bu içler acısı tablo sadece bize has değil

Happy new, 3 yıl önce

Ne düşmanlığı kardeşim. 1 yıldır online eğitim var. Okullar hala açılmadı açılsa da haftada 2 gün gidecekler nereden kaynaklanıyor bu öğretmen ihtiyacı. Asker polis alımı öğretmen alımı kadar yok. Formalite mülakatı bile o kadar zorlukla torpilin içinden zorlukla geçtik diye anlatıyorlar.

Öğretmen atamasının fazla olması tamamen baskıdandır .

fizyorex
Daire Başkanı
23 Şubat 2021 17:01

En garibi de, biz 60 bin istiyorduk !!!! diye twitterda gündem oluştumak. Aslında 60 bin derken de 40 bin istediklerini herkes biliyordu.

Sürekli ters psikloji yapıyorlar. Okullar kapalı evden çalışması için öğretmen alınıyor ve geçen senelerden 1 tane eksik değil ama yine memnun olmuyorlar :)

Kasvetinrengi06
Aday Memur
23 Şubat 2021 17:05

Cünkü öğretmenler haklarını bizden daha iyi müdafaa ediyorlar ve yine yeterli sayı da da olmasa paylarını alıyorlar

Ha bana kalsa hala yeterli değil..Yılda kaç öğretmen emekli oluyor ? Askıya alınan kamu yatırımları 40-50 kişilik sınıflarda vasat eğitim de tartısmaya acık tabi

Bugün yurtdışında çok daha fazla öğretmenin istihdam edildiği doğru ama burası Türkiye

fizyorex, 3 yıl önce

En garibi de, biz 60 bin istiyorduk !!!! diye twitterda gündem oluştumak. Aslında 60 bin derken de 40 bin istediklerini herkes biliyordu.

Sürekli ters psikloji yapıyorlar. Okullar kapalı evden çalışması için öğretmen alınıyor ve geçen senelerden 1 tane eksik değil ama yine memnun olmuyorlar :)

fizyorex
Daire Başkanı
23 Şubat 2021 17:07

Kesinlikle zaten öğretmenler olmasa şu an biz bu duruma gelemezdik. Yazı bile yazamazdık belki de. Sadece demek istediğim pandemi ortasında 20 bin bence güzel bir sayı. Ters psikoloji gibi düşünüyorum. Yok gerçekten yine de yetersiz olduğunu düşünen varsa saygı duyarım

Cünkü öğretmenler haklarını bizden daha iyi müdafaa ediyorlar ve yine yeterli sayı da da olmasa paylarını alıyorlar

Ha bana kalsa hala yeterli değil..Yılda kaç öğretmen emekli oluyor ? Askıya alınan kamu yatırımları 40-50 kişilik sınıflarda vasat eğitim de tartısmaya acık tabi

Bugün yurtdışında çok daha fazla öğretmenin istihdam edildiği doğru ama burası Türkiye

Kasvetinrengi06
Aday Memur
23 Şubat 2021 17:12

Ülkede ki kıtlıktan size fazla geliyor.Fazla değilaslında..

Mikro psikoloji

Ha ama bakan hala ihtiyaç fazlası olduğunu düşünüyorsa sırayı din kültürü öğretmenlerine vermeli..

fizyorex, 3 yıl önce

Kesinlikle zaten öğretmenler olmasa şu an biz bu duruma gelemezdik. Yazı bile yazamazdık belki de. Sadece demek istediğim pandemi ortasında 20 bin bence güzel bir sayı. Ters psikoloji gibi düşünüyorum. Yok gerçekten yine de yetersiz olduğunu düşünen varsa saygı duyarım

farnasi
Aday Memur
23 Şubat 2021 17:12

Sadece kendilerinin atama beklediğini düşünen bir grup haline dönüştüler. Gelen hiçbir atama sayısını beğenmeyip sürekli daha fazlasını istiyorlar. Devleti oy ile tehdit ederek kadro almaya çalışan insanlar, mesleğe başladıktan sonra da meslekle ilgili şikayetlere devam ediyorlar. Cidden yazık, günah...

fizyorex
Daire Başkanı
23 Şubat 2021 17:13

Fen bilimleri varken din kültürüne yatırım yapılmaması gerekir.

Ülkede ki kıtlıktan size fazla geliyor.Fazla değilaslında..

Mikro psikoloji

Ha ama bakan hala ihtiyaç fazlası olduğunu düşünüyorsa sırayı din kültürü öğretmenlerine vermeli..

23 Şubat 2021 18:39

Osmanlının yıkılış sebeplerinden biri

fizyorex, 3 yıl önce

Fen bilimleri varken din kültürüne yatırım yapılmaması gerekir.

farnasi
Aday Memur
23 Şubat 2021 19:31

allahın beyinsizi seni gündemi nerenle takip ediyosun da böyle bi yorum yazıyosun açık açık oy vermemekle tehdit ediliyor işte neresini anlamıyorsun beyinsiz seni. Yok hükümet istifa yok bakan istifa yok kabine istifa yok o istifa yok cumhurbaşkanı istifa evet canım evet öğretmen ataması yapılmadı diye istifa edilsin nankörler sizi. Ne ağladınız be bi bitmediniz... ülkenin tek mağduru gibi hareket ediyorsunuz düşüncesizler sizi

farnasi
Aday Memur
23 Şubat 2021 19:35

salyalarını her yere bulaştırmaya devam ediyorsun gereksiz seni başka yerde havla ..

Kamilc1
Yasaklı
23 Şubat 2021 20:26

Üniversite sınavında öğretmenliği kazanamayanlar atamalara laf atıyor haydiii işinize bakın .

fizyorex
Daire Başkanı
23 Şubat 2021 21:03

ulan var ya :D

Kamilc1, 3 yıl önce
Üniversite sınavında öğretmenliği kazanamayanlar atamalara laf atıyor haydiii işinize bakın .
Toplam 52 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi