Editörler : "eskiyara"Pangaea
09 Ekim 2012 17:26

29 Ekim günü ilkokullarda kutlama olacak mı?

Bilindiği üzere Kurban bayramı tatili 6 gün oldu (24-29 Ekim). Bu durumda 29 Ekim günü okullarda kutlama olacak mı?

alaattin(bjk)
Genel Müdür
09 Ekim 2012 17:29

Kimse bilmiyor .Ama kutlama yapılacağını düşünüyorum.

mühendisss
Memur
09 Ekim 2012 17:41

Evet bizim okuldaki okul yönetcleri de bilmiyor.

hazeleye
Yasaklı
09 Ekim 2012 20:09

olacak tabii ekdersini de alacaksın bu kadar basit

yorgunsekreter
Aday Memur
10 Ekim 2012 22:46

okullarda tören olmayacak....

bayram tatili herkese 6 gün (resmi tatil) oldu diye açıklaması Sayın ARINÇ'ın o yüzden...

11 Ekim 2012 00:41

bizim ilçede olcak..hem de öğretmenler de yürüycekmiş..öğrencilerle değil..ayrı..çok ilginç geldi bana..öğrencilerle yürürdük de..böylesi ilginç olmuş

11 Ekim 2012 11:20

29 Ekim Cumhuriyet bayramı kutlamaları yapılacak ama öğretmenlerimiz ek ders alır mıyız,tatil olur mu derdindeler.... Tam da başımızdakilerin istediği gibi... Keşke cumhuriyet hiç ilan edilmeseymiş..!

asaygin
Müsteşar
11 Ekim 2012 22:24

@yorgunsekreter,

29 Ekim tarihi her yıl resmi tatildir, bu seneye mahsus değil! bilginize

bifefomat
Daire Başkanı
13 Ekim 2012 09:39

tören olacak. ama yapan yapacak her zamanki gibi. anladın sen onu.

aracanga
Aday Memur
17 Ekim 2012 13:52

köy okulları köylerinde tören düzenleyecekler.(29 ekim pazartesi günü)

Merkezde de görevli okullar ve öğretmenler törene katılacak.net

witchgirl
Memur
17 Ekim 2012 21:02

biz merkezdeyiz....ilkokul olduk. müdür bey görevli olmayıp çağrılmazsak o gün törenimizi okulda gününde yapacağız, milli eğitimden ne olacağına dair kesin yazıyı beklemekteyiz dedi

monpilya
Şube Müdürü
19 Ekim 2012 17:37

aracanga nın yazdığı doğrudur...

aniceman
Daire Başkanı
19 Ekim 2012 18:45

samsun ilkadım merkezde ilkokul olan okulumuzda bayram töreni var. biz okuldayız...

21 Ekim 2012 00:06

İL EMİR VERMEDİYSE HİÇ BİR KUTLAMA YAPILMAZ.

VALİLİKLER VE KAYMAKAMLIKLAR BİLİR.

HATTA BU YIL HİÇ KUTLANMAMSI GEREKİR, BAŞBAKAN YARDIMCISI 6 GÜN BAYRAM TATİLİ DEDİ.

HERKES TATİLE ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN TÖREN YAPACAK, BU ADİL VE MANTIKLI DEĞİL.

21 Ekim 2012 13:54

evet bülent arınç 6 gün dedi buna 29 ekim dahil.Eğer vali ve kaymakam yapılacak diyorsa suç işler bakanlar kurulu kararı var.

vlknelf
Memur
23 Ekim 2012 13:42

bazen gerçekten öğretmenlerimizin çoğunun gerçek öğretmen olup olmadığından şüphe ediyorum ne demek 29 ekim tatil mi ??? zaten her sene 29 ekim tatil olur ancak okullar buna dahil değildir. eğer bugünde kutlama yapmayacaksan ne zaman yapacağız bilmiyorum gerçekten bu vatan için dökülen kanlara yazık olmuş insanlar canını feda ederken bizler 1 gün tatilin derdindeyiz gerçekten hayret.

m-e-v-a88
Daire Başkanı
23 Ekim 2012 22:48

biz saat 10.00 da okulda tören yapıyoruz.

minayy
Daire Başkanı
23 Ekim 2012 22:53

ben de müüdr yetkiliyim ve köydeyim ilçeyede gidemedim hbaerim yok kutlanıp kutkanmıca ama bugün küçük çaplı bir tören yaptık ücretli öğretmene de tatil dedim çocuklarada salı gelin dedim bir sorun olmaz sanıırm tatil diye biliyorum

trakoonia
Yasaklı
24 Ekim 2012 10:05

Öğretmen ve öğrenciler olmasa Türkiye'de hiç bir bayram kutlanamaz, hiçbir anma töreni yapılamaz!

Cumhuriyet!..Cumhuriyet! diye bağıranlar, biz bayram kutlaması, anma töreni yaparken sıcacık evlerinde bi taraflarında pireler uçuyor vaziyettedirler..

Burada kalkıp öğretmenlere akıl vermeye kalkmaları riyakarlıktan başka bir şey değil..

trakoonia
Yasaklı
24 Ekim 2012 10:26

Üstelik sadece Pazartesi günü de değil..

Pazar günü öğleden sonra (saat 13.00'te) Atatürk Büstlerine çelenk koyma törenleri var..

İl ve ilçelerde belirlenen okulların idarecileri,öğretmenleri bayrak-flama ve bir grup öğrenci ile bu törenlere katılacaklar..

(Köylerde de -varsa jandarma- ,muhtarlık ve okulların çelenkleri konulur .

29 Ekim köy okullarında mümkünse köy meydanında kutlanır, tören geçişi yapılır..İlçe MEM'lerden yazı gelmesi gerekir ama bizim ilçe MEM'ler yatış yeri olduğu için bir önceki yılın tören programlarının tarihleri güncellenerek son günde okullara bildirilir..

ki bu da ayrı bir tartışma konusudur)

lycian07
Aday Memur
27 Ekim 2012 13:35

peki hava muhalefeti olursa (yağış) okullarda kutlanacak törenleri iptal edebilir miyiz ? yoksa yağmurun altında mı kutlayacağız kaymakamlıktan yazı gelene kadar?

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi