Editörler : crops35
10 Kasım 2019 01:17

Hocam tabiki en iyisini ben bilirim ama şundan dolayı yazdım. Burada bir çok memur var bana fikir vermek açıksından öneride bulunurlar bende değerlendiririm. Ona göre şekillendiririm fikirlerimi. Amacım bu yani
Muhammetyilmaz58, 4 yıl önce

Terbiyezlik etmek istemem, akıl vermekte haddime değil ama yapacağın işi,seçeceğin işi,ömür boyu içinde bulunacağın işi,memurlar netten alacağın fikirle seçmek ne kadar mantıklı ? Sen artısını eksisini kendi içinde bulman daha mantıklı gelmiyor mu ? Yani beni yine sen bilirsin ama

10 Kasım 2019 01:18

Söyledikleriniz çok mantıklı gece veya hafta sonu açıklayan yerler var. Bunu hiç düşünmemiştim gerçekten her şeyi göz önünde bulunduracağım.
İkmrize53, 4 yıl önce

Dostum her ikisininde avantajı ve dezavantajı var. Sanmaki katip veya ikm olacağım giriş saatim çıkış saatim belli olacak. Aldığım maaş yattığı gün belli olacsk.Rahat rahat sabh 8 akşam 5 gidip geleceğim. Öyle bir dünya yok belediyede çalışmayacaksın. Burda atanma bekleyenden çok şikayetçi olanlar var onlara bi göz at derim. Emin ol dolmuş şöförlüğünde para al paranın üstünü ver daha rahattır. Adalet bakanlığı hem zihnen hem bedenen özel uğraş ister yeri geldiği zaman 2 ye 3 e kadar mesaiye kalırsın. Mesela gece 2 de açıklayan adliyeler var. Arka tarafta kaç kişi o saate kadar çalışıyor göremiyorsun ama yarın o işe girdinmi o arka taraftakilerden birisi sen olacaksın. Hszır öyle kurulu bir tezgahın varken hiç bozma direk dğzenini kur derim. selametle..

robinnohut
Memur
10 Kasım 2019 01:19

Bana ne mi? Senin maaşıyla "idare" edebileceğini ifade ettiğin mesleğin bölümünü okudum ben güzel kardeşim. Kaç bin liralık eğitim kredim faiz yiyor şu an. Okurken de kaç bin lira harcadığımı tahmin edersin. Bunlar bir yana ben sıkıştırılmış hukuk eğitimi almış birisi olarak 4 mülakattır mesleğimi elime alamadım. Bu eğitimi almamış olmasına rağmen çok ihtiyacı olan, başvuran hiçbir kardeşe gönlümde itiraz yok, devlette herkese ekmek var. ve Türk gençliği çok müşkül durumda. Ama, buraya gelip 7-13 bin lira gelirinden bahsedip gram alakan olmayan bir meslekle ilgili basit bir seçenekmiş gibi konuşman benim normal karşılayabileceğim bir şey değil. Sorun sende değil, sana bu fantaziyi yaşatan sistemde. Kendimi saymıyorum, ihtiyacı olan binlerce insan var. Bari onlara saygın olsun. ve dilerim kazanamazsın, şurada bile senden daha çok ihtiyacı olduğunu gördüğüm yüzlerce insan var. Rastgele.

Adayadayı1604, 4 yıl önce
Sanane kardeşim benim tek derdim bu
10 Kasım 2019 01:22

Tek yere değineceğim. Dilerim kazanamazsın dedin ya o olmaz işte girdiğim yer açıklanmadı ama emin ol %99.9 kazanacam. Ne söylemek istersen de söyle.adım gibide eminin. Neyse uzatmak istemiyorum konu baltalanmasın. Başkalarının fikirlerine ihtiyacım var
robinnohut, 4 yıl önce

Bana ne mi? Senin maaşıyla "idare" edebileceğini ifade ettiğin mesleğin bölümünü okudum ben güzel kardeşim. Kaç bin liralık eğitim kredim faiz yiyor şu an. Okurken de kaç bin lira harcadığımı tahmin edersin. Bunlar bir yana ben sıkıştırılmış hukuk eğitimi almış birisi olarak 4 mülakattır mesleğimi elime alamadım. Bu eğitimi almamış olmasına rağmen çok ihtiyacı olan, başvuran hiçbir kardeşe gönlümde itiraz yok, devlette herkese ekmek var. ve Türk gençliği çok müşkül durumda. Ama, buraya gelip 7-13 bin lira gelirinden bahsedip gram alakan olmayan bir meslekle ilgili basit bir seçenekmiş gibi konuşman benim normal karşılayabileceğim bir şey değil. Sorun sende değil, sana bu fantaziyi yaşatan sistemde. Kendimi saymıyorum, ihtiyacı olan binlerce insan var. Bari onlara saygın olsun. ve dilerim kazanamazsın, şurada bile senden daha çok ihtiyacı olduğunu gördüğüm yüzlerce insan var. Rastgele.

matador7777
Kapalı
10 Kasım 2019 10:43

soru bilmek ise yaramiyor bu kadar emin olma derim. ha isin icinde baska seyler varsa onu bilemem
Adayadayı1604, 4 yıl önce
Tek yere değineceğim. Dilerim kazanamazsın dedin ya o olmaz işte girdiğim yer açıklanmadı ama emin ol %99.9 kazanacam. Ne söylemek istersen de söyle.adım gibide eminin. Neyse uzatmak istemiyorum konu baltalanmasın. Başkalarının fikirlerine ihtiyacım var

Büknüş
Aday Memur
10 Kasım 2019 13:31

Hele bi kazanın da sonra seçim yapması kalır. sonuçlar aciklanınca yazınız buraya!

Muhammed4141
Daire Başkanı
10 Kasım 2019 14:43

Ben katibim sen sofor ol senin elinde boyle bir firsat varken katip olsan bile o isin stresini cekmezsin katiplik cok stresli bir is isiñ zorlugu ayri amir sayidi fazla oldugundan amir baskisi ayri katipligi son care olarak goren insanlar yapabilir sen de bu olanak varken bu isi yapamazsin nacizane fikrim kirici bir sey yazdiysam kusura bakma

Muhammed4141
Daire Başkanı
10 Kasım 2019 14:46

Hem katipli 8 5 degil oyle bir sey yok yeri gelir gece 1 de cikmak zorunda kalirsin 8 5 calisan cok nadir adliyeler var

10 Kasım 2019 14:53

Estağfurullah herkesin fikri önemli benim için
Muhammed4141, 4 yıl önce

Ben katibim sen sofor ol senin elinde boyle bir firsat varken katip olsan bile o isin stresini cekmezsin katiplik cok stresli bir is isiñ zorlugu ayri amir sayidi fazla oldugundan amir baskisi ayri katipligi son care olarak goren insanlar yapabilir sen de bu olanak varken bu isi yapamazsin nacizane fikrim kirici bir sey yazdiysam kusura bakma

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi