Editörler : oto-danisman-expert

Kbrnurse
Kapalı
25 Mayıs 2019 18:07

Hocam bu arada sizin bahsettiğiniz arkadaşların göz dereceleri kaçtı astigmat?
laborant4601, 5 yıl önce
İnşallah hocam. Normalde 1 yılın sonunda astigmat ve miyop dereceleri sıfıra iniyor. Tabi rapor süreleri genelde 45 gün olduğu için bizim böyle bir şansımız yok. Yinede belirteyim ki bu konuyu okuyan ilerde alımlara başvuracak arkadaşlar şimdiden gözünde sıkıntu varsa tedavisini olsun. Çünkü Son ana bırakmak insanı geriyor ve yoruyor.

laborant4601
Kapalı
25 Mayıs 2019 18:10

2,25-2,50 civarlarıydı yanılmıyorsam
Kbrnurse, 5 yıl önce
Hocam bu arada sizin bahsettiğiniz arkadaşların göz dereceleri kaçtı astigmat?

Kbrnurse
Kapalı
25 Mayıs 2019 18:10

Inşallah bize de öyle bir doktor denk gelir hocam 1.25 olursa en azından 0.25 den elemesinler :)
laborant4601, 5 yıl önce
Bir arkadaşımda lazer tedavisinden sonra doktora gitti 1,25 mi 1,50 mi ne çıkmıştı iki göZüde . Durumu belirtti ki zaten anlıyor doktor kontrolde çizdirdiğini , bu göz zaten seneye sıfıra düşer deyip sağlam yazdı doktor. Tabi bazı arkadaşlarada sağlam yazmıştı ama uçuş ekibinde yer alamaz diyede belirtmişti rapora. Bu son örnek çok nadir bin doktorda biri böyle bişey yazar bukadar derin yönetmelik bilir. Tabi bunu yazsada arkadaşınız uzmanlığa başvurduğu için sıkıntı olmaz uçuş ekibi içinde olumlu rapor almak hava kuvvetlerni tercih eden adaylar için önem arzeder

Kbrnurse
Kapalı
25 Mayıs 2019 18:11

Benim yakınımında 2.75 hocam nerede lazer operasyonu geçirdiklerini biliyor musunuz kusuruma bakmayın size soru yağmuruna tutuyorum :)
laborant4601, 5 yıl önce
2,25-2,50 civarlarıydı yanılmıyorsam

laborant4601
Kapalı
25 Mayıs 2019 18:12

Süreniz iyice daralır ve göz derecesi istenilen orana düşmezse arkadaşınızda belirtsin durumu gayet güzel bir dil ile ..hocam sizde doktorsunuz Zaten düşüyor derecelerim lakin vaktim kalmadı desin son çare
Kbrnurse, 5 yıl önce
Inşallah bize de öyle bir doktor denk gelir hocam 1.25 olursa en azından 0.25 den elemesinler :)

Kbrnurse
Kapalı
25 Mayıs 2019 18:14

Tamam hocam aynen dediğiniz gibi konuşulur
laborant4601, 5 yıl önce
Süreniz iyice daralır ve göz derecesi istenilen orana düşmezse arkadaşınızda belirtsin durumu gayet güzel bir dil ile ..hocam sizde doktorsunuz Zaten düşüyor derecelerim lakin vaktim kalmadı desin son çare

laborant4601
Kapalı
25 Mayıs 2019 18:15

Estagfurullah :)Onu bilmiyorum hocam lakin bu birazda şans işi profosöre çizdirip memnun kalmayanda oldu uzman doktora çizdiripte dua edende oldu. Doktor işlerini bilirsiniz çevreye sorulur genelde memnun kalan varsa o kişinin doktoruna gidilir :)
Kbrnurse, 5 yıl önce
Benim yakınımında 2.75 hocam nerede lazer operasyonu geçirdiklerini biliyor musunuz kusuruma bakmayın size soru yağmuruna tutuyorum :)

Kbrnurse
Kapalı
25 Mayıs 2019 18:19

Evet öyle bizim öyle bir imkanımız olmadı açıkçası direk randevu aldık ve önümüze sorulan ilk doktora uygundur dedik Profesördü diye işinin ehlidir dedik :) kısmet bu işler dediğiniz gibi Rabbim yardımcımız olsun çok istiyoruz olmasını tabi hayırlısıyla
laborant4601, 5 yıl önce
Estagfurullah :)Onu bilmiyorum hocam lakin bu birazda şans işi profosöre çizdirip memnun kalmayanda oldu uzman doktora çizdiripte dua edende oldu. Doktor işlerini bilirsiniz çevreye sorulur genelde memnun kalan varsa o kişinin doktoruna gidilir :)

laborant4601
Kapalı
25 Mayıs 2019 18:21

Rabbim isteyen herkeze nasip etsin şu aziz mübarek ayda . İnşallah gönlünüzce olur . Süreci burada paylaşın ki ilerde belki birilerine yardımı dokunur.
Kbrnurse, 5 yıl önce
Evet öyle bizim öyle bir imkanımız olmadı açıkçası direk randevu aldık ve önümüze sorulan ilk doktora uygundur dedik Profesördü diye işinin ehlidir dedik :) kısmet bu işler dediğiniz gibi Rabbim yardımcımız olsun çok istiyoruz olmasını tabi hayırlısıyla

Kbrnurse
Kapalı
25 Mayıs 2019 18:25

Tabiki de yazarım hocam çok sağolun size de yardımcı olduğunuz için
laborant4601, 5 yıl önce
Rabbim isteyen herkeze nasip etsin şu aziz mübarek ayda . İnşallah gönlünüzce olur . Süreci burada paylaşın ki ilerde belki birilerine yardımı dokunur.

laborant4601
Kapalı
25 Mayıs 2019 18:32

Ne demek hocam dokunduysa bir yardımım ne mutlu . Allaha emanet olun
Kbrnurse, 5 yıl önce
Tabiki de yazarım hocam çok sağolun size de yardımcı olduğunuz için

Kbrnurse
Kapalı
25 Mayıs 2019 19:26

Sağolun hocam sizde Allaha emanet olun
laborant4601, 5 yıl önce
Ne demek hocam dokunduysa bir yardımım ne mutlu . Allaha emanet olun

Kbrnurse
Kapalı
01 Haziran 2019 00:51

Bende yazayım buraya öncelikle çok şükür ki yakınım sağlık raporunu aldı. Ilk hastaneye gittiğinde sağ gözünde astigmat 2.75 di sol da ise 0.75 ve bu durum rapor almasına engeldi. Çok araştırdık arkadaşlarında önerisiyle Istanbul/Dünyagöz hastanesinde lazer ameliyatı oldu. Ameliyatının ertesi günü kontrol amaçlı hastaneye gittiğinde astigmatının 0.50 olduğu söylendi çok şaşırdık açıkçası bir günde düzeleceğini gerçekten tahmin etmedik. 3 gün sonra Sağlık raporu alacağı hastaneye gitti ve astigmatı 0.25 olmuştu binlerce kez şükür. Ameliyattın Ilk günü gözü acıyordu ve baya kırmızı olmuştu. Biz hastaneden çok memnun kaldık sizlerede tavsiye ederim herkese başarılar dilerim :)

bysagi
Aday Memur
02 Haziran 2019 02:39

Tebrikler inş en kısa zamanda sağlığına kavuşur ben itiraz edeceğim sanırım muayene eden doktor hanım hiç birşeyi kabul etmiyor itiraz yolun açık diyor böyle vicdansızlık görmedim bakalım sonuç ne olacak buraya eklerim tekrar :)

Arzutrk
Aday Memur
15 Nisan 2020 21:50

Merhaba hocam jandarma sivil memurlukta göz ameliyatları sorun oluyor mu ? Ya da sivil memurlukta göz dereceleri hakkınızda bilginiz varmı

Executioner1
Aday Memur
25 Ağustos 2022 13:52

Arkadaşlar merhaba emin olmak için soruyorum göz çizdirmek yönetmelik değişmediyse tabii hâlâ sağlık kurulundan geçmemize engel değil değil mi ?

memurada1yı
Memur
03 Eylül 2022 09:49

Rapor alırken eğitim araştırma hastanelerinden uzak surun elemek için sebep ararlar, devleti tercih edin kafanız rahat olur

siolyp
Aday Memur
20 Eylül 2022 13:40

18 derece skolyozu olan birisi uzman çavuş olabilir mi bilen varsa cevaplarsa çok sevinirim

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi