Editörler : swat3410E.Kayı Han
30 Mart 2020 21:53

Sağlıkçı olup POMEM bekleyenler !!!
Özel bir hastanede sağlıkçı olarak çalışıyorum. Sağlık bakanlığı 23 maddelik yeni bir genelge yayınladı. Genelgenin 6. ve 7. maddesinde her ne sebeple olursa olsun görevin bırakılamayacağı ve başka kamu kuruluşlarına hak kazanmasına rağmen istifa edemeyeceği yazmaktadır. Şimdi biz pomemi kazandığımız takdirde önümüzdeki aylarda okul başlar ise istifa edip okula gidemeyecek miyiz ???

angar2018
Aday Memur
30 Mart 2020 21:56

Ayni durumda bende varım :(:(:(

TheSkyhan
Memur
30 Mart 2020 22:00

Genelde değişmedikçe gidemezsiniz üzgünüm. İmzaladığınız evrak resmi evrak. mahkeme imzanıza bakar.

Hamdi0555
Aday Memur
30 Mart 2020 22:02

Ne imzası hastane ile yapılan sözleşmedeki imza mı ??
TheSkyhan, 4 yıl önce

Genelde değişmedikçe gidemezsiniz üzgünüm. İmzaladığınız evrak resmi evrak. mahkeme imzanıza bakar.

Turkpolicc
Daire Başkanı
30 Mart 2020 22:10

+1 hangi genelge ben göremedim link atar mısınız?

Hamdi0555
Aday Memur
30 Mart 2020 22:11

https://www.memurlar.net/haber/895948/
Turkpolicc, 4 yıl önce

+1 hangi genelge ben göremedim link atar mısınız?

TheSkyhan
Memur
30 Mart 2020 22:11

Hocam sana şöyle diyeyim şuan sonuçlar açıklanmamış bil.. sen şuan istifa edebiliyormusun ? cevap genelge yüzünden hayırsa ! pomem açıklanıncada sana hayır diceklerdir. yok şuan istifa etsem çıkabiliyorum işten diyorsan evet pomem açıklanırsa geçiş yaparsın.

Pomemi beklemene gerek yok şuan istifan kabul oluyorsa sorun yok olmuyorsa evet sorun var.

TheSkyhan
Memur
30 Mart 2020 22:13

Genelge ye baktımda özel hastaneleri bağlayacağını sanmıyorum. devletin sağlık kuruluşlarında atanan kişiler için yayınlanmış sanırım.

Dediğim gibi istafa edip çıkabiliyorsan özel hastaneden sorun yok istifanı kabul etmeyip sana genelgeyi gösteriyorlarsa geçmiş olsun.

Hamdi0555, 4 yıl önce

angar2018
Aday Memur
30 Mart 2020 22:17

Sağlık tesisleri diyor hepsini kalsiyor işte bu maddeler . Dunde özel hastanelere 3 ay istifa yasağı geldi

Turkpolicc
Daire Başkanı
30 Mart 2020 22:18

Bu kötü oldu. Keşke şu sağlık atamasından önce açıklansa sonuçlar da ona göre hareket etsek.

Hamdi0555, 4 yıl önce

angar2018
Aday Memur
30 Mart 2020 22:19

Hemde çok kötü oldu . Askerliğimi ipatl ettim Ocak ayında , şimdi de bu ...

Hamdi0555
Aday Memur
30 Mart 2020 22:20

İnşallah valla ben bu süreçten hiç bir şey anlamadım yani daha ne çıkabilir önümüze böyle olumsuzluklar peşpeşe geliyor sürekli !!!
Turkpolicc, 4 yıl önce

Bu kötü oldu. Keşke şu sağlık atamasından önce açıklansa sonuçlar da ona göre hareket etsek.

Turkpolicc
Daire Başkanı
30 Mart 2020 22:29

Valla ben yeni olan atamaya başvurmayı düşünüyordum şuan kararsızım bu genelgeden sonra.

Hamdi0555
Aday Memur
30 Mart 2020 22:31

Yalnız şuan çalışıyorsan yine istifa edemiyorsun ki özel devlet fark etmiyor anladığım kadarıyla sağlık tesisleri demiş buda tümünü kapsıyor gibi !!!
Turkpolicc, 4 yıl önce

Valla ben yeni olan atamaya başvurmayı düşünüyordum şuan kararsızım bu genelgeden sonra.

Turkpolicc
Daire Başkanı
30 Mart 2020 22:35

Dediğin doğru olabilir ama yine de sor sen müdüre. Özel hastanelerin bazıları pandemi hastanesi vs oldu diye duydum.

Hamdi0555, 4 yıl önce
Yalnız şuan çalışıyorsan yine istifa edemiyorsun ki özel devlet fark etmiyor anladığım kadarıyla sağlık tesisleri demiş buda tümünü kapsıyor gibi !!!

Loboss
Aday Memur
31 Mart 2020 01:55

İşten ayrılmak icin istifa etmen gerekmez. kovdur kendini dostum

hemşir011
Şef
31 Mart 2020 10:05

hertürlü işten ayrılma emeklilik işte işyerinin seni çıkartması 3 aylık askıya alındı kardeşim. o 3 ay içinde pomem e kayıt yaptırıp eğitime başlayacak olursan geçmiş olsun gidio eğitime katılamazsın. bende subaylık bekliyordum bu iş başka birşey bekleyemler için çok kötü oldu.
Loboss, 4 yıl önce

İşten ayrılmak icin istifa etmen gerekmez. kovdur kendini dostum

Loboss
Aday Memur
31 Mart 2020 11:43

Umarim bir hal çaresini bulursunuz

Z.r.f
Kapalı
31 Mart 2020 13:33

Merhaba herkese.Yeni mezun sağlık teknikeriyim.Pomemden sonuç bekliyorum.Sağlık atamaları için ailemin rızası üzerine tercihte bulundum.Atamalar hakkında bilgi sahibi değilim dolayısıyla bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim sorum şu ; Herhangi bir sağlık kadrosuna yerleştirilmem dahilinde gitmesem bile pomem'e gitme hakkımı kaybetmiş olur muyum?

Teşekkürler

angar2018
Aday Memur
31 Mart 2020 14:24

Umarim Allah yardimcimiz olur da . Ülkecek bu dönemi bir an önce atlatiriz . Verdigimiz emekler . Kac aydir sonuç bekliyoruz . Gozume uyku girmiyor 3 aydir . Ve simdide bu sikinti cikti . Allahım hayirlisi ile bir yol göstersin. Gercekten moral olarak cok kotüyüm.

Loboss
Aday Memur
31 Mart 2020 14:37

Özel hastahanede sağlıkçı olarak çalışıyorsun fakat sigortan işçi olarak yatıyor ise kagit üzerinde işçi olabilirsin. Bu bir sistem açığı doğurabilir. Dolayısıyla işçi olarak istifa edebilirsin diye düşünüyorum

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi