Editörler : "eskiyara"Pangaea
28 Temmuz 2012 13:02

Alan Değişikliği Ne Zaman Olacak

BİLGİSİ OLAN VARMI?

asaygin
Müsteşar
28 Temmuz 2012 13:16

Sanırım yok :))

niptuck
Memur
28 Temmuz 2012 13:19

bakanlıkta daire baskanına sorduk eylul ayının ılk haftası yapacagız dedı. bende dort gozle onu beklıyorum gecen senekı kıla

vuzun aynısı yayınlanacakmıs.. haber saglam kaynak saglam..

28 Temmuz 2012 13:25

normalde alan değişikliği il dışından hemen sonra gerçekleşiyordu.bu yıl neden böyle birşeye karar kıldılar akıl sır erdirilmez mebin yaptığına.görünen o ki alan değişikliği özür grubundan önce açılmazsa bir yılıma mal olacak.yine ömrüm yollarda geçecek.

hakkımızda hayırlısı.

h.çiftci
Memur

benim tahminim eylüle kalmaz umarımsınıf öğretmenliği yapıyorum 10 yıldır kısmetse kimyaya geçmeyi istiyorum

eef67
Aday Memur

Alan değişikliğinde sadece sınıfçılar mı alan seçebilecek.birde sanırım ildeki ihtiyaca göre alan seçilecekmiş.ya ilde ihtiyaç olmazsa

h.çiftci
Memur
28 Temmuz 2012 13:27

mezuniyet branşı seçilir

mstf55
Şef
28 Temmuz 2012 13:29

ben de bi soru sorucam size.

il içi yerdeğiştirmem yapıldı diyelim.hemen ardından alan değişikliğiyle tekrar başka bi okula tayin isteyebilir miyim..

yani alan değişikliğinde okulda çalışma yılı var mı,var ise kaç yıl?

ihsanankara
Kapalı
28 Temmuz 2012 13:35

Arkadaşlar benim de bir sorum oacaktı.Eşim İşitme Engelliler Sınıf öğretmeni.Zihinsel Engelliler Öğretmenliğine alan değişikliği yapabilirmi?

28 Temmuz 2012 13:37

aslında alan değişikliklerini bütün atamalardan önce yapılması lazımdı ki boş kalan yerlere norm fazlaları yerleştirilsin. şimdi norm fazlaları yollanacak alan değişikliği yapılacak kalan boşluklar ne olacak?

28 Temmuz 2012 13:37

bu linkten http://www.memurlar.net/haber/198614/ geçen yıl ki şartlara bakarsanız sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

h.çiftci
Memur
28 Temmuz 2012 13:45

güncel

28 Temmuz 2012 13:47

arkadaşlar mebin bilgi edinme sistemine e-mail atalım.alan değişikliğinin il dışından sonra yapılması için.

med46
Memur
28 Temmuz 2012 13:47

yapılacak sıkıntı etmeyın teyzem var ankara meb de..

hivda_84
Şef
28 Temmuz 2012 13:53

banada alan degıdıklıgı hakkında yardımcı olur musnuz?ben 4 yıllık sınıf öğretmenıyım bende alan degısıklıgı ıstegınde bulunabılır mıyım acaba?banada cevağ verebılır mısınız?

med46
Memur
28 Temmuz 2012 13:58

arkadaşlar mebin bilgi edinme sistemine e-mail atalım.alan değişikliğinin il dışından sonra yapılması için.

gülasor27_63

zaten öle olcak kafanı fazla yorma her sene 1 2 hafta sonra olur alan değişiklğii.

ceyk
Aday Memur
28 Temmuz 2012 14:52

ben sınıf öğretmeniyim adaylığım yeni kalktı.alan değişikliğine başvuru yapabiliyor muyum?

h.çiftci
Memur
28 Temmuz 2012 14:57

alan değiştirsem sınıf öğretmenliğinden kimyaya sınava dayalı idareci atamasında lise isteyebilirim değilmi?

mrhistory
Şef
28 Temmuz 2012 15:25

alan değiştirmek istiyorum artık hızlanın biraz

alibabaflk
Aday Memur
28 Temmuz 2012 15:29

MEB 2012 Alan Değişikliği

Milli Eğitim Bakanlığının 4+4+4 sistemine geçilmesinden sonra açıkladığı alan değişikliği yapılması birçok öğretmen tarafından sabırsızlıkla beklenmeye başladı. Alan değişikliğine başvurmak isteyen öğretmenler !

4+4+4 sistemine geçilmesiyle birlikte milli eğitim bakanlığı geçen yıllarda mezun olduğu branştan farklı branşlarda ataması yapılmış olan öğretmenlere esas branşlarına dönme fırsatı vereceğini açıkladı. Bu açıklama üzerine öğretmenlik mesleğini gerçek branşlarıyla birlikte icra etme fırsatı bekleyen öğretmenlerin gözü kulağı milli eğitim bakanlığının yayımlayacağı yönetmelikte... İşte kamugundem farkıyla alan değişikliği hakkında herşey...

Alan Değişikliği Yönetmeliği...Türkiyenin dört bir yanında binlerce öğretmenin beklediği alan değişikliği yönetmeliği gibi bir yönetmelik beklemek anlamsız. Çünkü böyle bir yönetmelik yayımlanmayacak. Milli eğitim bakanlığı alan değişikliği yapmak isteyen öğretmenlere il içi tayinler tamamlandıktan sonra mebbis sistemi üzerinden alan değişikliği yapılması için başvuruları alacak. Alan değişikliği yapmak isteyen öğretmenlerde diplomaları ve gerekli diğer belgelerle birlikte internet ortamında başvurusunu yaptıktan sonra ilçe ve il müdürlüklerinden başvurularını onaylatacaklar. Başvurular ne zaman olacak?Alan değişikliği yapmak için başvuru yapacak olan öğretmenler için başlaması gereken başvuru dönemi il içi tayinlerin sonuçlanmasından sonra olacak. İl içerisindeki yer değiştirmeler tamamlandıktan sonra yapılacak olan alan değişikliğini il dışı tayin, yeni öğretmen atamaları ve özür grubu tayin dönemleri takip edecek.Alan Değişikliğine Kimler Başvurabilecek?Alan değişikliğine başvuracak olan öğretmenlerin mezun oldukları branşın atandıkları branştan farklı olması yeterli olacak. Ayrıca herkes sadece mezun oldukları branşa geçiş için başvuru yapabilecek. Sahip oldukları diplomada yazan branşlar haricindeki branşlara geçiş için başvurular kabul edilmeyecek. Örneğin branşı fizik iken ingilizce öğretmeni olarak milli eğitim bakanlığında görev yapan kişi, alan değişikliği başvurusunda fizik branşına geçmeyi talep edebilecek.Alan Değişikliği Sonucunda Herkes Esas Branşına Dönebilecek mi?Yapılacak olan alan değişikliği sonucunda farklı branşlarda çalışan tüm öğretmenler kendi branşına geçiş yapabilecek. Geçerli belgelerle başvuru yapan herkesin alanına geçişi sağlanacak. Bu geçişler sağlandıktan sonra tüm branşlardaki öğretmen sayıları bakanlık tarafından incelenecek ve yeni öğretmen atama sayıları mevcut duruma göre şekillenecek.

Haber Kaynağı: KamuGundem.Com

h.çiftci
Memur
28 Temmuz 2012 17:12

güncel

Toplam 218 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi