Editörler : Pangaea
19 Temmuz 2019 08:53

İlahiyat mı Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mi ?

Artı ve eksileriyle iki bölümden sizce hangisi seçilmeli ?

inkilapli
Aday Memur
19 Temmuz 2019 11:50

hangisini en çok okumak istiyorsan o

fatih ç.
Genel Müdür
20 Temmuz 2019 16:17

Sosyal bilgileri tavsiye etmem, atanması çok çok zor. Yıllarca kpssye çalışmak zorunda kalabilirsiniz.

Dikab mezunuyum. Okulun ilk senesi bırakanlar, bölüm değiştirenler oldu. Size göre değilse, yalnızca puan tuttuğu için yazacaksanız tavsiye etmem. İlahiyata ilginiz varsa olur. Öğretmenim ama ben de sınava girdim bu sene, ilahiyat okuyacağım. Hem az çok arapça öğrenirim hem alan bilgimi tazelerim.

philosophia35.
Aday Memur
20 Temmuz 2019 19:43

fark yok mu

inkilapli, 5 yıl önce

hangisini en çok okumak istiyorsan o

philosophia35.
Aday Memur
20 Temmuz 2019 19:44

sizin için okumak mantıklı ama ben tam yapabilrmiyim bilmiyorum ben öğretmenlik istiyorum

fatih ç., 5 yıl önce

Sosyal bilgileri tavsiye etmem, atanması çok çok zor. Yıllarca kpssye çalışmak zorunda kalabilirsiniz.

Dikab mezunuyum. Okulun ilk senesi bırakanlar, bölüm değiştirenler oldu. Size göre değilse, yalnızca puan tuttuğu için yazacaksanız tavsiye etmem. İlahiyata ilginiz varsa olur. Öğretmenim ama ben de sınava girdim bu sene, ilahiyat okuyacağım. Hem az çok arapça öğrenirim hem alan bilgimi tazelerim.

inkilapli
Aday Memur
23 Temmuz 2019 10:03

yok hocam. hangisini seviyorsan ona git

inkilapli
Aday Memur
23 Temmuz 2019 10:06

en son atama

sosyal bilgiler 577 kişi. taban puan 81.5

okul öncesi 1600 kişi taban puan 77

vs.. vs...

gördüğümüz gibi çok da fark yok...

77 yi alan 81 i de alır 90 ı da.

sevdiğin bölüm öncelikli olmalı.

philosophia35.
Aday Memur
23 Temmuz 2019 11:13

Doğru söylüyorsunuz ilahiyat daha geniş kapsamlı aslında ama sosyal bilgiler öğretmenliği yine güzel bi bölüm bence atamalarda dediğiniz gibi aslında çok bi fark yok ilahiyata da baya bi yığılma var sanırım

inkilapli, 5 yıl önce

en son atama

sosyal bilgiler 577 kişi. taban puan 81.5

okul öncesi 1600 kişi taban puan 77

vs.. vs...

gördüğümüz gibi çok da fark yok...

77 yi alan 81 i de alır 90 ı da.

sevdiğin bölüm öncelikli olmalı.

inkilapli
Aday Memur
23 Temmuz 2019 13:50

yığılma he bölümde çok maalesef. ancak bir rahatlama dönemi de elbette gelecektir.

şimdiden başarılar hangi bölüm okursanız hayırlı olsun..

philosophia35.
Aday Memur
23 Temmuz 2019 14:04

teşekkür ederim :)

inkilapli, 5 yıl önce

yığılma he bölümde çok maalesef. ancak bir rahatlama dönemi de elbette gelecektir.

şimdiden başarılar hangi bölüm okursanız hayırlı olsun..

fatih ç.
Genel Müdür
24 Temmuz 2019 05:50

77 alan 81i de alır diye bir şey söz konusu değil. Öyle olsaydı sosyal bilgiler, edebiyat kan ağlamazdı. Çok zor o puanlara ulaşmak. Emek istiyor. 1 seneyi belirsizliğe ayırıp ders çalışmak gerekiyor ve olacak mı belli değil dediğim gibi.

Tercih yapmadan önce sosyal mezunu birilerini bulun mutlaka. İnstagram, face vs üni sayf alarından bir şekilde. Tavsiye etmiyorum. Başka bölümlere de bakın.

philosophia35.
Aday Memur
24 Temmuz 2019 10:55

İlahiyat daha mantıklı ama yapamam belki diye açıkçası ondan biraz çekinceliyim

fatih ç., 5 yıl önce

77 alan 81i de alır diye bir şey söz konusu değil. Öyle olsaydı sosyal bilgiler, edebiyat kan ağlamazdı. Çok zor o puanlara ulaşmak. Emek istiyor. 1 seneyi belirsizliğe ayırıp ders çalışmak gerekiyor ve olacak mı belli değil dediğim gibi.

Tercih yapmadan önce sosyal mezunu birilerini bulun mutlaka. İnstagram, face vs üni sayf alarından bir şekilde. Tavsiye etmiyorum. Başka bölümlere de bakın.

inkilapli
Aday Memur
24 Temmuz 2019 11:41

77'yi alan 81'i de alır. 81 olan baraj yarın 70'e düşebilir.

ben ilahiyat mezunuyum atandığım yıl baraj 85 idi.

benden 3 yıl sonra 55 e kadar düştü. şimdi yine 80 lere çıkmış.

yani ne zaman ne olacağı belli olmuyor. sevdiğin bölümü okuması insanı mutlu eder. ve o yolda hedefler belirleyerek ilerler. allah muvaffak etsin şimdiden kardeşim.

philosophia35.
Aday Memur
24 Temmuz 2019 13:09

teşekkürler hocam

inkilapli, 5 yıl önce

77'yi alan 81'i de alır. 81 olan baraj yarın 70'e düşebilir.

ben ilahiyat mezunuyum atandığım yıl baraj 85 idi.

benden 3 yıl sonra 55 e kadar düştü. şimdi yine 80 lere çıkmış.

yani ne zaman ne olacağı belli olmuyor. sevdiğin bölümü okuması insanı mutlu eder. ve o yolda hedefler belirleyerek ilerler. allah muvaffak etsin şimdiden kardeşim.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi