Editörler : "eskiyara"Pangaea

cnkd
Genel Müdür
17 Haziran 2021 13:09

tantanaya gerek yok artık.2 temmuza kadar derler devam.Yalnız konular bitti.Artık uzaktan

veya okulda muhabbet ederiz çocuklarla.sırf öğretmenler boş kaldı demesinler diye okulu açık

tutuyorlar.Bizde de ne çok meraklı varmış okula gidip boş boş takılmaya.2 temmuza kadar boş boş takılırız okulda

hugo.almeida
Kapalı
17 Haziran 2021 18:15

Sistem önce okul idaresine açılıyor. Okul idaresi etkinlik girişi yapıyor. Sonra sistem öğretmene açılıyor. Öğretmen okul seçiyor. Sonra sistem öğrenciye açılıyor ve öğrenci almak istediği etkinliği seçiyor.

Hahahahahah.

Bakın gerçekten bu yüzden gelişemiyoruz biz. Yemin ediyorum bu yüzden ya. Bu işi bir çok farklı şekilde yapabilirsiniz ama nasıl yapmamalısınız sorusunun cevabı tam olarak MEB.

Olması gereken belli aslında. İki seçenek var. Birincisi kursu vereceğin kişiye sormaktır. "Sen ne kursu istiyorsun?" Yani öğrenciye. Ya hu kursu bu çocuk alacak. Ondan sonra da Öğretmene sorman lazım: "Çocuklar şu kursları istiyor verebilir misin? yetkinliğin sertifikan var mı?" diye. Ya da bunların yerini değiştirip. Bu ikisi eşleştikten sonra bu tercihler doğrultusunda okullara yetki verirsin ve bu etkinlikleri okullarında öğrenci ve öğretmen doğrultusunda açarsın. Yok efendim mümkün değil düzgün bir iş yok.

Telafi döneminde açılacak kurslarda herhangi bir yetkinlik aranmadığı gibi öğretmen olma şartı ya da lisans ön lisans mezunu olma şartı da aranmıyor. Sertifikanız falan varsa olabiliyor. Kursların açılması için okul idareleri etkinlik tanımlıyor şu an ama okul öğretmenleri dışında bir irtibat olmadığı için ne okul dışından kurs açabilecek kişilerin haberi var ne de okul idarelerinin bunları bulacak şansı ve zamanı. Neyse ki sistem hep açık kalacakmış. :)

Şimdi okul idareleri özellikle ilkokullar aynı ek ders ücreti olacağı için sınıf öğretmeni bulamayacak. Orta okullar DYK'dan iki kat para alacağı için tercihi bu olmayacak zaten. Çalıştığınız il dışında da açamıyorsunuz ayrıca.

Dostlar alışverişte görsün işinin bu kadar acemice yapılması tam bize uygun olmuş.

Bizden17
Aday Memur
18 Haziran 2021 13:23

Hala telafi eğitiminden bahsettiğimizi sananlar var. Telafi eğitime kadarki dönemde ne yapacağız?

18 Haziran 2021 14:21

Bize telafiyi zorunlu kildilar

bilkyaz13
Memur
18 Haziran 2021 15:18

2 Temmuz dan sonraki iki aylık telafi mi ? o zorunlu olamaz , gönüllülük esası var

miniminibirpeşrev, 3 yıl önce

18 Haziran 2021 15:36

Hayır ocam zorunlu dedi müdür her branş etkinlik yapacak

rdmrdm
Aday Memur
18 Haziran 2021 16:15

Neye göre zorunlu hocam. 2 temmuzdan sonra kimse zorla kimseyi tutamaz. Müdürünüz işgüzarlık yapmış anlaşılan. Şikayet edin ilçeye / ile hatta cimere. Sizin yıllık izniniz yaz tatiliniz. Ona gönülsüz dokunulmasına izin vermeyin. Mevzuata, kanunlara ve anayasaya hatta uluslarası anlaşmalara aykırı. Böyle bir şeyi dayatmasına yetkisi yok. Sendikalar göreve.

bilkyaz13
Memur
18 Haziran 2021 16:44

herhangi bir dayatma yapılamaz , açık bir şekilde gönüllülük esasına dayandığı bildirilmiş bunun , okul idaresinin de bu konuda herhangi bir yaptırımı söz konusu olamaz , kimse de sizi zorla 2 Temmuz dan sonra okulda tutamaz , gerekirse hakkınızı arayın

Tolgi07
Yasaklı
19 Haziran 2021 13:03

iyi haftalar diliyoruz.

19 Haziran 2021 13:08

Hocam memeurlarnet in anasayfasinda da var haber orada da zorlanıyor denilmis

hasanpoy2007
Aday Memur
19 Haziran 2021 14:44

Hakkını bilmeyen öğretmeni davar gibi güderler.

ashil13
Genel Müdür
19 Haziran 2021 17:24

yeter artık be işin şeyini kaçırdın yani

birortmen
Memur
19 Haziran 2021 22:23

Hocam eğer okulunuz size zorunlu kılıyorsa yasal haklarınızı kullanıp sonuna kadar diretin. Yazıda her şey açık olarak belirtilmiş. Madde 9'a göre yetersiz öğretmen sayısında ücretli öğretmen yada kurumlar arası memur tahsis edilir. Ha bunu bakanlık yoluyla reddediyorlarsa yerinizde olsam MEBBİS üzerinden tatil yapacağım il/ilçe'de 10-15 saatlik eğitimlere başvururum. :)) İnat değil mi.

Sonuçta öğretmenler de öğrenciler gibi belli bir eğitimi belli saatlerde verecekler. 31 Ağustos'a kadar bir fiil ders yok zaten. Modül modül. Öğretmenler tarih ve eğitimleri seçebiliyor.

hugo.almeida
Kapalı
19 Haziran 2021 22:57

Görev yeri harici başka yerde öğretmen görev alamıyor hocam.

birortmen, 3 yıl önce

Hocam eğer okulunuz size zorunlu kılıyorsa yasal haklarınızı kullanıp sonuna kadar diretin. Yazıda her şey açık olarak belirtilmiş. Madde 9'a göre yetersiz öğretmen sayısında ücretli öğretmen yada kurumlar arası memur tahsis edilir. Ha bunu bakanlık yoluyla reddediyorlarsa yerinizde olsam MEBBİS üzerinden tatil yapacağım il/ilçe'de 10-15 saatlik eğitimlere başvururum. :)) İnat değil mi.

Sonuçta öğretmenler de öğrenciler gibi belli bir eğitimi belli saatlerde verecekler. 31 Ağustos'a kadar bir fiil ders yok zaten. Modül modül. Öğretmenler tarih ve eğitimleri seçebiliyor.

hugo.almeida
Kapalı
19 Haziran 2021 22:58

Pardon hocam, il/ilçe demişsiniz zaten benim gözümden kaçmış. Yazmamış sayın. :)

hugo.almeida, 3 yıl önce

Görev yeri harici başka yerde öğretmen görev alamıyor hocam.

carmentas
Aday Memur
19 Haziran 2021 23:56

Sizi 'zorlamaları' ile zorunlu olması çok farklı şeyler. Henüz yaşamadım çok şükür; ama öğretmen hakkını aramıyor zaten diye dediğini kanun gibi geçiren yerler olduğunu çok duydum. Siz istemediğiniz sürece hiçbir şekilde zorlayamaz, gönüllü program bu. Yani ben gelmiyorum dediğinizde olacak en fazla şey gelecek dönemlerde size istemediğiniz sınıfları falan verip zorluk çıkartması olabilir, o kadar.

Hocam memeurlarnet in anasayfasinda da var haber orada da zorlanıyor denilmis

onepiecerobin
Kapalı
20 Haziran 2021 01:22

Nasıl zorluyor idareciler merak ediyorumm..

yani sana görev yazamaz öğretmen kendisi seçmeli mebbisden kendisi başvurmalı..

sizin kafanıza silah mı dayıyorlar zorla mebbisi açtırıp başvuru mu yaptırıyorlar..

yine forum da gördüm ''müdür zorla DYK yapmamızı istiyor yok desek köpürecek

'' yazmış

arkadaşlar üniversite bitirmiş yaşını başını almış insanlarsınız birisi gelip cebinizdeki parayı istese zorlasa verecekmisiniz. Müdür sizi meb in istemediği bir şeye zorluyorsa siz ona kükreyin...

Hakkınız olan bir şey var meb demişki gönüllülük esastır. bunun içinde öğretmen isterse kendi şifresiyle mebbise girer telefi eğitimini ister....

ders proğramım şöyle olsun başka öğretmenlerin nasıl olduğu önemli değil benim ki istediğim gibi olsun diye müdürle ters düşmeyyim yok müdüre şirinlik yapayım diğer öğretmenler umurumda olmaz diye düşünen öğretmenlerdenseniz eğer bu müdürünüzün yaptığı zorlama olmaz karşılıklı çıkar ilişkiniz içinde kendi tercihiniz olur.

yoksa hiç bir idareci bu durumda hiç bir öğretmeni zorlayamaz hatta teklif dahi edemez. ..

birortmen
Memur
20 Haziran 2021 10:23

saygılar.

onepiecerobin, 3 yıl önce

Nasıl zorluyor idareciler merak ediyorumm..

yani sana görev yazamaz öğretmen kendisi seçmeli mebbisden kendisi başvurmalı..

sizin kafanıza silah mı dayıyorlar zorla mebbisi açtırıp başvuru mu yaptırıyorlar..

yine forum da gördüm ''müdür zorla DYK yapmamızı istiyor yok desek köpürecek

'' yazmış

arkadaşlar üniversite bitirmiş yaşını başını almış insanlarsınız birisi gelip cebinizdeki parayı istese zorlasa verecekmisiniz. Müdür sizi meb in istemediği bir şeye zorluyorsa siz ona kükreyin...

Hakkınız olan bir şey var meb demişki gönüllülük esastır. bunun içinde öğretmen isterse kendi şifresiyle mebbise girer telefi eğitimini ister....

ders proğramım şöyle olsun başka öğretmenlerin nasıl olduğu önemli değil benim ki istediğim gibi olsun diye müdürle ters düşmeyyim yok müdüre şirinlik yapayım diğer öğretmenler umurumda olmaz diye düşünen öğretmenlerdenseniz eğer bu müdürünüzün yaptığı zorlama olmaz karşılıklı çıkar ilişkiniz içinde kendi tercihiniz olur.

yoksa hiç bir idareci bu durumda hiç bir öğretmeni zorlayamaz hatta teklif dahi edemez. ..

Toplam 58 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi