Editörler : "eskiyara"Pangaea
26 Temmuz 2020 15:40

Zorunlu Hizmet Puanım Nasıl Devam Edecek?
Arkadaşlar, 13.03.2020 tarihinde zorunlu hizmetimi tamamlayıp zorunlu hizmet puanımı %25 artırımlı olarak almaya başlamıştım. Biliyorsunuz ki eski yönetmeliğe göre ilk yıl %25, ikinci yıl %50 ve üçüncü yıl da %100 artırımlı olarak zorunlu hizmet puanı alıyorduk. Bundan sonra bu madde benim için geçerli olacak mı? Yoksa ben yeni yönetmelikten sonra sabit olarak %50 artırımlı olarak mı zorunlu hizmet puanı alacağım?

ÖrgetmenBey
Aday Memur
26 Temmuz 2020 16:24

%50 alacaksın artık
26 Temmuz 2020 17:15

Hocam cevap verdiğiniz için teşekkürler. Ancak bunu hangi maddeden anladınız acaba? Bilmediğim için soruyorum.
ÖrgetmenBey, 4 yıl önce
%50 alacaksın artık

ÖrgetmenBey
Aday Memur
26 Temmuz 2020 17:23

Bakanlık anlaşılmayan maddeler için örneklerle açıklama yaptı. 25 soruda yeni hizmet puanları diye aratabilirsin hocam. Sadece %100 artırımlı almaya başlamış olanlar %100 almaya devam edecek. Diğerleri %50 artırımlı alacak.
26 Temmuz 2020 17:28

Hocam o maddeleri okuduğum halde kendi durumumla ilgili maddeyi bulamadım. Hatta iki kere okudum.
ÖrgetmenBey, 4 yıl önce
Bakanlık anlaşılmayan maddeler için örneklerle açıklama yaptı. 25 soruda yeni hizmet puanları diye aratabilirsin hocam. Sadece %100 artırımlı almaya başlamış olanlar %100 almaya devam edecek. Diğerleri %50 artırımlı alacak.

slcn_14
Aday Memur
25 Ekim 2020 10:41

Bende merak etmekteyim bu sorunun cevabını hocam baya okudum bende buna dair net bir soru cevap yok bende %50 almaktaydım ve %100 almaya başlayacaktım ama o tarihte almıyor olmam benim hak kaybıma neden oldumu acaba çünkü yönetmelikte sadce %100 alanlar diye belirtmiş diğerlerini belirtmediyse buradan diğerleri %50 devam edecek diye bir sonuç çıkabilirmi eğer böylesiyse bu haksızlık oluyor bana göre ben yer değiştirme yapmamıştım hiç %100 ü beklemekteydim

hugo.almeida
Kapalı
25 Ekim 2020 14:18

%100 almaya hiç başlamadığınız için %100 almayı hiç hak etmemiş oluyor ve %50 almaya devam ediyorsunuz. Hak etmediğiniz için de hak kaybı yaşamamış oluyorsunuz.

Bence almalıydınız. Zira siz yeni çıkan kanuna göre değil eski kanuna göre devam etmeliydiniz.

Ycmbnm
Aday Memur
25 Ekim 2020 20:24

Benim de artırımı puan 4 aydır falan hiç artmıyor normalde 2020 şubattan itibaren yüzde 50 artırımlı devam edecekti ama bikaç ay toplam 4 puan yansıdı ama son 3 4 aydır sürekli takip ediyorum hiç puan yansımadı. Acaba yıl tamamlanınca toplam mı yansıtışacak ya da herhangi bir sorun olma ihtimali var mı?
hugo.almeida, 3 yıl önce

%100 almaya hiç başlamadığınız için %100 almayı hiç hak etmemiş oluyor ve %50 almaya devam ediyorsunuz. Hak etmediğiniz için de hak kaybı yaşamamış oluyorsunuz.

Bence almalıydınız. Zira siz yeni çıkan kanuna göre değil eski kanuna göre devam etmeliydiniz.

Muallim97
Aday Memur
26 Ekim 2020 22:11

Merhaba. Arkadaşlar eylülde atandım 2/6 sı olan bir okula. Doğu görevim Eylül'de biteceği için tayin zamanı geçerse ne olur. Yılda kaç kere oluyor tayin isteme. Bir de gittiğim yerde kaç yıl kalmalıyım

Ycmbnm
Aday Memur
27 Ekim 2020 07:33

Özür grubu ile şubatta gidebilirsin, ya da Haziran temmuz gibi yapılan genel tayinlerle gidersin, gittiğin yerde en az 3 yıl kalmalısın tabi özür grubu bunda da süreyi kısaltıyor 3 yıl kalmadan da özür grubu ile başka yere tayin isteyebilirsin ama özür grubu da olsan en az bir kurumda 1 yıl kadron kalacak.
Muallim97, 3 yıl önce
Merhaba. Arkadaşlar eylülde atandım 2/6 sı olan bir okula. Doğu görevim Eylül'de biteceği için tayin zamanı geçerse ne olur. Yılda kaç kere oluyor tayin isteme. Bir de gittiğim yerde kaç yıl kalmalıyım
Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi