Editörler : cihan27E.Kayı Han

ttkysr
Aday Memur
03 Temmuz 2022 16:00

Memursenin 1 milyondan fazla üyesi var diye diğer 3,5 milyon memur itiraz etmesin mi? Memursen üyesi olup halinden şikayet eden varsa ve istifa etmiyorsa iki yüzlüdür.Memurlar menfaatleri için memursene üye oluyorlar tayin, atama vb. çıkarları için ama unuttukları şey tüm memur ve memur emeklilerinin vebali onların üzerinde.

yetikhakkı, 2 yıl önce

Ne söylerseniz boş.memur sen üç 3.5 Ali memurlari satan en büyük örgüt ve memurların doğuda bunu biliyor ve şikayet ediyor. Memur sen üyesi olup memurseni eleştirmek ikiyüzlülük değil mi.birakin bu işleri önce tutarlı olun.sonra eleştirin.memur sene ikiye olan bir memur aç kalsa da sussun gazel okumasın

saveyour
Aday Memur
03 Temmuz 2022 16:54

Seçim var
erdall17, 2 yıl önce
Bir kaç seneye asgari ücret alacağız bu çok net. Zam vermezler enflasyon farkı alırız sadece.

gfb_makine
Kapalı
03 Temmuz 2022 20:18

1-sendikam yok 2-neden vebal alsınlar.bu ne salak saçma yorumdur
ttkysr, 2 yıl önce

Memursenin 1 milyondan fazla üyesi var diye diğer 3,5 milyon memur itiraz etmesin mi? Memursen üyesi olup halinden şikayet eden varsa ve istifa etmiyorsa iki yüzlüdür.Memurlar menfaatleri için memursene üye oluyorlar tayin, atama vb. çıkarları için ama unuttukları şey tüm memur ve memur emeklilerinin vebali onların üzerinde.

yetikhakkı
Yasaklı
03 Temmuz 2022 20:28

Kardeşim dikkatli oluşana memur sene üye olmayana lafimiz yok.memur sen gibi bir yalaka örgüte üye ol sonra yapılanları eleştir.bunun neresi doğru.ya bunu anlamaktan bile acizsiniz.yazik ülkeme.sizin yüzünüzden garibanlara olan oluyor.

gfb_makine, 2 yıl önce

ttkysr
Aday Memur
03 Temmuz 2022 20:32

Yorumun neyi saçma yıllardır % 2,5-3 lere kim imza attı. Bir önceki başkan Ahmet GÜNDOĞDU milletvekili olsun diye yaptığı oyunla 2014 yılında memurlar enflasyon farkı bile alamadı.Memursenli değilsen niye zoruna gitti anlamadım.

gfb_makine, 2 yıl önce

ttkysr
Aday Memur
03 Temmuz 2022 20:51

Hangi kalemden hesaplarsan hesapla son 10 yıldır memurun alım gücü ne kadar düştü. Bunun en büyük sorumlusu kim memursene yetki veren üyeleri mi, yoksa diğer sendikalara üye olanlar mı yada hiç bir sendikaya üye olmayanlar mı?

gfb_makine, 2 yıl önce

ttkysr
Aday Memur
03 Temmuz 2022 21:01

Ağzına sağlık kardeşim.Teşekkürler

yetikhakkı, 2 yıl önce

Kardeşim dikkatli oluşana memur sene üye olmayana lafimiz yok.memur sen gibi bir yalaka örgüte üye ol sonra yapılanları eleştir.bunun neresi doğru.ya bunu anlamaktan bile acizsiniz.yazik ülkeme.sizin yüzünüzden garibanlara olan oluyor.

ttkysr
Aday Memur
03 Temmuz 2022 23:06

Yarın enflasyonuda düşük (1-2) açıklarlarsa vay halimize. Haziran ayında yapılan bir sürü zam acaba TUİK'in sepetine neden düşmüyor sepeti ters çevirmiş olmasınlar.

isos1981
Memur
04 Temmuz 2022 07:18

Haziran enflasyonunu %2.2 falan çıkacak fazla bişey beklmesin kimse, %2 de Refah payı deyip %40 vercekler buraya yaziyorum

Katibix
Şube Müdürü
04 Temmuz 2022 09:58

Refah payi olmaz. Meclis tatitlde. Verseler bile ekime kadar hesaba yansımaz. Yapılacak herhangi bir ek zammin meclisten geçmesi gerekiyor
isos1981, 2 yıl önce
Haziran enflasyonunu %2.2 falan çıkacak fazla bişey beklmesin kimse, %2 de Refah payı deyip %40 vercekler buraya yaziyorum

Ferhateymen52
Aday Memur
04 Temmuz 2022 10:01

4.95

t.parlar
Memur
04 Temmuz 2022 12:41

İyi sallamışsın yazdığın gibi sil bence. "2.2 den fazla çıkmaz kimse bir şey beklemesin" diye ahkam kesmişsin 4.95 açıklanmış, iki katından daha fazla. Bir dahaki sefere daha usturuplu salla ki gideri olsun, böyle ufak at civcivler de yesin misali olmuş.
isos1981, 2 yıl önce

isos1981
Memur
04 Temmuz 2022 12:46

Seni okuyandan %50 zam aldı sanacak %41 hepsi çok yanilmamisjm Refah payı nerde hiç ses yok meclis tatile girdi alacağının hepsi bu işte %1 de senin olsun
t.parlar, 2 yıl önce
İyi sallamışsın yazdığın gibi sil bence. "2.2 den fazla çıkmaz kimse bir şey beklemesin" diye ahkam kesmişsin 4.95 açıklanmış, iki katından daha fazla. Bir dahaki sefere daha usturuplu salla ki gideri olsun, böyle ufak at civcivler de yesin misali olmuş.

t.parlar
Memur
04 Temmuz 2022 13:26

Haklısın hocam çok yanılmamışsın dediğin rakamın iki katından fazlası gelmiş. Her şeyi biliyormuş gibi üslupla yazacağına temelsiz şahsi bir kanaat, basit bir tahmin olarak belirtseniz kimse bir şey demez de. Bizim millet seviyor böyle konuşmayı.
isos1981, 2 yıl önce
Seni okuyandan %50 zam aldı sanacak %41 hepsi çok yanilmamisjm Refah payı nerde hiç ses yok meclis tatile girdi alacağının hepsi bu işte %1 de senin olsun

isos1981
Memur
04 Temmuz 2022 16:21

Toplama bak 41.5 çok yanilmamisim Refah payı da yok temmuz da enflasyon kadar yani bakan çok geldi enflasyon dedi sende böyle devam et
t.parlar, 2 yıl önce
Haklısın hocam çok yanılmamışsın dediğin rakamın iki katından fazlası gelmiş. Her şeyi biliyormuş gibi üslupla yazacağına temelsiz şahsi bir kanaat, basit bir tahmin olarak belirtseniz kimse bir şey demez de. Bizim millet seviyor böyle konuşmayı.

selocan027
Aday Memur
04 Temmuz 2022 17:23

% 42.35 enflasyon ile 7.5 yılbaşını hadi çıkaraşım fark 34.85 ise maaşlara önce bu 34.84 i eklemek gerek yani 100 liraysa maaş 134.85 olması gerekir. bunada yüzde 7 temmuz sözleşme zammı verilmesi gerekir 134.85x1.07=144,29 yani maaşa gelmesi gerekn zam % 44.29 olması gerekmiyormu.

fma1
Yasaklı
04 Temmuz 2022 17:58

asgari ücreti özel sektör veriyor. memur maaşı ise hükumet. hükumetin maaşını verdiği orta sınıfı bitirip fakirleştirdi, özel sektör bir şekilde ayakta durmaya çalışmış. sağlam kandırıldık
redsabbath, 2 yıl önce

Yazmaktan parmaklarım yoruldu 10 yılda Asgari %600 memur %330 civarı artış aldı. Bu hükumetin memur maaşlarını azaltmak gibi net bir politikası var.

ttkysr
Aday Memur
04 Temmuz 2022 18:28

memurlar.net maaş robotunu güncellemedi acaba ek bir zam beklentisi mi mevcut. KBS de yeni katsayılar tanımlandı ve zamlı maaşlar hesaplanabiliniyor.

eyvahmimar
Aday Memur
04 Temmuz 2022 18:31

Nasıl hesaplanıyor ben giremiyorum Kbsye
ttkysr, 2 yıl önce

memurlar.net maaş robotunu güncellemedi acaba ek bir zam beklentisi mi mevcut. KBS de yeni katsayılar tanımlandı ve zamlı maaşlar hesaplanabiliniyor.

ttkysr
Aday Memur
04 Temmuz 2022 18:38

Saat 15.00 gibi hesaplanıyordu hata kurumun tüm bordro dökümleri alındı.Sonradan sistem gittiyse bilmiyorum.

eyvahmimar, 2 yıl önce
Nasıl hesaplanıyor ben giremiyorum Kbsye
Toplam 48 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi