Editörler : "eskiyara"Pangaea
18 Ocak 2021 23:11

EKYS için mülakata girip puanları kullanmayan il dışında sadece sınav puanını kullabılır mı

2020 mart ayında sınava girdim sonra mülakata girdim ama hiç tercih yapmadım bu sene il dışı tayin isteyeceğim tayinim çıkarsa mülakat puanını kullanamam biliyorum ama ekys puanımla başka ilde mülakata girip başvuru yapabilirmiyim

@brek
Aday Memur
18 Ocak 2021 23:56

Atanmadığı İzmir sürece kullanabilirsiniz

Trabzonn61
Aday Memur
19 Ocak 2021 00:04

Atanıp istifa etseniz dahi, bir yıl geçmek koşuluyla tekrar aynı sınav puanını kullanabilirsiniz.Sınav puanları 3 yıl geçerli.

@brek, 3 yıl önce
Atanmadığı İzmir sürece kullanabilirsiniz

turabi85
Memur
19 Ocak 2021 04:19

Hocam ben atandım il dışı tayin istedim ve idareciligim düştü.Sinava 2019 da girdim yani 3 yıl bitmedi.Simdi ben bu puanı kullanabilir miyim? Kullanmam diye biliyordum ama emin değilim çünkü yönetmelikte bulamadım cevabını...

LİDERBEYİN
Kapalı
19 Ocak 2021 05:41

Sinavin uc yil gecerliligi var. Puaninizi kullanabilirsiniz. Ornegin sinava girip 80 puan aldiniz. Haziran ayinda il disi tayin ile bursaya atandiniz. Sayet yonetmelik degismezse il disi ilisik kesme du bu sureciyle Mulakat basvuru tarihini kacirdiniz. 2021 ek alim olursa veya 2022 de haziranda bursada aynu puanla basvuru yaparsiniz.

LİDERBEYİN
Kapalı
19 Ocak 2021 09:12

https://youtu.be/eJH51lzvbN8.

Sinava hazirlananlar

turabi85
Memur
19 Ocak 2021 10:04

İl dışına öğretmen olarak gitme durumunda evet puan kullanılır..Bunu anlıyorum.Sorum şu ben puanımı kullandım m.yar olarak göreve başladım ve bir yıl idareci olarak çalıştım.Sonrasinda 2020 yaz dönemi il dışına tayinim çıktı.Suan öğretmenim.Puanimi bir yıl geçtikten sonra tekrar dan gittiğim ilde kullanarak atamam gerçekleşir mi?

Trabzonn61
Aday Memur
19 Ocak 2021 11:04

Sayın hocam,istifa ettikten sonra yazılı sınav tarihi itibariyle bir yıl geçmeden başvuru yapamazsınız.Bir yıl geçtikten sonra başvurabilirsiniz .

turabi85, 3 yıl önce

Hocam ben atandım il dışı tayin istedim ve idareciligim düştü.Sinava 2019 da girdim yani 3 yıl bitmedi.Simdi ben bu puanı kullanabilir miyim? Kullanmam diye biliyordum ama emin değilim çünkü yönetmelikte bulamadım cevabını...

Trabzonn61
Aday Memur
19 Ocak 2021 11:06

Evet sayın hocam kullanabilirsiniz.Ben cimer'e bilgi edinmeye yazdım.

turabi85, 3 yıl önce

İl dışına öğretmen olarak gitme durumunda evet puan kullanılır..Bunu anlıyorum.Sorum şu ben puanımı kullandım m.yar olarak göreve başladım ve bir yıl idareci olarak çalıştım.Sonrasinda 2020 yaz dönemi il dışına tayinim çıktı.Suan öğretmenim.Puanimi bir yıl geçtikten sonra tekrar dan gittiğim ilde kullanarak atamam gerçekleşir mi?

Trabzonn61
Aday Memur
19 Ocak 2021 11:08

Yönetmelikte şöyle yazmıyor ; puanınız 3 yıl geçerli ancak bir kere kullanmak koşuluyla demiyor.Sınav puanları 3 yıl geçerli diyor.

Trabzonn61, 3 yıl önce

Evet sayın hocam kullanabilirsiniz.Ben cimer'e bilgi edinmeye yazdım.

turabi85
Memur
19 Ocak 2021 12:43

Verdiğiniz bilgilerden ötürü teşekkür ederim hocam.Benim için önemli bir bilgi oldu.Yonetmelikte cevabını net olarak bulamamıştım.Cok sağolun 👍

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi