Editörler : Pangaea

Yasaklı
16 Aralık 2011 19:43

kız cocuklarını okutmayacakmışız. Çünküüü

bugun annem ilginç bir olaya şahit olmuş.komşunun annesi vefat etmışti bugunde mevlut ü vardı.bayanlar arasında.bır bayan hoca çağırmışlar,dua ,sure.derken baslamış fetvaya.aman kız çocuklarını sakın okutmayın.erkek doktorlara gitmeyın.erkeklerın bulunduğu okula sakın göndermeyin vs. Ebee hoca diye geçınen kadın.bu ülkenin çalikuşlarına.bayan polise.hakime.doktoruna vs ihtiyacı var .bune perhiz ne lahana turşusu.hem erkek doktora gitmeyın diyo hem kızları okutmayin diyo.sanırım bu kadın hz alinin bana bir harf ôğretenin 40 yil kölesi olurum,veya ilim cinde de olsa gidin sôzlerini hiç duymadi

maria006
Müsteşar Yardımcısı
16 Aralık 2011 21:09

erkek doktora gitmeyn diyor üstelk kızları okutmayn diyor bayanlr okuyup doktor olamazsa nerden bulczda bayan doktoru ona gideceğiz bunlar geri kafalı ne dediğini bilmeyn insanlr

bahar556
Kapalı
16 Aralık 2011 21:41

Hadis-i şeriflerde de buyuruldu ki:

(İlim öğrenmek, kadın-erkek her Müslümana farzdır.) [Beyheki]

(Fen ve sanat müminin kaybettiği malıdır. Nerede bulursa alsın!) [İbni Asakir]

(İlim Çin?de de olsa talep edin! Öğrenin!) [Beyheki]

(Beşikten mezara kadar ilim öğrenmeye çalışınız!) [Şir?a]

(Allahü teâlâ, İbrahim aleyhisselama "Ben ilim sahibiyim, ilim sahiplerini severim" buyurdu.) [İbni Abdilber]

(İlim, İslam?ın hayatı, imanın direğidir.) [Ebuşşeyh]

(Hiç kimse, cehaletle aziz, ilim ile de zelil olmaz.) [Askeri]Siz bunlara bakın ergenogonçu hocalara değil.

hasim66
Yasaklı
16 Aralık 2011 21:59

bu geri kafalılar yüzünden ülkemız emın adımlarla ilerleyemıyo.bunları şikayet etmek lazım

PeygamberGülü
Aday Memur
20 Aralık 2011 00:30

Asıl geri kafalı olan onlara geri kafalı diyenlerdir.

Ne zamandan beri İslamı yaşamak geri kafalılık oldu.

Yanlış mı söyledikleri.Kız başını açsın,ALLAH cc emrine bakmasın gitsin ve erkeklerin içinde erkek öğretmenlerden ders alsın ve bu kızdan haır bekleyin .İşte hayrı görüyoruz ne halde olduğumuzu.Siz rahmetli Timurtaş hocayıda bilmezsiniz o da göndermeyin diyordu ve hayasızlık o kadar artmıştı hatta sınıfın ortasında 13 yaşındaki bir kız çocuğu doğum yapmış.İşte sizin savunduğunuz bunlar.

Bizim Fatıma annemiz.Aişe r.ahnuma annlerimiz bir tek namahreme gözükmezken siz gidinde gözükün diyorsunuz.ALLAH cc gözükmeyin diyor,açmayın saçınızı diyor sizler kalkıp açın,gidin diyorsunuz ve gitmeyin diyenleride geri kafalılıkla suçluyorsunuz.

Kadın gidip erkek doktorlara gitmeyin demesinin neresi yanlış?Namahreme gözükmesin bayana gözüksün.Diyeceksiniz ki ya okumasalar kim bakacak ha işte o zaman İslam devreye girer zaruri durum çıkar ve erkeklerin bakmalarıda mubah olur.

Kalkıp bunları gericilikle,yobazlıkla suçlayanların hele Dİyanep Mensubuna bağlı olduğu halde bunları yapmaları ortamın,insanların neden bu halde olduğunu gayet iyi bir şekilde ortaya koymaktadır.

"İlim öğrenmek herkese farzıdır.Lakin helal dairede öğrenmek farzdır.Bugün helal dairelerde mevcuttur.Neden helal daire dururken haram daireye gidilsin.En yaknımdan örnek vereyim sizi benim kız kardeşlerim okula gitmediler eme elh.okuma yazma,matematik şu bu hepsini en güzel şekilde öğrettik.Bunun yanında İslami ilimleride öğrendiler.Helal daire geniştir yeter ki harama bulaşmayalım

PeygamberGülü
Aday Memur
20 Aralık 2011 00:35

Hz.Ömer r.a buyurduğu gibi "Nasıl yaşarsanız öyle inanmaya başlarsınız."Bunlarıda geri kafalılıkla suclayanlarda modern bir İslam yaşadıkları için artık böyle inanmaya ve herşeyide böyle yorumlamaya başlamışlar.İşte hep sizlerin yüzünüzden.Eğer biz islamiyeti öğretenler sağlam insanlar olsaydık,İslamı sağlam bir şekilde yaşasaydık ve anlatsaydık bugün bu insanlar bu halde olmazdı.Bütün bunlar bizim eserlerimiz.

yunuvar
Memur
20 Aralık 2011 10:36

"Bizim Fatıma annemiz.Aişe r.ahnuma annlerimiz bir tek namahreme gözükmezken siz gidinde gözükün diyorsunuz"

Bu cümleyi açabilirbilir misiniz? Delilleri ile tabi. Yanlış anlamayın bunu gerçekten merakımdan soruyorum. Ben bişey bulamadım.

merhamet32
Şef
20 Aralık 2011 10:50

bizler imam-hatip liselerine giderken anne ve babamız islamı öğrensin dinine göre okusun diye gönderiyordu ama bir de şimdi bakın ihl ye puanı diğer liselere yetmeyenler ihl leri doldurdu nerde ihl ruhu, islam için ilim öğrenme. diğer liselerden ne farkı kaldı... ünilere gelince bakın ne kadar da çok başı kapalı var tekrar söylüyorum başı kapalı başka yerleri pey. a.s. dediği gibi giyinik fakat açık bu zaman da değil kız çocuğunu okutmak erkek çocuğunu bile okutmak çok güç hale gelmiştir maddi yönden kastetmediğimi hepiniz biliyorsunuz harama bulaşmadan ilim öğrenmek ve öğretmek mümkünse işte en güzel iş odur

dünya fani...
Aday Memur
20 Aralık 2011 13:15

ey diyanet gerçek ilim sahibi hafızları medrese okumuş alimleri değilde örtüsünü açma rezilliği gösteren önlisansları aldın kuran kurs hocası yaptın imam eyledn peki bunlar nasıl topuz yapılır,nasıl örtü ayeti feda edilir nasıl kapri pantolan giyilir onları öğretti imam adayı efendi hakkı savunan mücahideler geri kafalı olur dedi bunu yazan ya bi imam yada kkösi adayı soruyorum örtünmek farz değilde okumakmı farz mevlüdün bi bidat olduğunu yazacağın yerde söylediğne bak tövbe istiğfar et kendi yaptığına kılıf uydurmaya çalışma.peki bu hadislerde allahın ayeti örtüyü gerekinnce çıkarabilirsiniz yazıyormu allahın ayetlerini dünyalık azbi değere karşılık satmayın....

yunuvar
Memur
20 Aralık 2011 14:39

"ey diyanet gerçek ilim sahibi hafızları medrese okumuş alimleri değilde örtüsünü açma rezilliği gösteren önlisansları aldın kuran kurs hocası yaptın imam"

Bunları söyleyen bi hafız olamaz, eğer hafız isede hayatımda ilk defa kendisine hafızlık şerefine ulaşmak nasip edilen bir kişiye acıyarak bakıyor olacağım. Pardon ama genelleme yaparak, önlisans mezunlarının başörtüsünü açtıklarını nereden çıkardın. Başını açmadan o okulları bitirmek için mücadele vererek diplomasını almış birsürü bayan yanında, strese girmeden başını açarak okumuş hafızların da olduğu kesin (kimseyi suçlamıyorum, herkesin kendi tercihidir). Onlara ne diyeceksiniz. Şimdiye kadar hiçbir KKÖ den hafızlardan daha önce biz alınalım dediğini duymadım. Sizlere karşı böylesine saygı gösterilirken, sizin konuştuklarınız isnat, kin, suizan, yalan dolu. YAZIK.

hilyem
Şef
20 Aralık 2011 18:04

mevlut okumanın bidat olmadığını artık hepimiz biliyoruz ..bu konuda arastırma yapmanızı ve sonucu bizimle paylaşmanızı acizane tavsiye ederim.

21 Aralık 2011 11:25

hasim 66 ve maria gibi islamın emirlerini gericilik gibi göstermeye çalışan kişiler inşallah başımıza din görevlisi olarak gelmez böyle sahte ve kendini çağdaş müslüm gören sahtekarlar islamın ve müslümanların en büyük düşmanıdır sizin gibilerin kıblesi olan avrupada bile araştırmaya göre karma eğitimin başarıyı düşürdüğü görülmüştür daha neyin peşindesiniz kız çocuğu başı açık bir şekilde ve erkeklerle karışık bir sınıfta okuması dinen caiz değildir islam bunu emrediyor islamı kendine göre yorumlayamazsın buna gericilik diyen islama gericilik diyor kendileri ilerici oluyor cehenneme kadar ilerleyin

maria006
Müsteşar Yardımcısı
21 Aralık 2011 12:06

bu yorumları yapanların kızlarınızı okula gönderirseniz yada geçmişte hanımlr kendiniz başınızı açıp okuduysanız bu sözlerinizi ahirette ben size soracağm bnm dinime yorum yapmak sizin haddiniz değil bnm düşüncm bu düşman arayacaksınız çok büyük düşmanlar vr dine zarar vern keşke diğer düşmanlrda bnm gibi olsa o zaman elhamdülillah müslümanlığı tam anlamıyla yaşayamasakta elimizden geleni yaparız ben kimseye git başını aç oku demem ama okuyanada okuma cehenneme gideceksin diyemem onun allah ile arasındaki bağı iletişimi samimiyetini ne siz nede ben bilebirim o yüzdn başını açıp okuyanları dine karşı olduklarını söyleyip ahkam kesmeyn bıraknda ona rabbim karar versin

yunuvar
Memur
21 Aralık 2011 12:19

Elahmdülillah ülkemizin birçok yerinde dinimizi rahatça yaşar hale geldik. Bunca güzel iyileşmeler mevcud iken hala şu da olsun, bu da olsun demek, islama hizmet olamyıp, aksine ortalığı karıştırmaktan başka bir işe yaramaz. Bunu bilinçli yapanlara provakatör demekte bence hiçbir sakınca yok. Lütfen sizlerde iki düşünüp bir yazın. Haa buna rağmen bu durumu beğenmeyen varsa, hemen yakınımızda İran var. Eğer gerçekten böyle düşünüyorlarsa, hicret etsinler. :))

21 Aralık 2011 12:52

ben karma eğitime karşıyım bunun için irana gitme düşüncem yok devlet her ile sadece kızların okuyabileceği bir okul yapsın isteyen kızını kız okuluna yazdırır istiyende kız erkek karışık okutur bunun için irana gitmeye gerek yok irana hicret et diyen arkadaş herhalde burası şeriat ülkesi değil demeye getirıyor bende ona şeriat ne demek bir araştır diyorum ve 2 düşün 1 yaz diyorum ben kızların başınının zorna açtırıldığı ve kız erkek karışık olarak okumanın mecbur olduğu eğitim sistemine karşıyım.bu çözülmeden nekadar kampanyada yapsan haydi kızlar okula diye bir fayda vermez

yunuvar
Memur
21 Aralık 2011 13:24

Çok merak ettim şeriat nedir, söylebilir misiniz? Ayrıca ben burası şeriat ülkesi değil demeye çalışmadım, bizatihi dedim. Çok şükür ülkemde dinimi çok rahat yaşama imkanı bulabildim. Yaşınız kaç bilmiyorum ama resmi dairelerde namaz kılarken saklandığımız vakitleri biliyorum ben. Nereden nereye geldik. Biraz da sabır gerekir. Kimsenin elinde sihirli asa yok. Buna rağmen hala ülke şartlarından rahatsız olan varsa İran'a gidebilir dedim. Hepsi bu.

Mahzun_
Müsteşar
21 Aralık 2011 14:58

o hocanın beyni sulanmış galiba.

21 Aralık 2011 15:36

beyni sulanmamış gayet doğru söylemiş şu eğitim şekliyle okutmayın diyor kız çocuğu başını örtmesine izin vermiyor bu sistemde bir kız çocuğu karma sınıfta okumama hakkı yok o yüzden okutmayın diyor haklıda

Mahzun_
Müsteşar
21 Aralık 2011 15:42

İyi o zaman Okutmayın. Allahın İlk Emrine karşı çıkın. Çocuklarınız cahil kalsın, ezilsinler, kendilerini ezenlere cahil kalarak daha çok fırsat versinler. Okumayıp, şu şaçma sapan yasaklara boyun eğmeye devam edip, nesilleri böyle yetiştirsinler.

Bu zihniyet devam ettikçe müslümanları ezenler hiçbir zaman yenilmezler, ezilen hor ve hakir görülen dışlanan hep bizler olalım değilmi.

Sevsinler bu zihniyetinizi.

PeygamberGülü
Aday Memur
21 Aralık 2011 16:10

ALLAH cc emrini dinlemesin başını açıp erkeklerin içinde okusun ve ezilmesin öyle mi?Yani İslamı yaşamak ezilmek demek öylemi.Şu zihniyete bakın aynı İslam düşmanları gibi konuşuluyor.Başını örtmek gericilik bilmem neler.

ee böyle imamlar,öğreticiler olursa böyle bozuk bir toplum olur.(Görevlerini hakkıyla yapanlar müstesna)

Mahzun_
Müsteşar
21 Aralık 2011 16:17

Burada ben kimseye başlarını açtırında okutun demedim. Kızların başını açmadanda okuyabildikleri yerler var. Ama ana babalar zanhmet edip bakmazsa, kızlarda cahil kalır böylece.

İslamı yaşamak ezilmek değil. Ortaya garip bir iddia atmış değilim, böle öfke saçacağına azıcık sağından okusaydın yazıyı, çatacak yer arar gibi davranma bir zahmet.

Toplam 76 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi