Editörler : cihan27E.Kayı Han
06 Şubat 2023 00:17

Paralı trolumuz da gelmiş:)

fasfakir.adam, 1 yıl önce
Eg odeme neyim isdemezük

starsailor06
Memur
06 Şubat 2023 01:07

Arkadaşlar burada birşeyler karalamanızın kimseye faydası yok bir dernek ya da platform çatısı altında toplanıp hem sosyal medya üzerinden hem de birebir siyasilerden randevu alarak sesinizi duyurmadığınız müddetçe kimse sizi iplemez.Bakın mühendisler 20 bin maaş alıyor yetmiyor diyor sesini her yerde duyuruyor haberlere çıkıyorlar,bakın gelir uzmanları bizi merkez uzmanı yapın 25-30 bin maaş isteriz diyorlar adamların isteği meclis kürsüsünden dillendiriliyor.Bu ülkede hem maaş hem de özlük hakları yönünden en rezil durumda olan sizsiniz ama sesi hiç çıkmayan da sizsiniz.Ya arkadaşlar temizlik görevlileri sizden çok maaş alıyor ama bunu birilerine dile getirmekten acizsiniz.Bakın ben gih memuru falan da değilim ama inanın çok üzülüyorum bu duruma ve gerçek anlamda mağdur olmayanların hak arayışı ve ön plana çıkması zoruma gidiyor.Sizin durumunuzda bir başkası olsa şu an ülke gündemini sallamıştı.Bakın vakit daralıyor bir an önce silkinip kendinize gelmeniz ve harekete geçmeniz lazım yoksa bir kaç seneye aynı kurumda çalıştığınız diğer kadrolardaki memurlar ramazan ayında size yardım kolisi falan getirecek.Şu an emekli olacak öğretmen,polis bile sizden çok maaş alacak.özetle bu ülkede şu an en mağdur durumda olan memur kesimi sizlersiniz ve hakkını en az arayan da sizlersiniz kendinize gelin artık hiç mi derneğiniz falan yok sizin? Büro emekçileri sendikaları uyuyor mu?Çok mu zor insanları biraraya getirmek? Herkes üzerine düşeni yapsın her zaman destekçiniz olacağım.

fasfakir.adam
Kapalı
06 Şubat 2023 01:51

Beni gendinle garistirma gardeş
emrahnihilist, 1 yıl önce

Paralı trolumuz da gelmiş:)

tolgperperek
Daire Başkanı
06 Şubat 2023 09:17

Aslında GİH sendikası kurulabilir, madem çalışma barışı bozuldu.

starsailor06, 1 yıl önce

Arkadaşlar burada birşeyler karalamanızın kimseye faydası yok bir dernek ya da platform çatısı altında toplanıp hem sosyal medya üzerinden hem de birebir siyasilerden randevu alarak sesinizi duyurmadığınız müddetçe kimse sizi iplemez.Bakın mühendisler 20 bin maaş alıyor yetmiyor diyor sesini her yerde duyuruyor haberlere çıkıyorlar,bakın gelir uzmanları bizi merkez uzmanı yapın 25-30 bin maaş isteriz diyorlar adamların isteği meclis kürsüsünden dillendiriliyor.Bu ülkede hem maaş hem de özlük hakları yönünden en rezil durumda olan sizsiniz ama sesi hiç çıkmayan da sizsiniz.Ya arkadaşlar temizlik görevlileri sizden çok maaş alıyor ama bunu birilerine dile getirmekten acizsiniz.Bakın ben gih memuru falan da değilim ama inanın çok üzülüyorum bu duruma ve gerçek anlamda mağdur olmayanların hak arayışı ve ön plana çıkması zoruma gidiyor.Sizin durumunuzda bir başkası olsa şu an ülke gündemini sallamıştı.Bakın vakit daralıyor bir an önce silkinip kendinize gelmeniz ve harekete geçmeniz lazım yoksa bir kaç seneye aynı kurumda çalıştığınız diğer kadrolardaki memurlar ramazan ayında size yardım kolisi falan getirecek.Şu an emekli olacak öğretmen,polis bile sizden çok maaş alacak.özetle bu ülkede şu an en mağdur durumda olan memur kesimi sizlersiniz ve hakkını en az arayan da sizlersiniz kendinize gelin artık hiç mi derneğiniz falan yok sizin? Büro emekçileri sendikaları uyuyor mu?Çok mu zor insanları biraraya getirmek? Herkes üzerine düşeni yapsın her zaman destekçiniz olacağım.

Kirilmazcam
Daire Başkanı
06 Şubat 2023 12:55

Keşke adam gibi bi sendika olsa GİH ler için.

tolgperperek, 1 yıl önce

Aslında GİH sendikası kurulabilir, madem çalışma barışı bozuldu.

tolgperperek
Daire Başkanı
07 Şubat 2023 12:48

Depremlerde ahayatını kaybeden üye ve yakınlarına başsağlığı diliyorum, AFAD ve ekiplere tüm memurlar gnüllü olarak katıldık, katılıyoruz. Masa başında değil sahadada aktif olarak varız.

Kirilmazcam, 1 yıl önce

Keşke adam gibi bi sendika olsa GİH ler için.

Egaleolmasin
Memur
07 Şubat 2023 13:35

Memurlar nette açılması gereken en bariz konuydu gih 9/1 memur olarak işe başlayan bizlere yazık en yüksek okul puanları kpss puanları alarak en düşük asgari seviye gelir artık gih oldu kocaman ülkede

tolgperperek
Daire Başkanı
08 Şubat 2023 15:26

GİH kadroların kaznçların her kuruuşu, harcadıkları mesainin her saniyesini....7-24 çağrıldıklarında dahi almadıkları var olmayan her mesai ücretini sonuna kadar hakkeder, itirazı olan zaten ya memur değidir yada troll dür. Var olduğum İlçede dahi şu anda her gün 50-60 araçla toplanıp gönüllü olarak deprem bölgesine çıkış yapıyorlar bunlara tatil edilen öğretmenler, ve izin alabilen sağlıkcılar dahil.

Egaleolmasin, 1 yıl önce

Memurlar nette açılması gereken en bariz konuydu gih 9/1 memur olarak işe başlayan bizlere yazık en yüksek okul puanları kpss puanları alarak en düşük asgari seviye gelir artık gih oldu kocaman ülkede

spearwater
Aday Memur
15 Şubat 2023 10:12

TH uzman maaşı gih ile aynımı arkadaşlar bilen varmı?

Md00
Memur
15 Şubat 2023 10:57

Memur maaş hesaplama robotuna girin bakın eşi çalışan bir çocuklunun lisans mezunu alacağı maaş 11300 küsür şaka gibi asgari ücretli çalışansınız gençler ..hiç kandırmayın kendinizi tek fark siz devlete o patrona çalışıyor ..kaldı ki o asgari çoğunda yemek ve yol var hatta mesai olduğu zaman seni geçiyor yazık gerçekten yazık ..sendikalar şu ortalık bir düzelsin umarım birşey yapar diyeceğim ama nerde ?

isbas
Memur
15 Şubat 2023 11:28

Aynen 11 bin nedir ..kimisi yattığı yerden 20 bin alırken

TULPAR0114
Aday Memur
15 Şubat 2023 15:53

Kamu çalışanlarının en sahipsiz kesimleri olan GİH sınıfı çalışanları, TH sınıfı çalışanları ve YHS sınıfı çalışanlarının özlük haklarında ve maaşlarında radikal şekilde düzenleme yapılması elzemdir.

spearwater
Aday Memur
15 Şubat 2023 16:04

TH uzman nasıl hocam

Bysessz, 1 yıl önce
Gitmeyin derim olanlar kurtulmaya çalışıyor zaten

eXPLoSioN35
Aday Memur
20 Şubat 2023 10:56

Yıllar önce asgari ücretin 2,6 katı ücret için kpss çalışıp lisans mezunu memur olduk. Şimdi ise asgari ücretin 1,3 katını kazanıyorum. Giden 11 yıl. Yazık.

Gih sınıfı neden bu kadar unutuldu, ben bir türlü çözemiyorum.

Mebburak
Aday Memur
20 Şubat 2023 11:34

Gih kadrosu gidip memnunsen ve öğretmen sen e üye olursa böyle devam eder ustam maalesef
eXPLoSioN35, 1 yıl önce

Yıllar önce asgari ücretin 2,6 katı ücret için kpss çalışıp lisans mezunu memur olduk. Şimdi ise asgari ücretin 1,3 katını kazanıyorum. Giden 11 yıl. Yazık.

Gih sınıfı neden bu kadar unutuldu, ben bir türlü çözemiyorum.

eXPLoSioN35
Aday Memur
27 Şubat 2023 09:04

Sendikalar açısından bir gelişme var mı? Bu konuyu dillendiren?

Maxplancx
Yasaklı
28 Şubat 2023 01:48

Seni biduzeltirler akıllı ol insanların canı zaten sıkkın
mmoommoo, 1 yıl önce
Kapasiten olmadığı içinde direkt küfüre sarıldın

eXPLoSioN35
Aday Memur
01 Mart 2023 10:06

Gih maaşı eridi

tolgperperek
Daire Başkanı
01 Mart 2023 12:00

odalarda sadece kredi kartı borçları ve taksitlendirilen doğalgaz faturası konuşuluyor.

eXPLoSioN35, 1 yıl önce

Gih maaşı eridi

capacitorrrrr
Aday Memur
04 Mart 2023 17:09

Aynen size de iyileştirme yapılmalı

Toplam 242 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi