Editörler : ayşegül bgm

Yasaklı
15 Ekim 2021 16:44

30 Bin sayisi tek seferde alinir mi ?
Herkese selamlar, Bildiginiz uzere 30 bin civarinda bir sayiya onay verildigi bu sayinin tek seferde alinacagina dair cesitli kaynaklardan soylentiler var.Genel olarak herkes onumuzdeki alımda atanmalari ve rahat rahat sehir secmeleri icin bu sayinin bolunmemesi gerektigini ve tek seferde alinmasi icin dua ediyor ancak gozden kacirilan bir nokta var , eger bu denli yuksek bir sayi tek seferde alinirsa sapma orani cogu bolumde cok yuksek olur ve tercih hatalari kacinilmaz olur.Yuksek puanli birinin atanmasinin gerektigi yerde daha dusuk puanli biri atanir ve buyuk bir adaletsizlik ortaya cikar.Hele ki secim yaklasti bu 30 binlik alimdan sonra bir daha alim yapilmamasi gibi bir durum ihtimali varken puani atanmaya yetecek kisi ortada kalir ve tekrar kpssye calisir.2 -3 yili da bosa gitmis olur anlayacaginiz durumun vehameti cok kotu olur.Örnegin kendi bolumumden ornek verecek olursam Paramedik bir onceki alimda bin kisi alindi 1692 ye kadar sapma oldu.Ondan onceki alimda 251 kisi alindi sapma neredeyse hic olmadi.Misal ankaraya normalde 20 istasyon icin nokta acilirken 30 bin tek seferde alinirsa 50 nokta acilir sadece 30 tercih hakkimiz oldugu icin de ankarayi tercih edecek biri 30 tercih hakkini ankarada doldurur ve atanmasi gereken yerde kendisinden cok daha dusuk siralamali biri atanir.Sayinin tek seferde alinmasi kimlere yarar : az kadro verilen bolumlere ve puani yuksek olan ,siralamasi cok önde olan kisilere yarar .Bu sebeplerden dolayi sb'nin alimi bolecegini tek seferde almayacagini dusunuyorum.Tabi ihtimal her zaman vardir tek seferde alma ihtimali de vardir ama cok dusuk bir ihtimaldir. Boyle bir sey yaparlarsa da buyuk sacmalik olur .Sahsen benim siralamam cok iyi oldugu icin benim isime gelir bu durum rahat bir sekilde cok istedigim 2 sehire tercihlerimi doldurur ve atanirim ama adaletsizlik olacagi icin bolunmesini isterim.Saglikci alimlarinda, ogretmenlerin son tercih secenegi olan "tercihlerime yerlesemezsem puanimin yettigi herhangi bir yere atanmak istiyorum" secenegi saglikci aliminda olsaydi tek seferde alinmasi mantikli olabilirdi ama bu sekilde cidden cok mantiksiz ve adaletsiz olur bu yuzden tek seferde almazlar diye dusunuyorum .Neyse cok uzattim, meseleyi umarim anlatabilmismdir.Hayirli tercihler simdiden herkese

Socialworker89
Kapalı
15 Ekim 2021 16:52

Açıklama için teşekkürler fakat şunu da unutmamak gerek. Alımın bölünmesi daha fazla muallakta bırakacak çoğumuzu. Alımın diğer kısmının 2020 kpss ile alınacağını bile bilemez duruma geleceğiz belki. Bakanlık açıklamis olsa diğer kısmı 2 ay sonra alacağız diye yine de belki o 2 ay, 6 ay olacak. Atama bölünmesi güzellemesi yapmışsınız ama 1 gün bile beklemeye tahammülumuz kalmamisken atamanın bölünmesi çoğumuz icjn iyi olmayacaktır. Doğru tercih her zaman önemlidir atama sayısı 10 bin de olsa 30 bin de olsa...
15 Ekim 2021 20:20

11 aydır bekletiyorlar eğer parça parça alsalardı bunu 5 6 ay önce yapsalardı. Büyük bir sayı ile alım yapıp seçim için bunu kullanabilirler. Benim tahminim çok yüksek olmasa da büyük bir alım yapabilirler 20 25k gibi bir sayı..

15 Ekim 2021 20:21

He 10 15bin de gelse şaşırmam çünkü burasi Türkiye.. Çok da mantık aramamak lazım

BarisHealthCompany, 3 yıl önce

11 aydır bekletiyorlar eğer parça parça alsalardı bunu 5 6 ay önce yapsalardı. Büyük bir sayı ile alım yapıp seçim için bunu kullanabilirler. Benim tahminim çok yüksek olmasa da büyük bir alım yapabilirler 20 25k gibi bir sayı..

baytehlike
Aday Memur
15 Ekim 2021 20:23

bence 30bin zor. 20 25 arasi tahminim. tekte alınır da diğer tahminim

guiding1
Aday Memur
15 Ekim 2021 20:25

Niye 30 bin zor olsun 25 bin alan 30 da alamıyor mu

baytehlike
Aday Memur
15 Ekim 2021 21:12

tahmin dedim başkan. bu mantikla 30 oluyosa 35 de olur. ben tahminimi soyledim gonul ister 45olsun

guiding1, 3 yıl önce
Niye 30 bin zor olsun 25 bin alan 30 da alamıyor mu

guiding1
Aday Memur
15 Ekim 2021 21:15

Modumuzu yüksek tutalımm :)
baytehlike, 3 yıl önce

tahmin dedim başkan. bu mantikla 30 oluyosa 35 de olur. ben tahminimi soyledim gonul ister 45olsun

hedwigg00
Aday Memur
15 Ekim 2021 21:30

Mantıklı dediğin jagro zaten ne zaman 30 bin yapmışki seçim var yapar diyorsunuzda 2 ye 3 bölerler 30 u sonra 2 3 ay arayla atama yapar, yine sürekli atama yapılıyor sağlığa gibi bi izlenim verilir

15 Ekim 2021 21:55

Ama şöyle bişey de var şimdi Kasım ayını 5 inde 2022 nün bütçesini verecek cumhurbaşkanı bunlar bu sene bakanın dediği 30 bin sağlıkçı içün bütçe ayırdılar. Diğer yıla başka bir bütçe verirler ve bu 30 binlik alımı diğer yılım bütçesiyle karşılamazlar çünkü bakan bu senenin sayısını verdi. 2022 nin bütçesiyle karşılarsa fazla alım yapamazlar ve 2 ye 3 e bölerseler bu ortaya çıkar ve yalancı duruma çıkıp seçmeni etkiler bunu yapacaklarını zannetmiyorum. Ama burası Türkiye herşey olabilir dediğiniz gibi diyecek bişey yok anca kendi fikirlerinizle söylediklerimizle kalıyoruz
hedwigg00, 3 yıl önce

Mantıklı dediğin jagro zaten ne zaman 30 bin yapmışki seçim var yapar diyorsunuzda 2 ye 3 bölerler 30 u sonra 2 3 ay arayla atama yapar, yine sürekli atama yapılıyor sağlığa gibi bi izlenim verilir

Onurrrrr.
Memur
15 Ekim 2021 22:21

Bu bakanlık 18k üzeri ne zaman alım yapmış ki şimdi yapsın

hedwigg00
Aday Memur
15 Ekim 2021 22:22

Sizde haklı olabilirsiniz tabi hocam ama yapmadıkları şey değil bu yılın bütçesinden ayırıp diğer yıl atama yapmaları

Atamabekleyenatt, 3 yıl önce
Ama şöyle bişey de var şimdi Kasım ayını 5 inde 2022 nün bütçesini verecek cumhurbaşkanı bunlar bu sene bakanın dediği 30 bin sağlıkçı içün bütçe ayırdılar. Diğer yıla başka bir bütçe verirler ve bu 30 binlik alımı diğer yılım bütçesiyle karşılamazlar çünkü bakan bu senenin sayısını verdi. 2022 nin bütçesiyle karşılarsa fazla alım yapamazlar ve 2 ye 3 e bölerseler bu ortaya çıkar ve yalancı duruma çıkıp seçmeni etkiler bunu yapacaklarını zannetmiyorum. Ama burası Türkiye herşey olabilir dediğiniz gibi diyecek bişey yok anca kendi fikirlerinizle söylediklerimizle kalıyoruz
15 Ekim 2021 22:27

Sizde haklısınız hocam bişey diyemiyorum hepimiz için hayırlısı olsun bunu demekten başka çaremiz yok
hedwigg00, 3 yıl önce

Sizde haklı olabilirsiniz tabi hocam ama yapmadıkları şey değil bu yılın bütçesinden ayırıp diğer yıl atama yapmaları

15 Ekim 2021 22:33

Çok haklı bir yorum olmuş. Herkes sayının yüksekligini düşünüyor hemen atanırım kafasına giriyor ama sınırda olanlar İstanbula ancak gidebilecek. Oysa bölünüp 3 4 ay sonra yapılırsa daha iyi yerlere yerleşebilecekler. Hayırlısı olsun.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi