Editörler : "eskiyara"Pangaea
29 Haziran 2010 12:42

yeni yer değiştiren öğretmenlerin banka promosyon hakları

arkadaşlar adana seyhan ilçesinde yer değiştiren benim gibi öğretmen arkadaşlarım mutlaka vardır.yeni atandığımız okul benden 2 ay önce banka promosyonlarını almış.biz ilçeye bu hakkımız için başvurduğumuzda maalesef alamazsınız çünkü şu an mahkemelik oldu dendi ve ayrıca bir de bu duruma yorum da eklediler eğer mahkemeyi sendika kazanırsa biz yer değiştiren öğretmenler olarak banka promosyonumuzu hiç bir şekilde alamayacakmışısız.bu nasıl bir saçmalıktır anlamadım.şimdilik mahkemeyi bekliyorum eğer ilçe banka promosyonumuzu vermez ise seyham ilçeyi mahkemeye vereceğim.benim durumumda olan arkadaşlar var mı acaba varsa sizlerinde düşüncelerinizi bekliyorum.

ilker381
Memur
29 Haziran 2010 19:39

güncel.

ilker381
Memur
30 Haziran 2010 09:26

güncel.

zehra_fen
Kapalı
30 Haziran 2010 10:27

kocaeli derinceye çıktı tayinm aynı durumdayım alamadım hocam mayısta vermişler ..

alamak_esk
Kapalı
30 Haziran 2010 11:00

benimde sakaryaya çıktı 3 ay önce 3 yıllık sözleşme imzalamışlar...tayini çıkanlar 750 tl almış yeni atananlara 1 kuruş yok ne kadar saçma

zehra_fen
Kapalı
30 Haziran 2010 11:04

ne yapılabilir acaba ??

nrgz
Şube Müdürü
30 Haziran 2010 11:20

ben de sordum yeni atandığım okula alamazsınız dedi müdür ocakta almışlar ve şubattan sonra gelecek olanlara ödenmeyecek diye bir madde de imzalamışlar sözde... neden bize her konuda haksızlık yapılıyor ya:( gittiğim zaman bankaya da soracağım bir yolu var mı diye bakalım...

ilker381
Memur
30 Haziran 2010 20:51

güncel

aktobe
Şef
30 Haziran 2010 21:14

Arkadaşlar konu ile ilgili emsal mahkeme kararı var.Verilmek zorunda.Yazıyı isterseniz yarıntarayıcıdan tarayıp isteyene gönderirim.Yada buraya mahkemenin sayı,karar vesairesini yazarım.Ha şu olur:Okul idaresi yada milli eğitim vermemek için diretir.işiniz uzar.Ama mahkeme kararıyla geç te olsa alırsınız.

ilker381
Memur
30 Haziran 2010 21:16

aktobe hocam sana zahmet olmaz ise her ikisinide yaparsan memnun olurum.şimdiden teşekkür ederim.bunların zaten mahkemesiz hiç bir işleri olmaz.illaki mahkemeye vereceksin valla geç de olsa ben bu işin takipçisi olucam.

aktobe
Şef
30 Haziran 2010 21:43

İlker hocam mahkeme kararı aşağıda verdiğim linkte yer alıyor.Bunun dışında bir karar daha vardı sanırım.İsterseniz yarın onuda bulmaya çalışırım.

http://www.memurlar.net/common/documents/2309/p.pdf

Evridiki
Genel Müdür
30 Haziran 2010 23:25

Geldiğiniz yerden son 1 yıl içinde promosyon almadıgınıza dair belge istiyorlar.

Bu belgeden sonra promosyonu alabilirsiniz...

ilker381 hocam; Çukurova sonradan gelenlere promosyonu verdi...

ilker381
Memur
01 Temmuz 2010 10:17

hocam seyhan ilçe vermemekte ısrar ediyor.hayırlısı

boral17
Yasaklı
01 Temmuz 2010 10:26

hocam yeni atananlar bu konuda bankaya mı yoksa okul idaresi ne başvurmalı

ilker381
Memur
01 Temmuz 2010 10:44

hocam banka ile hiç bir alakası yok siz ilk önce okula promosyon hakkınızı istediğinizi belirten bir dilekçe ile başvuruyorsunuz okulda üst yazı ve dilekçenizle ilçeye yazı gönderiyor.milli eğitim verilip verimeyeceğine dair okula yazı gönderiyor.

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
01 Temmuz 2010 11:13

konunun banka ile hiçbir ilgisi yok. örneğin banka ilde mevcut 100 personel maaşı için ihaleye girer vereceği miktarı toplu olarak söyler. örneğimizde 100.000. tl olsun. bu parayı verir. paranın paylaşımı kimin ne kadar alacağı vb. bankayı ilgilendirmez. bu noktada illere göre çeşitli uygulamalar mevcut. paranın 1 defa da ödenmesi (genelde almaya hak kazananlar bunu ister), 6 aylık dilimler halinde ödenmesi vb.(sonradan gelenler bunu ister)

tabi mahkeme haklı saklı. eğer mahkeme ile bir kazanım olursa bu bankayı bağlamaz. bu durumda pratik çözüm olarak herkesin maaşından 1-2 tl kesilip hak kazanan kişi veya kişilere ödenir. ancak bu iş sıkıntılı bir süreç olduğu için MEM'ler bunu pek sevmez.

ayrıca bir soruda ben sorayım promosyon alamamaktan yakınan arkadaşlar daha önce promosyon aldı mı? alanlar için soralım 1 defa da mı taksitler halinde mi aldınız?

flojiston
Memur
01 Temmuz 2010 11:20

bende yeni okuluma geldim ve 3 ay önce promosyonlar alınmış.neler yapabiliriz burada ortak bir sonuca varalım.

ilker381
Memur
01 Temmuz 2010 11:58

hocam ben alamadım.okula alabilmek için dilekçe verdim.ilçeye yazı gönderdik ilçede bana şu an promosyon davalık olduğu için veremiyoruz dediler.şimdi ben bu mahkemenin sonucunu bekliyorum mahkeme sonuçlandıktan sonra ilçeye bir dilekçe daha vereceğim onu da red ederlerse idari mahkemesinde dava açacağım.sizde ilk önce okulunuza bir dilekçe verin okulda bağlı olduğu milli eğitim müdürlüğüne yazı göndersin oradan gelecek cevaba göre eğer ret edilirse 60 içinde idari mahkemelere başvurman gerekiyor 60 günü geçersen artık yapacak bir şey kalmıyor.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi