Editörler : swat3410
«45678910111213141516
14 Ocak 2023 22:38

İşi şansa bırakmadan dilekçeyi vermek mantıklı olan, devam eden davası varsa AYM kararını dava dosyasına eklesin Şark konusu için öngörüm yok ancak çok yakında şark konusunu da kapsayan bir yönetmelik çıkacak ona göre hareket edilir Önemli olan önce EGM de başlamak
Mazikalbimdeyaradir, 1 yıl önce

Şuan atamaya sebeb kanun maddesi ortadan kalktığı icin egm nin kendisinin çağırması gerekmiyormu normal isleyisin bu şekilde olması lazim diye düşünüyorum yanlışta düşünüyor olabilirim.esimin 2.sark görevi 6 ay eksik kalmıştı şarka tabi tutarlarsa 6 ay eksik kısmi mi tamamlatirlar sadece.

Kusura bakmayın meslekten uzaklasali 7 sene olduğu icin işleyişi unuttuk:)

Mazikalbimdeyaradir
Aday Memur
14 Ocak 2023 22:41

Peki dilekçeye egm aym kararı beni bağlamaz başlatmiyorum derse yeni dava mi açacağız.

Malum adlı bazı konularda mahkemeler aym nin kararlarını uygulamıyor

gerçek340601
Kapalı
14 Ocak 2023 22:53

İdareler bazı konularda AYM kararları geriye dönük uygulanamaz şeklinde red veriyor. Lakin Danıştayda bu sorun çözülmüştü. Yöneticilerin bir önceki görev yerine atanmasıyla ilişkili durumda

İdare mahkemeleri sırf AYM nin kararını bekleyerek 1 yıldan uzun süredir karar vermiyor ( en azından benimkisi max 6 ayda karar verilecek dosyayı 1 yıldan uzun süredir bekletti)

Peki dilekçeye egm aym kararı beni bağlamaz başlatmiyorum derse yeni dava mi açacağız.

Malum adlı bazı konularda mahkemeler aym nin kararlarını uygulamıyor

Mazikalbimdeyaradir
Aday Memur
14 Ocak 2023 23:06

Eşimin dosyasida 2 yıldır bolgede hala karar verilmedi muhtemelen aym kararını beklediler.oyle bir ortam var ki normal hukuk dönemi olsa hic sorgulanmayqcak şeyleri sorguluyor aym nin iptal kararına bile uygulanmaz diye korkuyla yaklasiyoruz

14 Ocak 2023 23:11

EGM bir şekilde başlatmak zorunda, şu anda hazırlık ve düzenleme yapılıyor en geç 15 gün içinde herşey netleşir, biraz daha sabır gerekiyor

Eşimin dosyasida 2 yıldır bolgede hala karar verilmedi muhtemelen aym kararını beklediler.oyle bir ortam var ki normal hukuk dönemi olsa hic sorgulanmayqcak şeyleri sorguluyor aym nin iptal kararına bile uygulanmaz diye korkuyla yaklasiyoruz

Mazikalbimdeyaradir
Aday Memur
14 Ocak 2023 23:17

7 yıldır o kadar zor durumlar yaşadık ki kuzey amirim inanın herseyden çekinir olduk.

Eşimin ihraç sebebi olarak ben gosterildim.

7 yıldır eşimin ailesi tarafından hep suçlandım

Allah var eşim hiç bana sözlü olarak söylemedi ama yüzünde o mahsunlugu 7 yıldır görüyorum.

İade oldu araştırmaya verildi yine yüzümüzde mahsunluk oldu daha neler neler.

Herkes az çok bizim yaşadıklarımızı yaşamıştır.

Sebocan33
Aday Memur
14 Ocak 2023 23:23

Kuzey bey dönmek istemeyenlerin bir şey yapması gerekiyormu ,avukatlar gerekmez diyorlar

Kuzey992009, 1 yıl önce
EGM bir şekilde başlatmak zorunda, şu anda hazırlık ve düzenleme yapılıyor en geç 15 gün içinde herşey netleşir, biraz daha sabır gerekiyor
14 Ocak 2023 23:24

Artık sözün bittiği yerdeyiz üzülmeyin herşey çok daha güzel olacak 7 yıllık hukuki mücadele AYM kararı ile son buldu Allahın izniyle Tabiki bu süreçte boşanmalar intiharlar ve ölümcül hastalıklar oldu, bunların vebali yöneticilerin üzerinedir, eşinizin ailesine gelince Hukuk sisteminde suçun şahsiliği ilkesi vardır, eş kardeş anne baba yada çocuk bir suçlamaya konu olamaz, ama bunu insanlara anlatmak çok zordur, hepimiz aynı süreci yaşadık zaten

7 yıldır o kadar zor durumlar yaşadık ki kuzey amirim inanın herseyden çekinir olduk.

Eşimin ihraç sebebi olarak ben gosterildim.

7 yıldır eşimin ailesi tarafından hep suçlandım

Allah var eşim hiç bana sözlü olarak söylemedi ama yüzünde o mahsunlugu 7 yıldır görüyorum.

İade oldu araştırmaya verildi yine yüzümüzde mahsunluk oldu daha neler neler.

Herkes az çok bizim yaşadıklarımızı yaşamıştır.

14 Ocak 2023 23:27

Dönmek istemeyenler ile ilgili bir düzenleme yapılır beklentisi var, Araştırma merkezi kanunu iptal olduğu için Arafta kalındı, idare yeni bir düzenleme yapıp kalmak isteyen için seçenek sunabilir, şu an için net birşey söylemek zor
Sebocan33, 1 yıl önce

Kuzey bey dönmek istemeyenlerin bir şey yapması gerekiyormu ,avukatlar gerekmez diyorlar

gerçek340601
Kapalı
15 Ocak 2023 11:01

Sanırım Araştırma Merkezinde çalışanlara 3600 ek gösterge verilmemiş. (Ankara'da çalışanlara) Diğer illerde çalışanlara 600 ek gösterge yükselişi yapılmış. Bence 600 ek göstergenin yükselişi için bir yerden görüş yazısı alacaklar bunun üzerine 600 ek gösterge artışı verelim mi yoksa normal pozisyonda çalışan memurlar ne ek göstergedeyse burada mı kalsınlar diye mi karar alırlar. İleriki haftalarda göreceğiz.

İdare mahkemesinde araştırma merkezine atama iptali başvurup red alanlar. Gelecek hafta verdikleri dilekçede red aldıkları takdirde. Dilekçelerinin reddedilmesiyle ilgili dava açacaklar. Eğer idare mahkemesi "Anayasa'nın 153. maddesinin beşinci fıkrası "İptal kararları geriye yürümez."" şeklinde dosyaları reddetme ihtimali var.

Bundan dolayı idare mahkemelerinde https://www.memurlar.net/common/news/documents/1024714/2022-04-12-04-31-9290609.pdf bu kararı da davalarında eklemesinde fayda var.

T.C. DANIŞTAY İDARİ DAVA DAİRELERİ KURULU Esas No : 2022/1 Karar No : 2022/4 İADE EDİLDİKTEN SONRA YÖNETİCİLİK GÖREVİNDEN ÖNCEKİ KADROLARA ATANANLARIN AÇTIĞI DAVALARDA BİM' NDE VERİLEN FARKLI KARARLARIN DÜZELTİLMESİ

Kuzey992009, 1 yıl önce
3000 ek göstergeden maaş alanlar 3600 olmuş, mutemetle görüşün

gerçek340601
Kapalı
15 Ocak 2023 11:06

Bununla ilgili ayrıntıları forum khk haber sitesinden alabilirsiniz. Ya da linkini isteyenlere özelden atayım. ( İADE EDİLDİKTEN SONRA YÖNETİCİLİK GÖREVİNDEN ÖNCEKİ KADROLARA ATANANLARIN AÇTIĞI DAVALARDA BİM' NDE VERİLEN FARKLI KARARLARIN DÜZELTİLMESİ) ile ilgili.

gerçek340601, 1 yıl önce

Sanırım Araştırma Merkezinde çalışanlara 3600 ek gösterge verilmemiş. (Ankara'da çalışanlara) Diğer illerde çalışanlara 600 ek gösterge yükselişi yapılmış. Bence 600 ek göstergenin yükselişi için bir yerden görüş yazısı alacaklar bunun üzerine 600 ek gösterge artışı verelim mi yoksa normal pozisyonda çalışan memurlar ne ek göstergedeyse burada mı kalsınlar diye mi karar alırlar. İleriki haftalarda göreceğiz.

İdare mahkemesinde araştırma merkezine atama iptali başvurup red alanlar. Gelecek hafta verdikleri dilekçede red aldıkları takdirde. Dilekçelerinin reddedilmesiyle ilgili dava açacaklar. Eğer idare mahkemesi "Anayasa'nın 153. maddesinin beşinci fıkrası "İptal kararları geriye yürümez."" şeklinde dosyaları reddetme ihtimali var.

Bundan dolayı idare mahkemelerinde https://www.memurlar.net/common/news/documents/1024714/2022-04-12-04-31-9290609.pdf bu kararı da davalarında eklemesinde fayda var.

T.C. DANIŞTAY İDARİ DAVA DAİRELERİ KURULU Esas No : 2022/1 Karar No : 2022/4 İADE EDİLDİKTEN SONRA YÖNETİCİLİK GÖREVİNDEN ÖNCEKİ KADROLARA ATANANLARIN AÇTIĞI DAVALARDA BİM' NDE VERİLEN FARKLI KARARLARIN DÜZELTİLMESİ

Mazikalbimdeyaradir
Aday Memur
15 Ocak 2023 17:30

Bugün avukatımizla görüştük.

Aym iptal kararlarının geriye yürümemezlik ilkesinin kazanılmış haklar konusunda uylamanamaz olduğunu.

Kararda açıkça kazanılmış haktan bahsettiği icin idarenin uygulamama gibi bir ihtimalinin olmadığını soyledi

15 Ocak 2023 17:35

Doğru söylemiş, ortada lehe olan bir konu ve mağduriyet var, iç hukuk yollarını tüketenler bu karardan sonra davanın yenilenmesi adına İdareye dilekçe verip olumsuz cevap alırsa İdare Mahkemesine dava açıp konuyu yeniden canlandırabilir ayrıca.

Bugün avukatımizla görüştük.

Aym iptal kararlarının geriye yürümemezlik ilkesinin kazanılmış haklar konusunda uylamanamaz olduğunu.

Kararda açıkça kazanılmış haktan bahsettiği icin idarenin uygulamama gibi bir ihtimalinin olmadığını soyledi

Mazikalbimdeyaradir
Aday Memur
15 Ocak 2023 17:40

Bizim dosya Bim de karar verilmedi hala.

Yarın ek beyan dilekçesi vereceğiz

15 Ocak 2023 17:42

Avukatınız Uyap üzerinden gönderir

Bizim dosya Bim de karar verilmedi hala.

Yarın ek beyan dilekçesi vereceğiz

16 Ocak 2023 00:05

Bu ay bi hareket olmasini umid ediyorum

Zigguma
Aday Memur
16 Ocak 2023 00:15

Anayasa 153 . Md İptal kararları geriye yürümez. Anayasa Mahkemesi kararları Resmi Gazetede hemen yayımlanır ve yasama, yürütme ve yargı organlarını, idare makamlarını, gerçek ve tüzelkişileri bağlar.
16 Ocak 2023 00:27

Kardeşim burda olumsuz şeyler paylaşmayın Anayasa Mahkemesinin lehte kararları geçmişe yürür Yukarıda da yazıldığı gibi Danıştay İDDK nın bu konu ile ilgili kararı var Sonuçta AYM kanun maddesini iptal etti ve İsteyen EGM ye geçiş yapacak
Zigguma, 1 yıl önce
Anayasa 153 . Md İptal kararları geriye yürümez. Anayasa Mahkemesi kararları Resmi Gazetede hemen yayımlanır ve yasama, yürütme ve yargı organlarını, idare makamlarını, gerçek ve tüzelkişileri bağlar.

Zigguma
Aday Memur
16 Ocak 2023 00:42

Benim paylaştığım olumsuz bir şey mi ? Anayasa 153. Md paylaştım bunda bi olumsuzluk göremedim ? Danıştay kararı elbette önemli !!!
Kuzey992009, 1 yıl önce
Kardeşim burda olumsuz şeyler paylaşmayın Anayasa Mahkemesinin lehte kararları geçmişe yürür Yukarıda da yazıldığı gibi Danıştay İDDK nın bu konu ile ilgili kararı var Sonuçta AYM kanun maddesini iptal etti ve İsteyen EGM ye geçiş yapacak
16 Ocak 2023 00:48

Amacımız 7 senedir çektiğimiz acıların son bulması ve hakkımız olan Mesleğimize geri dönmek Siz Anayasa Mahkemeisin kararları geçmişe yürümez derseniz yanlış anlaşılır Tabiki Lütfen yanlış anlamaya mahal vermeyelim
Zigguma, 1 yıl önce
Benim paylaştığım olumsuz bir şey mi ? Anayasa 153. Md paylaştım bunda bi olumsuzluk göremedim ? Danıştay kararı elbette önemli !!!
Toplam 315 mesaj
«45678910111213141516

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi