Editörler : cihan27E.Kayı Han
08 Ekim 2021 08:00

Sendikasız adam sendikanın kıymetini anlayacak!
"Bu toplu sözleşme ile sendikalı ile sendikasız arasına fark konulmuştur. Ocak itibariyle sendikalı olan bin 600 lira fazla alacak. 2023 yılı tamamlandığında 2 bin TL sendikalı ile sendikasız arasında gelir farkı olacak. Sendikalı ile sendikasız arasına bu toplu sözleşme koymuş durumda. Gittikçe artacak. Adam evde çizgili pijama ile çekyata yaslanacak. Hanım çay, yanına da bir dilim kek ver diyecek. Örgütsüz olacak. Sonra senin aldığını bedava hüpletecek, bedava gümletecek. Var mı böyle? Bu açıdan sendikasız adam sendikanın kıymetini anlayacak. Bunun başka yolu yok." Memur Sen Başkanı Ali Yalçın ( Yorum yok.)

dostar
Kapalı
08 Ekim 2021 09:23

ayda 400 tl den yılda 1600 tl ayda 35 tl kesinti olsa yılda 420 tl fark 1180 tl gelir.

günlüğümüz 18 dolara geliyor abd de bir restorant işçisi saatlik 15 dolar kazanıyor alım gücü yok maval anlatıyorlar send,ka başkanı maaşı 6 kat vek,l maaşı 14 kat bürokrat maaşı 22 kat fazla. milli ninnilerle müstemleke.

kolsarkackol
Aday Memur
08 Ekim 2021 09:35

Senede 1600 tl için duruşunu satmayanlara selam olsun o zaman. Ayrıca hanım çay getir kek getir ne alaka ya?

Deletin Bekası
Aday Memur
08 Ekim 2021 10:44

"Sonra senin aldığını bedava hüpletecek, bedava gümletecek."

Yıllardır toplu sözleşmelerde alınanlar ortadayken bunu nasıl diyebiliyorlar ?

eRaduyev
Yasaklı
08 Ekim 2021 11:05

Herşeyden öte dilin, üslubun, seviyenin rezaletine bakar mısınız. Bir zamanlar bu sendikada bulunduğum aklıma gelince kendimden utanıyorum.

Küpeli35
Aday Memur
08 Ekim 2021 12:25

Sız kim sendika ne,siz saltanat hükümetinin arka bahçesi olan ve menfaat be yalaka takımının beş para etmez bir şebekesisiz,siz sendikadan nahsetmeyin onun bile içine ettiniz.

inanoner
Yasaklı
08 Ekim 2021 16:46

bu kadar saçma ve ahmakça açiklama yapan adam bi̇r de eği̇ti̇m kolunun da başinda utanmasi gereki̇rken utanmadan bi̇r de çikip saçmalamiş. zeka ve onur önemli̇ bi̇r kez daha anladik

Noluyola
Yasaklı
09 Ekim 2021 01:14

Biz bunu hakediyoruz ,ulkece hakediyoruz

Deletin Bekası
Aday Memur
16 Ekim 2021 17:03

Herkes memnunsa sıkıntı yok

fenomen10
Aday Memur
18 Ekim 2021 14:01

adam haklı uğraş kazandır sonra dairedeki boş konuşan sendikasız tiplerde faydalansın..ne kazandırırsan kazandır memnun olmaz bu kişiler.. hep bencil kendisini düşünür çünkü ama iş paraya ekstra şeylere gelince sendikalıdan önce atlarlar..

19 Ekim 2021 11:07

ugraşmış ta ne kazandırmış son on sene de kaç defa enflasyonun üzerin de kazancımız oldu. toplu sözleşme yapılmasa 6 ayda bir enflasyon oranında zam yapılsa zararımız olmaz.

enflasyonun bu kadar yüksek seyrettigi dönemde %5i kazanım diye önümüze koymaya utanmalı sendika

fenomen10, 2 yıl önce

adam haklı uğraş kazandır sonra dairedeki boş konuşan sendikasız tiplerde faydalansın..ne kazandırırsan kazandır memnun olmaz bu kişiler.. hep bencil kendisini düşünür çünkü ama iş paraya ekstra şeylere gelince sendikalıdan önce atlarlar..

Fatih869
Yasaklı
20 Ekim 2021 09:42

Sendika bizi neyden faydalandırmış? bu ülkede sendika diye bir şey hiç olmasa bizim alım gücümüz daha yüksek olurdu.

fenomen10, 2 yıl önce

fenomen10
Aday Memur
22 Aralık 2021 15:41

herkes paraya odaklı konuşuyor para dışında yasal izin vs farklı şeyleride kazandırıyor sendikalar

Fatih869
Yasaklı
22 Aralık 2021 18:47

küçük ali buçuk ali kaçık ali ne oldu? bu ülkede hala şerefli hakimler ve savcılar var.

22 Aralık 2021 18:49

Memurlar bu sendika yüzünden bu halde hala sendikayı övüyorlar yazık

Atakum5506
Kapalı
22 Aralık 2021 21:01

Ben sendika hakkım olsa da olmammm iyi ki de sendika hakkım yok memur-sen li olup da 400 TL den başka ne hayır gördünüz benim enflasyon ile normal zammımi alıyım işime bakiyim fazla beklentim yok umudum yok ben sendika ve amirin memuru değil devletin memuru olarak görev yapmayı tercih ediyorum

dostar
Kapalı
17 Nisan 2023 08:56

sendikalar sayesınde asgarı ucretlı olduk hamdolsun

sui_cast
Şube Müdürü
17 Nisan 2023 09:51

verdim dilekçeyi çıktım. üye sayımında da sayılmamış oldum. hangisi olduğundan bağımsız "sendika falan istemez". paraları onların olsun.

şefce
Daire Başkanı
17 Nisan 2023 10:05

Yıllardır bu sendika yüzünden (üstelik muhafazakâr görünüyorlar ya bir de ulan neyse. )

memurlar da kutuplaştırıldı, kendinden olana sus payı toplu sözleşme alsın diğerleri

bu paydan da faydalanmasın. Benim çoluğumun çocuğumun eklemeğini başkasına peşkeş çeken güruh hakkım size haram olsun. Sevsinler sizin muhafazakarlığınızı. Hep bana rabbenacılar. Hâlâ burada üye olarak kalmayı düşünenler kendinizi bir dinleyin gerçekten vijdanız ne diyor .

Makinatocu
Şube Müdürü
17 Nisan 2023 10:13

bu arkadaşın tahsili nedir ya :)) bayılıyorum böyle insanların kendisinden daha yetenekli,yabancı dil bilen,yüksek eğitim görmüş mühendisleri yönetmesine.üye olun bol bol üye olun :))

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi