Editörler : Pangaea
05 Şubat 2019 21:02

İski alımları

Arkadaşlar bu konuyu mülakat hakkında bilgi edinmek isteyen arkadaşlara engel olmamak için açıyorum. Diğer konularda sanırım kpss

puanına göre alım olsun ya da olmasın tartışmaları yeterince olmuş. Listelerde genel olarak 90+ kişiler de var 70+ larda olanlar da.

Bu sebeple ben de mülakat puanları verilirken kpss puanının göz ardı edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Vatanını milletini seven işin

gereklerine uygun kişiler arasından en yüksek kpss puanına bakılarak alım yapılmalı diye düşünüyorum.

Düşünceme katılmayan arkadaşlar destek olmayabilirler. Bu konuda yeni bir tartışma açılsın istemem. Ama bu şekilde düşünen

arkadaşlarla twitter etkinliği yapabiliriz.

Kpss de 90+ yapmak ciddi bir çalışma ister. Bu kişiler dururken 70+ kimselerin alınması cidden çok üzücü olabilir.

(küsuratlarla sıralanmış arkadaşlarımız için geçerli değildir bu düşüncem.)

#KPSSpuanlarıgözardıedilmesin

şeklinde tweetleyip @mevlutuysal_bsk @fatihturaniski @iskignmudurlugu @istanbulbld

bu kişileri etiketleyerek az da olsa farkındalık oluşturabiliriz.

Destek olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

nickthecooper
Kapalı
05 Şubat 2019 21:21

Ne zaman

lion0707
Şef
05 Şubat 2019 21:25

Ben şuan tweet attım.

Belli bir zaman belirleyelim derseniz tekrar atarım.

nickthecooper, 5 yıl önce
Ne zaman

Dmajor
Kapalı
05 Şubat 2019 21:28

Başından itibaren böyle olsaydı evet olabilirdi ancak şu an 70+ adamı erzurum'dan kars'tan mülakata çağırıp kardeş senin puan yeterli değil geri dön istersen demek çok saçma ve adaletsiz olurdu.Bence boş yere hayal kurmayın plan program belli zaten bu saatten sonra da değişmez.Şunu da belirtmek gerek gerçi mülakatta bilgisayar işletmeni için tek bir bilgisayar/program konulu soru gelmedi.90+ almış ama daha excel de tablo oluşturamayacak kişi yerine 80+ ama ama bilgisayara hakim kişilerin alınması daha doğru olurdu.Ama kurumun bunu önemsemediği mülakat sorularından belli zaten neyi önemsedikleri de anlayana artık.

Yusufan07
Kapalı
05 Şubat 2019 21:29

İnşaat mühendislerinde en düşük puan 90 küsürdü bizde destek verelim mi?

ceko08
Aday Memur
05 Şubat 2019 21:32

:))

josemotinyo
Kapalı
05 Şubat 2019 21:36

ben içerdeyim alim sayısına gore ama böyle bir şey olamaz anadoludan gelen adamın bin 2 bin tl si gitmiş mülakatta ki komisyon yorgunluktan perişan olmuş ne gerek vardı o zaman buna çay servisi yapan adam vardı gece 2 de gittim eve diyordu

lion0707
Şef
05 Şubat 2019 21:40

90+ larda olup küsuratlarla sıralanmış kişilere bir şey diyemiyorum Ama bence destek olabilirsiniz. Çünkü ben direk kpss ye göre alım yapılsın yazmadım. Puanlar göz ardı edilmesin yazdım. Amacım mülakat puanlarını verirken kpss puanlarına da bir baksınlar.

Diğer kriterlerle harmanlayıp bir puan versinler.

Ben mülakatı yapan komisyonda bir kişiden "kpss puanı iyiyse ne olmuş" şeklinde bir cümle duydum.

Neyi düşünerek neden böyle dedi bilemiyorum.

Ama kpss puanları düşünülmeden direk olarak mülakatla alım yapılsın da istemem. Çünkü çok çalıştık arkadaşlar. Kpss süreci kolay bir süreç değil. En azından puanlara bakmalılar. Kim kaç almış görmeliler sonra da mülakattaki kriterlerle harmanlayıp o şekilde puan vermeliler diye düşünüyorum.

Yusufan07, 5 yıl önce
İnşaat mühendislerinde en düşük puan 90 küsürdü bizde destek verelim mi?

ceko08
Aday Memur
05 Şubat 2019 21:46

Kesin o soldaki soylemistir :)

lion0707, 5 yıl önce

90+ larda olup küsuratlarla sıralanmış kişilere bir şey diyemiyorum Ama bence destek olabilirsiniz. Çünkü ben direk kpss ye göre alım yapılsın yazmadım. Puanlar göz ardı edilmesin yazdım. Amacım mülakat puanlarını verirken kpss puanlarına da bir baksınlar.

Diğer kriterlerle harmanlayıp bir puan versinler.

Ben mülakatı yapan komisyonda bir kişiden "kpss puanı iyiyse ne olmuş" şeklinde bir cümle duydum.

Neyi düşünerek neden böyle dedi bilemiyorum.

Ama kpss puanları düşünülmeden direk olarak mülakatla alım yapılsın da istemem. Çünkü çok çalıştık arkadaşlar. Kpss süreci kolay bir süreç değil. En azından puanlara bakmalılar. Kim kaç almış görmeliler sonra da mülakattaki kriterlerle harmanlayıp o şekilde puan vermeliler diye düşünüyorum.

Dark.N
Kapalı
05 Şubat 2019 22:08

Saçma madem kpss puanına göre alacaklar bu mülakat ne için yapılıyor? Boşuna vakit ve nakit kaybı, saçma sapan iş olur. Listeye girmeye hak kazananlardan mülakatta en iyi performansı göstermiş kişiler seçilmeli puandan bağımsız olarak

lion0707
Şef
06 Şubat 2019 18:44

Ben böyle bir etkinliğin gerekli olduğunu düşünüyorum. En azından yetkililer uyarılmalı.

Biliyorsunuz ki 2018 kpss ye giren kişi sayısı 2016 ya göre daha az olmasına rağmen başarı çok çok yüksek. 90+ hattaa 91+ larda

kişiler küsuratlarla sıralanmış durumda ve yüksek puan alan çok fazla kişi var.

Merkezi atama sayısı ise azaldı çoğunlukla mülakatlı alımlar söz konusu. Bu sebeplerle ısrarla kpss ye önem vermeliler diye

düşünüyorum. Aksi taktirde yüksek puan almasına rağmen açıkta kalan kişi sayısı en fazla 2018 KPSS de olacak. Çünkü alımların

çoğu mülakatla ve başarı çok yüksek.

Böyle bir sonuçla karşılaşmayı gerçekten emek veren kimse istemez.

Bu yüzden lütfen destek olun arkadaşlar.

Biz elimizden geleni yapalım gerisi nasip kısmet. İnşallah herkes emeklerinin karşılığını alabilir.

Dark b
Memur
06 Şubat 2019 19:31

tweet attim ama baska atan olmadi har

hydrolics
Şef
06 Şubat 2019 19:40

Mülakattan sonra her gün belli bir saatte herkes atsın öyle daha etkili olur.

lion0707
Şef
06 Şubat 2019 20:27

Tmm arkadaşlar siz atabilirseniz şuan da atın

Cuma günü akşam tekrar yüklenelim hep beraber akşam 19.00 gibi mesela

Dark.N
Kapalı
06 Şubat 2019 20:40

Dediğim gibi zaten mülakat listesine girebilmeyi başaran herkes İSKİ'de çalışmayı hak ediyor demektir, torpil morpil burada işlemez artık bunun arkasına sığınmayı bırakın. Mülakat performansı kesinlikle belirleyici olmalı burada ve kpss puanları artık bir seçim kriteri olarak kesinlikle kullanılmamalı. Bazı insanlar var kpss'den 98 almış ama mülakatta iki kelimeyi bir araya getiremiyor, kendini ifade edemiyor, topluluk önünde heyecan yapıp konuşamıyor veya çok utangaç falan böyle bir insanla kim çalışmak ister? Diğeri de 85 puan yapmış ama canavar gibi ağzı laf yapıyor, mizah yeteneği gelişmiş, hazır cevap ve yırtık bir karakter. Siz olsanız tabi ki siz de 85 puan alanı seçerdiniz.

hydrolics
Şef
06 Şubat 2019 20:45

Tam tersini düşün 5 kişi alınacaksa ilk beşteki kişiler de başarılı ise ama o gün bir tutukluk yaşamışlarsa bunu 15 dakikaya sınırlayıp mülakatta değerlendiremezsin.Kaldı ki teknik anlamda kurulda eleman yoktu beni mühendis olarak alacaksa bu konu hakkında bilgisi olan birinin ölçmesi gerekli benim mizah yeteneğimin onlara katkısı olmaz.Kpss şartı olup mülakatta 5-10 puan altındaki kişiyi alırlarsa burada seçim değil başka bir şey aranmalı

Dark.N, 5 yıl önce

Dediğim gibi zaten mülakat listesine girebilmeyi başaran herkes İSKİ'de çalışmayı hak ediyor demektir, torpil morpil burada işlemez artık bunun arkasına sığınmayı bırakın. Mülakat performansı kesinlikle belirleyici olmalı burada ve kpss puanları artık bir seçim kriteri olarak kesinlikle kullanılmamalı. Bazı insanlar var kpss'den 98 almış ama mülakatta iki kelimeyi bir araya getiremiyor, kendini ifade edemiyor, topluluk önünde heyecan yapıp konuşamıyor veya çok utangaç falan böyle bir insanla kim çalışmak ister? Diğeri de 85 puan yapmış ama canavar gibi ağzı laf yapıyor, mizah yeteneği gelişmiş, hazır cevap ve yırtık bir karakter. Siz olsanız tabi ki siz de 85 puan alanı seçerdiniz.

lion0707
Şef
06 Şubat 2019 20:47

Arkadaşım o kişiler tmm seçilmesin üst tarafta yazdıklarımı zaten görmüşsündür senin dediğin gibi kişiler ne kadar olabilir ki ben başarı çok yüksek diyorum yüksek puan almış o kadar kişi içinden senin dediklerini de çıkarırsak yine çok fazla insan kalır.

Neyse herkes istediğini yapmakta özgür destek vermek istemiyorsan sen bilirsin

Dark.N, 5 yıl önce

Dark.N
Kapalı
06 Şubat 2019 20:50

O işi gerçekten istiyorsan mülakatta tutukluk falan yapmayacaksın, stres yönetimi becerin olacak. Yapılacak işle alakalı geçmişte tecrüben olması seni diğerlerinin önüne geçirir, kendini iyi ifade ediyor olman, sakinliğini koruyabiliyor olman, güler yüzlü olman ve karşındaki kişide pozitif bir imaj bırakabilmen önemli. Bunlar gözardı edilmemeli kpss'de işle alakasız konulardan oluşan bir teste 5 puan fazla yaptın diye o iş senin hakkın falan olamaz, düpedüz saçmalık olurdu

hydrolics, 5 yıl önce

Tam tersini düşün 5 kişi alınacaksa ilk beşteki kişiler de başarılı ise ama o gün bir tutukluk yaşamışlarsa bunu 15 dakikaya sınırlayıp mülakatta değerlendiremezsin.Kaldı ki teknik anlamda kurulda eleman yoktu beni mühendis olarak alacaksa bu konu hakkında bilgisi olan birinin ölçmesi gerekli benim mizah yeteneğimin onlara katkısı olmaz.Kpss şartı olup mülakatta 5-10 puan altındaki kişiyi alırlarsa burada seçim değil başka bir şey aranmalı

darcjeanne
Aday Memur
06 Şubat 2019 21:19

Neden merkezi alım var o zaman? Beş soru yaptım diye tabi ki o işi almak benim hakkım olur tıpkı merkezi alım sisteminde beş soru yaptığım için iki puan üstte olup atanmam gibi. Böyle saçma bir şekilde mülakatı öven bir açıklama görmedim.
Dark.N, 5 yıl önce

O işi gerçekten istiyorsan mülakatta tutukluk falan yapmayacaksın, stres yönetimi becerin olacak. Yapılacak işle alakalı geçmişte tecrüben olması seni diğerlerinin önüne geçirir, kendini iyi ifade ediyor olman, sakinliğini koruyabiliyor olman, güler yüzlü olman ve karşındaki kişide pozitif bir imaj bırakabilmen önemli. Bunlar gözardı edilmemeli kpss'de işle alakasız konulardan oluşan bir teste 5 puan fazla yaptın diye o iş senin hakkın falan olamaz, düpedüz saçmalık olurdu

darcjeanne
Aday Memur
06 Şubat 2019 21:32

Kriz yönetiminde iyiyse sınavı da daha iyi yapaydı. Düzenli sistemli çalışaydı :))
Dark.N, 5 yıl önce

Dark b
Memur
06 Şubat 2019 21:38

kpss de yuksek almis ve sizi gecmis adami tekrar dusuk puanlilarla yaristirmak en basta haksizlik.

Toplam 53 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi