Editörler : Pangaea
07 Mart 2018 14:19

Günde 10-12 saat ders çalışan var mı ?

Evet arkadaşlar var mı böyle arkadaşlar ?

desperado6168
Aday Memur
07 Mart 2018 14:43

Dersaneye gitmeyip evde çalışan biri için ideal çalışma süresidir hocam. Üstüne de çıkılabilir.

07 Mart 2018 14:48

Cogu oyledir hocam. Alt yapisi iyi olmayana ideal bi calisma saati. Daha fazla bile calisilabilir.

Petrone
Aday Memur
07 Mart 2018 14:50

25 üzeri yaşlara gelipte 10-12 saat çalışan varsa valla helal olsun. Yaş ilerledikçe sorumluluk artıyor valla kafalar zaten dolu, odaklanamıyoruz

merve00000
Daire Başkanı
07 Mart 2018 16:12

90+ alanlar o kişiler işte sınavda herkesi geçiyorlar ortalama çalışanlarda 80 ler de kalıyoruz ya

oguzhan29
Aday Memur
07 Mart 2018 16:19

Günde maksimum çalışma sürem 5 saatti. Video izlemelerim de dahil bu süreye. Sadece sözel çalıştım 2016 puanım 92. 10-12 saat düzenli çalışabilen varsa valla helal olsun :)

batuhn06
Aday Memur
07 Mart 2018 16:37

6 7 saattin ustune cikamadim henüz

ysmnarthis
Şef
07 Mart 2018 16:50

Dershanede çalışan arkadaşlarım var kütüphaneden çıkmıyorlar sabah 8 de buçukta başlıyor dershane, akşama kadar kalıyorlar , ben 5 saat bakıyorum dershane denemelerinde benim netlerime nedense ulaşamıyorlar o da ironik :)

07 Mart 2018 16:57

Uyku+yemek+temel ihtiyaçlar dışında 1w saat nasıl kalıyor anlamiyorum

meltem_54
Müsteşar Yardımcısı
07 Mart 2018 17:10

herkesin kendi tercihi ister 10 saat çalışır isterse 15 saat ama bence önemli olan verimli çalışabilmek 10 saat çalışıp verim alamadıktan sonra çalışsan ne olacak bunu hangi hocaya sorarsanız sorun günlük 4-5 saat çalışmak en idealidir ama düzenli şekilde olacak bu şekilde de 90 üstü puan çok rahat alınır

07 Mart 2018 18:36

Bir defasinda 9 saate yakin calismistim.Sonra ne mi oldu 3 gun kitabin agzini acmadim :) Herkesin seviyesine ve sabrina gore degisir .

tetikcip
Şef
07 Mart 2018 19:31

Her insanda farklılık gösterse de ortalama olarak belli bir eşik var bu konuda. O eşiğe kadar çalışmalar verim arttırırken o eşikten sonra çalışmaya devam ederseniz verim düşer. Eğer buna mecbur değilseniz günde 6-7 saatten fazla çalışmayın derim. Mecburiyetten kastım sınava 2-3 ay vardır ve siz o zamana kadar ya çalışma fırsatı bulamamışsınızdır ya da hazırlanmayı düşünmüyorsunuzdur. Bu tür istisnalar dışında 10-12 saatlik bir çalışma hem sürdürülebilir değil hem de verimli değil. Kendimden örnek vermek gerekirse günlük 5-6 saat çalışıyorum ve bu süre zarfından sonra devam etmeye kalkarsam verimin düştüğünü, gözümün daldığını, kafamda başka şeyler düşünmeye başladığımı bir kaç kere tecrübe ettim. Buna gerek olmadığını düşünüyorum. Tabi herkes kendisi için en uygun vakti tecrübe ederek belirlemeli.

seyay
Genel Müdür
07 Mart 2018 21:27

bu dedikleriniz süre herhalde bir işte çalışmayan anne-babasının evinde kalan için herhalde. insan günde 7 saat uyusa 3 saat yemek wc desen zaten geriye 14 saat kalıyor. şahsen ben günde 15 dakika çalışsam öpüp başıma koyarım ..

Petrone, 6 yıl önce

25 üzeri yaşlara gelipte 10-12 saat çalışan varsa valla helal olsun. Yaş ilerledikçe sorumluluk artıyor valla kafalar zaten dolu, odaklanamıyoruz

gıdacıebru
Aday Memur
07 Mart 2018 22:16

Gunde 10-12 saat calisanlara kitap dayanmaz ki iki ayda butun konular biter en kotu 6 ay calissan surekli test cozsen soru bankasi al dur.

Dhmi-6868
Memur
07 Mart 2018 23:11

Verim alamadıktan sonra günde 15 saat çalışılsa yinede boş ideal süre nedir derseniz bana göre en az 9 ay aralıksız günde 4-5 saat çalışmak derim

seyay
Genel Müdür
08 Mart 2018 08:37

9 ay aralıksız o süre son zamanlara doğru sıkar hocam. 6 ay gibi kısa olsa ( tabi konuların çoğu ya da tamamı bitmiş sayıyorum ) 4-5 saat çok ideal .

Dhmi-6868, 6 yıl önce

Verim alamadıktan sonra günde 15 saat çalışılsa yinede boş ideal süre nedir derseniz bana göre en az 9 ay aralıksız günde 4-5 saat çalışmak derim

saatim berene kurulu
Şube Müdürü
08 Mart 2018 09:06

Sabah 10 akşam 10 çalışma saatimdi 2014 KPSS 90 !

Fakir Da Vinci
Daire Başkanı
08 Mart 2018 09:08

kaç ay çalıştınız hocam

saatim berene kurulu, 6 yıl önce

Sabah 10 akşam 10 çalışma saatimdi 2014 KPSS 90 !

saatim berene kurulu
Şube Müdürü
08 Mart 2018 09:10

7 ay hocam butun mesele sabır,teknik, disiplin !

possible01
Kapalı
08 Mart 2018 15:42

iyi analiz etmişsin hocam. aynı zamanda burdan şu çıkarımı da yapabiliriz : sınava 1 gün kala çalışmayın. çünkü çalışırsanız beyninizi gereksiz yorarsınız. bu da sınavdaki performansınızı düşürür.

ben hatırlıyorum sınav sabahı okula gittim , herkes elinde tarih çalışıyor. e kafalarını yoruyorlar sınavdaki performansları düşecek yani.

var mı sınav günü sınav ortamında tarih bakmayı mantıklı bulan ? o zamana kadar zaten çoktan bir şeyleri bitirmiş olması gerekmiyor mu öğrencilerin ?

tetikcip, 6 yıl önce

Her insanda farklılık gösterse de ortalama olarak belli bir eşik var bu konuda. O eşiğe kadar çalışmalar verim arttırırken o eşikten sonra çalışmaya devam ederseniz verim düşer. Eğer buna mecbur değilseniz günde 6-7 saatten fazla çalışmayın derim. Mecburiyetten kastım sınava 2-3 ay vardır ve siz o zamana kadar ya çalışma fırsatı bulamamışsınızdır ya da hazırlanmayı düşünmüyorsunuzdur. Bu tür istisnalar dışında 10-12 saatlik bir çalışma hem sürdürülebilir değil hem de verimli değil. Kendimden örnek vermek gerekirse günlük 5-6 saat çalışıyorum ve bu süre zarfından sonra devam etmeye kalkarsam verimin düştüğünü, gözümün daldığını, kafamda başka şeyler düşünmeye başladığımı bir kaç kere tecrübe ettim. Buna gerek olmadığını düşünüyorum. Tabi herkes kendisi için en uygun vakti tecrübe ederek belirlemeli.

merve00000
Daire Başkanı
08 Mart 2018 15:57

ben günceller için küçük bi cep kitabı aldım sınav günü 10 dk onu okumuştum 2 güncel soruyu yapmıştım neden bakılmasın ki? tarihten de pekala eserlere falan bakılabilir.

possible01, 6 yıl önce

iyi analiz etmişsin hocam. aynı zamanda burdan şu çıkarımı da yapabiliriz : sınava 1 gün kala çalışmayın. çünkü çalışırsanız beyninizi gereksiz yorarsınız. bu da sınavdaki performansınızı düşürür.

ben hatırlıyorum sınav sabahı okula gittim , herkes elinde tarih çalışıyor. e kafalarını yoruyorlar sınavdaki performansları düşecek yani.

var mı sınav günü sınav ortamında tarih bakmayı mantıklı bulan ? o zamana kadar zaten çoktan bir şeyleri bitirmiş olması gerekmiyor mu öğrencilerin ?

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi