Editörler : ayşegül bgm

mişeyim
Aday Memur
04 Mayıs 2009 17:53

gncelll

ilkay2020
Şube Müdürü
05 Mayıs 2009 11:04

şimdiye kadar atanamam sebeplerimizden biri de maliye bakanlığının yeterli kadro vermemesiydi. belki yeni bakan hayırlı olur ve gerekli kadro izni verir. bunun içinde mail atacağım maliye bakanlığına.bana destek verecek arkadaşları bekliyorum.lütfen destekçi olunuz.şimdiden teşekkürler.

alpi78
Şube Müdürü
08 Mayıs 2009 20:40

tüm sendikaları göreve davet ediyorum. Elbet bu yazıyı bir sendikalı veya sendika yetkilisi okur. Kardeşim sizler (sendika ve dernekler), neden bizlere(çalışan ve çalıştırılamayan sağlıkcılar) yatırım yapmıyorsunuz. Sonradan bize gelip sendikamıza üye olun demesini biliyorsunuz. Arkadaşlar çalıştığınızda Türkiyedeki hiç bir sendikaya üye olmayın. Bunlar kendi cebini ve çıkarını düşünen insanlardır. Sağlıkcılar eğer bu ülkede de işe yerleştirilemiyorsa veya özelde de hakları korunamıyorsa bu çark size(yiyicilere) çalışmaktadır, bizlere değil. Bizler her konuda hakkımızı savunan ve bize yol gösteren kuruluşlar istiyoruz. Sizler hep taraf tutmaktasınız. Tarafınız bizim yanımızdır. İşsisiz, vasıfsız değiliz. Bizler Sağlık MESLEK Okullarında okuyan ve okumuş olan insanlarız. Bir yerde bir sağlıkçı işsizlikten dolayı başka bir iş yapıyorsa bu sizin ayıbınızdır. Şunu iyi bilinki bu sitem bir gün cığ gibi olup uğraşmak zorunda kalacaksınız. Çıkarcı ve zararlı virüsler gibi birgün sizlerde bu ülkeden yok olacaksınız. Devletin ve halkın hakkını yiyen bir gün hesabını vercektir. Hesap günün de sorduklarında cevaben sizler benim hakkımı yediniz ve hakkımı haram ettiğimi bilin. Arkadaşlar birlik şart ne düşünce de olursanız olun benim için sadece sağlıkcı olmanız yeterli. birlik olun ve hakkınızı istemekten ve aramaktan vaz geçmeyin. Vaz geçerseniz bilin ki sizin hakkınızı birilerine peşkeş çekilecektir.

22 Nisan 2009 22:02 Düzenle Sil

seçim bitti alımlardan havadis kesildi. Arkadaşlar birlik içerisinde olmak şart, en yakın yetkilililere başvurun. Araştırın neresi olursa olsun sesinizi yükseltin ve vaz geçmeyin. Yeterin artık diyelim. Kardeşim adamlar tekrar tekrar tercih yapıyorlar. Şunu iyi bilin; bizim bakanımız bizi düşünmeyen düşüncesiz bir bakandır. 5-6 ay önce bütün memurlara zam yapıldı ve bizim bakan dediki; sağlık personelin ek zama ihtiyacı yok ve ek zamı istemedi ve talebi maliye bakanlığına geri gönderildi. Size soruyorum, hemşireler, lablar, anesteziceler, sağlık memurları, odyemetrisler, radyolojiciler vs, tüm sağlık personelleri, 900 tl maaş almayı kabul edenler, şunu kafanız da yorumlayın. Diyorlar ki sağlıkcılar döner alıyor, kardeşim döner sizin olsun. Sağlıkcıların maaşlarını öğretmenler polisler vs diğer memurlar gibi 1350-1900 tl arası yapın döner sizin olsun. Dönerler sosyal güvenliğinize her hangi bir etkisi ve katkısı yoktur. Devlet (sağlık bakanlığı) sağlık personellerini kandırmaktadır. Örneğin; Öğretmenlerin ekdersleri var (maaş 1320 + ekders 400 - 500), yeni işe başlayan polis maaş 1720, en düşük diğer vasıflı ve vasıfsız memurlar ise 1320 ve + artısı...... yani şunu demek istiyorum hangi konuda olursa olsun birlik şart sesinizi yükseltin tüm sağlıkcılara selam

özel de çalışan arkadaşlar derneklere başvuru yapın hakkınızı arasınlar 3 - 5 kuruşa çalışmak zorunda bırakıldığımızı hatırlatın... onlar bizler için kuruldu. arkadaşlar devlete geçince de hiç bir sendikaya üye olmayın sendika başındaki insanlar hep kendi çıkarları için vardır. Bunu asla unutmayın sadece olan 15 - 25 tl nize olur millet sizin paranızla bir yerlere geliyorlar. Ben şahidim.... Adamlar sendika üye sayısını çoğalttılar, bunun karşılığında müdür yardımcılığı kadrosunu aldı... Kendinizi kullandırmayın bu şeref.......tir.

MAVİ SÜRGÜN
Kapalı
13 Mayıs 2009 13:16

arkadaşlar. akime gönderdiğim mailin cevabı geldi aynen şöyle yazıyor:

Sağlık Bakanlığı Cevabı:

SAYIN ... TIBBİ SEKRETERLERİN BAŞVURULARI BAŞTA PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ OLMAK ÜZERE BAKANLIK YETKİLİLERİNE İLETİLMEKTEDİR.DEĞERLENDİRME İLGİLİLER TARAFINDAN YAPILACAKTIR.SAYGILAR.

Bilginize sunar sistemimizi kullandığnız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

Saygılarımızla...

bizi böyle mi oyalıyorlar acaba.. ne dersiniz arkadaşlar

ozdemirkamil_1982
Şube Müdürü
17 Mayıs 2009 18:12

yaza yaza yaz geldii dereleree kaz geldii ...Haziranda geldi çattı ses yok daha mart kapısından bakacaaz gibiii herhaldeee

türker24
Aday Memur
18 Mayıs 2009 02:23

Arkadaşlar aynı şeyleri sölüyip duruyosuz.bende tıbbı sekreterim halı yıkamada calışıyom sigarta yok ama maaşı iyi sizede tavsiye ederim.bi tane tıbbı sekreterler derneği kurup 1000 tane üye yaparsanız belki sesimizi duyurabiliriz.bırakın bu mesaj atmayı bakmazlar bile artık zaten calışmak bile istemiyo insan böle sacmalıkları gördükten sonra şirket elamanı olarak calışırsam o hastaneyi birbirine katarım ağzıma geleni sayacem şimdi burdan ama buda boş yapılan bu haksızlığıda sessiz kalırsak hakkımızla birlikte her şeimizide kayberiz.

cenk cem
Aday Memur
19 Mayıs 2009 21:25

sağlık bakanlığı ne zaman memur alacak bilen var mı?

crazy_sag
Şef
20 Mayıs 2009 11:26

arkadaslar meraba heralde hiç tıbbi sekreter kalmamış.Eğer böyleyse iyi.Ama arkadaslart bence en duyarsız bizleriz.Böyle olunca da herşeyi kabullenmiş oluyoruz.Neyse hakkımızdan hayırlısı.Allah büyüktür.

ilkay2020
Şube Müdürü
20 Mayıs 2009 15:20

valla herkesin canına tak etti.her yolu başvurduk hiçbir yanıt gelmedi. böyle olunca da herkes ipin ucunu bıraktı.dernek işi de kapandı galiba.hiç ses çıkmadı son günlerde.yine kaderimize boyun eğip atama hayaliyle beklicez gibime geliyo.atama da haziranda olmaz.genelde sağlık atamaları temmuzda oluyo ya da haziran sonu belkii...

tıbsek_1035
Memur
14 Haziran 2009 23:33

güncel

Saglıkcı091
Kapalı
09 Aralık 2022 00:28

Ne atanamaması? 15 bin kişi aldılar ya

pit10tr
Şef
09 Aralık 2022 00:52

kafa müq hocam tbrkler kaç senelik konuyu hortlattınız

Saglıkcı091, 1 yıl önce
Ne atanamaması? 15 bin kişi aldılar ya

pit10tr
Şef
09 Aralık 2022 00:53

vay be nereden nereye geldi durum ne olacağı belli olmuyor cidden hayat ne garip

ziyangil
Yasaklı
09 Aralık 2022 07:59

Yalniz 14 yıl önce bile bu bölüm iyi alıyormuş, hâlâ daha 'gerçek anlamda' alımı olmayan tonla bölüm varken barkodçuların ağlaya ağlaya daha fazlasını alması takdire şayan.

GULSUM5404, 15 yıl önce

Arkadaşlar benim puanımda 80.086 önlisans tıb sekr.bende atanamadım. bu mailleri attığınız sitenin linkini verinde bizlerde atalım ben nereye atmam gerekiğini bilmiyorum çünkü.

Haziranda kesin atama olacak mı arkadaşlar tam bi bilgisi olan var mı?

Ben haziranda 4000 sağlık personeli alınacağını duydum.Ama bu atmalarda yaklaşık 16000 sağlık personeli alındı ve 16000 kişi içinde 641 tane önlisans, 400 küsür kadarda lise tıbbi sekreter alındı, eğer 4000 kişi alınırsa bu 4000 kişinin içinde de heralde 50-100 kadar tıbbi sekreter alırlar yada hiç almazlar:( mutlaka sesimizi duyurmalıyız.

Bu benim görüşüm,paylaşmak istedim.

i.erkan
Aday Memur
09 Aralık 2022 09:39

Sevgili arkadaşım kimsenin mesleğini aşağılamak senin ve senin gibilerin haddine değildir. Tıbbi sekreterlik bölümü aöf'nin ayağa düşürdüğü bir bölüm olmadan once yetişen atanıp mesleğe başlayan bir çok arkadaş hastane idarelerinin ana kadrolarını oluştumaktalar. 15000 alım sizi rahatsız etmiş anlaşılan fakat daha öncesinde bu bölümün önünü taşeronlar tıkıyordu sonrasında, veri giriş elemanı olarak alınan torpilli 120 saat sertifikalı işçi alımları bu bölümün önünü tıkadı en son bakanlık işçi olarak alınan personellerin mali ve diğer yüklerinin devlet memuru tıbbi sekreterden daha fazla olduğunu anladı ve bu alımları yaptı. başka takıldığın bir olay varsa sor söyleyeyim.

ziyangil, 1 yıl önce

Yalniz 14 yıl önce bile bu bölüm iyi alıyormuş, hâlâ daha 'gerçek anlamda' alımı olmayan tonla bölüm varken barkodçuların ağlaya ağlaya daha fazlasını alması takdire şayan.

infinite29
Şef
09 Aralık 2022 10:06

birde imza sorumluluğu olan yerlerde izne çıkamıyorduk memur yok diye 60 veri giriş 8 memur çok iyi oldu böyle

i.erkan, 1 yıl önce

Sevgili arkadaşım kimsenin mesleğini aşağılamak senin ve senin gibilerin haddine değildir. Tıbbi sekreterlik bölümü aöf'nin ayağa düşürdüğü bir bölüm olmadan once yetişen atanıp mesleğe başlayan bir çok arkadaş hastane idarelerinin ana kadrolarını oluştumaktalar. 15000 alım sizi rahatsız etmiş anlaşılan fakat daha öncesinde bu bölümün önünü taşeronlar tıkıyordu sonrasında, veri giriş elemanı olarak alınan torpilli 120 saat sertifikalı işçi alımları bu bölümün önünü tıkadı en son bakanlık işçi olarak alınan personellerin mali ve diğer yüklerinin devlet memuru tıbbi sekreterden daha fazla olduğunu anladı ve bu alımları yaptı. başka takıldığın bir olay varsa sor söyleyeyim.

babybell
Memur
10 Aralık 2022 02:37

Hangi senin tabirinle "barkodçu" üzdü seni? Kuyruk acın var sanırım
ziyangil, 1 yıl önce

10 Aralık 2022 04:03

Onun acısı sana değil kardeş, bakanlığa. Liyakatsiz alım yapıyorlar. İhtiyaç falan bahane. 4 yıllık bölümlerde senelerdir onca mezunla bekliyorlar. Örneğin fizyoterapist, diyetisyen, odyolog, laborant, sağlık yönetimi vs. Bu sayının aslan payını onlar haketti. 85 bin atama yaptık dediler, içeriğinin yine boş olduğuna onun sitemi.

Toplam 218 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi