Editörler : ayşegül bgm

Mahmutt Kaya
Daire Başkanı
28 Eylül 2022 02:59

Ayten hemşire bu kadar agresif olma lütfen :)
aay-ten06, 2 yıl önce

Dolu olan ben degilim sizsiniz.. her firsatda hemsireler laf sokmak icin bi gayret icin de olan sizsiniz.. ezilmeye gelince kendini bilen ve işini duzgun yapan kimseyi kimse ezemez. 16 yillik meslek hayatimda birlikte calistigim hicbir hekimle sorun yasamadim cok sukur;)

Fatih131
Aday Memur
29 Eylül 2022 19:02

2008 yılında askere gittiğimde uzman cavus olan komutanima bende uzman cavus olmak istiyorum onerirmisiniz dedim. Askerliğini bitir is ara asgari ücrete iş bulursan çalış, ama baktın iş yok aç kalacaksın ozama tavsiye ederim dedi. Bende şimdi sana diyorum ki uzak dur akıllı ol. Polis çalıştığını sanıyor hemsire durmuyor.

atansamkeske
Aday Memur
01 Ekim 2022 01:43

merhaba. öncelikle 72 saat nöbet yok fakat özelde çalışılıyorsa gün aşırı dediğmiz yani nöbetten çıkıp eve gidip tekrar uyuyup nöbete gelme durumları olabiliyor. devlette ise 24 saat sonrasında bir gün dinlenme izni yazılabiliyor. evet işimiz çok stresli. çoğu kimse severek yapmıyor ne yazık ki. öğrenciyken kime danışsam olma demiştir. çünkü verdiğimiz emeğin karşılığını manevi olarak alamıyoruz. sıkıntılı bir meslek grubuyuz. polisliği bilmem ama insan ilişkileriniz kuvvetli değilse, kendinizden pek ödün veremeyecekseniz, tabiri caizse ''fazla güler yüzlü'' değilseniz(!) çok da tercih edilecek bir meslek değil. günün sonunda bize iğne vuran kan alan kişi gözüyle bakılıyor. tabi her hemşire kötü şartlarda çalışmıyor. bu biraz da kişiye bağlı. hedef koyarak ilerlemek lazım.

Rabitzsche
Aday Memur
01 Ekim 2022 18:02

ben unvan değişikliği yapmaya karar verdim arkadaşlar , sağ kalan meslektaşlarıma başarılar dilerim :)

MeNuSA
Aday Memur
02 Ekim 2022 22:42

Kesinlikle ve kesinlikle bulaşma diyorum siz bilirsiniz yine de

muhammet2424
Aday Memur
03 Ekim 2022 13:14

Hayatinin hatasini yaparsin, hemşire olursan dizini doversin. Polislik çok ama çok daha iyi ve güzel maddi manevi daha iyi. Türkiyede hemşire olup ne yapacaksin değer 0 maddiyat 0 rahatlik 0 huzur 0 stres 100 çok agir bir melsek tavsiye etmem

Damla127
Aday Memur
03 Ekim 2022 14:24

Hemşireyim adana da çalışıyorum.hiç de dısarudan bahsedildigi gibi durum yok yeri geliyor 3 gun ust uste 24 saat çalisiyorsun yeri geliyor boşlugun oluyor ama işlerini halledemiyorsun yorgunluktan.gece uykunun olmamasi da cabasi..Hıcbir sey dıdaridan gorundugu gibi degil işin icine girince öyle olmuyor malesef

Soldierm
Yasaklı
03 Ekim 2022 16:10

Al birini vur ötekine sağlık sektörü de bizden çok farklı değil hatta bizim meslek daha iyiymiş yorumları okuyunca öyle anladım, hakkında hayırlısı olsun Allah sağlıkçı arkadaşlara da bize de kolaylıklar versin...

bingöl.shçek
Daire Başkanı
04 Ekim 2022 10:25

Hangi hastanede

ayhann68, 2 yıl önce

bizim hastanede 24 çalışsa sa 16 çalışsa da gece 00:00 -04:00 arası birisi 04:00-08:00 arası birisi uyuyor.04:00 08:00 arası istirahatli olan eve gidiyor.

otomatik çalışma saatin düşüyor.

Hemşire2304
Aday Memur
15 Ekim 2022 09:29

Aile hayatım olmasın. Sürekli psikolojik baskı altında olayım, yeri gelir fiziksel şiddete de dayanıklıyım diyorsanız tabi sağlık çalışanı olun. Sağlık sisteminde ortada olan bir iş varsa kim yapacak bunu deniliyorsa bil ki o iş te hemşireye yüklenecek.
15 Ekim 2022 09:45

Insanları meslekten sogutmayin. Kolay olan ne var. Çok karamsarsiniz

Hemşire2304, 2 yıl önce
Aile hayatım olmasın. Sürekli psikolojik baskı altında olayım, yeri gelir fiziksel şiddete de dayanıklıyım diyorsanız tabi sağlık çalışanı olun. Sağlık sisteminde ortada olan bir iş varsa kim yapacak bunu deniliyorsa bil ki o iş te hemşireye yüklenecek.

Ksc01
Aday Memur
15 Ekim 2022 15:08

Nöbet var sonuçta. Mobbing çok fazla askerlik gibi devrecilik var servislerde. Biz çektik zamanında sizde çekin diyorlar. Bulunduğun servise göre yoğunluk değişiyor ama İşini severekte yapsan insanlar seni yoruyor. Hastasından mesai arkadaşına kadar.

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi