Editörler : Pangaea

muhendisimbenya
Yasaklı
14 Temmuz 2020 14:46

bilgisayarlara ihale şartnamesi mi hazırlatacaksın? yoksa iş programı mı yapacak bilgisayar?

memuriyet sadece yazıp çizme işi mi?

sen hiç belediyelerle müteahhitlerin ilişkilerini gördün mü?

hepsini geçtim. kardeşim sen hiç hastanelerin hazırladığı ihale dokümanlarını inceledin mi de konuşuyorsun.

sağlık bakanlığı mühendis alımı yapmıyor, ihtiyacı olmasına rağmen yapmıyor. inşaatların durumlarını görüyoruz. zeyilname üzerine zeyilnameyle 5 liraya başlayan ihale 12-13 liraya çıkıyor, yok şunu koymamışsınız, yok bu olmayacak diye.

bana geldi ihale dosyası. aradım şartnameyi hazırlayan kişiyle konuşayım diye. karşıma tekniker çıktı, ona yaptırıyorlarmış işi çünkü mühendis yokmuş. şartnamede yazan ürünler şaka gibi, nerden buldunuz bu bilgileri diyorum, eski dokümanlardan diyor, bu nedir biliyor musunuz diyorum, fikri yok adamın. 20-25 yıl önceki teknolojiyle üretilen ekipmanları istiyor ki şu anda üreticisi bile yok onların.

e ne yapacağız, düzeltecek misiniz diyorum, "yok siz buna göre teklif verin, zaten ileride siz ne istiyorsanız öyle yapacağız" diyorlar.

yani 10 milyonluk iş diyelim, sen ihaleye 5 milyonla giriyorsun, daha sonra zeyilnamelerle işi 12-13 milyona çekiyorsun. çünkü bok gibi şartnameler hazırlanıyor. kaybedilen vakit v.s. saymıyorum bile.

Dmajor, 4 yıl önce

Teknolojiye ne dersin?Artık onlarca memurun yapmaya çalıştığı işi bilgisayar sistemleriyle çok kolay bir şekilde çözülebiliyor.E-devlet bunun için var.Kamunun devasa borcunu da hesaba katınca on binlerce kişiyi tazminatsız uzaklaştırmak,bu yükü devletin sırtından atmak eminim "Allah'ın bir lütfu" gibi gelmiştir.Sadece 2016'da 60.000'den fazla memur işinden atılmış.Buna belediyeleri de ekleyerek günümüze kadar uzatırsan 80 binden fazla kişi eder.Mantıken bu kişilerin yerine yenilerinin alınması gerekirdi değil mi?Peki 2016'dan 2020'ye kadar kaç yeni memur ataması yapıldı?Öte yandan son dediğine katılıyorum ki zaten bende daha önce belirtmiştim.Az sayıda yapılan/yapılacak olan alımlara da kendi adamlarını doldurulacaktır.

Baho21
Şef
14 Temmuz 2020 15:41

çoluk çocuğun eline kalmış onu bilmem ama çocuk gibi konuşuyorsun. yahu kardeşim siz takip mi etmiyorsunz alımları anlamiyorum. 2016da Ohal vardı eyvallah da 2018de gerçekleşen kriz ve virüs salgını Ohalden beter bir sürece girmedi mi? Salgın olmasaydı sağlık bölümlerinden bile alim yapılmayacaktı. ha senin bahsettiğin alımlar sadeve sagliklara öğretmenlere ve polislere yaradı. iyi araştır iyi!
electricengineer, 4 yıl önce

Ya iyice çoluk çocuğun eline kalmış forum, 2016'da alımlar bıçak gibi kesilmedi mi 15 Temmuz'dan sonra? OHAL yok muydu? Ne çabuk unutmuş millet geçmişi.

muhendisimbenya
Yasaklı
16 Temmuz 2020 16:43

2020 krizini atlattık gibi gözüküyor ama esas krizi eylül ayında yaşayacağız. sonrasında 2021 ve 2022 de tekrar büyüme devam edecek. ilk alım kısır olsa bile 2. ve 3. alımda sayılar yine artacaktır.

sözleşmeliye yönelir belki kurumlar, o kısmını bilemem ama alım olacak.

MATYAZ
Genel Müdür
16 Temmuz 2020 18:47

2018 ve 2019 da kriz varmiydi peki? 2 senedir alim oldu mu duzgun? 2020/1 merkezi atamanin cok olmasi lazim

muhendisimbenya, 4 yıl önce

2020 krizini atlattık gibi gözüküyor ama esas krizi eylül ayında yaşayacağız. sonrasında 2021 ve 2022 de tekrar büyüme devam edecek. ilk alım kısır olsa bile 2. ve 3. alımda sayılar yine artacaktır.

sözleşmeliye yönelir belki kurumlar, o kısmını bilemem ama alım olacak.

fztöz
Şef
16 Temmuz 2020 19:11

Ne gümrük ne nüfus ne kyk ne ptt hiçbiri alım yapmadı.. alım az değil diyenler var aklım almıyor denk geldiğin en basiretsiz 2 sene.. yazık oldu emeklere yandı puanlar. Memurlar. Net de uyuyor hala

muhendisimbenya
Yasaklı
17 Temmuz 2020 09:40

2018 yazında faizler %28 oldu, daha ne krizi olsun, ne bekliyorsun

MATYAZ, 4 yıl önce

2018 ve 2019 da kriz varmiydi peki? 2 senedir alim oldu mu duzgun? 2020/1 merkezi atamanin cok olmasi lazim

serabistann
Aday Memur
17 Temmuz 2020 11:07

2017 ortasında içişleri bakanlığı ,gsb toplu alımlar yaptılar.Yani üzerinden bir yıl bile geçmemişti , iki yıl bekleme yaşamadılar artı öncesinde nüfus alıma cıktı.Unutmadık yani.
electricengineer, 4 yıl önce

Ya iyice çoluk çocuğun eline kalmış forum, 2016'da alımlar bıçak gibi kesilmedi mi 15 Temmuz'dan sonra? OHAL yok muydu? Ne çabuk unutmuş millet geçmişi.

MATYAZ
Genel Müdür
17 Temmuz 2020 18:45

Ne umuyorsun? 2020 KPSS?ye girdikten sonra alım olsun mu istiyorsun. 2018 puanın mı yok alım olmasın mı.peki

2018 yazında faizler %28 oldu, daha ne krizi olsun, ne bekliyorsun

muhendisimbenya
Yasaklı
20 Temmuz 2020 09:04

ne alakası var. hadi 10.000 merkezi alım olsun 2020/1 alımında dedim diye olacak mı? durum bu diyorum.

bu kafayla memur olsan ne olmasan ne.

MATYAZ, 4 yıl önce

Ne umuyorsun? 2020 KPSS?ye girdikten sonra alım olsun mu istiyorsun. 2018 puanın mı yok alım olmasın mı.peki

MATYAZ
Genel Müdür
20 Temmuz 2020 19:50

Off bi bitinya ben zaten memurum. Dedigini inkar ediyon bak bakayim hangi yorumuna ne yazmisim. Dogru diyince hemen bu kafayla memur olunurmu cevabi saka gibi

ne alakası var. hadi 10.000 merkezi alım olsun 2020/1 alımında dedim diye olacak mı? durum bu diyorum.

bu kafayla memur olsan ne olmasan ne.

Mjolnir00
Aday Memur
20 Temmuz 2020 20:31

Başlığın doğru hali 2018 KPSS ile yapılmayan alımlar olmalı.

muhendisimbenya
Yasaklı
21 Temmuz 2020 09:31

bu devlet kimlere maaş ödüyor işte, en güzel örneği olarak karşımızdasın. diğer memur adaylarına moral veriyorsun.

MATYAZ, 4 yıl önce

Off bi bitinya ben zaten memurum. Dedigini inkar ediyon bak bakayim hangi yorumuna ne yazmisim. Dogru diyince hemen bu kafayla memur olunurmu cevabi saka gibi

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi