Editörler : oto-danisman-expert

englishteacher12345
Şube Müdürü
16 Ocak 2019 19:40

Şu akaryakıt pahalılıgında en ideali Fransız dizel araçlarıdır. Dci ya da hdi motorlu renault ya da peugeot. Gerisi teferruat bence. Ha parasal durumu iyidir alman araçları tek geçilir konforda ve güvenlikte ve tabiki sağlamlıkta. Bir efsanedir gidiyor japon da japon diye. Dizel yoksa bakımları ve yedek parça fiyatları uygun değilse ve en önemlisi de az yakıyorsa bizim ülkede o araç alınmaz nokta.

17 Ocak 2019 08:22

Fiyat,performans,güvenlik,konfor,tasarım parametrelerinin ortak senteziyle benim sıralamam;

1-OPEL

2-TOYOTA

3-VOLKSWAGEN

4-FORD

5-RENAULT

Yakıt içinse tabi ki dizel motor olmalı.

Bilgi-Mühendisi
Şube Müdürü
17 Ocak 2019 10:48

Neredeyse anketimize uyuyor sıralaman Zafer İvedik

zaferivedik, 5 yıl önce

Fiyat,performans,güvenlik,konfor,tasarım parametrelerinin ortak senteziyle benim sıralamam;

1-OPEL

2-TOYOTA

3-VOLKSWAGEN

4-FORD

5-RENAULT

17 Ocak 2019 14:41

Evet hocam, Türkiye'de ki 2.el piyasasında da bu 5 marka en çok ve en kolay satılıyor.

Bilgi-Mühendisi, 5 yıl önce

Neredeyse anketimize uyuyor sıralaman Zafer İvedik

18 Ocak 2019 13:22

opel de geç karşıya :)

özelegiti
Aday Memur
18 Ocak 2019 14:35

Opel astra h kasa memnunum gayet ideal bir memur arabası bu arada j kasadan daha saglam

sanctified
Aday Memur
18 Ocak 2019 14:46

Arteon

bravehard
Daire Başkanı
18 Ocak 2019 16:12

OPEL e iyi araç diyen, sağlam, sorunsuz diyen arkadaşlar, otomobil konusunda hiç bir şey bilmiyordur bu kadar net. OPEL Almanyanın TOFAŞI dır, artık bir Alman bile değil.

zaferivedik, 5 yıl önce

1-OPEL

2-TOYOTA

3-VOLKSWAGEN

4-FORD

5-RENAULT

tarımbakanı
Aday Memur
18 Ocak 2019 16:21

kia rio dizel..

18 Ocak 2019 17:26

bmw 1 serisi :)

muhurberati
Kapalı
18 Ocak 2019 21:09

subaru impreza 1.5 simetrik awd

ten.ralrumem
Daire Başkanı
18 Ocak 2019 21:37

Orta direk için en iyisi Opel ya da toyota

18 Ocak 2019 21:48

Tavsiyem;

Yorumumu iyice okuyun. Neresinde 'iyi' gibi objektiflikten uzak bir anlam var?iyiyi konuşursak Aston Martinler, Ferrariler vs vs... Neler var neler de kim ya da kaç kişi alabilir ??

Bir süre otomotiv sektöründe de çalışmış olan makine muhendisiyim...basit ve sade bir incelemeyi bile anlamamissin teknik konuşsam hiç anlamazsın... Bari yorumlara ve ankete bak... saydığım parametrelerle Herşeyiyle ideal olan markaları yazdim. iyi olan kişiye göre değişir

bravehard, 5 yıl önce

OPEL e iyi araç diyen, sağlam, sorunsuz diyen arkadaşlar, otomobil konusunda hiç bir şey bilmiyordur bu kadar net. OPEL Almanyanın TOFAŞI dır, artık bir Alman bile değil.

bozdaglı
Memur
18 Ocak 2019 23:45

hyundai neden listede yok satış rakamları epey yüksek

Bilgi-Mühendisi
Şube Müdürü
19 Ocak 2019 11:20

Hyundai listemizde var Bozdağlı. 6. sırada Fiat'la aynı sırayı paylaşıyor. Anketin ilk zamanlarında Hyundai 1. sıradaydı. Sonradan geriledi.

bozdaglı, 5 yıl önce

hyundai neden listede yok satış rakamları epey yüksek

Bilgi-Mühendisi
Şube Müdürü
19 Ocak 2019 12:07

Diğer'i işaretleyen 27 kişiden sadece 13'ü aracın markasını belirtmiş. Lütfen markaları da yorumda belirtelim. Ben söyleyenler arasında da bir sıralama oluşturdum:

Audi: 3

Seat: 2

Chevrolet: 2

Kia: 2

Ford: 1

Ssangyong: 1

Jeep: 1

Subaru: 1

bursercan
Şube Müdürü
21 Ocak 2019 08:44

Bu sabah saat 06:50 Erzurum da arabada -25 C derece gösteriyordu ve araba dizel olduğundan çok zor çalıştı.Ben arabanın iyisini kötüsünü bilmem ama bildiğim birşey varsa o da çetin kış şartları olan memlekette dizel gitmez.Dizel almayın.3. vitesi geçmedim ve tam 20 km yaptım ama araç hala ısınmadı aksine iyice yakıtım dondu.Debriyaj yağı dondu.Yazın aracı satmayı düşünüyorum.

Yaz memlektleri için ben dizelden vazgeçmezdim.

Bilgi-Mühendisi
Şube Müdürü
21 Ocak 2019 10:13

2015 model Peugeot 301 bile donduysa artık. Bir şey diyemiyorum Burs Ercan. Halbuki sen deyince o arabaya merakım uyanmıştı. :)

bursercan, 5 yıl önce

Bu sabah saat 06:50 Erzurum da arabada -25 C derece gösteriyordu ve araba dizel olduğundan çok zor çalıştı.Ben arabanın iyisini kötüsünü bilmem ama bildiğim birşey varsa o da çetin kış şartları olan memlekette dizel gitmez.Dizel almayın.3. vitesi geçmedim ve tam 20 km yaptım ama araç hala ısınmadı aksine iyice yakıtım dondu.Debriyaj yağı dondu.Yazın aracı satmayı düşünüyorum.

Yaz memlektleri için ben dizelden vazgeçmezdim.

bursercan
Şube Müdürü
22 Ocak 2019 08:36

Aslında aracımdan memnunum.Şu şartlarda işimi görüyor ama kış memleketinde olmuyor.Eğer yazı çok olan bi memlekette yaşıyorsanız ve benim gibi hız değil güç önemliyse bu araba işinizi görür.İşte o zaman da alın derim:)

Bilgi-Mühendisi, 5 yıl önce

2015 model Peugeot 301 bile donduysa artık. Bir şey diyemiyorum Burs Ercan. Halbuki sen deyince o arabaya merakım uyanmıştı. :)

nikces35
Aday Memur
23 Ocak 2019 05:48

Japonların sorunsuzluk ilkesi fakat kısıtlı dizel seçenekleri. Motor sessizliği fakat yalıtım sorunu. Kalıcı bir makyaj yerine sürekli değişkenlik gösteren kasa görünümleri. Ve Türkiye şartları için handikap olacak kadar alçak oluşları. Peugeot-Citroen grubunun (Opel de artık onların) kalite ve güvenlik algısının zayıflığı Renault'nun bilinirliği, piyasası, parça kolaylığı, dci gibi Mercedes ve Nissan ile paylaştığı kendini ispat etmiş bir motoru fakat Fransız otomobili algısından dolayı hiçbir zaman bir prestij markası olamaması. Fiat'ın uygun bütçeye hitap etmesi yakıt ekonomisi gibi bence hep bir geçiş markası olması. Nedenlerinden ötürü; BMW-Mercedes e binilemiyorsa ki haklı olarak her anlamda üst segment araçlar. Bana göre Türkiye şartlarında alınabilecek marka Volkswagen. Ya da Audi 'yi hariç tutarsak Vag grubu olarak Seat veya Skoda. Tdi ya da tsi motorların kalitesi, DSG' nin keyfi, kaliteli, konforlu iç mekanlar, premium hissiyatı vs. Birçok nedenden ötürü Volkswagen. Tüm bilinen modellerini kullanmış biri olarak sıfır sorunsuzluk mu? Hayır. Ama periyodik bakımları yetkili serviste yapar, çok hor kullanmazsanız çok uzun yıllar işinizi görür sizi yolda bırakmaz. Satacağın zamanda üstüne prim yapar. Atıyorum 10 liraya Renault alacağına 13-14 e bir Volkswagen almak uzun vadede her anlamda karlı çıkarır. Tabiki bunlar benim yorumum kimse katılmak zorunda değil. Sadece Opel, Renault, Dacia, Fiat, biraz Honda ve uzun zamandır Vw grubu deneyimim olduğu için yazdım. Sonuçta her şey bütçe meselesi.
Toplam 76 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi