Editörler : F16 Gökçen
«105510561057105810591060106110621063106410651066»

desee1
Aday Memur
17 Şubat 2021 09:07

Kendini geliştirmeye tartışma ve hitap kültüründen başlamanı tavsiye ederim.

nasilyani2
Aday Memur
22 Şubat 2021 23:24

bu kadar boş konuşan ve ilk birkaç sıkıntıda istifayı basan elemanların girebildiği şirket bunlar arkadaşlar.

biraz ingilizce, biraz ilgi&çaba ile mülakatlarda başarılı olmak mümkün.

Dexter35, 3 yıl önce

boş konuşuyorsun. maddi kaygısı olmayan bir insan zaten bu dediklerine katlanmaz. maddi kaygısı ve yanında kariyer hedefi olan insanlar zaten 2-3 yıl veya daha üstü bu şirketlerde durabiliyor. çalıştığım süre boyunca ise seniorından müdürüne hepsi halinden mutsuz ve diğer firmalardan teklif beklemektelerdi. kaldığın süre boyunca bir şeylerin öğrenildiği, şirketin çalışanının gelişimini önemsediği zamanlar eskide kaldı zira artık her denetim firmasının portföyünde fazlasıyla denetlenecek şirket var ve herkes kendi işini yapmakla meşgul. 12 ayın 7-8 ayı gece 2-3'e kadar çalışıp asgari ücretten 1 tık fazla kazanıp, hayatsız kalıp, haftasonları bile mesai yapıp ek mesaini alamayıp buna rağmen "ama 3 yıl sonra çok güzel teklifler alacağım, çok daha iyi yerlere geçeceğim" diye düşünüyorsan kusura bakma ama "dünyaya bi daha geldiğimde zengin olucam" diyen hindulardan pek farkın yok. çünkü o da eskide kaldı artık zira piyasada fazlasıyla iş arayan bir audit popülasyonu var. bu sektörde kendini geliştirip bütçe raporlama uzmanı veya iç kontrolör olarak çıkanlara da tebrikler, 40 yaşlarına da geldiklerin de mutsuz olacaklar ama en azından iyi para kazanırlar..

denetim firmasında çalışmanın avantajı tabi ki genç insanlarla çalışmak vs ama dezavantajları bu yönlerini hep geride bırakıyor. bu yoğunluğu bilerek işe girdik ama yapılan haksızlıkları, mobbingleri, 5 liralık yemek masrafına bile göz koyan bir şirketin iç yapısını bilmeden öyle "bilmiyo muydunuz yoğunluğu .s " diye tutup sallayamazsın.

bir de kapı açar diye övüyorsun. "vizyonun fındık kadar olduğu burdan belli. sağlam bir kariyer vaat eden networkler elde edebileceğim tek sektör sanki auditte. maksat para kazanmak ve yükselmekse ben niye ruhumu karartacağım, mesaiden mesaiye koşacağım, kendimi paralayacağım, olur olmaz streslere gireceğim, hayatımı işle değiş tokuş yapacağım ve üstüne bir de üç kuruş alacağım işi seçeyim ki."

türkiye'de denetim sektöründe çalışılmaz. eğer 2 3 yıl kalıp yurtdışına geçicem diyorsanız buyrun geçin, en azından yurtdışı şubelerinde daha az amelelik ve daha insanı çalışma şartları var. türkiye'de denetim; müşterinin yapması gereken ameleliği bile sabahlara kadar senin yapman, aynı finansal testleri her denetimde tekrarlamaktan, müşterinin peşinden koşmaktan, onun bunun kaprisini çekmekten, excelde formül çekip tutmayan bakiyeleri gömmekten başka bir şey değil. bir auditçi ne finansçı kadar finans, ne muhasebeci kadar muhasebe, ne de sigortacı kadar sigorta bilir. öyle arada sıkışıp kalmıştır.

big 4 şirketlerinin hiçbirinin savunulmaması gerek. bu şirketlerin büyük projelerden kazandığı parayla asistanların hepsinin 12 aylık maaşını tek seferde verebilir ama sizi 3 kuruş maaşa çalıştırır. hele verdiğiniz emeğe göre aldığınız maaş çok komik seviyededir.

Bu şirketler size ofisi de satar, ofisin lüksünü maaşınızdan ödersiniz, büyük binalar, plazalar, lüks sosyalleşme alanları, o güzel çay kahve makinaları, koltuklar, bunların hepsi aslında maaşınızdan düşürülür. siz de bunu mutlulukla ödersiniz. ofise girişte o turnikeye kartınızı bastığınızdaki "ben buraya girme hakkına sahibim" hissi maaşınızdan düşürülür. modern köleliği dibine kadar yaşamak istiyorsanız buyrun.

Dexter35
Aday Memur
24 Şubat 2021 20:53

senin gibiler oldukça bu şirketler kendine köle bulmaya devam eder. zaten sistem birilerinin istifa etmesi üzerine kurulu. ucuz işgücü kavramını duyduğunu varsayıyorum. duymadıysan bir araştır sonra aradaki bağlantıyı kur. yok kuramazsan bir gün buluşalım ben senin beyninin alabileceği şekilde alegorik kavramlarla anlatayım güzel kardeşim.

nasilyani2, 3 yıl önce

bu kadar boş konuşan ve ilk birkaç sıkıntıda istifayı basan elemanların girebildiği şirket bunlar arkadaşlar.

biraz ingilizce, biraz ilgi&çaba ile mülakatlarda başarılı olmak mümkün.

DesertSun2
Aday Memur
24 Şubat 2021 23:28

Kraldan çok kralcılar her daim olacaktır. Aferin dosstum böyle devam bir sonraki hayatında partner olursun. Bu arada millete laf yapacağına önce dön bir kendi postuna bak yazık valla.

DesertSun2
Aday Memur
24 Şubat 2021 23:32

Arkadaşın bahsettiği sıkıntıları basit olarak adlandıran kimse sen burada harcanıyorsun vallahi buyur git seni tutmayalım. Big 4 şirketleri sorgulayan anlamaya çalışan adam kaldıramaz. Anca 3 üstteki arkadaş gibi yaparım efendicileri kaldırır. Yüksek ihtimal kendi karın ağrısı da bu şirketlere girememiş olmak içerden bildiriyorum emin ol girmemen senin için daha hayırlı

Dexter35
Aday Memur
25 Şubat 2021 03:47

umarım sen de en kısa zamanda daha iyi şartlarda daha iyi yerlere geçersin dostum. bir kaç sıkıntıda istifayı basan diyor saçmalıyor işte bi şey bildiği de yok. dediğin gibi kraldan çok kralcı olanlar oldukça bu sistemin çarkı olduğu gibi devam eder zaten.

DesertSun2, 3 yıl önce

Arkadaşın bahsettiği sıkıntıları basit olarak adlandıran kimse sen burada harcanıyorsun vallahi buyur git seni tutmayalım. Big 4 şirketleri sorgulayan anlamaya çalışan adam kaldıramaz. Anca 3 üstteki arkadaş gibi yaparım efendicileri kaldırır. Yüksek ihtimal kendi karın ağrısı da bu şirketlere girememiş olmak içerden bildiriyorum emin ol girmemen senin için daha hayırlı

nasilyani2
Aday Memur
27 Şubat 2021 21:10

Big4'a girmek isteyen ve bu nedenle bu sitede olan arkadaşlara naçizane bir tavsiyem olacak, son dönemlerde başlığı parselleyen ve sürekli negatif yorumlar giren arkadaşları dikkate almayın. İlgili alanlarda kariyer planlaması yapıyorsanız, Big4'da çalışmak size yeterince katma değer sağlayacaktır.

Bu yazının hemen üstünde polemik yapan, big4'un sürekli negatif yönlerinden dem vuran, şahsımı tanımadan kraldan çok kralcı ilan eden, kendisi başaramadığı için başkalarının da başarmasından endişe duyan arkadaşlara cevap vermeye tenezzül dahi etmiyorum, çünkü çizdiğiniz kariyer planınız eğer Big4'dan geçiyorsa, emin olun çok keyif alacaksınız.

Şu gerçekliği unutmadan hareket etmeyin.

Tüm dünyada pandeminin etkisiyle ne yazık ki işler evden yapılmaya ve sanal ortama kaymaya başladı, bu da tüm diğer şirketlerde olduğu gibi, Big4'da çalışmayı da normal şartlardan biraz daha stresli hale getirdi elbette.

- Big4 bir patron şirketi değil. Dolayısıyla eften püften sebeplerle işten çıkarılma kaygısı gütmeyecek, alanınız dışında işlerde çalışmıyor olacaksınız. (Türkiye'de an itibariyle oldukça üzücü sayıda işsiz var, bir işte çalışan insanlar da, artan talep nedeniyle işverene karşı eli güçsüz olduğu için boyun eğmek ve big4 çalışanlarından çok daha mutsuz şekilde çalışıyorlar.)

- Big4'da sadece işinizi yapacaksınız. İşinizi iyi yaparsanız, hiyerarşik yükselme önünde hiçbir engeliniz yok. Türkiye'deki diğer patron şirketlerinde torpil, adam kayırma, mobbing gibi sebeplerle 5 sene, 10 sene, 15 sene boyunca hep aynı pozisyonda kalma ihtimaliniz olası.

- En büyük Türk şirketlerinden bile daha büyük marka değerine sahip bir şirkette çalışıyor olacaksınız. Sektörde herkesin kabul ettiği gibi, Big4'da belli bir süre çalışıp, donanımlı hale geldiğinizde, piyasada size olan güven ve talep belli oranda artacak.

- Maaşınız her zaman gününde ve kesintisiz yatıyor olacak. Bugün Türkiye'de birçok şirket çalışanlarına düzenli ödeme yapamıyor ne yazık ki...

- Big4'da aynı yaş grubu insanlarla çalışıyor olacaksınız. Evet örneğin denetimde mesainiz belki 9-18 olarak olmayacak ve zaman zaman gece 1'e kadar bile çalışıyor olacaksınız. Ama eğer mülakatları yalan söyleyerek geçmeyip, gerçekten ekip çalışmasına uygun biriyseniz, bu uzun mesailer birçok açıdan keyifli hale gelebiliyor. (Pandemide uzaktan çalışma nedeniyle mesaiden keyif almak biraz zor elbette)

- Big4'da sürekli bir öğrenme halinde olacaksınız, hem de sürekli. Hatta farkında olmadan olacak bu. Türkiye'deki diğer şirketlerde stabil pozisyonda, sürekli aynı işleri yapmanız ve kendinizi geliştirememeniz çok olası ne yazık ki...

- Üst pozisyona geçebilmek için arkanızı oyan çalışma arkadaşlarınız olmayacak Big4'da. Siz soru sordukça, utanmadan, sıkılmadan, bıkmadan size yardımcı olan ekip arkadaşlarıyla çalışacaksınız. Yapamadıklarınızı sorduğunuzda terslenmeyecek, yeri geldiğinde manager'ın bile size arkadaşınızmış gibi o işi sabırla anlattığına şahit olacaksınız.

Bu maddeler çok çok uzatılabilir.

Özellikle yeni mezun veya bu şirketlere girmek isteyen arkadaşlar, tereddüt etmeden başvurularını gerçekleştirsinler.

Son olarak,

- Big4'da mesai yapacağınızı yazdım. Bunu herkes biliyor.

Fazla mesai yapacağınızı bilerek bu şirketlere girin. Sonra fazla mesai var, burayı sevenler kraldan çok kralcı demeyin.

- Pandemi nedeniyle birçok şirket çalışanlarını işten çıkardı, ama big4 sadece yemek kartınızdan kesinti yapıyor olacak. Pandemide yemek kartınızdan belli bir miktar kesinti yapılabilir, neden yemek kartımdan para kesiyorlar diye, sizin gibi yeni başvuran arkadaşlarınızın hevesine kırmaya çalışmayın.

- Denetimde çalışırken, Big4'un ya da müşteri şirketinizin muhasebesini siz tutmayacaksınız. Muhasebeci bu işlemleri sizden daha hızlı yapacaktır elbette.

Big4'un finans işlerini ya da müşteri şirketin finans işlerini de siz yüklenmeyeceksiniz, bir finansçı bunları sizden daha iyi yapacak elbette.

Sizin göreviniz denetlemek olacak. Lütfen denetim'e girerken, denetçi olacağınızı bilerek bu şirketlere girin. Sonra biz daha az muhasebe biliyoruz diye Big4'u yermenizin pek bir anlamı olmayacak.

Big4 sizi kullanıyorsa, siz de Big4'u kullanıp, istediğinizi alıp oradan çıkabilirsiniz.

Kimse sizi zorla bu şirketlere sokup çalıştırmıyor.

İlk birkaç sıkıntıda pes edip, kaçan, mücadele edemeyen, her şeyin en iyisini bildiğini sanan biri olmak size herhangi bir şey katmayacak, bunu da unutmayın.

Polemiğe girmeyeceğim. Bu şirketlere başvurmak isteyen arkadaşlara yazdım bu yazıyı. Lütfen kimsenin hevesini, enerjisini kırmayın. Destekleyici olun. Gidip kenarda ağlayın. Başlık bunun için yok.

Dexter35
Aday Memur
28 Şubat 2021 06:09

PAÇAVRA. anlattığı her şey üniversitelere köle toplamak için etkinliklere gönderdikleri ik cıların lafları.

bu KOMPRADOR UŞAĞI arkadaşın bazı iddialarına cevap vermek farz oldu.

- maaşlar eksik yatar arada. sorgularsan herkes seni farklı kişiye yönlendirir.

- arkadaş arasında maaş konusu açıldığında herkesin birbirinden farklı maaş aldığını farkedersiniz ve bunun ek mesai ile uzaktan yakından alakası yoktur. bu konuyu gündeme getirdiğinizde ise "etik değil arkadaşlarınızla maaşınızı paylaşmanız" denir.

- haftada 25 saat mesai yapsan 8-10 saat mesai yazabilirsin. bazı haftalar hiç yazamazsın çünkü busy season'a girmemişsindir. sorsan "bütçe kısıtlı" derler (yalan).

- hiyerarşi sağlam ama adamına departmanına göre. müdürü ile anlaşamayan experienced assistant sene sonu geldiğinde level alamadı ve asistan 3 olarak kariyerine devam edip istifaya zorlandı. audit i geçtim vergi departmanında hala kıdemini alamayan insanlar var.

- big 4'da sadece işinizi yapacaksınız evet doğru çünkü hayatınız işten ibaret olacak. başka bir şey düşünmeye pek vaktiniz olmuyor.

- big 4'da aynı yaş grubu insanlarla çalışacaksınız doğru. yaşıtlarınızla çalışmak gayet keyifli fakat kendileriyle her zaman aynı ortamdaymış gibi anlatmalarına aldanmayın. sonuçta her denetlenecek şirketin 2 veya 3 kişilik ekibi vardır ve denetimi bitene kadar (2 hafta, 2 ay, 4 ay) aynı ekiple yola devam edersiniz.

-big 4'da egosu kendisinden büyük gereksiz insan çok. sizi yıpratıcak, sizi sinirden delirtecek. "ben bu ameleliği neden yapıyorum?" diye sorgularsan sevilmezsin. bu komprador uşağı arkadaş gibi sorgusuz sualsiz denileni yapman "kendime bir şeyler katıyorum, gelişiyorum, kariyerim için önemli" safsatalarına kanmanız lazım.

- "Evet örneğin denetimde mesainiz belki 9-18 olarak olmayacak ve zaman zaman gece 1'e kadar bile çalışıyor olacaksınız. Ama eğer mülakatları yalan söyleyerek geçmeyip, gerçekten ekip çalışmasına uygun biriyseniz, bu uzun mesailer birçok açıdan keyifli hale gelebiliyor." gibi bir çümle kullanmış arkadaş. istifamdan önce istifa etmemem için müdüründen seniorına nasıl yalvardıklarını bilseydi böyle boş yapamazdı. Mülakatıma giren manager ile hala görüşüyoruz ve kendisi de keşke en başından bu işe başlamasaydım diyor her seferinde.

-"neden yemek kartımdan para kesiyorlar diye, sizin gibi yeni başvuran arkadaşlarınızın hevesine kırmaya çalışmayın." diye bir cümle de kurmuş. gerçekleri söylemeyelim mi? ne demek heves kırmaya çalışmayın. zaten bu arkadaşın bu söyleminden de kendisinin de bilinen acı gerçekleri sakladığını anlayabilirsiniz

- iki yıl dayanırsam başka bir şirkete geçerim firmalarında çalışıp hayatının 2-3 yılını heba etmek isteyen arkadaşlar varsa şimdiden vazgeçsin.

-sizi günde 7-8 saat çalışıyor gösterip günde 16 saat (haftasonu da 8'er saat dahil) bu dışardan kurumsal içerden bakkal oluşumlardan uzak durun.

-kraldan çok kralcıların da sözlerine kulak asmayın. av olmayın.

-her şeyden önce huzur beyler hanımlar. daha fazla gerçekleri öğrenmek isteyen mesaj atabilir.

nasilyani2, 3 yıl önce

Big4'a girmek isteyen ve bu nedenle bu sitede olan arkadaşlara naçizane bir tavsiyem olacak, son dönemlerde başlığı parselleyen ve sürekli negatif yorumlar giren arkadaşları dikkate almayın. İlgili alanlarda kariyer planlaması yapıyorsanız, Big4'da çalışmak size yeterince katma değer sağlayacaktır.

Bu yazının hemen üstünde polemik yapan, big4'un sürekli negatif yönlerinden dem vuran, şahsımı tanımadan kraldan çok kralcı ilan eden, kendisi başaramadığı için başkalarının da başarmasından endişe duyan arkadaşlara cevap vermeye tenezzül dahi etmiyorum, çünkü çizdiğiniz kariyer planınız eğer Big4'dan geçiyorsa, emin olun çok keyif alacaksınız.

Şu gerçekliği unutmadan hareket etmeyin.

Tüm dünyada pandeminin etkisiyle ne yazık ki işler evden yapılmaya ve sanal ortama kaymaya başladı, bu da tüm diğer şirketlerde olduğu gibi, Big4'da çalışmayı da normal şartlardan biraz daha stresli hale getirdi elbette.

- Big4 bir patron şirketi değil. Dolayısıyla eften püften sebeplerle işten çıkarılma kaygısı gütmeyecek, alanınız dışında işlerde çalışmıyor olacaksınız. (Türkiye'de an itibariyle oldukça üzücü sayıda işsiz var, bir işte çalışan insanlar da, artan talep nedeniyle işverene karşı eli güçsüz olduğu için boyun eğmek ve big4 çalışanlarından çok daha mutsuz şekilde çalışıyorlar.)

- Big4'da sadece işinizi yapacaksınız. İşinizi iyi yaparsanız, hiyerarşik yükselme önünde hiçbir engeliniz yok. Türkiye'deki diğer patron şirketlerinde torpil, adam kayırma, mobbing gibi sebeplerle 5 sene, 10 sene, 15 sene boyunca hep aynı pozisyonda kalma ihtimaliniz olası.

- En büyük Türk şirketlerinden bile daha büyük marka değerine sahip bir şirkette çalışıyor olacaksınız. Sektörde herkesin kabul ettiği gibi, Big4'da belli bir süre çalışıp, donanımlı hale geldiğinizde, piyasada size olan güven ve talep belli oranda artacak.

- Maaşınız her zaman gününde ve kesintisiz yatıyor olacak. Bugün Türkiye'de birçok şirket çalışanlarına düzenli ödeme yapamıyor ne yazık ki...

- Big4'da aynı yaş grubu insanlarla çalışıyor olacaksınız. Evet örneğin denetimde mesainiz belki 9-18 olarak olmayacak ve zaman zaman gece 1'e kadar bile çalışıyor olacaksınız. Ama eğer mülakatları yalan söyleyerek geçmeyip, gerçekten ekip çalışmasına uygun biriyseniz, bu uzun mesailer birçok açıdan keyifli hale gelebiliyor. (Pandemide uzaktan çalışma nedeniyle mesaiden keyif almak biraz zor elbette)

- Big4'da sürekli bir öğrenme halinde olacaksınız, hem de sürekli. Hatta farkında olmadan olacak bu. Türkiye'deki diğer şirketlerde stabil pozisyonda, sürekli aynı işleri yapmanız ve kendinizi geliştirememeniz çok olası ne yazık ki...

- Üst pozisyona geçebilmek için arkanızı oyan çalışma arkadaşlarınız olmayacak Big4'da. Siz soru sordukça, utanmadan, sıkılmadan, bıkmadan size yardımcı olan ekip arkadaşlarıyla çalışacaksınız. Yapamadıklarınızı sorduğunuzda terslenmeyecek, yeri geldiğinde manager'ın bile size arkadaşınızmış gibi o işi sabırla anlattığına şahit olacaksınız.

Bu maddeler çok çok uzatılabilir.

Özellikle yeni mezun veya bu şirketlere girmek isteyen arkadaşlar, tereddüt etmeden başvurularını gerçekleştirsinler.

Son olarak,

- Big4'da mesai yapacağınızı yazdım. Bunu herkes biliyor.

Fazla mesai yapacağınızı bilerek bu şirketlere girin. Sonra fazla mesai var, burayı sevenler kraldan çok kralcı demeyin.

- Pandemi nedeniyle birçok şirket çalışanlarını işten çıkardı, ama big4 sadece yemek kartınızdan kesinti yapıyor olacak. Pandemide yemek kartınızdan belli bir miktar kesinti yapılabilir, neden yemek kartımdan para kesiyorlar diye, sizin gibi yeni başvuran arkadaşlarınızın hevesine kırmaya çalışmayın.

- Denetimde çalışırken, Big4'un ya da müşteri şirketinizin muhasebesini siz tutmayacaksınız. Muhasebeci bu işlemleri sizden daha hızlı yapacaktır elbette.

Big4'un finans işlerini ya da müşteri şirketin finans işlerini de siz yüklenmeyeceksiniz, bir finansçı bunları sizden daha iyi yapacak elbette.

Sizin göreviniz denetlemek olacak. Lütfen denetim'e girerken, denetçi olacağınızı bilerek bu şirketlere girin. Sonra biz daha az muhasebe biliyoruz diye Big4'u yermenizin pek bir anlamı olmayacak.

Big4 sizi kullanıyorsa, siz de Big4'u kullanıp, istediğinizi alıp oradan çıkabilirsiniz.

Kimse sizi zorla bu şirketlere sokup çalıştırmıyor.

İlk birkaç sıkıntıda pes edip, kaçan, mücadele edemeyen, her şeyin en iyisini bildiğini sanan biri olmak size herhangi bir şey katmayacak, bunu da unutmayın.

Polemiğe girmeyeceğim. Bu şirketlere başvurmak isteyen arkadaşlara yazdım bu yazıyı. Lütfen kimsenin hevesini, enerjisini kırmayın. Destekleyici olun. Gidip kenarda ağlayın. Başlık bunun için yok.

bilgekişi34
Aday Memur
28 Şubat 2021 15:51

Tax ve audit ile ilgili bilgim var ama consulting ile ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum.Diğer deprtmanlara kıyasla nedir durumu

tuzlucekirdek
Aday Memur
28 Şubat 2021 18:39

Dostum consulting/advisory departmanlarına genelde Bilkent Endüstri gibi saygın üniversite ve bölümleri 3.90 ortalamayla bitirmiş akademik kariyeri iyi kişiler alınıyor. Alımlarıyla ilgilenen ik bile farklı. Alınan kişi sayısı da tax ve audite göre çok çok az. Genelde ekipler kalabalık olmuyor 1 asistan 1 senior çalışıyor.

bilgekişi34, 3 yıl önce

Tax ve audit ile ilgili bilgim var ama consulting ile ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum.Diğer deprtmanlara kıyasla nedir durumu

bilgekişi34
Aday Memur
28 Şubat 2021 20:14

Peki tax ve audit dışında bir departman önerisivar mı

desee1
Aday Memur
02 Mart 2021 23:30

Audit iyidir eğer danışmanlık olmayacağını düşünüyorsan ilk olarak tercihin audit sonra tax denemeni tavsiye ederim.

bilgekişi34, 3 yıl önce

Peki tax ve audit dışında bir departman önerisivar mı

Somewhereintime
Aday Memur
03 Mart 2021 16:35

Ben sirketi savunanlari anlamıyorum. Hicbir ucret hicbir sey gece 1 e kadar mesaiyi hakli cikarmaz, cikarmayacaktir. Ates olmadan duman cikmaz. Kral çıplak diyenler iyi ki var. Kapitalizmin kolesi kralcilar da ne yazik ki var.

big4d
Aday Memur
03 Mart 2021 18:11

yapma o zaman başvurma big 4'a burda ne işin var?

bu kaiptailst şirketlerle ilgili ne söylenir, dışarda 5 yılda öğrenceğini burda 2 yılda öğrenirsin. bu da fazla mesai yaparak oluyor sihirli değnekle değil.

git başvurma o zaman. başvurma çok basit.

kedi uzanamadığı ciğere ne diyomuş malum ahahaha

Somewhereintime, 3 yıl önce

Ben sirketi savunanlari anlamıyorum. Hicbir ucret hicbir sey gece 1 e kadar mesaiyi hakli cikarmaz, cikarmayacaktir. Ates olmadan duman cikmaz. Kral çıplak diyenler iyi ki var. Kapitalizmin kolesi kralcilar da ne yazik ki var.

DesertSun2
Aday Memur
03 Mart 2021 18:42

Şahsi düşüncem bunların Big 4 şirketleri ik görevlileri olduğu burada yerlerde olan itibarlarını toplamaya çalışıyorlar. Zamanında ekşi sözlükte yazdığım rntry için bile big 4 görevlilerinden kaldırmam istenmişliği var dm yoluyla kaldı ki üstteki arkadaşın nick'i bile sırıtıyor biraz yaratıcı olun lütfen.

big4d
Aday Memur
03 Mart 2021 18:49

evet big4'un memurlar.com imamıyım. ahahah oğlum siz hangi big4da çalışıyosunuz? ahhaha kafalar zehir

Dexter35
Aday Memur
03 Mart 2021 23:02

Daha önce deloitte yetkililerinin ekşisozlukte entry kaldirtmak icin yazarlara ulasmaya calistigi ortaya cikmisti. Keza 2 3 ay once pwc basliginda yazilan entry ye bizzat pwc den konu ile ilgili geri donus yapilmis, entry yi giren yazar da kendilerini ifşa etmisti. Kpmg icin denecek hicbir sey yok zaten dileyen arşivlerden daha 6 7 ay önce gerceklesen @kpmgemekcileri twitter sayfasinin twitlerini inceleyebilir ve sirketin calisanlarini nasil susturdugunu gorebilir. Konu ile alakali entry ve twitler hala duruyor. Bi' arkadas gelmis ahahaha diye gulup gulup ona buna salca oluyor. Basvurma o zaman vs diye soylenmis kendine gevsek gevsek. Sana mi soracak? İstedigi fikri belirtebilir, eleştirebilir, yargilayabilir? Ki adam basvurucam diye de bir şey soylememis? Gelmis senin gibi yalayicilarin fikrine karsi kendi fikrini sunmus sen de bombom argumanlarla gelip gevsek gevsek gulmussun anca. Yasadaki boşluktan faydalanıp "senede (365 günde) 270 saatten fazla ek mesai yaptiramazsin" maddesini 270 saatten sonra ek mesai odemek zorunludura çevirip, daha busy seasonin ilk 3.5 ayinda 270 saatten fazla calistirip ek mesaini vermeyen bu şirketleri savunan zeka yoksunlarini dikkate almayin. He bu arada zaten big 4 un 3 tanesinin ek mesai uygulamasi yok. 1 tanesinin var. Onun da nasil verdiği ayri bir fikra zaten. Boşuna o koca kapitalist taraflarinizi yirtmayin. Altinda kalirsiniz.

big4d
Aday Memur
03 Mart 2021 23:17

ahahah işten çıkınca kafayı yemiş, aklını memurlar.net ile bozmuş :d

big 4'a 2 ay dayanarak, en uzun dayanabilme rekorunu armağan ediyorum bu işsize ahahah

uzun uzun yazılar falan yazıyo bi de :d

Dexter35, 3 yıl önce

Daha önce deloitte yetkililerinin ekşisozlukte entry kaldirtmak icin yazarlara ulasmaya calistigi ortaya cikmisti. Keza 2 3 ay once pwc basliginda yazilan entry ye bizzat pwc den konu ile ilgili geri donus yapilmis, entry yi giren yazar da kendilerini ifşa etmisti. Kpmg icin denecek hicbir sey yok zaten dileyen arşivlerden daha 6 7 ay önce gerceklesen @kpmgemekcileri twitter sayfasinin twitlerini inceleyebilir ve sirketin calisanlarini nasil susturdugunu gorebilir. Konu ile alakali entry ve twitler hala duruyor. Bi' arkadas gelmis ahahaha diye gulup gulup ona buna salca oluyor. Basvurma o zaman vs diye soylenmis kendine gevsek gevsek. Sana mi soracak? İstedigi fikri belirtebilir, eleştirebilir, yargilayabilir? Ki adam basvurucam diye de bir şey soylememis? Gelmis senin gibi yalayicilarin fikrine karsi kendi fikrini sunmus sen de bombom argumanlarla gelip gevsek gevsek gulmussun anca. Yasadaki boşluktan faydalanıp "senede (365 günde) 270 saatten fazla ek mesai yaptiramazsin" maddesini 270 saatten sonra ek mesai odemek zorunludura çevirip, daha busy seasonin ilk 3.5 ayinda 270 saatten fazla calistirip ek mesaini vermeyen bu şirketleri savunan zeka yoksunlarini dikkate almayin. He bu arada zaten big 4 un 3 tanesinin ek mesai uygulamasi yok. 1 tanesinin var. Onun da nasil verdiği ayri bir fikra zaten. Boşuna o koca kapitalist taraflarinizi yirtmayin. Altinda kalirsiniz.

DesertSun2
Aday Memur
03 Mart 2021 23:29

Ya sen ne gevşek ne gereksiz bir adamsın önce insanlara nasıl hitap edileceğini öğren. Ben halen çalışıyorum bulunduğum firmada senin gibi bir gevşek görmedim. İş hayatında da böyleysen kapının gösterilmesi yakındır sana.

big4d, 3 yıl önce

big 4'a 2 ay dayanarak, en uzun dayanabilme rekorunu armağan ediyorum bu işsize ahahah

Dexter35
Aday Memur
03 Mart 2021 23:30

Verilecek bir cevabın olmayınca anca böyle ah ah'layıp sosyal medya lügatıyla kudurtucu olmaya falan çalışıyorsun ama yetmiyor, kimse de yemiyor ":d". Yoluna bak, vızıldama. Altı'm'da kalırsın ":d".

big4d, 3 yıl önce

Toplam 23158 mesaj
«105510561057105810591060106110621063106410651066»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi