Editörler : E.Kayı Han

dede ali-
Daire Başkanı
19 Şubat 2021 21:36

hava atmak haddimize değil, riyakarları ortaya çıkarıyoruz bu bize yeter.
HAGi 10, 3 yıl önce

namaz kılmıyorsam senin gibi kafir olayım arada ki fark senin gibi burada namaz kılıyorum diye hava atmıyorum konu benim kıldığım namaz değil senin işin gösterişten ibaret belki de namaz kılmıyorsun

HAGi 10
Daire Başkanı
19 Şubat 2021 21:39

kuranın ayetine inanmayana müslüman denilmez düpedüz kafirdir o

HAGi 10
Daire Başkanı
19 Şubat 2021 21:41

ben sana sen sormadıkça kıldığım namazdan bahsettim hiç :))))))

dede ali-, 3 yıl önce
hava atmak haddimize değil, riyakarları ortaya çıkarıyoruz bu bize yeter.

HAGi 10
Daire Başkanı
19 Şubat 2021 21:44

bak kardeşim içkinin haram olduğunu bile bile içiyorsan günahkarsın sadece önünde bir af kapısı var içki içmediğin halde içki helal dersen kafir oluyorsun çünkü ayeti inkar ediyorsun

Nihat Alkış
Aday Memur
20 Şubat 2021 10:51

Şayet bu Kur'an'ı, bir dağın üzerine indirmiş olsaydık (dağın) Allah korkusundan büzülmüş ve paramparça olduğunu görürdün. İnsanlar düşünsünler diye onlara bu örnekleri veririz. (59/Haşr Suresi, 21)

Nihat Alkış
Aday Memur
20 Şubat 2021 10:52

O Allah ki O'ndan başka (ibadeti hak eden) hiçbir ilah yoktur. (Mutlak hakimiyet/egemenlik sahibi, mülkünde dilediği gibi tasarruf eden) El-Melik'tir. (Mukaddes, eksikliklerden münezzeh olan) El-Kuddüs'tür. (Tüm eksiklik ve kusurlardan münezzeh, kullarına esenlik veren) Es-Selam'dır. (Kalplere iman ve güven veren) El-Mümin'dir. (Her şeyi kontrol eden, mutlak otorite ve hakimiyet sahibi olan) El-Müheymin'dir. (İzzet sahibi, her şeyi mağlup eden) El-Aziz'dir. (Gönül kırıklıklarını gideren, her şeye boyun eğdiren) El-Cabbar'dır. (En büyük olan ve kibir sahibi olan) El-Mütekebbir'dir. Allah, onların şirk koşmalarından münezzehtir. (59/Haşr Suresi, 23)

HAGi 10
Daire Başkanı
20 Şubat 2021 18:35

işte bu

Nihat Alkış, 3 yıl önce
O Allah ki O'ndan başka (ibadeti hak eden) hiçbir ilah yoktur. (Mutlak hakimiyet/egemenlik sahibi, mülkünde dilediği gibi tasarruf eden) El-Melik'tir. (Mukaddes, eksikliklerden münezzeh olan) El-Kuddüs'tür. (Tüm eksiklik ve kusurlardan münezzeh, kullarına esenlik veren) Es-Selam'dır. (Kalplere iman ve güven veren) El-Mümin'dir. (Her şeyi kontrol eden, mutlak otorite ve hakimiyet sahibi olan) El-Müheymin'dir. (İzzet sahibi, her şeyi mağlup eden) El-Aziz'dir. (Gönül kırıklıklarını gideren, her şeye boyun eğdiren) El-Cabbar'dır. (En büyük olan ve kibir sahibi olan) El-Mütekebbir'dir. Allah, onların şirk koşmalarından münezzehtir. (59/Haşr Suresi, 23)

etopik
Aday Memur
26 Mart 2021 13:03

Resül der ki: "Rabbim! Şüphesiz ki benim kavmim, bu Kur'an'ı terk edilmiş olarak bıraktılar." (Kıyamet günü Allah Resülü'nün (sav) şikayet ederek davacı olacağı insanlar, Kur'an'ı mehcur, terk edilmiş bir halde bırakıp onu harabeye çevirmiş olan insanlardır. Kur'an'ı terk; ona iman etmeyi, onunla amel etmeyi, onu kanun yapıp onunla hükmetmeyi, onu insanlara anlatıp onunla cihad etmeyi, onu okumayı ve onun ayetleri üzerinde düşünüp onda hidayet aramayı terk etmek gibi Kur'an'a karşı sorumlu olduğumuz her alanı kapsar. Her kişi ona karşı sorumluluğunu terk ettiği oranda onu mehcur bırakacak ve Resülullah'ın (sav) davalısı olacaktır.) (25/Furkan Suresi, 30)

HAGi 10
Daire Başkanı
27 Mart 2021 00:42

biz kuranı Anlamadığımız için ağlıyoruz kuran ne ağlamak için indirilmiştir nede ölüleriçin.kuran insanların ve cinlerin islamı bilerek yaşaması için indirilmiştir

HAGi 10
Daire Başkanı
02 Nisan 2021 00:25

:)

HAGi 10, 3 yıl önce

biz kuranı Anlamadığımız için ağlıyoruz kuran ne ağlamak için indirilmiştir nede ölüleriçin.kuran insanların ve cinlerin islamı bilerek yaşaması için indirilmiştir

HAGi 10
Daire Başkanı
10 Nisan 2021 21:28

kuran ağlanması için değil yaşanması için indirilmiştir

dede ali-
Daire Başkanı
11 Nisan 2021 21:51

kalbi ölmüşe ağlamak yoktur.
HAGi 10, 3 yıl önce

kuran ağlanması için değil yaşanması için indirilmiştir

HAGi 10
Daire Başkanı
11 Nisan 2021 22:48

iyi sen timsah gözleri dök bendekurana göre yaşamaya çalışayım o zaman

dede ali-, 3 yıl önce
kalbi ölmüşe ağlamak yoktur.

HAGi 10
Daire Başkanı
13 Nisan 2021 19:22

:)

HAGi 10, 3 yıl önce

iyi sen timsah gözleri dök bendekurana göre yaşamaya çalışayım o zaman

etopik
Aday Memur
23 Nisan 2021 22:39

"Sabretmenize karşılık size selam olsun!" (derler.) (Bu) yurdun akıbeti ne güzeldir. (13/Ra'd, 24)
Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi