Editörler : supporters.
12345678910111213»

b.b.gililer
Aday Memur
25 Nisan 2013 10:30

yörüngenin kitaplarının sınav için yeterli olduğunu söyleyebilirim. son değişiklikleride içeriyor. ben inceledim. özellikle idare, ceza ve usul oldukça iyi hazırlanmış.

byvolkann
Şube Müdürü
25 Nisan 2013 20:26

Yörüngenin iki ciltlik kitap haline getirdiği notlardan mı bahsediyorsunuz?bunda borçlar ve Tic ve medeni usul hiç yok zannedersem birisi turuncu birisi mor kitap kitaplardan birinin dfı KPSS -A özel hukuk diğeri aynı ama kamu hukuku.her iki kitabın kapağının altında adli idari hakimlik vs yazıyor dediğiniz bu kitap ise konuştunuz mu bilginiz var mı?

b.b.gililer, 11 yıl önce

yörüngenin kitaplarının sınav için yeterli olduğunu söyleyebilirim. son değişiklikleride içeriyor. ben inceledim. özellikle idare, ceza ve usul oldukça iyi hazırlanmış.

emreelazığavuakt
Aday Memur
26 Nisan 2013 10:13

notlara bakktım monopol dersane notları Anayasa mükememel ceza özlede medeni Usulde öyleymiş ve bol bol soru çözmek lazım sanırım

adempiolegati, 11 yıl önce

Üstadım dersane notları demişsiniz, monopol ün (Ümit Kaymak hocanın dersanesi) notları ile mi çalışıyorsunuz?

26 Nisan 2013 11:10

Monopolun notlarını bende çok beğendim, anayasayı oradan çalışıyorum, diğerlerine henüz bakamadım, soru için justice güzel, bir de tensip i almayı düşünüyorum, kolaylıklar üstadım

emreelazığavuakt, 11 yıl önce

notlara bakktım monopol dersane notları Anayasa mükememel ceza özlede medeni Usulde öyleymiş ve bol bol soru çözmek lazım sanırım

b.b.gililer
Aday Memur
26 Nisan 2013 13:39

hayır byvolkann. bahsettiğim yörüngenin kitaplar onlar değil. adli hakimlik için çıkardıkları iki cilt kırmızı siyah kitaptan bahsediyorum.

biyikli
Kapalı
30 Nisan 2013 23:59

ankara da yükseliş kariyer hakkında bilgisi olan ,tavsiye eden arkadaşlar var mı

mercana
Memur
07 Mayıs 2013 08:21

sinavdan ziyade mulakata hazirlqnin derim. vasfiye teyzenin ddigi gibi; sinqvran geccen de napcan. e mulakat var. mecbuuuuuuur

:-)

Frangol
Aday Memur
08 Mayıs 2013 07:51

Güzel demiş Vasfiye Teyze. :))

Katılım nasıl olur acaba?...

mercana, 11 yıl önce

sinavdan ziyade mulakata hazirlqnin derim. vasfiye teyzenin ddigi gibi; sinqvran geccen de napcan. e mulakat var. mecbuuuuuuur

:-)

tahsinkuru
Daire Başkanı
08 Mayıs 2013 11:06

sınavda yanlış doğruyu götürmediğne, standart sapmayla da kontenjanın -en az- iki katı adam kazandırılacağına göre kazanmamak için ya çok tembel ya da... olmak lazım. millet 56 net ile sınav kazandı.. siz asıl referanslarınızı bulun öyle sınava asılın. eğer anne babanızı yanlış seçmiş, üniversitede iken belli bir görüş mensubu olarak fişlenmişseniz vs. işiniz mucizeye kalır. 3-5 dakikalık mülakatlarda neye baktıklarını sanırsınız.

Ancak şunu hususu unutmamalı: "bir kötürüm koşmak ister, sağlıklı bir adam da koşmak istemez ise aynı yerde dururlar" koşabilecek ve menzile erişebileceklere selam olsun...

Frangol
Aday Memur
08 Mayıs 2013 14:31

tahsinkuru üstadım, daha önce girdiniz mi bu sınava?Ya da mülakata?...

avengo
Aday Memur
08 Mayıs 2013 15:48

İlk görev yeriniz kurayla belirlenecek. 2011 sınavında Karaburun(İzmir), Bandırma, Nazilli, Kırkağaç, Soma ve Anadolu'daki bazı il merkezleri gibi güzel yerlerin yanı sıra Güneydoğuya gidenler de oldu. Yönetmelik çok açık. Herkes 4 veya 5. bölgeyi görecek. Kısaca ilk etapta iyi bir kura çekenler de sonrasında 4 veya 5. bölgeye gidiyorlar....... Avukatlıktaki kıdeme gelince tayin edilen yerlerdeki bölgelere bu kıdem yansımayacaktır. Sadece maaşınıza yansıyacaktır. 15 yıllık bir avukat hakimliğe başladığında 10 yıllık bir hakim-savcı maaşı alacaktır. Bunlar benim bildiklerim.

avender, 11 yıl önce

Avukatların ataması kaçıncı bölgeden başlayacak bilen var mı? Kıdem süresi hesaba katılıacak mı?

Frangol
Aday Memur
08 Mayıs 2013 16:04

Atamaya da yansıyor diye biliyorum.Güneydoğu'ya gidenlerin bölgeleri de 3'tür en az. Hakkari 3. Bölge mesela...

09 Mayıs 2013 13:22

Avukatlıktan geçişler 3. bölge ile başlıyor diye biliyorum.

avengo, 11 yıl önce

İlk görev yeriniz kurayla belirlenecek. 2011 sınavında Karaburun(İzmir), Bandırma, Nazilli, Kırkağaç, Soma ve Anadolu'daki bazı il merkezleri gibi güzel yerlerin yanı sıra Güneydoğuya gidenler de oldu. Yönetmelik çok açık. Herkes 4 veya 5. bölgeyi görecek. Kısaca ilk etapta iyi bir kura çekenler de sonrasında 4 veya 5. bölgeye gidiyorlar....... Avukatlıktaki kıdeme gelince tayin edilen yerlerdeki bölgelere bu kıdem yansımayacaktır. Sadece maaşınıza yansıyacaktır. 15 yıllık bir avukat hakimliğe başladığında 10 yıllık bir hakim-savcı maaşı alacaktır. Bunlar benim bildiklerim.

teamül
Aday Memur
10 Mayıs 2013 18:02

Geçen yıl yapılan sınavı kazananların netleri ve standart sapmadan gelen puanlar hakkında bilgisi olan var mıdır arkadaşlar?

teamül
Aday Memur
10 Mayıs 2013 18:12

70 için kaç net yeter/gerekir yani?

özgenurrr
Aday Memur
14 Mayıs 2013 18:00

benim öneririm radikal akademinin ders notlarını bulun.yada gidebiliyorsanız dershaneye gidin

byvolkann
Şube Müdürü
14 Mayıs 2013 22:26

Yalan yanlış bilgi ile insanları endişelendiirmeyelim, Güvenlik soruşturmasında tarihi bir süreç yaşandı ve o devir kapandı.gözaltı vs yoksa sorun çıkmaz bunu devletin en kritik makamında çalışan birisinden bizzat öğrendim

tahsinkuru, 11 yıl önce

sınavda yanlış doğruyu götürmediğne, standart sapmayla da kontenjanın -en az- iki katı adam kazandırılacağına göre kazanmamak için ya çok tembel ya da... olmak lazım. millet 56 net ile sınav kazandı.. siz asıl referanslarınızı bulun öyle sınava asılın. eğer anne babanızı yanlış seçmiş, üniversitede iken belli bir görüş mensubu olarak fişlenmişseniz vs. işiniz mucizeye kalır. 3-5 dakikalık mülakatlarda neye baktıklarını sanırsınız.

Ancak şunu hususu unutmamalı: "bir kötürüm koşmak ister, sağlıklı bir adam da koşmak istemez ise aynı yerde dururlar" koşabilecek ve menzile erişebileceklere selam olsun...

HiMALAYA78
Genel Müdür
15 Mayıs 2013 02:39

byvolkann, tarihi süreç ne zaman yaşandı nasıl bir tarihi süreç bu. O kadar tarihi bişeyse ise biz neden duymadık. Madem öyle İdari hakimlik sınavını kazananlar listesi neden yayınlanmadı şeffaflık nerde kaldı. Alıntı yaptığın tahsinkuru bu sınavları üç dört defa yüksek puanla kazanıp elenmiş biridir.Söylediklerini yalan yanlış saymamak lazım.

byvolkann, 11 yıl önce

Yalan yanlış bilgi ile insanları endişelendiirmeyelim, Güvenlik soruşturmasında tarihi bir süreç yaşandı ve o devir kapandı.gözaltı vs yoksa sorun çıkmaz bunu devletin en kritik makamında çalışan birisinden bizzat öğrendim

tahsinkuru
Daire Başkanı
15 Mayıs 2013 12:15

syn Volkan ben sizi doğrudan muhattap almadığım halde yazdıklarımı "yalan yanlış" diye nitelendirme hakkınını kendinizde buluyorsunuz. siznin uslubunuzla yazan birine kanıtlarımı anlatacak değilim.

byvolkann
Şube Müdürü
15 Mayıs 2013 21:11

Kusura bakmayın hedefim siz değildiniz. Bu söylentiyi yayınları kastetmiştim durum şöyle; 2005 yılına kadar güvenlik soruşturmalarında her şey yazılıyordu.abdullah Gül cumhurbaşkanlığına geçtikten sonra güvenlik soruşturmalarında görevli kurumlara yazdığı yazı ile; söylenti ve dayanaydın iddialara dair fiş gönderilmemişse dair emir verdi.ateşi başlatan konu da mustafa isen in ataması.merak edenler konuyu ilgili kelimeler ile Google dan ararsa bulur.kısacası; emniyetteki gözaltılar ve daha üstü tutuklama mahkumiyet vs güven soruşturmasına yansıyor gerisi yansımıyor.böyl bir durum yok ve eleniyorsanız maalesef referans konusunda beklentiyi karşılayamamışsınızdır.acı bir Türkiye gerçeği bu da hak eden arkadaşlarımın kazanması dileğiyle..ben şuanda 1.sınıf hakm savcıdan fazla maaş almama rağmen sınava girer kazanırsam gitmeyi düşünüyorum

tahsinkuru, 11 yıl önce

syn Volkan ben sizi doğrudan muhattap almadığım halde yazdıklarımı "yalan yanlış" diye nitelendirme hakkınını kendinizde buluyorsunuz. siznin uslubunuzla yazan birine kanıtlarımı anlatacak değilim.

Toplam 3464 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi