Editörler : "eskiyara"Pangaea
10 Haziran 2019 10:49

Maalesef Okullarda Son Haftalar Öğrenci Yok Denecek Kadar Az. Çözüm ise Çok Basit....

her yıl karne zamanı yaklaştığında, özellikle son haftalar, yazılılar bittiği için çocuklar okullara gelmiyor,

çözüm önerim ise şöyle.

yazılılar zorunlu olarak karne haftası yapılmalı hatta son güne yazılı koyulmalı.

karne günü ise temsili karne dağıtım töreni düzenlenip okullar tatil edilmeli.

seminer dönemi birinci hafta, e okul sistemi öğrencilere kapatılmalı, o hafta notlar sisteme girilmeli, cuma günü de sistem öğrencilere e-karne vermeli. yani karneler kağıda basılmamalı.

sizler ne düşünürsünüz bu konuda.

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
10 Haziran 2019 15:11

Bu durumdan bende hosnut degilim 4 hafta kala hersey bitti mufredat zaten bir de boyle eksik kaliyor. Son gune kadar ogrenci okulda tutulmali.

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
10 Haziran 2019 17:43

Veliler çocuklarının evde durmasından rahatsız olmaya başlamış. Üç ay, çocuk sahibi olduğunuzu hatırlamanız gerekecek.

aydınkentli-92
Genel Müdür
10 Haziran 2019 22:18

ramazanın ilk haftası ortaokuldaki çocuğumun yazılıları bitti. sonradan sınıfa kimse gelmemeye başlayınca biz de göndermedik. zaten sayı azalınca çocukları bir sınıfa oturtup zoraki film izlettiriyorlarmış. size katılıyorum. son hafta olmasa da sondan bir önceki hafta en az üç sınavı olmalı çocukların.

ben de öğretmenim. 29 öğrencim var 21-22 tanesi vardı bugün. özellikle gönderin diye mesaj atttım.

aktifrehber
Yasaklı
10 Haziran 2019 23:36

Şu son 1 haftayı katmanın zerre kadar lüzumu da, gereği de yoktu çünkü ders yapılamıyor artık..

banlandim
Memur
10 Haziran 2019 23:36

Herkeste bilgisayar internet vb olmadığı için karneyle ilgili düşüncene katılmıyorum. Kağıtla karne vermek 10-15 yıl daha sürer. Ancak sonraki hafta ilk 4 gün not girme toplantı zümre vb olur. Cuma günü de ülke genelinde KARNE GÜNÜ olur. törenle karneler verilir. O gün bayram gibi kutlanır. Her yerde kampanyalar olur. vs vs

englishteacher12345
Şube Müdürü
11 Haziran 2019 23:02

Öğrencileri zapt etmek son haftalarda imkansız hale geliyor son hafta gelmesinler daha iyi zaten karne haftası karnı iş ve işlemleri tamamlanmaya çalışarak geçiyor.

11 Haziran 2019 23:12

Çocuklar zaten tatile girecekler, o zaman bol bol oynarlar.

Son hafta sınıfların boş olması hiç etik değil. Hoş değil. Buna muhakkak çözüm lazım. Hele hele seneye okullar bir hafta daha geç kapanacak. Sorun daha da büyüyecek.

Madem okul var, öğrenci de olmalı. Ya da tatil edilmeli.

Öğrenci az olunca psikolijikmen ders yapılamıyor.

happymate
Yasaklı
12 Haziran 2019 23:36

Okulda yapılacak ders kalmadıklarını iyi bilmelerine rağmen, her sınıftaki öğrenci sayısı bir elin parmağını geçmemesine rağmen; kimi çocukların zorla okula gönderdiklerine bizzat şahidim.

@ Bir de yılların öğretmeni olmama rağmen garipsediğim bir mesele var, belki başlık açıp konuşsak daha mı doğru olur bilemiyorum. Sene sonu geldi mi

Nerde en şımarık, sene boyu yatmış, en tembel öğrenci varsa (çoook garibet bir durum:) sınıfta kimseler yokken "hocam ders yapmayacak mıyız?"

Soruya bakar mısınız Allah aşkına..? güler misin ağlar mısın.....

Evlenmek Gerek, 5 yıl önce

Veliler çocuklarının evde durmasından rahatsız olmaya başlamış. Üç ay, çocuk sahibi olduğunuzu hatırlamanız gerekecek.

industrialengnriniz
Aday Memur
12 Haziran 2019 23:56

biz de bu durumdan müzdaripiz sadece son hafta olsa razıyız ama 1 ay önceden müfredatı hızlı bitirip çocukları boş derslerle baş başa bırakıyorlar

okul bitmesine 1 aydan fazla varken yoklama kağıdına gelmeyenlerin fazla olduğundan dolayı gelen öğrencilerin yazıldığı, okula durumu sormaya gittiğimde öğrenci olmadığından bahçede oturmuş keyif yapan öğretmenlerin olduğu eğitim sistemi olduktan sonra 1 adım ileriye gidemeyiz

konuyu açan çok güzel düşünmüş ama öğretmenlerimiz ilk olarak hali hazırda müfredata uysun acele etmenin mantığı yok.

staridvan
Memur
13 Haziran 2019 00:40

Ortaokul ve liselerde sınav haftaları olmalı. O hafta öğrenci sadece sınava gelmeli. Dönem sonlarında da sınav haftasından önceki hafta mecburen ders işlenecek. Sınavlar bittikten sonra 1 hafta içerisinde sınavlar okunup sisteme işlenmeli. Karneler tatilin ikinci pazartesi törenle öğrencilere verilmeli. Maalesef sınav bitti okul bitti mantığı yerleşmiş. Üniversite tarzı sınav tarihleri olmalı. İsteyen öğrenci e okuldan notlarına baksın. İsteyen karnesini 10 gün sonra okuldan alsın. Dersler boşa geçmemiş öğrenciler sınav mı ders mi ikileminden kurtulmuş olur. Öğretmen de derste sınav okuma garabetinden kurtulur. Verimlilik ciddi oranda artar.

xxlarge-
Şube Müdürü
13 Haziran 2019 14:05

15 Sene önce öğretmenlikten memurluğa geçiş yaptırıldım. Bazı sorunlarım vardı. Okullarda öğrenilen bilgiler tamamen saçmadır. Hiç bir işe yaramamaktadır. Liseyi bitiren çocuklar boş boş sokaklarda gezmektedir. Üniversiteyi bitirmiş yüz binlerce öğretmen adayı atamayı beklemektedir. Devletimiz mesleki eğitime önem verse de en azından liseyi bitirenler bir iş sahibi olsa. Sonuç olarak okullarda öğretilen bilgiler saçmadır.

13 Haziran 2019 17:01

Her ne kadar bir çok kişi ekşi oy da verse, durum hiç de hoş değil. Bir şekilde okullar açıkken öğrenciler okulda olmalı. Meb bunu çözmeli, karne işi var da ne demek, Allahaşkına karne işi, not çizelgesi imza mühür bütün bunlar 30 dakika sürüyor mü?

Son haftaya sınav olsun sosyal etkinlik olsun bir şekilde şeyler kayulmalı.

Özellikle son iki hafta mazeretsiz olarak okula gelmeyenin devamsızlığı yüzde yüz artırimli yazılmalı, devamsızlık son güne kadar titizlikle girilmeli, bu günlerin devamsızlığı takdir ve teşekkür almaya engel olmalı.

Okul varsa öğrenci olmalı, bunun başka bir açıklaması olamaz. Son haftanın, önceki haftalardan bir farkı yok, okul açık ve öğrenci son güne kadar okula gelebilmeli, gelen çocuğu, bu sınıfın en akıllısı sen misin denmemeli.... Bu yorumlara eksi oy verenin öğretmen olduğunu düşünmüyorum, düşünmek istemiyorum.

camel
Daire Başkanı
14 Haziran 2019 14:57

işe önce öğretmenlerin öğretmen gibi davranması, giyinmesi ile başlamak lazım.neymiş kardeşim sendika protesto ediyormuş muş muş... tişortle okula gitmek saç sakal karışık bi okula gittiğimde okulda görev yapan hizmetli ile öğretmeni ayırt etmek istiyorum.(not hizmetlileri hor gördüğümden değil haaa yanlış anlaşılmasın.)..

size soruyorum

siz kendinize yakıştırıyor musunuz bunları..???

ne öğretmenin öğretmen olduğu belli ne öğrencinin öğrenci olduğu belli.. ne güzel siyah önlük giyiyorduk.öğretmenimizde beyaz önlük yada takım giyerdi kıravatıyla birlikte...

ha bu arada herhangi bir kuruma gidip denetleyen kaymakam gömlek giymeyen personele laf ediyor,, ne hikmetse öğretmenlere gık yok...

14 Haziran 2019 17:35

Konu ile ne alakası var bu yazdıklarınız, elbisemi ders anlatıyor, sakal mı soru çözüyor. Bunlar basit şeyler, kim nasıl rahat ediyorsa öyle giyinsin. Kıravat da neyin nesi, kimin uydurması kim bilir, taklitçilik...

camel, 5 yıl önce

işe önce öğretmenlerin öğretmen gibi davranması, giyinmesi ile başlamak lazım.neymiş kardeşim sendika protesto ediyormuş muş muş... tişortle okula gitmek saç sakal karışık bi okula gittiğimde okulda görev yapan hizmetli ile öğretmeni ayırt etmek istiyorum.(not hizmetlileri hor gördüğümden değil haaa yanlış anlaşılmasın.)..

size soruyorum

ne öğretmenin öğretmen olduğu belli ne öğrencinin öğrenci olduğu belli.. ne güzel siyah önlük giyiyorduk.öğretmenimizde beyaz önlük yada takım giyerdi kıravatıyla birlikte...

ha bu arada herhangi bir kuruma gidip denetleyen kaymakam gömlek giymeyen personele laf ediyor,, ne hikmetse öğretmenlere gık yok...

mitril
Genel Müdür
15 Haziran 2019 11:42

Bundan sonraki yıllar daha zor olacak. Yıl içindeki 2 haftalık fazladan tatil nedeniyle okullar 1 hafta erken açılacak, 1 hafta geç kapanacak.

englishteacher12345, 5 yıl önce

Öğrencileri zapt etmek son haftalarda imkansız hale geliyor son hafta gelmesinler daha iyi zaten karne haftası karnı iş ve işlemleri tamamlanmaya çalışarak geçiyor.

kofdelisi
Kapalı
15 Haziran 2019 20:11

Saç baş dağınık değil ama tişört, kot ve spor ayakkabı ile okula gitmeyi kendime yakıştırıyorum. Ayrıca çok daha rahat ders anlatıyorum. Bırakın artık bu önlük takım elbise işlerini.

camel, 5 yıl önce

size soruyorum

fiatpalio1983
Şube Müdürü
15 Haziran 2019 23:46

Son haftaya yazılı koymakla devamsızlıkları devreye sokmakla bu durum düzelmez.Son haftaya yazılı konursa bu sefer de sadece son hafta gelirler.Tıpkı karne günü herkesin eksiksiz gelmesi gibi.Önemli olan çocuğun ilgisini çekmeyen okul öğrenciler için nasıl cazip hale getirilir.Artık çok köklü bir reform yapılması gereken eğitim sistemimizin nasıl düzeltileceğinin düşünülmesi gerekir.Öyle ders sayıları artırılarak,sürekli sınav sistemi değiştirilerek,verimsiz geçen destekleme yetiştirme kursları ile bu iş çözülmez.

camel
Daire Başkanı
17 Haziran 2019 10:35

Konu ile ne alakası var bu yazdıklarınız, elbisemi ders anlatıyor, sakal mı soru çözüyor. Bunlar basit şeyler, kim nasıl rahat ediyorsa öyle giyinsin. Kıravat da neyin nesi, kimin uydurması kim bilir, taklitçilik...

çocuğun öğretmenini örnek alıyor olması sizin için bişey ifade etmiyor ki böyle düşünüyorsunuz.

kılık kıyafet ile çocuğun size bakışının değişeceğini düşünmüyorsunuz. değilmi.........bence çok etkili kılık kıyafet saç baş...............kıravat taklit tamam olabilir ama yakışıyor.şöyle öteden bakınca bu adam öğretmen diyorsun... yanlış mıyım...

mechulracül46, 5 yıl önce

camel
Daire Başkanı
17 Haziran 2019 10:39

sizin rahat olmanız önemli de.... çocuğun sizi örnek alıyor olması sizin benden daha dikkatli davranmanızı,giyinmenizi,konuşmanızı gerektirir.. okulda da dışarda da....

kofdelisi, 5 yıl önce

Saç baş dağınık değil ama tişört, kot ve spor ayakkabı ile okula gitmeyi kendime yakıştırıyorum. Ayrıca çok daha rahat ders anlatıyorum. Bırakın artık bu önlük takım elbise işlerini.

camel
Daire Başkanı
17 Haziran 2019 10:41

acaba sorumlu sadece öğrenci mi...... yoksa öğretmeninde işine geliyor olabilir mi bu durum.

mechulracül46, 5 yıl önce

Her ne kadar bir çok kişi ekşi oy da verse, durum hiç de hoş değil. Bir şekilde okullar açıkken öğrenciler okulda olmalı. Meb bunu çözmeli, karne işi var da ne demek, Allahaşkına karne işi, not çizelgesi imza mühür bütün bunlar 30 dakika sürüyor mü?

Son haftaya sınav olsun sosyal etkinlik olsun bir şekilde şeyler kayulmalı.

Özellikle son iki hafta mazeretsiz olarak okula gelmeyenin devamsızlığı yüzde yüz artırimli yazılmalı, devamsızlık son güne kadar titizlikle girilmeli, bu günlerin devamsızlığı takdir ve teşekkür almaya engel olmalı.

Okul varsa öğrenci olmalı, bunun başka bir açıklaması olamaz. Son haftanın, önceki haftalardan bir farkı yok, okul açık ve öğrenci son güne kadar okula gelebilmeli, gelen çocuğu, bu sınıfın en akıllısı sen misin denmemeli.... Bu yorumlara eksi oy verenin öğretmen olduğunu düşünmüyorum, düşünmek istemiyorum.

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi