Editörler : "eskiyara"Pangaea

t_etkisi
Aday Memur
13 Haziran 2020 00:23

elbette ki insanlar yaşanılan yerde belirleyici unsurlardır.bu başlığı açmamdaki gerekçe de şehir hakkında bilgi edinmek,farklı görüşler çerçevesinde de gerekli değerlendirmeyi yapmak... kesinleşmiş bir durum yok.

erk4243, 4 yıl önce

Bir memleket esnafıyla komşusuyla tamircisi ile yani insanı ile değerlidir ve yaşanabilirdir Bence iyi düşün

horageçti
Şef
13 Haziran 2020 06:42

İstanbul zor şehir maddi yönden bende karadeniz düşünüyorum Karabük

gortil
Aday Memur
13 Haziran 2020 17:26

Konyali biri olarak 3 sene Istanbul da gorev yaptiktan sonra Konya ya geri dondum. Ailevi nedenler olmasa dönmezdim. Maddu olarak da Konya istanbul dan pek farkli degil. ornegin istanbulda kiram 1350 idi simdi konya da 1500. ulasim Istanbuldan pahali sayilir. Alisveris zaten Bim A 101 her yerde fiyat ayni. Bence Istanbuldan ayrilma pisman olursun benim gibi

t_etkisi
Aday Memur
13 Haziran 2020 18:41

istanbul u iyi biliyorum uzun süredir buradayım.verdiğiniz fiyatlar evin büyüklük,kalite,konum olarak iki şehrin dengi yerlerinde olamaz.Alışveriş açısından söylediklerinize katılıyorum.fiyatlar artık aynı,zincir marketlerin yaygınlaşması, internet alışverişi ,avmler,büyükşehirlerdeki rekabet gibi nedenlerle.

sormak istediğim istanbuldan ayrılmanıza pişman olduğunuz neden nedir?yani hangi açıdan burayı arıyorsunuz?

gortil, 4 yıl önce
Konyali biri olarak 3 sene Istanbul da gorev yaptiktan sonra Konya ya geri dondum. Ailevi nedenler olmasa dönmezdim. Maddu olarak da Konya istanbul dan pek farkli degil. ornegin istanbulda kiram 1350 idi simdi konya da 1500. ulasim Istanbuldan pahali sayilir. Alisveris zaten Bim A 101 her yerde fiyat ayni. Bence Istanbuldan ayrilma pisman olursun benim gibi

gortil
Aday Memur
13 Haziran 2020 18:53

ilk neden iklim.kışın baya bi zorlandim. istanbul kalabalik olmasina ragmen havasi daha temiz.2- Trafik külturu. 3- Deniz
t_etkisi, 4 yıl önce

istanbul u iyi biliyorum uzun süredir buradayım.verdiğiniz fiyatlar evin büyüklük,kalite,konum olarak iki şehrin dengi yerlerinde olamaz.Alışveriş açısından söylediklerinize katılıyorum.fiyatlar artık aynı,zincir marketlerin yaygınlaşması, internet alışverişi ,avmler,büyükşehirlerdeki rekabet gibi nedenlerle.

sormak istediğim istanbuldan ayrılmanıza pişman olduğunuz neden nedir?yani hangi açıdan burayı arıyorsunuz?

t_etkisi
Aday Memur
13 Haziran 2020 19:21

iki şehrin havası konusunda bi şey diyemem,ancak trafik kültürü burada da pek iyi olarak bilinmez.trafiği anlatmıyorum bile :) siz de gayet iyi biliyosunuzdur. deniz konusunda da şu var ki istanbul tartışmasız sosyal açıdan ülkenin gelişmiş şehri deniz de bu artılardan bir tanesi.

şu şekilde sorsam ne dersiniz merak ediyorum: Konya nın istanbul dan üstün tarafları nelerdir? yani iyi ki burada yaşıyorum demenizi sağlayan.

gortil, 4 yıl önce
ilk neden iklim.kışın baya bi zorlandim. istanbul kalabalik olmasina ragmen havasi daha temiz.2- Trafik külturu. 3- Deniz

gortil
Aday Memur
13 Haziran 2020 19:37

tamam istanbulun trafigi yogun ama saygi var. o trafikteki saygiyi malesef Konyada cok ararsiniz. yollar sanki babalarinin tapulu arazisi. istanbul da ev ile isinizi yakin yerlerden ayarlayarak trafik stresinden bir nebzede olsa kurtulabilirsiniz. Sorunuzun cevabina gelince Konya da yasamamin tek nedeni Anne ve Babamin burada olmasi. bundan baska beni bu sehirde tutacak arti bi sey yok
t_etkisi, 4 yıl önce

iki şehrin havası konusunda bi şey diyemem,ancak trafik kültürü burada da pek iyi olarak bilinmez.trafiği anlatmıyorum bile :) siz de gayet iyi biliyosunuzdur. deniz konusunda da şu var ki istanbul tartışmasız sosyal açıdan ülkenin gelişmiş şehri deniz de bu artılardan bir tanesi.

şu şekilde sorsam ne dersiniz merak ediyorum: Konya nın istanbul dan üstün tarafları nelerdir? yani iyi ki burada yaşıyorum demenizi sağlayan.

erk4243
Aday Memur
14 Haziran 2020 00:32

Trafik çok zor önüne kiranlar arkadan vuranlar sinyal vermeyenler birde seni suçlu çıkaranlar zor

Toplam 48 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi