Editörler : crops35
19 Ocak 2021 20:14

4001 den 92puan üstü tercih yapacak arkadaşlar
Herkese hayırlı akşamlar. Arkadaşlar çok geç aklıma gelen bi fikirle bu başlığı açıyorum. Konu da şu ben sınıf öğretmenliği mezunuyum ekpss ilk defa bu sınavda girdim. Öğretmen olarak atanmak istiyorum.Ancak bir düşüncesizlik edip ekpss ile yerleştirmelere bir gazla başvurdum. Sonradan da iptal edilemediğini öğrendim sadece değişiklik yapmaya izin veriyor sistem. Ösym merkezine dilekçe falan verdim ancak mevzuat gereği tercih iptali olmuyormuş. Aklıma gelen fikir ise şu 92 puan üstü alan ve 4001den tercih yapan arkadaşlardan bana ulaşan olursa onun yazdığı yeri tek tercih yazayım ki benden üstün puan olduğu için benim tercih boşa düşsün yani atanamayım. Bu konuda ciddi olarak yardımcı olacak biri varsa sevinirim
19 Ocak 2021 20:50

tercih yaparken doldurduğumuz kutucuklardaki sayıları silip güncelleyemiyormusun anlamadım iptalini

dytonur
Aday Memur
19 Ocak 2021 21:14

kod yazan yerdeki sayıları silip başka bir yere tıklayın o tercih silinir.

fatih020789
Aday Memur
19 Ocak 2021 21:20

Kardeşim her yolu denedim. Ösym ye dilekçe dahi verdim. Bir kere tercih yaptıysan eğer en az tek tercih yapacak şekilde tercihlerini güncelenemene izin veriyor sistem. İptal edilmesi hem mevzuat gereği hem sistem gereği mümkün değil. Atama klavuzunun 4. Sayfasında da belirtiliyor bu durum. İptal edebilsem zaten buraya yazmazdım
dytonur, 3 yıl önce

fatih020789
Aday Memur
19 Ocak 2021 21:24

Eğer tercih yaptıysanız söylemiş olduğunuz kutucuk silmeyi deneyin saat 23.59 vakit var daha ama göreceksiniz sistem kutucuk boş bırakılalamaz uyarısını verecektir. ben demiş olduğunuz yol dahil tüm yolları denedim merak etmeyin.
dytonur, 3 yıl önce

Rambo97
Aday Memur
19 Ocak 2021 21:33

Hocam son dakika kadar birini bulamazsanız . Tek kişi alan iyi bir kurum yazın son çare. Mesala avrupa birliği bakanlığı 1 kişi alıyor. O kurumu çok yüksek puanların yazma ihtimali yüksek.

fatih020789
Aday Memur
19 Ocak 2021 21:39

En mantıklısı dediğiniz gibi ama şöyle bir durum var ben zaten ankara mebde 8 yıldır vhki olarak çalışıyorum. Yani bana değişecek bir durum yok. Tek tercih yaptım oda dışişleri çünkü yurtdışına geçiçi ve daimi görevleri oluyor en önemlisi de 2 defa üçer yıllık yurtdışına ateşe olarak gidebiliyorsun. 3 yıllık zarfında merkez maaşı dışında yaklaşık 2.5 3 milyon tl para kazanabiliyorsun. Bu bana cazip gelmişti ama sonradan parayı ikinci plana attım.
Rambo97, 3 yıl önce

Hocam son dakika kadar birini bulamazsanız . Tek kişi alan iyi bir kurum yazın son çare. Mesala avrupa birliği bakanlığı 1 kişi alıyor. O kurumu çok yüksek puanların yazma ihtimali yüksek.

Rambo97
Aday Memur
19 Ocak 2021 21:45

Hocam şuan mebde vkhi olarak çalışıyorsanız zaten atamanız yapılmaz. Çünkü aynı sınıftan tekrar aranamazsınız. Gih ten gih gecemesezsiniz

fatih020789
Aday Memur
19 Ocak 2021 21:50

Yanılıyorsunuz. Atama yapılır ancak muvaffakat alıp geçmek gerek ona da yasal olarak bir engel yok . Sadece idari amirinin onayına bırakılmış denk kadrolar için oda prosedür.
Rambo97, 3 yıl önce

Hocam şuan mebde vkhi olarak çalışıyorsanız zaten atamanız yapılmaz. Çünkü aynı sınıftan tekrar aranamazsınız. Gih ten gih gecemesezsiniz

Ali Kaara
Aday Memur
19 Ocak 2021 22:03

niye böyle bir hata yaptınız ki, hazır öğretmen olmak varken boşuna memurluk tercih etmişsiniz ve şimdi 4 yıl beklemek zorunda kalacaksınız öğretmen olarak atanabilmek için

fatih020789
Aday Memur
19 Ocak 2021 22:08

Evet büyük hata yaptım malesef. Branşta 3. Sıradayım üstelik. Paranın cazibesi bizi mevzuata baktırmadan tercih yapmaya itti diyebiliriz.
Ali Kaara, 3 yıl önce

niye böyle bir hata yaptınız ki, hazır öğretmen olmak varken boşuna memurluk tercih etmişsiniz ve şimdi 4 yıl beklemek zorunda kalacaksınız öğretmen olarak atanabilmek için

Denizoz1140
Aday Memur
19 Ocak 2021 22:43

Ankara gibi bi şehir ve tek kişi alan bir kurum tercih etmeniz daha uygun olur bence ancak onlara yüksek puan alanlar başvuru yapar

fatih020789
Aday Memur
19 Ocak 2021 22:51

Evet haklısınız tek çıkar yol bu bende farkındayım ama 4001den benden yüksek puanla tercih yapacak kişi çıkmazsa istemedeğim bir kuruma ve çıkarıma uymayan bir kuruma yerleşmiş olacağım muhtemelen oraya da gitmem muhtemelen böylece yerleştiğim kadro yanacak ve puan yanacak. Çünkü Mebin ek gelir kaynakları var sınavlar denetimler gibi bunlardan da olmaya gerek yok diye düşünüyorum
Denizoz1140, 3 yıl önce

Ankara gibi bi şehir ve tek kişi alan bir kurum tercih etmeniz daha uygun olur bence ancak onlara yüksek puan alanlar başvuru yapar

Ali Kaara
Aday Memur
19 Ocak 2021 22:54

Ankara RTÜK tek kişilik kadrosu yüksek kapatabilir gibi.

fatih020789, 3 yıl önce
Evet haklısınız tek çıkar yol bu bende farkındayım ama 4001den benden yüksek puanla tercih yapacak kişi çıkmazsa istemedeğim bir kuruma ve çıkarıma uymayan bir kuruma yerleşmiş olacağım muhtemelen oraya da gitmem muhtemelen böylece yerleştiğim kadro yanacak ve puan yanacak. Çünkü Mebin ek gelir kaynakları var sınavlar denetimler gibi bunlardan da olmaya gerek yok diye düşünüyorum

Denizoz1140
Aday Memur
19 Ocak 2021 22:56

Haklısınız ama bu vakitten sonra bu puanı alan birini bulmanız zor olucaktır en mantıklısı ankara istanbul gibi büyükşehir, çok iyi ve tek kişilik bi kurumu yazmak olacaktır. Umarım öğretmen olabilirsiniz. Hakkınızda hayırlısı

fatih020789, 3 yıl önce

fatih020789
Aday Memur
19 Ocak 2021 23:04

Teşekkür ediyorum güzel tavsiyeleriniz için. Doğru görünenler de bunlar gibi. Ama istemediğim bir kurama gitmeyi göze alamam sanırım. Yerleşip de gitmeme durumu olmaması lazım çünkü başkasının hakkına da girmek istemiyorum. Dışişlerini araştıran ve benden yüksek puanlı 5 kişi tercih ederse ancak öğretmen olma yolu açılır. Aksi halde Allah kerim...
Denizoz1140, 3 yıl önce

Haklısınız ama bu vakitten sonra bu puanı alan birini bulmanız zor olucaktır en mantıklısı ankara istanbul gibi büyükşehir, çok iyi ve tek kişilik bi kurumu yazmak olacaktır. Umarım öğretmen olabilirsiniz. Hakkınızda hayırlısı

fatih020789
Aday Memur
19 Ocak 2021 23:09

Mantıklı ama dediğim gibi gelirse ve gitmezsem hakka girerim. Bu konu hakkında ciddi ve net bilgi paylaşan tercip yapan biri çıksaydı bu işi çözerdik. Artık zaman bitti bitiyor kimse risk almaz sistemin hışmına uğramak istemez sanırım
Ali Kaara, 3 yıl önce

Ankara RTÜK tek kişilik kadrosu yüksek kapatabilir gibi.

ctnkyw
Aday Memur
19 Ocak 2021 23:44

85 puan aldım ama tek kişilik kadroları yazmadım hiç. güvenemedim.

fatih020789
Aday Memur
19 Ocak 2021 23:47

İnşaAllah istediğiniz yer olur.
ctnkyw, 3 yıl önce

85 puan aldım ama tek kişilik kadroları yazmadım hiç. güvenemedim.

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi