Editörler : crops35
«22232425262728293031323334

glsn44
Aday Memur
26 Kasım 2012 11:37

maliye bakanlığındasın sanırım sizin kurum direk bakanlığa bağlı olduğu için arkadaşının tayini kolay olmuş olabilir bi de torpili filan var mıydı bilgin var mı

dermaliz35, 11 yıl önce

Canım nasıl bir reddir o.kapatıyoruz seni alamayız mı dediler?geçenlerde bizim burda çalışan bir öğretmenin kızı evlendi eş durumuyla tayin yapmışlar.eşinin çalıştığı yere tayin olmuş.muş'lu söylüyorum çünkü direkt ilk ağızdan almadığım bilgiler bunlar.

glsn44
Aday Memur
26 Kasım 2012 11:41

aday memurken sıkıntı çıkıyo malesef ben de bekledim adaylık doldu hala gidemedim eşimin yanına personel sıkıntısı vardır belki ondan vermek istemiyolardır seni. birim müdürünle konuşamyı denedin mi. zor durumda olduğunu belirt. faydası olur diye düşünüyorum. ama yine de asaleti öne sürebilirler benim öyle olmuştu. Allah yardımcımız olsun

fatoberk, 15 yıl önce

merhaba..lütfen bana yardım edin..6 aylık aday memurum.eşim askeri personel.. tayini çıktı..ben 2 kere dilekçe verdim ikisinide reddettiler.aday memur eş durumundan tayin olamaz diye..aynı kurum içinde tayin olur dediysemde biz ayrı bir kurumuz gideceğin yer ayrı bi kurum dediler..hatta gideceğim yer muvafakatımı istedi ama burası red verdi.siz nasıl bir yol izlediniz ?

dermaliz35
Aday Memur
27 Kasım 2012 09:21

Hmm benim arkadaşın kızı dediğim yozgat özel idarede çalışıyomuş.yeni evlendi eşinin yanına afyon özel idareye gitmiş.Yapan yapıyo işte. ama ben hakkımı helal etmiyorum...

glsn44, 11 yıl önce

ya malesef öyle dendi özel idarede çalışan personelin durumu ne olacak o bile belli değil seni alamayız dediler bi de eşim astsubay daha sonra tayin durumu olacağı için onu da katıp tamamen reddettiler ne yapacğım bilmiyorum :((

glsn44
Aday Memur
27 Kasım 2012 10:12

aynen öyle yapan yapıyo tabi ama biz arada mağdur :((

dermaliz35, 11 yıl önce

Hmm benim arkadaşın kızı dediğim yozgat özel idarede çalışıyomuş.yeni evlendi eşinin yanına afyon özel idareye gitmiş.Yapan yapıyo işte. ama ben hakkımı helal etmiyorum...

vyz...
Aday Memur
28 Kasım 2012 10:50

selam arkadaşlar benim bi sorum olcak .ben ankarada kamu kurumunda çalışmaktayım. bakşa bir il belediyesinde(ankara değil) eşim memur olarak çalışmakta .Ankaradaki bi belediyeden kurumlar arası geçiş için eşimin çalıştııg il belediyesinden muavvakat istendi.Fakat belediye personel yetersiliğini bahane ederek muavvakat vermedi.... ben ne yapablirim yardımcı olursanız sevinirim..... ???? (benim çalıştığım kurum türkiye genelinde yapılanması olan bi kurum. mahkemeye veridigmde ne gibi bi sonuçla karşılaşırım emsal yargı kararı varmı ?? yerel yönetimler için?) öğrenim düzeyi olarakda ben daha üstünüm.. şöyelde bi durum var biz evlenmeden önce muavvakat istettik..????

nevmus1
Aday Memur
28 Kasım 2012 10:58

Eşim sağlık bakanlığında hemşire, bende tarım bakanlığında çalışıyorum. Eşimin kıdemi benden yüksek olduğu için eş durumu tayin talebimize red yazdılar. Bu duruma benzer durumda olanlar var mı? veya mahkeme sonuçları olanlar varmı bu konu hakkında mağdur durumdayız ve psikolojik olarak çok yıprandık, sağlık bakanlığı yaşadığım şehre sürekli yeni atama hemşire almasına rağmen eş durumundan eşimin tayinini yapmıyor. editörden konunun ana sayfaya gelmesini rica ediyorum ve artık eş durumu tayinlerinde insanlara zulüm yapılmamasını istiyorum, feryadımız duyulsun artık!

sgk-03
Aday Memur
01 Aralık 2012 13:04

arkadaşlar sgk da eş durumundan tayin bekleyen var mı aday memur iken tayin istedim ve red geldi şimdi asaletim onaylandı tekrar verdim dilekçe mi yine red gelir mi sizce

Saatçi
Şef
03 Aralık 2012 18:43

Kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun. Bu durumdan muzdarip çok memur var maalesef. Canınızı sıkmamaya çalışın.

Davayı kazanırsınız. Eşinizin kıdemi yüksekse siz, değilse eşiniz geçiş yapar. Başvuruyu reddettiklerine ilişkin cevap dilekçesini alarak dava açın.

nevmus1, 11 yıl önce

Eşim sağlık bakanlığında hemşire, bende tarım bakanlığında çalışıyorum. Eşimin kıdemi benden yüksek olduğu için eş durumu tayin talebimize red yazdılar. Bu duruma benzer durumda olanlar var mı? veya mahkeme sonuçları olanlar varmı bu konu hakkında mağdur durumdayız ve psikolojik olarak çok yıprandık, sağlık bakanlığı yaşadığım şehre sürekli yeni atama hemşire almasına rağmen eş durumundan eşimin tayinini yapmıyor. editörden konunun ana sayfaya gelmesini rica ediyorum ve artık eş durumu tayinlerinde insanlara zulüm yapılmamasını istiyorum, feryadımız duyulsun artık!

fry35
Aday Memur
06 Aralık 2012 08:50

bende maliyede çalışıyorum 16 ay oldu asaletim yeni tasdik oldu eşim özelde çalışıyo onun yanına tayin istemeyi düşünüyorum fakat 2 yıl çalışma şartı var diyorlar.ne yapmalıyım ne tür bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim.

Attşükran
Aday Memur
19 Mart 2023 19:28

Bu konu açılalı 16 yıl geçmiş. Durum hâlâ aynı. Ben de evleneli 6ay oldu 1 ay beraber olduk olmadık. Belediye başkanı eşler aynı kurumda çalışamaz deyip reddediyor nakil isteğimi. Benim, çalıştığım belediye de hem personel almıyor hem de beni göndermiyor kalakaldık öylece. Kimseye hakkımı helal etmiyorum

Toplam 670 mesaj
«22232425262728293031323334

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi