Editörler : swat3410
«254255256257258259260261262263264265»

Yeşil1345
Aday Memur
20 Aralık 2020 00:34

Sayın dilekçe uzmanı ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ediyorum

alptugmel
Aday Memur
20 Aralık 2020 11:07

Arkadaşlar herkese merhaba, bende 2017 ocak ta ihraç oldum. O tarihten beri bir umutla mesleğe geri dönüş için bekledim ama maalesef şu ana kadar en ufak olumlu bir sonuç yok. Sizden ricam bilgisi olan arkadaşlar cevaplarlarsa sevinirim. Ekim 1995 mesleğe giriş, meslekten önce veya herhangi bir askerlik borçlanması, SSK ve benzeri hizmet birleştirmem yok...

SGK hitapta emekliliğe hak kazandığım tarih 16.05.2021 tarihi görünüyor

1. sorum Emeklilik tarihi için SGK kayıtlarındaki bu tarih mi esas alınıyor, yoksa EGM nin tarihi mi?

2. sorum 25 yıl üzerinden güncel maaş ve ikramiye tutarı hakkında bilgi verebilecek var mı?

3. sorum Zati demirbaş silahlarımızın akibeti nedir, silah paramızı almak için nereye müracaat ediyoruz ve ne kadar alıyoruz?

DİAMONDARAKAWA
Kapalı
20 Aralık 2020 12:28

1..2021 yılında 74 doğumlular emekliliğe hak kazanıyor,sgk nın kayıtları emeklilikte net o larak tarihindir. 2. Emekli ikramiyesi 111 bin tl civarı maaş ise 3500 tl yi geçer. 3.silahla ilgili EGM ikmal bakım daire başkanlığı na dilekçe ile silah parasını talep eden dilekçeni iban nosunu belirtir bi dilekçeyle, cimer vasıtasıyla müracaatta buluna bilirsin

Masum mazlum
Daire Başkanı
20 Aralık 2020 16:18

Hitap hizmet dökümü bir çok kişide olduğu gibi bende de tarihi hatalı verdi.

Bu konuda size tavsiyem hiç zaman geçirmeden SGK'ya bir dilekçe yazın ve durumunuzu anlatın, hangi tarihte emekliliği hakettiğinizin tarafınıza döküm çizelgesi ile birlikte bildirilmesini isteyin. En net tarih bu olur, ama zaman geçirmeyin. Cevap vermeleri 4-5 ayı bulur. Benim 7 ayda cevap gelmişti.

Silah ücreti ile ilgili olarak, ihraç olduğumuz için bizim silahlar standart dışı silah oldular ve belkide çoktaaaan birilerine standart dışı silah olarak satılmışlardır bile. Silah ücreti için niye bu kadar beklediniz ki. Silah ücretinin iadesi için E.G.M. İkmal ve Bakım Daire Başkanlığına bir dilekçe yazın ve dilekçenize sizin kendinize ait bir iban numarası yazın, oraya yatırıyorlar.

alptugmel, 3 yıl önce

Arkadaşlar herkese merhaba, bende 2017 ocak ta ihraç oldum. O tarihten beri bir umutla mesleğe geri dönüş için bekledim ama maalesef şu ana kadar en ufak olumlu bir sonuç yok. Sizden ricam bilgisi olan arkadaşlar cevaplarlarsa sevinirim. Ekim 1995 mesleğe giriş, meslekten önce veya herhangi bir askerlik borçlanması, SSK ve benzeri hizmet birleştirmem yok...

SGK hitapta emekliliğe hak kazandığım tarih 16.05.2021 tarihi görünüyor

1. sorum Emeklilik tarihi için SGK kayıtlarındaki bu tarih mi esas alınıyor, yoksa EGM nin tarihi mi?

2. sorum 25 yıl üzerinden güncel maaş ve ikramiye tutarı hakkında bilgi verebilecek var mı?

3. sorum Zati demirbaş silahlarımızın akibeti nedir, silah paramızı almak için nereye müracaat ediyoruz ve ne kadar alıyoruz?

alptugmel
Aday Memur
20 Aralık 2020 19:55

Dilekçenin başlığı tam olarak nasıl?
Masum mazlum, 3 yıl önce

Hitap hizmet dökümü bir çok kişide olduğu gibi bende de tarihi hatalı verdi.

Bu konuda size tavsiyem hiç zaman geçirmeden SGK'ya bir dilekçe yazın ve durumunuzu anlatın, hangi tarihte emekliliği hakettiğinizin tarafınıza döküm çizelgesi ile birlikte bildirilmesini isteyin. En net tarih bu olur, ama zaman geçirmeyin. Cevap vermeleri 4-5 ayı bulur. Benim 7 ayda cevap gelmişti.

Silah ücreti ile ilgili olarak, ihraç olduğumuz için bizim silahlar standart dışı silah oldular ve belkide çoktaaaan birilerine standart dışı silah olarak satılmışlardır bile. Silah ücreti için niye bu kadar beklediniz ki. Silah ücretinin iadesi için E.G.M. İkmal ve Bakım Daire Başkanlığına bir dilekçe yazın ve dilekçenize sizin kendinize ait bir iban numarası yazın, oraya yatırıyorlar.

Masum mazlum
Daire Başkanı
21 Aralık 2020 10:27

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı

A N K A R A

.

alptugmel, 3 yıl önce
Dilekçenin başlığı tam olarak nasıl?

hka43
Aday Memur
21 Aralık 2020 15:56

Arkadaşlar ben SGK'ya ne zaman emekli olabilirim diyerek Şubat ayında dilekçe yazdım. cevap gelmedi. 11 Kasımda da Ankara'ya gittim pandemi dolayısıyla gerekli yerler ile görüştürmediler ve yine dilekçe yazarak ordan verdim. Ancak bu zamana kadar cevap gelmedi ne yapmalıyım.

24Aralık
Aday Memur
21 Aralık 2020 17:19

Sayın dilekçe uzmanı ve bilen arkadaşlar bana cevap verebilirmisiniz

24Aralık
Aday Memur
21 Aralık 2020 17:24

İkramiye davamda Kasım ayının 19 unda SGK mahkemeye ara karar cevap yazısını göndermiş ama henüz bir ilerleme yok acaba ne kadar sürer

Masum mazlum
Daire Başkanı
21 Aralık 2020 18:22

Benimde 9 ayı doldurdu, 9,5 ay oldu hala bir gelişme yok. hatta idare mahkemesi evrak takibinde en son 6.ayda birşeyler olmuş öyle bekliyor.

24Aralık, 3 yıl önce

İkramiye davamda Kasım ayının 19 unda SGK mahkemeye ara karar cevap yazısını göndermiş ama henüz bir ilerleme yok acaba ne kadar sürer

DİAMONDARAKAWA
Kapalı
21 Aralık 2020 18:28

Cimer vasıtasıyla dilekçenizi sunun
hka43, 3 yıl önce

Arkadaşlar ben SGK'ya ne zaman emekli olabilirim diyerek Şubat ayında dilekçe yazdım. cevap gelmedi. 11 Kasımda da Ankara'ya gittim pandemi dolayısıyla gerekli yerler ile görüştürmediler ve yine dilekçe yazarak ordan verdim. Ancak bu zamana kadar cevap gelmedi ne yapmalıyım.

bekleyen2346
Kapalı
22 Aralık 2020 12:12

dilekçe.uzmanı

Emeklilik ve ikramiye için örnek dilekçe gönderebilir misin?

[email protected]

Bedir Bey
Memur
22 Aralık 2020 19:45

Bilgisi olan varsa.malesef parasizliktan cz75 silah parasini almak için cimere yazdim.nekadar alirim bilgisi olan varmi.bizi buduruma düşurenler utansın

HACME
Aday Memur
22 Aralık 2020 23:09

Sayın dilekçe uzmanı eşim 4 aralıkta ihraç oldu mesleğe giriş tarihi 2001 meslekten önce 1998 askerlik saydırıldı meslekten önce 176 gün sigorta girişi var 75 doğumlu ne zaman emekli olabileceğine dair sgk dilekçe örneği gönderirmisiniz birde ihraç olmadan önce 9700 olan gün sayısı 8770 güne düşmüş bununla ilgili ne yapmalıyız yardımcı olursanız çok teşekkür ederiz [email protected]

Masum mazlum
Daire Başkanı
22 Aralık 2020 23:58

998 TL aldım ben CZ-75 tabancam için.

Bedir Bey, 3 yıl önce

Bilgisi olan varsa.malesef parasizliktan cz75 silah parasini almak için cimere yazdim.nekadar alirim bilgisi olan varmi.bizi buduruma düşurenler utansın

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür
23 Aralık 2020 01:11

e-posta adresinize gönderdim.

bekleyen2346, 3 yıl önce

dilekçe.uzmanı

Emeklilik ve ikramiye için örnek dilekçe gönderebilir misin?

[email protected]

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür
23 Aralık 2020 01:12

e-posta adresinize gönderdim.

HACME, 3 yıl önce

Sayın dilekçe uzmanı eşim 4 aralıkta ihraç oldu mesleğe giriş tarihi 2001 meslekten önce 1998 askerlik saydırıldı meslekten önce 176 gün sigorta girişi var 75 doğumlu ne zaman emekli olabileceğine dair sgk dilekçe örneği gönderirmisiniz birde ihraç olmadan önce 9700 olan gün sayısı 8770 güne düşmüş bununla ilgili ne yapmalıyız yardımcı olursanız çok teşekkür ederiz [email protected]

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür
23 Aralık 2020 01:14

Davalı Kurum, ara karara cevap yazısı göndermişse, karar 10-15 gün içinde çıkar, kararın yazımı ve uyaba yüklenmesi de 10-15 gün sürebiliyor..

24Aralık, 3 yıl önce

HACME
Aday Memur
23 Aralık 2020 09:21

Cevabınız için teşekkürler.

Sivas5807
Aday Memur
23 Aralık 2020 21:53

Selamın aleyküm hayırlı akşamlar arkadaşlar bir sorum olacak sayın dilekçe uzmanı veya emekli olan arkadaşlar bilgisi olan cevaplarsa sevinirim. Emekli olmak için SGK ya dilekçe vermiştim . 1972 doğumluyum bugün SGK GNL MÜDÜRLUGUnden cevap geldi 25 yılı tamamlamıştır fakat yaş hesaplarken listede bulunan FHZ 6 YİL 6 AY İKEN HESAPLAMADA 4 yıl 6 ay olarak hesaplamalar ve yaş olarak 2021 7. Ay olarak bildirdiler konu hakkında bilgisi olan varmı FHZ yi yanlış mı hesapladilar yardımcı olursanız sevinirim tşk.

Toplam 9835 mesaj
«254255256257258259260261262263264265»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi