Editörler : "eskiyara"Pangaea
27 Aralık 2010 14:23

İkametgah özrü olanlar hangi bölümden başvuru yapacaklar?

mebbis de ikametgah özrü başcurusunu hangi bölümden yapılıyor?

isikayhan
Kapalı
27 Aralık 2010 14:37

öyle bir özür türü yok

yunusmavi
Memur
27 Aralık 2010 14:51

nasıl yok ya kılavuzda yazıyo ya il içi ikametgah özrü diye

isikayhan
Kapalı
27 Aralık 2010 14:59

sizin yazdığını gibi değil

o sadece eş özründe istenirse eşin çalışığı yer yerine ikametgahının olduğu yerin istenebilmesidir

yunusmavi
Memur
27 Aralık 2010 15:04

eşim arnavutköy ilçesinde çalışıyor. ve esenler ikametgahı. arnavutköy değilde esenler yazabilir mi ?

yunusmavi
Memur
27 Aralık 2010 15:07

eş durumu olarak arnavutköy mü işaretlicem. o zaman arnavutköyde ki okullar çıkmasın ?

isikayhan
Kapalı
27 Aralık 2010 15:23

şu an birinci aşamada okul tercihi yapılmadığı için sadece eşinizi çalışığı yerin bilgilerini gireceksiniz

ikinci aşamada okullar açıldığında sistem otomatik olarak eşinizin ikametganın olduğu yere ait okulları da size gösterecektir

yunusmavi
Memur
27 Aralık 2010 15:24

yok bu bilgisi olan?

yunusmavi
Memur
27 Aralık 2010 15:26

peki hocam sistem eşimin ikametgahını otamatik mi görüyor?

isikayhan
Kapalı
27 Aralık 2010 15:30

Adres Kayıt Sistemi (AKS)?ne kayıtlı ikametgâhının bulunduğu yer TC Kimlik No'dan otomatik görünüyordur:

https://adres.nvi.gov.tr/

yunusmavi
Memur
27 Aralık 2010 15:33

ilgi alakanız için.tşk hocam

sev_mek
Memur
27 Aralık 2010 15:39

ikametgah özrü bence çok saçma..isteyen istediği yere ikametini aldırabilir..yani güzel okullara çocuklarını kaydettirmek istyen veliler hemen o mahallede bir adres gösterip okula kaydını yaptırıyor..yani bu durumda öğretmnelerde refah düzeyi iyi ilçelere ikametini çok rahat aldırıp özür grubu başvurusu yapabilir..yani iller arası yerdeğiştirmede yine kimsenin beğenmediği okullara yüksek puanlarla öğretmenler yerleşir..şimdiye kadar ne doğru yapıldı ki bu doğru yapılsın..benim korkum bu atama döneminde de bir iptal bekliyorum..gerçi onada alıştık..

tülay75
Şef
27 Aralık 2010 15:58

peki arkadaşlar her durumda ikametgah özründen dolayı tayin isteyebiliyor muyuz?Mesela ben de eşimde Meramda çalışıyoruz.Ancak Karatayda ikamet ediyoruz.Bu durumda Karatayda bir okula tayin isteyebilir miyim?

coder_84
Aday Memur
27 Aralık 2010 16:09

Evet arkadaşlar ya bu ikamet özrü olayı nedir ? bende eşimin çalıştığı yer değilde ikamet ettiği yeri istiyorum aslında hakkımızda hayırlısı artık.bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...

seasidegloww
Aday Memur
27 Aralık 2010 16:49

'isikayhan' hocamın dediği gibi bende az önce bakanlıktan bilgi aldım.Eşim İstanbul-Beşiktaşta iş yeri ama evimiz Kartalda,anadolu yakasında.Ben daha önce özür durumu tayini istemiştim onda ilde ki bütün okullar görünüyordu.Şimdi evraklarıma eşimin ikametgah belgesinide eklememi söylediler.2.aşama dedikleri bu yani okullar açılınca eşimin çalıştığı ve ikametgah ettiği yerde ki okullar görünecekmiş,40 tercihimede yerleşemezsem il emri ile görevlendirmem olacakmış,bence bu sistem daha öncekine göre daha iyi...

didem4411
Aday Memur
27 Aralık 2010 17:05

arkadaşlar küçük bebeğim bu nedenle takip edemiyorum birkaç sorum olacak eşim adana yüreğirde çalışıyor ben merkezdeyim il emrinden görevlendirildim ama evimiz merkezde şimdi ben sadece eşimin bulunduğu ilçeyimi isteyebilirim

coder_84
Aday Memur
27 Aralık 2010 17:45

seasideglow hocam peki biz bu başvuruda mı verecekmişiz eşimizin ikametgah belgesini yoksa 2.aşamada mı ? ne zaman verecekmişiz peki ?

erkan82
Şef
27 Aralık 2010 17:54

adresim çalıştığım ilçede olmayabilir-başka ilçelerden gidiş geliş yapan binlerce öğretmen var ikametgah durumu başvuruyu engeller mi acaba...

yunusmavi
Memur
27 Aralık 2010 17:59

1.aşamada veriliyor evraklar ikametgah da dahil

fizikçi60
Aday Memur
27 Aralık 2010 19:35

arkadaşlar ben ankara mamakta çalışıyorum eşim keçiörende ikemetgahımız ise yenimahalle aks göre yenimahelleyi isteyebilecekmiyiz yoksa sadece keçiören mi isteyecegiz.yada her ikisinedemi tercih yapacağız.

coder_84
Aday Memur
27 Aralık 2010 20:05

iyide arkadaşlar ilk başvuruda ikametgah diye bişey yok hatta bugün arkadaş atama şefine sormuş ikametgah gerekli mi diye oda yok demiş eminmisiniz bu ikametgah olayından ???

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi