Editörler : supporters.
08 Ekim 2009 23:12

işletme mezunları hangi alanlarda yüksek lisans yapabilir?

işletme mezunuyum hangi alanlarda yüksek lisans yapabilirim ayrıca önlisans olarak emlak ve emlak yönetimi okudum. bununla ilgili yüksek lisans alanı var mıdır varsa işletmeden mezun olarak yapabilir miyim? fikri olanlar varsa cevap rica ediyorum.

özlem22
Şef
08 Ekim 2009 23:23

işletmenin alanı oldukça geniş yönetim ve organizasyon, muhasebe, finansman, pazarlama, insan kaynakları yönetimi gibi pek çok alanda yüksek lisans yapabilirsiniz emlak ve emlak yönetimi hakkında bir fikrim yok ilanlarda pek görmedim açıkcası

09 Ekim 2009 00:16

teşekkür ediyorum cevabınız için. bunların kaynağına nerden ulaşabilirim internette araştırma yaptım bulamadım. siz nerdeki ilanlara bakıyorsunuz?

kafkasyaman
Memur
09 Ekim 2009 00:25

Emlak ile ilgili midir? bilmiyorum ama marmara üniversitesinde koopratifçilik diye bir yüksek lisans programı mevcut. Ama işletme bir derya.. her alan ile bir bağ kurulabilir.

özlem22
Şef
09 Ekim 2009 09:57

Üniversitelerin sosyal bilimler enstitü sayfalarından ya da bu sitenin ilanlar kısmındaki yüksek lisans doktora alanından bakabilirsiniz koşullar genelde yazar ama dediğim gibi işletmenin alanı çok geniş seçeneğiniz oldukça fazla

09 Ekim 2009 13:44

arkadaşlar ben de işletme mezunuyum.istanbul üniversitesi'nde yüksek lisans yapmak istiyorum ama sayfasından net bilgi edinemedim.bir yerde (ms) programları için ingilizce(kpds) şartına rastlayamdım ama başka yerde yüksek lisans şartları var orda da kpds isteniyor anlayamadım bilenler yardımcı olursa sevinirim.ingilizce olmadan istanbul üniversitesi'nde yüksek lisans yapamazmıyım?

aditia
Memur
09 Ekim 2009 15:07

@Mütemmimcüzüm;ingilizce şartı var istanbul üniversitenin yüksek lisans programları için;bunun için kpds üds toefl ielts sınav sonucun olması gerekiyor ya da eğer yok ise üniversitenin kendi açtığı sınava da girebilirsin bunun yüzdesi de yüzde 10;diğer şartlar yüzde 50 ales yüzde 20 mülakat,yüzde 20 agno...benim nacizane tavsiyem üniversitenin açtığı sınava girmen olur çünkü diğerlerinden çok daha kolay bence fakat yine de şunu söylemem yerinde olur, programlar türkçe olmasına rağmen şu an ben finansta okuyorum ve diğer bölümlerde de arkadaşlarım var ve kaynakların hemen hemen hepsi ingilizce;yani ingilizcesiz yüksek lisans biraz zor olur bu yüzden geliştirmen gerekir diye düşünüyorum umarım faydalı olmuştur...

09 Ekim 2009 15:21

aditia,faydalı oldu tabiki.çok teşekkür ederim.

09 Ekim 2009 17:46

ben de çok teşekkür ediyorum hepinize. kooperatifçilik hakkında araştırma yapmayı düşünüyorum. bana en yakın gelen aslında muhasebe ama pazarlamanın da yüksek lisansının kolay olacağını düşünüyorum. lisans dersleri kolaydı çünkü. bilemiyorum aslında hepsi güzel. benim hedefim üniversitelerde öğretim görevlisi olarak kendimi geliştirmek.

10 Ekim 2009 15:05

işletme okuyup yüksek lisans yapan varsa tecrübelerini ve şuan hangi konumda olduklarını yazabilir mi acaba?

concealed
Memur
10 Ekim 2009 21:42

Yardımcı olmak isterim arkadaşlar, ben de işletmede yüksek lisans yapıyorum, sayısal yöntemler bilim dalında. Derslerimiz şöyle;finans matematiği, işletme istatistiği, araştırma yöntemleri, optimizasyon, fuzzy matematiği. 2. dönemde sigorta matematiği, uygulamalı istatistik,veri madenciliği gibi sayısal ağırlıklı dersler.Yani şöyle söyleyebilirim, işletme ile ilgili sayısal tüm eksiklerinizi kapatmaya yardımcı olur diye düşünüyorum, ama eklemeden gecemeyecegim; yoğun bir bölüm:(

10 Ekim 2009 22:32

concealed, çok teşekkür ederim. peki iş alanında bu bölümde yüksek lisans yaparak hedefiniz nedir acaba? yada bu bölümü okuyan diğer öğrencilerin hedefi, bölümün amacı...

baskan26
Aday Memur
11 Ekim 2009 15:40

ARKADAŞLAR SİZLERE BİR KONUDA DANIŞMAK İSTİYORUM. KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ MEZUNUYUM. ALESTEN 93 KPDS'DEN 87 ALDIM. NERELERE VE HANGİ BÖLÜMLERE ASİSTANLIK İÇİN BAŞVURUDA BULUNABİLİRİM. BUNUN YANINDA 2 YIL KAMU 6 YIL ÖZEL SEKTÖRDE YÖNETİCİLİK DENEYİMLERİM MEVCUT. BANA FİKİR VERİRSENİZ SEVİNİRİM.

SAYGILARIMLA

11 Ekim 2009 22:28

güncelleme...

concealed
Memur
12 Ekim 2009 21:27

Rica ederim öğretmen54 ,ne demek:)ben kendi adıma, akademik kariyer düşünüyorum. Ama Türkiyede kadro sıkıntısı yaşandığını da biliyorum, ama önceliğim akademisyenlik. Eğer olmazsa,pazarlama alanında kariyer yapmak istiyorum. Bu bölümün hem avantajı, hem dezavantajı var aslında. Sayısal eksikleri tamamlamada ve derslerin çok güncel şeyler olması bakımıdan çok avantajlı, bunun yanında tezde konu sıkıntısı da yaşanmıyor..yani istediğin konuda yazabiliyorsun tezi, çünkü her sektörle ilgili bişeyler kapıyosun.Ama dezavantajı, belli bir sektörde uzmanlaşamıyorsun.hangi alanda uzmanlaşmak istiyorsan, tezi o alanda yazıp o şekilde uzmanlaşma yoluna gidebiliyorsun ancak..

13 Ekim 2009 14:02

concealed, bu bilgiler de çok işime yarayacak tekrar teşekkür. başarılırının devamını diliyorum. başka tecrübesi yada sorusu olan varsa bilgilerimizi paylaşalım.

concealed
Memur
13 Ekim 2009 14:10

Teşekkür ederim başarı dileklerin için, Allah hepimizin gönlüne göre verir inşallah..Kolay gelsin sana da:)

muratella
Aday Memur
17 Ekim 2009 10:17

aslında işletme mezunu olarak biçok programda yüksek lisans yapabiliyorsun. belki onlarca farklı program vardır yüksek lisans yapabileceğin.

www.yukseklisans.com.tr den bakabilirsin yüksek lisans programlarının listesine hangi şehirde hangi üniversitede hangi programların olduğuna..

17 Ekim 2009 19:19

sana da teşekkür ederiz muratella.

likoglu61
Aday Memur
08 Temmuz 2011 21:32

arkadaşlar bende aöf kamu mezunuyum diploma notum 78 ales 65 yüksek lisans yapmak istiyorum şansım varmı lütfen bilgisi olan yazsın...

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi