Editörler : "eskiyara"Pangaea

trt_haber
Aday Memur
22 Ağustos 2019 08:16

Görüşmelerde zam oranlarını tartışmalarını anlamıyorum. enflasyon oranında zam dersin olur biter. Asıl görüşmelerin diğer mali ve sosyal haklar üzerinden olması gerekiyor. vergi dilimleri, maaşlar arasındaki farkların artması, skala ayarlamaları vb.

nietczhe
Memur
22 Ağustos 2019 22:57

2012 yılında yine hakem heyetine kalmıştı heyet başkanı Recai Akyel idi. Hükümetin teklifini 1puan artırarak kabul etmişti o sene. Memur-sen kontenjanından giren üye bile hükümet tarafını tutmuştu
ahmet_cihan, 5 yıl önce

Arkadaşlar birşeyi merak ediyorum. Araştırdım ama bulamadım. Daha önceki toplu sözleşme görüşmelerinde memur veya kamu işçisi için hiç hakem heyetine gidildi mi? Ve hükümetin verdiği zamdan hariç farklı bir rakam çıktı mı?

uzmanbyn
Aday Memur
23 Ağustos 2019 16:33

2020 6+5, 2021 5+4 benim tahminim

23 Ağustos 2019 21:45

5+4,4+3 bence

cagari12
Memur
24 Ağustos 2019 00:37

Sözde zam pazarlığıyla bi sürü laf kalabalığı yapıldı.Oran ne olursa olsun kesinlikle enflasyon altında olacak, yani enflasyon payı ocak ve temmuz aylarında eklenecek.En iyisi Allah ın verdiği nefesi boşuna tüketmeden 0+0 ile başlayalım.Ocak ve temnuz döneminde takdir edilen enflasyon zammımızı alalım.

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
25 Ağustos 2019 02:32

Çok iyimsersiniz. 5-4-4-3 çıkar büyük ihtimalle.
uzmanbyn, 5 yıl önce

2020 6+5, 2021 5+4 benim tahminim

cubecan
Aday Memur
25 Ağustos 2019 23:15

Buradaki mesele kazanılan para değil hayat şartlarıdır. Öğretmen olan birinin hayatında maddi manevi sorunları olmamalı bütün ihtiyaçlarını karşılamalı ve kendini iline bilime vermelidir. Tiyatroya gidip güncel dergileri takip etmeli müze gezmeli yeni çıkan kitapları takip etmeli kitap okuma gruplarına katılmalı kısacası her bakımdan kendini donanımlı hale getirmeli. Ama günümüz öğretmenleri kazandığınız maaş neye yetmiyor derken şunu kast ediyor olsa gerek; eviniz var arabanız var daha ne istiyorsunuz? Kültür sahibi olmaya kendimi geliştirmeme gerek yok her sene papağan gibi aynı dersi anlatır çıkarım bitiş zili çalınca koşa koşa eve gider yemek yapar dizimi izlerim zihniyeti için bu maaş gayet ki yeterli olacaktır. Ama ben kendimi geliştireyim diyen için en ucuz kitabın fiyatı 10-15 arası. Bazı müzeler ücretsiz oldu ama özel müzelerin giriş ücretleri can yakıyor. Biraz da gezerek öğrenelim diyen biri için benzin bile cep yakıyor. Ama evde oturanlar mutlu.

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
26 Ağustos 2019 10:45

' Maddi, manevi sorunu olmamalı' bu dünyada yaşayıpta manevi sorunu olmayan kişi olmak mı? İmkansız, yaşamın kendisi bir manevi sorundur.
cubecan, 5 yıl önce
Buradaki mesele kazanılan para değil hayat şartlarıdır. Öğretmen olan birinin hayatında maddi manevi sorunları olmamalı bütün ihtiyaçlarını karşılamalı ve kendini iline bilime vermelidir. Tiyatroya gidip güncel dergileri takip etmeli müze gezmeli yeni çıkan kitapları takip etmeli kitap okuma gruplarına katılmalı kısacası her bakımdan kendini donanımlı hale getirmeli. Ama günümüz öğretmenleri kazandığınız maaş neye yetmiyor derken şunu kast ediyor olsa gerek; eviniz var arabanız var daha ne istiyorsunuz? Kültür sahibi olmaya kendimi geliştirmeme gerek yok her sene papağan gibi aynı dersi anlatır çıkarım bitiş zili çalınca koşa koşa eve gider yemek yapar dizimi izlerim zihniyeti için bu maaş gayet ki yeterli olacaktır. Ama ben kendimi geliştireyim diyen için en ucuz kitabın fiyatı 10-15 arası. Bazı müzeler ücretsiz oldu ama özel müzelerin giriş ücretleri can yakıyor. Biraz da gezerek öğrenelim diyen biri için benzin bile cep yakıyor. Ama evde oturanlar mutlu.

Rrr...
Aday Memur
30 Ağustos 2019 17:45

Allah olmayana da versin; olmayanlarında fazla zam istemesi normal o halde , kısacası herkes sizin fiği kazanmıyor bari ihtiyacı olanların maaşlarında düzeltme yapılmasına karışmayın veyahut yorum yapmayın
49 müdür, 5 yıl önce

Hocam sakin olun.Ülke nerden nereye geldi baksanıza bir de yapamıyorsanız bırakın mı diyorsunuz?

Hocam eşimle beraber 10 bin lira kazanıyoruz ikimiz de öğretmeniz.Arabalarımız var evimiz var şükür.Ben memnunun ve bunu dile getirmek hakkım.

anibal23
Memur
31 Ağustos 2019 09:05

dogalgaza 1 eylulsen gecerli yuzde 15 zam geldi agustosta da bi o kadar yapilmisti memura ise 4 + 4 ama nasil olsa enflasyon yok yapilan zamlar endlasyonu arttirmiyor bilalis düşürüyor yersen....

ahmetbulut47
Genel Müdür
31 Ağustos 2019 10:43

Anasayfada haber yapılmış... 5 çocuk 470 lira öyle mi bana 5 çocuklu kaş tane memur ailesi gösterebilir misiniz yaptığım haber ayıptır Haber yapacaksanız gerçekte 0-6 yaş arası bir çocuğun gerçek masrafı aylık minimum 250-300 tl iken 1 çocuk için ödenen 39 tl nin ülke gerçekleri ile nasıl bağdaşmadığının haber yapın Hakem heyeti taraflı ve adaletsiz tutumuyla adeta hükümet Heyet-i veya hükümet noteri gibi davranmış ve ak partiye en büyük zararı vermiştir bunu yapılacak ilk seçimde hep beraber göreceğiz...
Toplam 171 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi