Editörler : F16 Gökçen
27 Nisan 2019 17:57

2019 Hukuk

Merhaba. Bu sene 2019 dgsye adaletten hazırlanmaya başlıyorum. Alt yapım gayet iyi 1 ay konu çalışıp kalan 1 ay deneme çözeceğim. Günlük konu ve soru çalışmalarımı birilerine yardimci olurum umuduyla burdan paylaşacağım. Bakalım alt yapısı olan biri için 2 ayda dgs kazanılır mı? :)

27 Nisan 2019 20:00

birinin böyle bir başlığı açtığı iyi olmuş. bundan sonra burdan haberleşelim. bu sene kontenjan meselesi çok fena oldu yalnız. bakalım ne yapacaz. geçen sene ortalama bir yere girmek için ilk 500-600 yeterli iken şimdi ilk 200-250 olması lazım, o da epey zor. sırf kitap aldım para harcadım emek harcadım diye bırakmak istemiyorum, bugün başlıyor olsaydım sanırım girmezdim diye düşünüyorum. herkese kolaylıklar ve başarılar şimdiden. geçen seneden kimse yok mu ya? geçen sene çok renkliydi buralar!

mehmet1031
Memur
27 Nisan 2019 20:10

Merhaba arkadaşlar öncelikle başlık için teşekkürler iyi olmuş. Ben düz memur olarak çalışıyorum DGS ye gireceğim Allah nasip ederde örneğin Afyon Kocatepe'yi kazanırsam nasıl bitiririm hem okul hem iş? Devam zorunluğu vs veya hocalar sıkıntı çıkarır mı? Bu şekilde bitiren tecrübeli bir arkadaş cevaplarsa çok sevinirim.

cetinmucahit
Memur
27 Nisan 2019 22:38

Merhabalar. Bende zabıt katipliğine hazılanıyorum bir yandan ikisini birlikte yürütmek kağıt üzerinde kolay olsa da gerçekte bayağı zor olsa gerek. Hem okuyup hem çalışmak konusunda ise hukuku eğer kazanabilirsem 2. öğretim bir okul tercih edeceğim. Yine çok zor olacak ama düşüncem bu yönde.

mehmet1031, 5 yıl önce
Merhaba arkadaşlar öncelikle başlık için teşekkürler iyi olmuş. Ben düz memur olarak çalışıyorum DGS ye gireceğim Allah nasip ederde örneğin Afyon Kocatepe'yi kazanırsam nasıl bitiririm hem okul hem iş? Devam zorunluğu vs veya hocalar sıkıntı çıkarır mı? Bu şekilde bitiren tecrübeli bir arkadaş cevaplarsa çok sevinirim.

cetinmucahit
Memur
27 Nisan 2019 22:40

İlk kez kpss hazırlandığım sene darbe oldu. Bu sene dgs hazırlandım kontenjan düştü. Dediğiniz gibi zaten az olan umudum iyice azaldı. Neyse ki kpss çalışırken türkçe ve matematik seviyemi orta düzeye getirdim. Herhangi bir dgs denemesinden ortalama 30 35 net matematik yapıyorum. Önümüzdeki ay başından itibaren 1 ay boyunca konu çalışıp geriye kalan 1 ay deneme çözmeyi planladım, denemeleri aldım bile. Bakalım hayırlısı hakkımızda. Gün gün hangi konuyu çalışıp hangi kaynaklardan soru çözdüğümü buradan paylaşacağım.

formennurettin, 5 yıl önce

birinin böyle bir başlığı açtığı iyi olmuş. bundan sonra burdan haberleşelim. bu sene kontenjan meselesi çok fena oldu yalnız. bakalım ne yapacaz. geçen sene ortalama bir yere girmek için ilk 500-600 yeterli iken şimdi ilk 200-250 olması lazım, o da epey zor. sırf kitap aldım para harcadım emek harcadım diye bırakmak istemiyorum, bugün başlıyor olsaydım sanırım girmezdim diye düşünüyorum. herkese kolaylıklar ve başarılar şimdiden. geçen seneden kimse yok mu ya? geçen sene çok renkliydi buralar!

defneakman
Aday Memur
29 Nisan 2019 09:38

arkadaslar adaletten senede ortalama kaç kişi dgs ye giriyor bilginiz var mı?

yeniden90
Aday Memur
29 Nisan 2019 15:18

kayseriden hazırlanan var mı acaba? bende alt yapım olduğunu düşünüyorum o kadar ki aöf finallerinden sonra dgs başlıcam:) nasip tabi artık olmadı seneye.. herkese başarılar

cetinmucahit
Memur
29 Nisan 2019 16:14

finallerden sonra hazırlanmak için geç olmaz mı?

yeniden90, 5 yıl önce

kayseriden hazırlanan var mı acaba? bende alt yapım olduğunu düşünüyorum o kadar ki aöf finallerinden sonra dgs başlıcam:) nasip tabi artık olmadı seneye.. herkese başarılar

yeniden90
Aday Memur
29 Nisan 2019 20:27

geç olabilir belki ama şuan 2 sine aynı anda kafa veremiyorum şahsen sabah 7 akşam 8 çalışıyorum finallere kadar aöf yoğunlaşıp sonrasında dgs için ciddi bi program yapmayı düşünüyorum çalışacağım 5-6 konu var onun dışında sadece deneme ve çıkmış sorulara bakacam gerisi de tevekkül artık..

cetinmucahit, 5 yıl önce

finallerden sonra hazırlanmak için geç olmaz mı?

cetinmucahit
Memur
29 Nisan 2019 20:30

Bende çalıştığım işten ayrıldım tamamen kendimi dgsye odakladım. Günde matematik ve türkçeden bir konu bitirip kalan zamanda 2 farklı soru bankasından konuyu çözüyroum. Zaten alt yapım mevcut. O yüzden çok zorlanmıyorum. Hayırlısı olsun.

29 Nisan 2019 21:03

Sizin adınıza çok sevindim arkadaşım.DGS sınavına tam konsantre olmak en sağlıklısı ne kadar fazla net o kadar güzel sonuç alırsınız inşallah.

cetinmucahit
Memur
29 Nisan 2019 21:05

inşallah teşekkür ederim. kontenjanlar moral bozsa da çalışmaya devam ediyoruz. hakkımızda hayırlısı hepimizin.

kirazefranurkiraz, 5 yıl önce

Sizin adınıza çok sevindim arkadaşım.DGS sınavına tam konsantre olmak en sağlıklısı ne kadar fazla net o kadar güzel sonuç alırsınız inşallah.

29 Nisan 2019 21:08

Ben Ankarada hazırlanacağım Ankaranın en iyi ve disiplinli dershanesi olan Kuzey Akademiye erken kaydımı oldum.Yaz dönemi ve şimdiden yavaştan matematik çalışmalarına başladım.İsterseniz Kuzey'in yayınlarını değerlendirebilirsiniz.Ben başka birçok soru bankası almayı düşünüyorum.

yeniden90, 5 yıl önce

yeniden90
Aday Memur
29 Nisan 2019 21:08

başarılar diliyorum.. fikirlerinizi paylaşmayı ihmal etmeyin

cetinmucahit, 5 yıl önce

Bende çalıştığım işten ayrıldım tamamen kendimi dgsye odakladım. Günde matematik ve türkçeden bir konu bitirip kalan zamanda 2 farklı soru bankasından konuyu çözüyroum. Zaten alt yapım mevcut. O yüzden çok zorlanmıyorum. Hayırlısı olsun.

cetinmucahit
Memur
29 Nisan 2019 21:11

Piyasada bulunan her denemeyi aldım ve denedim. Hiçbirinin soruları sınav ayarında değil. Elimdeki soru bankalarına ve çıkmış sorulara bakınca alakası olmadığını anladım. 345 yayınlarının ve acil matematik yayınlarının tyt kaynaklarını tavsiye ederim. Tam sınav düzeyinde görsel zekaya yönelik soruları var. Ben onlardan çalışıyorum. Yoksa piyasadaki klasik soru bankaları ve denemelerin bir faydası olacağını sanmıyorum kimseye. Çünkü asıl sınavla alakaları yok.

kirazefranurkiraz, 5 yıl önce

Ben Ankarada hazırlanacağım Ankaranın en iyi ve disiplinli dershanesi olan Kuzey Akademiye erken kaydımı oldum.Yaz dönemi ve şimdiden yavaştan matematik çalışmalarına başladım.İsterseniz Kuzey'in yayınlarını değerlendirebilirsiniz.Ben başka birçok soru bankası almayı düşünüyorum.

muallimul fünun
Aday Memur
29 Nisan 2019 23:30

HAYIRLI GECELER ARKADAŞLAR HERKESE KOLAY GELSİN BU SENE DGS SINAVI SONUÇLARI TEMMUZ DA AÇIKLANACAKMIŞ 3 DERS SINAVI İSE 27 TEMMUZDA GÖZÜKÜYOR 3 DERS SONUÇLANIP MEZUN OLUNMADAN NASIL DGS SONUCU AÇIKLANABİLİR FİKRİ OLAN VAR MI?

ebru1984
Memur
30 Nisan 2019 12:12

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır kimseden ses cikmiyordu. Bu başlıkta haberleşelim DGS hukukçular.

cetinmucahit
Memur
30 Nisan 2019 12:38

Yarın sabahtan itibaren kamp moduna geçiyorum. Kalan 2 ayın 1 ayını günde 1 konu bitirip 2 soru bankasından konuyu çözmeye ve kalan 1 ayda ise tamamen deneme çözmeye ayıracağım. Günlük çalışmalarımı ve denemelerin net durumunu buradan paylaşacağım. Umarım kazanırız :)

ebru1984, 5 yıl önce

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır kimseden ses cikmiyordu. Bu başlıkta haberleşelim DGS hukukçular.

cetinmucahit
Memur
30 Nisan 2019 13:15

Reklam kokan hareketler :)

ebru1984
Memur
30 Nisan 2019 13:36

Geçen yıl buradaki tüm postları okumusumdur burası daha hareketliydi. Nurettin hocam sizi geçen yıld

ebru1984
Memur
30 Nisan 2019 13:37

dan biliyorum kılpayı kacirmistiniz. Umarım bu yıl hepimiz kazaniriz:) Bu yıl nasıl durumlar netler

Toplam 831 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi