Editörler : "eskiyara"Pangaea

Argan35
Şube Müdürü
04 Temmuz 2022 03:23

3 yillik sozlesmeli ogrt kesinti kadrolular gibi degil 6800 tl. Ek dersim yazin yok 2 ay boyunca. Ekim'de ek dersim DYK olunca 3500 civari o da oluyor 10.300-10.500 arasi gider gelir ama her bransta ek ders olmaz. Maas beklentini dusuk tutmalisin bu meslekte.

melike.h
Şef
04 Temmuz 2022 09:22

bence sallıyor çalıştığım ilçede hiçbir öğretmen bu kadar almıyor.1 2 bin lira yukarısını alıyorlar. hala ağlaşıyorlar ah bu öğretmenler...

enns16, 2 yıl önce
Ciddi misiniz hocam bu konuda ?

melike.h
Şef
04 Temmuz 2022 09:28

sadece kuru maaşı söylüyorsunuz ama her ay ekders alıyorsunuz eğitim öğretim ödeneği diye malzeme parası alıyorsunuz. bir öğretmenin cebine en az ayda 10 bin giriyor şuan. hele bu ay ki zamla ohoooo 13 14 bin alırlar ağlaşmayın artık

RızahalukokulahazıR, 2 yıl önce

Hocam durun daha asıl curcuna yarından sonra başlayacak. Yaklaşık 2-3 hafta boyunca tüm medyada 30 yıllık öğretmen maaşı 1/4 olarak 13-14 bin lira çarşaf çarşaf haber olacak ve işin aslını bilmeyen bu sayfadaki bazıları gibi insanlar öğretmenler dünyanın parasını kazanıyor ama doymuyor diye gelip burada bizlere saldıracak.

betelgeuse13
Yasaklı
04 Temmuz 2022 09:31

Ohh ya tercümanım oldunuz. Ne ağladılar ne algı yaptılar yahu. Bu formülü yineliyorum. Ocak-Haziran, 6 aydaki kırtasiye, aylık, ek ders, dyk falan filan hepsini topla sonra 6'ya böl. Doktorların bir önemi ve havası var siz de o da yok bir de kendinizi acındırarak iyice dip yaptınız.
melike.h, 2 yıl önce

sadece kuru maaşı söylüyorsunuz ama her ay ekders alıyorsunuz eğitim öğretim ödeneği diye malzeme parası alıyorsunuz. bir öğretmenin cebine en az ayda 10 bin giriyor şuan. hele bu ay ki zamla ohoooo 13 14 bin alırlar ağlaşmayın artık

a1981
Müsteşar
04 Temmuz 2022 09:36

geçen ay 6900 civarıydı, bu ayki zam ile birlikte 10 bin lirayı bulabilir.

04 Temmuz 2022 09:41

Ahlaksız melike, kafası boş melike yatan maaşın ekran görüntüsünü attım kör müsün. Yaşadığın ilçe adamların ekdersi fazla ide bunu tüm öğretmenler mi alıyor. Bir de meb memuru ahlaksız çapsız melike. Senin gibiler memur işte.

melike.h, 2 yıl önce

bence sallıyor çalıştığım ilçede hiçbir öğretmen bu kadar almıyor.1 2 bin lira yukarısını alıyorlar. hala ağlaşıyorlar ah bu öğretmenler...

f0xy
Şef
04 Temmuz 2022 09:50

Büyük saygısızlık, bir camianın tümüne yapılmış iftira, hakaret davası açmak lazım aslında. Her öğretmen bu parayı almıyor ayrıca, Ek derssiz öğretmen maaşı kesintiler sonrasında 7binin altına düşüyor. Allahımıza şükürler olsun.

melike.h, 2 yıl önce

yakci31
Aday Memur
04 Temmuz 2022 09:54

Öğretmenlik maaşı tabiri nasıl bir tabir!?

04 Temmuz 2022 09:54

Bunun calistigi ilçeyi bulup müdürüyle konuşmak lazım. Ahlaksız çünkü.

betelgeuse13
Yasaklı
04 Temmuz 2022 09:56

:D

Ogretmenhanm
Memur
04 Temmuz 2022 10:17

11. Yilimi calisiyorum en son maasim 7090 yatti . Bes kesintisi ve sendika keisntisi mevcut. Onlarida ekleyince 7300 kusur civari oluyor

melike.h
Şef
04 Temmuz 2022 10:29

evet maaş sormuş ama bence aylık toplam yatan net miktarı sormak istemiştir.

Maaş ayrı ekders ayrı. Arkadaş maaş sormuş fark ettin mi ? Sen öğretmen misin?

melike.h
Şef
04 Temmuz 2022 10:31

bir de öğretmenler soba yakar dimi :D ay ne acındırmışsın çok güldüm

b3rn4, 2 yıl önce

Çünkü maaş değil? Çünkü sürekli derse giren 1 öğretmenin bile tamamını 6 ay aldığı bir gelir.

Üstelik her öğretmenin alabildiği bir ek gelir değil. Binlerce branş öğretmeni var köylerde ek dersi geçtim maaş karşılığını doldurmaya okuldan okula gezen.

Üstelik öğretmenler giyim, yol, yemek yardımı almaz, kalacak yer olmayan kmlerce uzaktaki köye her gün gitmek zorunda kalır alamadığı ek dersi bırakın maaşın yarısını da yola bırakır. Doğuda ek ücret almaz gibi gibi gibi..

Anlamak istemezsiniz ama yazayım dedim.

melike.h
Şef
04 Temmuz 2022 10:32

:DDDDD sakin ol şampiyon :D

Ahlaksız melike, kafası boş melike yatan maaşın ekran görüntüsünü attım kör müsün. Yaşadığın ilçe adamların ekdersi fazla ide bunu tüm öğretmenler mi alıyor. Bir de meb memuru ahlaksız çapsız melike. Senin gibiler memur işte.

Nahaliels
Memur
04 Temmuz 2022 10:48

Malum partili

melike.h, 2 yıl önce

Nahaliels
Memur
04 Temmuz 2022 10:49

Bu da malum partili ama bir de boş

betelgeuse13, 2 yıl önce
Ohh ya tercümanım oldunuz. Ne ağladılar ne algı yaptılar yahu. Bu formülü yineliyorum. Ocak-Haziran, 6 aydaki kırtasiye, aylık, ek ders, dyk falan filan hepsini topla sonra 6'ya böl. Doktorların bir önemi ve havası var siz de o da yok bir de kendinizi acındırarak iyice dip yaptınız.

fatih ç.
Genel Müdür
04 Temmuz 2022 10:50

Olm sen hangi ülkede yaşıyorsun? Niye maaşları 6 aylık toplayıp 6ya bölüyorsun? Yıllık hesaplayıp 12ye bölsene bu nasıl hesap? Eğit-öğrt ödeneği yılda 1 kere olur. Yazın ek ders olmaz. 6 aylık hesap neymiş ya ne değişik tipler var dünyada.

betelgeuse13, 2 yıl önce

melike.h
Şef
04 Temmuz 2022 11:07

ek ders alıyorsunuz demem mi iftira yoksa eğitim öğretim ödeneği aldığınız mı iftira. kuru maaşınız 7 olabilir ekstralarla aylık ortalama cebinize 10 bin giriyor demem mi iftira :D

f0xy, 2 yıl önce

Büyük saygısızlık, bir camianın tümüne yapılmış iftira, hakaret davası açmak lazım aslında. Her öğretmen bu parayı almıyor ayrıca, Ek derssiz öğretmen maaşı kesintiler sonrasında 7binin altına düşüyor. Allahımıza şükürler olsun.

f0xy
Şef
04 Temmuz 2022 11:20

Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır.
melike.h, 2 yıl önce

ek ders alıyorsunuz demem mi iftira yoksa eğitim öğretim ödeneği aldığınız mı iftira. kuru maaşınız 7 olabilir ekstralarla aylık ortalama cebinize 10 bin giriyor demem mi iftira :D

hugo.almeida
Kapalı
04 Temmuz 2022 11:22

Sonuncu dediğiniz iftira.

melike.h, 2 yıl önce

Toplam 108 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi