Editörler : supporters.
14 Ekim 2021 22:58

Akademide İş Garantisi

Merhabalar iyi akşamlar. Ben lisans mezunuyum ve akademi düşündüğüm için hedefim üniversitede kalmak. Başvurmayı düşündüğüm bölümde araştırma görevlisi olmak için doktora yapıyor olmak şartı mevcut. Diyelim ki araştırma görevlisi oldum. Mevcut çalıştığım hastaneden istifa edip üniversiteye geçtim. Yani sonrasında ne oluyor? Doktorayı da bitirdim diyelim. 4 yıl boyunca da doktora süreceği için 4 yıl araştırma görevlisi kadrosunda mı kalıyorum? Doktora da bittikten sonra Dr. Öğretim Üyesi mi oluyorum? Cidden hiç bilmiyorum bu konuları 🥲 Bilen biri varsa cevaplarsa çok sevinirim. Özellikle de iş garantisi açısından. Yani tekrar hasteneye dönebiliyor muyum?

Mahmutt Kaya
Daire Başkanı
15 Ekim 2021 00:31

Doktora yapmadan önce yüksek lisans yapmanız lazım. Onu yapatken bunları öğrenecek bol bol vaktiniz olur :)

axonmania
Aday Memur
15 Ekim 2021 18:06

Hekim ise doktora yapabilir. Arkadaşım bu ülkede hiç bir şeyin garantisi yok. Doktora ünvanı alalı 7 sene oldu benden sonra mezun olup benden az akademik yayını ve puanı olan olan arkadaşlar Dr. Öğretim üyesi oldular ben öğretim görevlisi olarak kaldım. Doçentliğe başvurduk doçent olur olmaz vakıf üniversitesine geçiş yapacağım. Orada az yayını ve akademik başarısı az olanlar devam etsin.

Mahmutt Kaya, 3 yıl önce
Doktora yapmadan önce yüksek lisans yapmanız lazım. Onu yapatken bunları öğrenecek bol bol vaktiniz olur :)

Mahmutt Kaya
Daire Başkanı
15 Ekim 2021 18:41

İş garantisini düşündüğüne göre hekim değildir diye düşündüm :)
axonmania, 3 yıl önce

Hekim ise doktora yapabilir. Arkadaşım bu ülkede hiç bir şeyin garantisi yok. Doktora ünvanı alalı 7 sene oldu benden sonra mezun olup benden az akademik yayını ve puanı olan olan arkadaşlar Dr. Öğretim üyesi oldular ben öğretim görevlisi olarak kaldım. Doçentliğe başvurduk doçent olur olmaz vakıf üniversitesine geçiş yapacağım. Orada az yayını ve akademik başarısı az olanlar devam etsin.

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi