Editörler : Lanet
22 Mart 2019 10:49

Adliyeden - Belediyeye geçmeyi tavsiye eder misiniz?

Adliyede Zabıt Katibi olarak çalışıyorum. Belediye de çalışan arkadaşlar, belediyenin durumunu en iyi bilen kişiler olduğunu düşünüyorum ve sizlere soruyorum tavsiye edermisiniz. Lütfen cevap verin.

Kurtan0
Aday Memur
22 Mart 2019 16:48

Siz katipliğin iyi ve kötü, zorlandığınız, sevmediğiniz yanlarını yazın. Belediyede çalışanlar da buna göre cevap versin.

sınavdansonra
Daire Başkanı
23 Mart 2019 20:27

İlçe adliyesinde çalışıyorum. Bir kaleme 2 kişi bakıyoruz haftalık nöbet geliyor hafta sonları çalışıyoruz gece otopsi çıkar gideriz. Saat farketmez sabaha karşı 3-4-5 bu zamanlar kış günleri sıcak yataktan kalkıp gittik. telefon devamlı açık her an aranma telaşı şarz yüzde 5 düştüğü an panik. Çalıştığımız yerdeki İş stresi ayrı dert yoğunluk ayrı dert. 10. yılım artık psikolojim bozuldu gibi bir şey.. Çok şey mi istiyorum bilmiyorum ancak aileme eşime çocuklarıma zaman ayırmak istiyorum. Akşam mesai doldu mu telefonumu kapatmak istiyorum. Hafta sonları kafam rahat takılmak istiyorum. Hafta sonu Her an aranıp işe gitmek istemiyorum. İşi iş yerinde bırakmak istiyorum..

Kurtan0, 5 yıl önce
Siz katipliğin iyi ve kötü, zorlandığınız, sevmediğiniz yanlarını yazın. Belediyede çalışanlar da buna göre cevap versin.

ibrahim3838
Kapalı
24 Mart 2019 17:19

kardes memnun deilsin zaten birak gec sen imkanin varsa .d bnde zabit katibiym belediyeye kadrolu olarak atanma ihtimalim var olursa gecicem ben mesela

Kurtan0
Aday Memur
25 Mart 2019 02:52

Hocam bence yazdıklarınız belediyeye geçmeniz için başlı başına bir sebep. İnşallah geçersiniz iş hayatınızda kolaylıklar dilerim...
sınavdansonra, 5 yıl önce

İlçe adliyesinde çalışıyorum. Bir kaleme 2 kişi bakıyoruz haftalık nöbet geliyor hafta sonları çalışıyoruz gece otopsi çıkar gideriz. Saat farketmez sabaha karşı 3-4-5 bu zamanlar kış günleri sıcak yataktan kalkıp gittik. telefon devamlı açık her an aranma telaşı şarz yüzde 5 düştüğü an panik. Çalıştığımız yerdeki İş stresi ayrı dert yoğunluk ayrı dert. 10. yılım artık psikolojim bozuldu gibi bir şey.. Çok şey mi istiyorum bilmiyorum ancak aileme eşime çocuklarıma zaman ayırmak istiyorum. Akşam mesai doldu mu telefonumu kapatmak istiyorum. Hafta sonları kafam rahat takılmak istiyorum. Hafta sonu Her an aranıp işe gitmek istemiyorum. İşi iş yerinde bırakmak istiyorum..

desperrado
Daire Başkanı
25 Mart 2019 08:38

Belediyeye geçin rahatlayın.

kazım1140
Aday Memur
25 Mart 2019 15:41

Bugün itibariyle mübaşirlikten belediyeye geçeli tam bir ay oldu kesinlikle belediyeye geçmeni tavsiye ederim hem maddi hemde iş açısından adliyeyle kıyaslanamaz bile hiç düşünme geç derim

svale44
Aday Memur
12 Nisan 2019 09:55

Hiç bekleme derim..:)

26 Nisan 2019 13:32

İmkan ve muafakat var ise tabi geçin. Sosyal hayatınızı düzene sokarsınız. Hayırlısı olsun.

soyerh
Daire Başkanı
27 Nisan 2019 09:37

Bende zabıt katibi idim hemde adliyenin en rahat yerinde yskda çalışıyordum kendi ilime tayin yaptıramadım sonra kpss ye girdim evimin yanındaki belediyeyi kazandım 2012 senesinde geçtim adliyeye göre çok daha rahat bir kurum burası sadece attığın imzaya dikkat edeceksin . sorunlar tabiki var ama maaşın fazla ise pek sorun etmiyorsun birde ben geçen sene mühendisliği bitirdim bu sene ünvan değişikliği sınavıda açıldı ünvan değiştirebileciğin türkiyedeki en rahat kurum belediyeler sana şu tavsiyeyi verebilirim en büyük belediyeyey geç büyük yerde çok sorun yok ama küçük belediyeler iyi değil ...

mosyomemur
Kapalı
27 Nisan 2019 10:12

imkanın varsa 1 dk dahi düşünme derim ama geçemezsin öyle bir imkan %1 bile yok komisyon izin vermez verse bile belediyede katip kadrosu yok

mosyomemur
Kapalı
27 Nisan 2019 10:16

normal bir memurun en az 10 katı iş yükü stres maaş azlığı cabası mobingin kralı daha sayım mı

Kurtan0, 5 yıl önce

Cinema Paradiso
Kapalı
27 Nisan 2019 10:17

Kesinlikle geçmelisin

_navigator_
Aday Memur
17 Haziran 2019 08:46

Belediyede çalışmak demek mobbing demek, beş yıla bir her değişen siyasi oluşumda diken üstünde olmak demek. Hatta müdürün değiştiğinde bile diken üstünde olmak demek. Belediyecilik kurdun kuzuya yem edildiği yer demek. hiç bir vasfı olmayan adam memur bile olmayan sırf başkanın adamı diye gelip sana emir verebilir. Bir evrakı imzalamadın diye kendini ilin herhangi bir köyünde bulabilirsin. Yıllık izinlerini bile keyfi vermezler, hata kollarlar. Belediyeler bir memur için çalışılacak en son kurum bana göre.

Levent2323
Aday Memur
17 Haziran 2019 16:05

Arkadaşlar merhaba. Ben de eski bir zabıt katibiyim. 3 yıl önce istifa ettim. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesinde zabıt katibiydim. İstifa edip İzmir e yerleştim. Kendi işimi yapmak için istifa ettim fakat 6 ay önce iflas edip iş yerini kapatmak zorunda kaldım. İzmir Bölge Adliyesine geri dönüş dilekçesi verdim fakat anında red cevabı geldi. Şimdi İzmir ilçe Belediyelerine girmek için Bi yol arıyorum. Öyle Bi siyasi tanıdığım falan yok. Bir arkadaş, Karaburun Belediyesine git başkanla konuş, dedi. Küçük belediyelerde şansın olur vs dedi. Sizce oluru var mı böyle pat diye gidip başkanla konuşmanın. Ya da bunun bir usulü var mıdır? Lütfen yorumlarınızla beni aydınlatın...

11 Eylül 2019 21:04

hocam bende yüksek yargıda yardımcı hizmetler sınıfınfayım öğrenim durumumu göre belediyeye geçebiliyormuyum

kazım1140, 5 yıl önce
Bugün itibariyle mübaşirlikten belediyeye geçeli tam bir ay oldu kesinlikle belediyeye geçmeni tavsiye ederim hem maddi hemde iş açısından adliyeyle kıyaslanamaz bile hiç düşünme geç derim

Sancak35
Aday Memur
12 Eylül 2019 13:51

belediyede iyidir g.y.s. açılır rakibin azdır kadronu alırsın pat diye tavsiye ederim

12 Eylül 2019 22:01

Adalet bakanlığı da kötü belediye de. Belediyedeyim yalakalık, laf taşıma,birbirinin kuyusunu kazma ne ararsanız var. Arkan yok ise her türlü mobbing oluyor iş yapıp yapmana bağlı değil.

ibrahim3838
Kapalı
13 Eylül 2019 11:58

adliyede farklı değil kardeş bilgisayardan başımızı kaldıramıyoz millete yalakalık yaparsan rahat yerlere yerleşion yoksa hep ezilion artı bide sözleşmeliyiz, millet sözleşmelisiniz işi öğrenin yoksa kılıfına uydurup sözleşmenizi fesh ederiz dio mesela

hydrogenflame, 5 yıl önce
Adalet bakanlığı da kötü belediye de. Belediyedeyim yalakalık, laf taşıma,birbirinin kuyusunu kazma ne ararsanız var. Arkan yok ise her türlü mobbing oluyor iş yapıp yapmana bağlı değil.

Elif Erva yıldız
Aday Memur
26 Ocak 2022 00:05

@kazım1140 mübaşirlikten belediyeye nasıl geçtiniz.Acil yardım!!!

kazım1140, 5 yıl önce
26 Ocak 2022 09:10

Adalet bakanlığı personeli olmak ayrıcalık bence hakim savcılarla çalışırsın diğer tarafta nereden geldiği belli olmayan belediyenin personel şirketindeki "sözleşmeli işçiler" bile yeri gelir sana amirlik taslar hiçbir şey de yapamazsın.

Ayrıca belediye hizmetleri de 24 saat devam eder yani gece 12 de çağrılmayacağının garantisi yok örneği yok ama garantisi de yok ; bence zabıt katibi ol yıllardır gys de unvan değişikliği sınavı da açmayan dolu belediye var adalet bakanlığında bunlar oluyor

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi