Editörler : supporters.
24 Ağustos 2019 12:39

50d atamalarında yüksek lisans mezuniyeti-doktora başvurusu

Merhabalar. 12.07.2019 tarihinde X bir üniversitede "yüksek lisans yapıyor olmak" şartı olan araştırma görevlisi kadrosuna atanmaya hak kazanmış bulunmaktayım ve hali hazırda güvenlik soruşturması sürecindeyim. Kadroya atanmaya hak kazandıktan sonra kazanmış olduğum üniversitede doktora programına ön kayıt (sınav başvurusu) yapabilmek adına 19.08.2019 tarihinde yüksek lisanstan mezun oldum ve aynı günü doktora sınavlarına başvurumu gerçekleştirdim. Ancak bu durumda şuan ne yüksek lisans öğrencisiyim ne de doktora.. Güvenlik soruşturması tamamlandığı takdirde eğer hala doktora programına kaydım gerçekleşmemiş olursa bu durum sorun teşkil eder mi? Forumda beş sayfa kadar geriye gitmeme rağmen bu konu hakkında kafamda bir kanaat oluşmadığı için bu konuyu açmış bulunmaktayım, şimdiden teşekkür ederim.

Hadi1212
Daire Başkanı
24 Ağustos 2019 12:56

Başvuru yaptığınız kadro yüksek lisans yapıyor olmak koşuluyla açılmış. İlana doktora yapan adaylar başvuramamıştır. Siz doktoraya kabul edilseniz bile ilgili ilanın koşullarını kaybetmişsiniz. Sizin atama süreciniz tamamlanmamış. Bu nedenle doktaraya kabul edilseniz bile atamanızın yapılmama olasılığı var. Eğer doktoraya kabul edilmezseniz zaten araştırma görevlisi olarak atanamazsınız.

trkblc
Aday Memur
24 Ağustos 2019 13:19

İlgilendiğiniz için teşekkürler. İçinde bulunduğum durumu kazandığım üniversitenin personel dairesi başkanlığı ile de görüşmüştüm. Ancak oradaki yetkililerin bu konuda pek bilgisi olmadığını farkettim. Hatta "Bu konu bizi biraz aşıyor size daha sonra geri dönüş bilgilendirme yapalım" dediler.

Hadi1212, 5 yıl önce

Başvuru yaptığınız kadro yüksek lisans yapıyor olmak koşuluyla açılmış. İlana doktora yapan adaylar başvuramamıştır. Siz doktoraya kabul edilseniz bile ilgili ilanın koşullarını kaybetmişsiniz. Sizin atama süreciniz tamamlanmamış. Bu nedenle doktaraya kabul edilseniz bile atamanızın yapılmama olasılığı var. Eğer doktoraya kabul edilmezseniz zaten araştırma görevlisi olarak atanamazsınız.

Hadi1212
Daire Başkanı
24 Ağustos 2019 13:25

Moralinizi bozmak istemem. Ancak benzer bir durumu biz bölüm olarak yaşadık. Adayın öğrenciliği bittiği için ataması yapılmadı. İlginç olan şu ki yedek adayında öğrenciliği bitmişti. Dolayısıyla tüm süreç başa sardı. Bu arada bizde altı ay araştırma görevlisi bekledik. Hakkınızdan hayırlısı olsun.

trkblc, 5 yıl önce

İlgilendiğiniz için teşekkürler. İçinde bulunduğum durumu kazandığım üniversitenin personel dairesi başkanlığı ile de görüşmüştüm. Ancak oradaki yetkililerin bu konuda pek bilgisi olmadığını farkettim. Hatta "Bu konu bizi biraz aşıyor size daha sonra geri dönüş bilgilendirme yapalım" dediler.

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi