Editörler : Pangaea

Yasaklı
17 Ekim 2020 22:14

Okuduğunuz bölümden pişman mısınız?

Keşke şu bölümü okuysaymisim dediginiz bölüm var mı ??

orion07
Genel Müdür
18 Ekim 2020 11:37

pişman olmayan adam burada olmaz ki.

gtot
Kapalı
18 Ekim 2020 11:51

açıktan lojistik yönetimi okumadığıma bile pişmanım. 2015/2 de manisa soma devlet demiryollarına atanmış şuan izmirde çayımı içiyordum

Kamilc1
Yasaklı
18 Ekim 2020 13:59

İşte hangi bolumden pismansin
orion07, 4 yıl önce

pişman olmayan adam burada olmaz ki.

18 Ekim 2020 14:00

EEMyim hemşire olmadığıma pişmanım 50 kere atanmıştım şimdiye

orion07
Genel Müdür
18 Ekim 2020 14:12

öyle sormamışsın ki.

Kamilc1, 4 yıl önce
İşte hangi bolumden pismansin

Kamilc1
Yasaklı
18 Ekim 2020 14:14

Soruyu tam okuyun lutfen
orion07, 4 yıl önce

öyle sormamışsın ki.

orion07
Genel Müdür
18 Ekim 2020 14:20

Okuduğunuz bölümden pişman misinizKeşke şu bölümü okuysaymisim dediginiz bölüm var mı ??

Kamilc1, 4 yıl önce
Soruyu tam okuyun lutfen

Mechanical1
Aday Memur
18 Ekim 2020 14:21

Evet

Burak2019
Şef
18 Ekim 2020 15:43

mühendisim. Tıp yazmadığım için pişmanım.

Kamilc1
Yasaklı
18 Ekim 2020 15:49

Tutuyor muydu ??
Burak2019, 4 yıl önce

18 Ekim 2020 15:50

İletişim mezunuyum.

Sektörün hali ortadayken bu bölümleri açan cahil toy çocukların bir umutla bitirip işsizlik ve köpeklik arasında gidip gelmesine sebep olan hala devamlı mezun pompalayan herkesin gözüne dizine dursun.

18 Ekim 2020 15:53

Yalnız tıp kazanıp da gitmemiş olup neticede işsiz kalmak da ancak peygambere bıçak çekip alınan bir bedduanın neticesi olabilir.

Cidden geçmiş olsun.

Burak2019, 4 yıl önce

turkishmonk
Kapalı
18 Ekim 2020 16:00

2000lerin başında çeşme akarken mühendislik okuduk, kesemizi doldurduk.

sular hafiften kesilmeye başlarken de devlete geçiş yapıyoruz.

bugünlerin geleceği taa 2013 yılından belliydi.

2013 sonrası mühendislik okuyanlar hiç ağlamasın.

Burak2019
Şef
18 Ekim 2020 16:50

evet tutuyordu

Kamilc1, 4 yıl önce
Tutuyor muydu ??

orion07
Genel Müdür
18 Ekim 2020 20:28

Yaş kaç?

turkishmonk, 4 yıl önce

kreutzersonat
Kapalı
18 Ekim 2020 20:45

Şunu bende yapmak isterdim özelden zevk alıp sonra devleti denemek güzel bir deneyim olsa gerek. Özelde çalışmayı daha çok isteyip şartlardan dolayı KPSS'ye mecbur kalanlar adına çok üzgünüm.
turkishmonk, 4 yıl önce

turkishmonk
Kapalı
18 Ekim 2020 22:07

@kreutz bakacağız. memurluk sarmazsa bırakırım.

@orion yaşımı söyleyemem. geçmişte verdiğim bilgilerden dolayı forumdan 1 kişi zaten buldu beni linkedin'den. iki günde bir mesaj atıyor abi iş var mı diye. yaşı da verirsem önünü alamam bunların.

kreutzersonat, 4 yıl önce
Şunu bende yapmak isterdim özelden zevk alıp sonra devleti denemek güzel bir deneyim olsa gerek. Özelde çalışmayı daha çok isteyip şartlardan dolayı KPSS'ye mecbur kalanlar adına çok üzgünüm.

Shurümeysa
Aday Memur
18 Ekim 2020 22:14

Sosyal hizmet okudum aşırı pişmanım okumayın pismanliktir. Şimdi hemşire olsaydım çoktan atanmıştıatanmıştır. İşin kötü tarafı üstüne bir de yüksek lisans yapıyorum maksat boş durmadan işsizliğimi unutmak!

Tornacı44
Aday Memur
18 Ekim 2020 22:27

Mak. Mühendisiyim bir umut KPSS hazırlandım 10-11 ayımı verdim. Abartmıyorum eşşek gibi çalıştım Aslan gibi yemek için bırak aslanı eşşeğe hasret kaldık . Bugün bir işe gittim daha doğrusu havalandırma işi usta ile birlikte ben mühendisim demi ama baca söktüm işçi gibi çalıştım en sonunda mühendis bey bi yardım et dediler makinanın üstüne çıkarken düştüm ve omuzum çıktı . Bu yaşıma kadar ağaca bile çıkmamışımdır.Kimsenin umurunda olmadım aradım babamı geldi beni aldı hastaneden yazıyorum bunları :) makinaya çıkmak veya bacayı sökmek zoruma gitmedi yanlış anlaşılmasın sakın ama insanların umurunda olmamak zoruma gitti sadece . Ben devlete atanıp yatmak istemiyorum ama rahat olmak istiyorum işimi rahat idame ettirmek istiyorum. Keşke devletimiz özelleşen sektörü yada özel sektörü iyi denetlese bizim hakkımızı hem madden hem manen korusa kollasa ama nerde işverenin insafına kalmışız çalışma saatimiz çalışma şeklimiz ne mezunu nere mezunu olursan ol farketmez bunlar iyileştirilse insanlar KPSS ye bu kadar saldırmaz bence çünkü bunlar yapılacak şeyler . Patron ayda milyon dolar kazanacak mühendise asgari ücret verecek ne kadar ahlaklı bu . Beş yıl çalış alacağın 5 bin . Polis maaşı 6-7 bin sanırım bekçi maaşı yine o civardadır . Alsınlar gözüm yok sadece zoruma gidiyor ben iyi şartlar altında iyi şekilde mesleğimi icra etmek istiyorum sadece . Devlet özel farketmez . Memleketime faydam olsun ailem gurur duysun dedim mühendislik hayalimde vardı gittim okudum derece ile mezun oldum ama keşke hemşirelik yada matematik öğretmenliği okusaymışım diyorum atanırım özel ders veririm dersanede çalışırım felan . Artık yavaş yavaş içim kararıyor gerçekten arkadaşlar içimden birşey yapmak gelmiyor hani yurtdışı imkanım olsa direk giderim mevcut düzel dahilinde mevcut düzene katkım olsun istemiyorum artık yoruldum sınav sonucu gelecek 81-82 dayımızda yok boşa gidecek 1 senelik emeğim . Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın inşallah daha diyecek çok şey var ama neyse çok uzun oldu hakkınızı helal edin okuduysanız

matematikççi
Kapalı
18 Ekim 2020 22:55

sınıf öğretmenliği okumadığım için pişmanım.

Toplam 313 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi