Editörler : oto-danisman-expert
05 Temmuz 2010 14:57

Kia Cerato 1.5 CRDİ Advence hakkında yardım.

Arkadaşlar, aracımın modelini yükselteceğim, aslında 2003-2005 model aralığında Vectra, Avensis, Laguna vb bir araç düşünüyordum, ancak fiyatları yüksek, motor hacimleri 1.6 olanlardan fazla bir performans beklenemiyor, 2.0 olanlar için vergi yükü ve genelde otomatik vites olması gibi dezavantajları bulunan bu araçlar yerine, 2006-2008 aralığında Cerato 1.5 CRDİ Advence alayım, hem yakıt ve vergiden tasarruf sağlayım, hemde uygun bir performans, konfor ve güvenliğe sahip bu aracı kullanayım diyorum.

Özellikle bu aracı bilen, kullanan arkadaşlarım başta olmak üzere bilgisi ve fikri olan tüm arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum.

uye1330781
Genel Müdür
05 Temmuz 2010 18:03

100 bin km devirmiş dizeller hakkında genelde dikkatli davranılması konusunda hep uyarılar olur.. Cerato bildiğim kadarıyla 1.6 dizel 1.5 değil..ve en güçlü dizel motor sınıfında sadece onda...amcamın şirket arabasına bi kaç gün takılmıştım..Ve açıkçası beni en çok şaşırtan araç cerato oldu şimdiye dek..Daha sonra amcam kendine de aldı 2008 dizelini 20bin tl ye..ama onlar indirimli alıyorlar şirketten dolayı dışarda bu fiyata yok yanılmıyorsam.

araç konforlu yol tutuşu çok sağlam..ne hızı hissediyorsun ne de ses var içinde..hızlanması şaşırtıcı derecede süper..180-190 km hız; hız değil araba için..yani ben şok olmuştum kullandığımda..

05 Temmuz 2010 19:37

kianın dizelleri çok başarılı. yakıtta acayip cimriler. performans süper. focus titanyumda 115 hp varken ceratolar 126hp sunuyor. konfor ve yol tutuşları da çok güzel.ancak ön yargılar bu markanın tanınmasında çok etkili. türkiye piyasasına girmek öyle kolay değil. sanayide okuma yazması olmayan şero usta,kahvehanede kamyoncu halil dayı henüz bu arabaya beş para etmez diyor. önemli olan da bu :)

katsayı magduru
Daire Başkanı
05 Temmuz 2010 21:22

ulvideğilim arkadaş, bu kez uzun vadede kullanmak için alacağım bir araç olacak bir aksilik cıkmaz ise, onun icin piyasası varmış yokmuş pek önemsemeyeceğim açıkcası. arkadaşımda EX modeli var, çok hoşuma gitti araba, birde bu Advence modeli daha donanımlı bir model...

Blue Fire
Kapalı
06 Temmuz 2010 00:57

bence 10 numara araba içi geniş ferah özellikle advence modelinin donanımları eksiksiz ve yakıt tüketimi çok az kalkışlarda mükemmel araç.ayrıca fiyatı da özelliklerine göre çok iyi. allahın boş beleş renosunun yanında bu araç bedava sayılır.bi ara ben de düşünmüştüm ama yaşadığım yerde servisi falan olmadığı için alamadım şero ustayla halil dayı alma dedi bana da :)

INOVASYON
Kapalı
06 Temmuz 2010 11:52

Şero usta bu arabaların "yan sanayi" parçalarının piyasadaki durumu için ne düşünüyor acaba?

cerato
Kapalı
06 Temmuz 2010 12:56

uzun vadede adam gibi adam bi arabaya binmek istiyosan hiç düşünmeden al derim.yok arkadaş ben galerici mantığındayım,4 teker bi direksiyonu olsun ayağımı yerden kessin,zaten 5-6 ay sonra satarım diyosan hiç alma....

kk3942-2
Yasaklı
06 Temmuz 2010 14:45

hocam,

2006 model 1,5 motor,102 beygir dizel serato kullanıyorum.aracı 10 ay kadar önce 27,000 km deyken aldım.

ben belki şanslıydım,daha torpidonun yan naylonları duruyordu,küllüklerin içindekiler de.

çok arabaya bindim,inan bana bu rahatı bu sınıfta bir araçta bulamadım.

araç çok güçlü ve oturaklı.yakıt şu anda gazlı arabadan az yakıyo.

benim aracım şehirlerarası 15-16 kuruş yakarken bu şehiriçinde 20 kuruşu bulmuyo.

şu anda gazlı bi çok araç şehiriçinde 20 kuruşun üstünde yakıyomuş.

aracın içi çok geniş,oldukça rahat bir görüş dizaynı var.

araç yola yapışıyo uzun yolda,sürati hissetmiyosun.

uzun yolda 130-140 km süratte,direksiyona yapışmıyon,tek parmağın yetiyo kontrol için,güven veriyo.

piyasada tutmuyomuş,dört camı kapattın mı dış dünyayla bağın kesiliyo resmen.o kadar da sessiz. valla ben para kazanmak için almadım,ailemle bineceğim,emniyetli güvenli konforlu bir araç aradım ve bunda karar kıldım.çok da memnunum.

merak ettiğiniz bişey olursa sorun.

katsayı magduru
Daire Başkanı
06 Temmuz 2010 15:08

kk3942-2 arkadaşım, ben daha az yakıyor diye tahmin ediyordum, daha doğrusu test verilerinde daha az belirtilmiş. sizin araçta gerçekten uygun, günümüzde km düşük, temiz araç bulmak çok zor..

kk3942-2
Yasaklı
06 Temmuz 2010 15:16

hocam bir depo mazotla (55 lt.)1100 km yol.çarp böl ortaya 15 kuruş gibi bir rakam çıkıyo.daha ne olsun.

16ec913
Daire Başkanı
06 Temmuz 2010 17:18

çok iyi bi seçim yapmışsın düşük km lisinin bulmaya çalış

tolgaöğretmen
Aday Memur
04 Ağustos 2010 19:57

Biraz araştırdım cerato lar baya iyimiş. km si az olanlarda uygun fiyata bulmak mümkün. ben de almayı düşünüyorum bu aralar tercihlere cerato da girince iyice karıştı herşey. Ben de 407, Primera, Cerato, fabia arasında gidip geliyorum iyice karıştı anlayacağınız.

karadikenli_20
Aday Memur
09 Mart 2011 00:27

hocam bende kıa cerato almayı dusunuyorum debrıyaj ve lastık yanaklarının ınce olup yol tutusunun ıyı olmadıgını soyleyenler var ama benım hosuma gdıyor arac sız ne dersınız

nodaih
Şef
09 Mart 2011 19:01

yol tutuş iyiymiş kullanıcılar forumlarda öyle diyo,fiyat performans açısından iyi araç,ikinci elide fiyat olarak cazip,düşünülebilir..

arudalevent
Aday Memur
20 Haziran 2011 08:29

arkadaşlar bende 2006 model 1,5 ceratto ex aldım harika bir araç daha önce çok araba kullandım ama bunun gibi kullanımı rahat bir ara görmedim herkes focus diyor ama kesinlikle ceratto keşfedilmemiş bir araç yakıt desan yok konfor var yol tutuş bir harika 2012 de dizel çıkarsa hiç düşünmeden alacagım bir araç ama belki ben şanslıydım benim araç 58.500 de aldım sıfır ayarında 60.000 bakımını yeni yaptırdım 390.tl çıktı hangi model araçta 60 bakımı bukadar çıkar focus bi götürün bakim ne çıkacak arkadaşlar kesinlikle cerato derim hiç düşünmeye gerek yok

cerato
Kapalı
20 Haziran 2011 08:46

bende sıfır 2008 model makyajlı kasalarından almıştım...33 bin tl vermiştik kuruşu kuruşuna kadar helal olsun.zaten daha önceki arabam kia sephia ydı,ondan önceki de kia capital di...şöyle bakıyorum da dizel arabalar içinde sınıfının en iyisi...arabada dört kişi klima açık bagaj dolu 210 km hızı cok rahat görüyor.ayrıca rampada tokatladığım arabaların haddi hesabı yok...adam 105 beygir fluence denen arabaya 50 bin tl ye yakın para veriyor deli olacam yaaa....

ismailsvn
Aday Memur
30 Temmuz 2011 20:15

arkadaşlar 3 ay önce cerato 2008 1.6 crdi ex modeli aldım.arabamdan gayet memnunum 3 ayda 5bin km yol yaptım tık yok birde ankara istanbul arasını 3 saatte gidiyorum. gecen denemek için ilan verdim 27 bin tl ye 3 alıcı çıktı ama satmadım kim piyasası yok demişse yanılıştır.bu arabaları bilen bilir. sınıfının en iyi segment arabasıdır.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi