Editörler : oto-danisman-expert
19 Ağustos 2019 00:08

Dış kaynaktan subay ve astsubay alımı bitecek mi?

Başlıkta da belirttiğim gibi önümüzdeki bu alımlar son mu olacak? Araştırabildiğim kadarıyla araştırdım fakat düzgün bir kaynaktan bilgi bulamadım. Forumlarda da son olacak ve son olmayacak diyenler var. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

erdem1212
Aday Memur
19 Ağustos 2019 11:36

alımlar azalır sadece jandarmada ise jamyo açılacak diyolar

sercanjok
Aday Memur
19 Ağustos 2019 12:51

Anladım. Çok teşekkür ederim

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
19 Ağustos 2019 13:20

Son olacağını sanmıyorum

sercanjok
Aday Memur
19 Ağustos 2019 14:40

Peki teşekkür ederim cevaplar için arkadaşlar fakat bazı yerlerde Bakan Akar'ın bu sene son olacak dediğinden bahsediyorlar. Bunun videosunu veya haberini bulamadım. Bulduğum bir haberde sadece jandarma erbaş alınmayacağından bahsetmiş. Alınmayacağından bahseden arkadaşlar sanırım bu haber yüzünden böyle bir bilgi paylaşmışlar fakat erbaştan bahsediİiyor haberde

istiglaltr
Kapalı
25 Ağustos 2019 16:24

sayın komutan son olacak demiş olabilir ama o son olacak dedi diye ordudaki açık kapanacak mı? peyderpey ihraçlar gözaltılar devam ediyor, bu iş benim şahsi görüşümce 2021e kadar devam eder. 2021de kho tam kapasite mezun verince sözleşmeli alım olur eskisi gibi

sercanjok, 5 yıl önce

Peki teşekkür ederim cevaplar için arkadaşlar fakat bazı yerlerde Bakan Akar'ın bu sene son olacak dediğinden bahsediyorlar. Bunun videosunu veya haberini bulamadım. Bulduğum bir haberde sadece jandarma erbaş alınmayacağından bahsetmiş. Alınmayacağından bahseden arkadaşlar sanırım bu haber yüzünden böyle bir bilgi paylaşmışlar fakat erbaştan bahsediİiyor haberde

sercanjok
Aday Memur
25 Ağustos 2019 17:21

Efendim benim de demek istediğim o. Bu seneki alımların mezunları 2020 mezunları olacaklar. 2021'de alım olmaz mı diye sordum aslında. Dediğinizle aynı yere çıkıyor mesajınızı yanlış anlamadıysam.

istiglaltr, 5 yıl önce

sayın komutan son olacak demiş olabilir ama o son olacak dedi diye ordudaki açık kapanacak mı? peyderpey ihraçlar gözaltılar devam ediyor, bu iş benim şahsi görüşümce 2021e kadar devam eder. 2021de kho tam kapasite mezun verince sözleşmeli alım olur eskisi gibi

28 Ağustos 2019 22:30

Girebilme şansınız varsa bu sene girin. Sonra ne zaman son olacaksa olsun.

sercanjok
Aday Memur
28 Ağustos 2019 22:54

Tabi ki şansımı deneyeceğim fakat kpss puanıma güvenmediğim için kazanamayacağımı düşünüyorum. O yüzden seneye de olur mu diye bi sorayim dedim kpssye bu sefer düzenli bir şekilde hazırlanmak için

ridvansimsek06
Kapalı
29 Ağustos 2019 05:39

Dış kaynaklardan bu kadar yüklü alım olmaz artık ilerleyen zamanlarda . Zaten ihraçlardan dolayı bu kadar yüklü alımlar oldu .

sercanjok
Aday Memur
29 Ağustos 2019 19:04

Peki çok teşekkür ederim cevabınız için.

31 Ağustos 2019 00:02

Ordu mensubu olarak söylüyorum tsk da alımlar. Hiç bi zmaan bitmez ama kontenjanlarda azalma olur

sercanjok
Aday Memur
31 Ağustos 2019 14:43

Anladım. Bu cevabınız çok mutlu etti beni, teşekkür ediyorum

neo123558
Aday Memur
31 Ağustos 2019 15:16

eger norvec isvec gibi veyahut dunyanin odaginda olmayan kendi yaginda kavrulan bir ulke olsaydik alim olmazdi , gecen haberde 17 bin kusur kisi ihrac edildi diyor, bedelli geldi , emekli olanlar oldu , Allah rahmet eylesin şehitlerimiz oldu gazilerimiz oldu , alımın bitmesi en son dusunulecek sey , en kotu ihtimalle subay duzeyinde alim olmaz astsubay uzman cavus duzeyinde olur , ama kesin olur
Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi