Editörler : supporters.
16 Mayıs 2020 18:42

Pandemi Dönemi Öğretim Görevlisi/Üyesi Alımı

Arkadaşlar merhaba,

Pandemi dönemi yayınlanan ilanlara başvuran var mı?

Sınavlar nasıl yapılacak?

Başka illerde olan üniversitelere sınav için gitmek gerekirse izin alarak mı gidilecek?

Yoksa online sınav ve mülakat yapılır mı?

Bu dönemde tecrübe edinenler yardım edebilir mi?

aaabbbxx
Şef
17 Mayıs 2020 11:13

Hocam bazı üniversiteler alım yapıyor. Gidenler seyahat izin belgesi alarak gidiyorlar. Online sınav yapan duymadım hiç. Valilikten izin çıkıyormuş sınava gireceğinize dair bir belge gösterdiğinizde.

brnkt
Kapalı
18 Mayıs 2020 04:43

merhaba hocam pandemi başlamadan hemen önce başvurmuştum, sınav ertelenmedi. sınav zamanı gelince seyahat izin kurulundan iznimi alıp özel aracımla sınava gittim. ayrı ayrı oturtarak normal yazılı sınava tabi tutulduk. başka bir üniversite ise ertelemişti. geçenlerde arayıp yeni tarihi belirttiler.

lkmlk
Aday Memur
18 Mayıs 2020 13:24

Teşekkür ederim hocam.

Atama olduğu takdirde kaç gün içinde göreve başlamak gerekiyor?

Bilginiz var mıdır?

aaabbbxx, 4 yıl önce

Hocam bazı üniversiteler alım yapıyor. Gidenler seyahat izin belgesi alarak gidiyorlar. Online sınav yapan duymadım hiç. Valilikten izin çıkıyormuş sınava gireceğinize dair bir belge gösterdiğinizde.

lkmlk
Aday Memur
18 Mayıs 2020 13:26

Anladım hocam teşekkür ederim.

İzni nasıl çıkardınız?

İzni olanlar uçak ya da otobüsle seyahat edebiliyor mu?

brnkt, 4 yıl önce

merhaba hocam pandemi başlamadan hemen önce başvurmuştum, sınav ertelenmedi. sınav zamanı gelince seyahat izin kurulundan iznimi alıp özel aracımla sınava gittim. ayrı ayrı oturtarak normal yazılı sınava tabi tutulduk. başka bir üniversite ise ertelemişti. geçenlerde arayıp yeni tarihi belirttiler.

brnkt
Kapalı
19 Mayıs 2020 01:09

Hocam atama için beni kasıtlı olarak beklettiler ve yök ün tedbir süresi olduğunu söylediler ama tam maaş gününe denk getirdiler. sonuç açıklandıktan sonra 15 gün belge teslim süresi var. o sürede gidip belgelerimi teslim ettim sözleşme imzaladım fakat gelin görün ki tarihi değiştirdiler ve sebep de yök kaynaklı dediler tamam dedim. personel dair başkanlığı ile iletişimde olmak gerek.

lkmlk, 4 yıl önce

Teşekkür ederim hocam.

Atama olduğu takdirde kaç gün içinde göreve başlamak gerekiyor?

Bilginiz var mıdır?

brnkt
Kapalı
19 Mayıs 2020 01:14

bu mesajınızı yeni gördüm hocam, sınava hak kazandığınızı gösteren belgenin çıktısını alıp izin kuruluna gidiyorsunuz durumu anlatıyorsunuz ve başvuru gününün gecesinden itibaren (örneğin 19 mayıs öğlen 13:00 da başvuru yaptınız, izin çıkarsa 19 mayıs 00.00 dan itibaren 72 saat) 72 saatlik izniniz oluyor. bazı yerlerde otobüsler olabildiğini duydum ama ben özel aracım için izin aldım ve 12 saat yol gittim. Taksici ayarlarsanız onlar da km ye göre ücret çıkarıyor ve o şekilde gidip gelebiliyorsunuz. Şimdiden kolay gelsin hocam bu zamanda uçaksız, otobüssüz gerçekten çok zor, gittiğim bir üniversiteye sitem ettim ancak senato kararı dediler. Malesef zor durumda bırakılıyoruz..

lkmlk, 4 yıl önce

Anladım hocam teşekkür ederim.

İzni nasıl çıkardınız?

İzni olanlar uçak ya da otobüsle seyahat edebiliyor mu?

lkmlk
Aday Memur
19 Mayıs 2020 02:57

Kazandığınızı anlıyorum hocam. Hayırlı olsun.

Şu ara karışık olacak anlaşılan hakkımızda hayırlısı. Teşekkür ederim.

brnkt, 4 yıl önce

Hocam atama için beni kasıtlı olarak beklettiler ve yök ün tedbir süresi olduğunu söylediler ama tam maaş gününe denk getirdiler. sonuç açıklandıktan sonra 15 gün belge teslim süresi var. o sürede gidip belgelerimi teslim ettim sözleşme imzaladım fakat gelin görün ki tarihi değiştirdiler ve sebep de yök kaynaklı dediler tamam dedim. personel dair başkanlığı ile iletişimde olmak gerek.

lkmlk
Aday Memur
19 Mayıs 2020 03:00

Otobüs ve uçak var görünüyor fakat ilerleyen günlerde ne olacağı belli olmuyor durumlar malum. Araçla gitmekte şanslısınız. Sınava çağrılırsak bir yol bulacağız artık. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

brnkt, 4 yıl önce

bu mesajınızı yeni gördüm hocam, sınava hak kazandığınızı gösteren belgenin çıktısını alıp izin kuruluna gidiyorsunuz durumu anlatıyorsunuz ve başvuru gününün gecesinden itibaren (örneğin 19 mayıs öğlen 13:00 da başvuru yaptınız, izin çıkarsa 19 mayıs 00.00 dan itibaren 72 saat) 72 saatlik izniniz oluyor. bazı yerlerde otobüsler olabildiğini duydum ama ben özel aracım için izin aldım ve 12 saat yol gittim. Taksici ayarlarsanız onlar da km ye göre ücret çıkarıyor ve o şekilde gidip gelebiliyorsunuz. Şimdiden kolay gelsin hocam bu zamanda uçaksız, otobüssüz gerçekten çok zor, gittiğim bir üniversiteye sitem ettim ancak senato kararı dediler. Malesef zor durumda bırakılıyoruz..

lkmlk
Aday Memur
26 Mayıs 2020 11:45

Hocam atamanız yapıldı mı?

Bu dönem geciktirecekler mi her şeyi merak ediyorum.

brnkt, 4 yıl önce

milana
Aday Memur
28 Mayıs 2020 00:58

Merhaba Hocalarım,

milana
Aday Memur
28 Mayıs 2020 01:02

Merhaba Hocalarım,

Ben İstanbul'da açılan bir öğretim üyesi kadrosuna başvurmak istiyorum. Sınav da yok sadece cd teslim edilecek ama şahsen başvuru zorunlu yazılmış. İstanbul'a giriş çıkışlar da yasak, bu durumda gitmekte pek içime sinmiyor, sadece cd teslim etmek için bana izin verilecek mi ondan da emin değilim.

Bu konuda ne yapmam gerekiyor, bilgisi olan var mı acaba?

Akoronavirus
Yasaklı
28 Mayıs 2020 04:51

Merhabalar, Pandemi dönemi başvuruları için kurumun yetkili Personel Daire Başkanlığınca bilgi alınabilir. Ve eğer öğretim görevlisi alımı ise direkt kadro açılan yüksekokul/fakülteye kargo ile evraklar gönderilebiliyor. Bu konuda bir ortak uygulama zorunluluğu yok ama özel üniversiteler özellikle şahsi başvuru isteyebiliyor.
milana, 4 yıl önce

Merhaba Hocalarım,

Ben İstanbul'da açılan bir öğretim üyesi kadrosuna başvurmak istiyorum. Sınav da yok sadece cd teslim edilecek ama şahsen başvuru zorunlu yazılmış. İstanbul'a giriş çıkışlar da yasak, bu durumda gitmekte pek içime sinmiyor, sadece cd teslim etmek için bana izin verilecek mi ondan da emin değilim.

Bu konuda ne yapmam gerekiyor, bilgisi olan var mı acaba?

milana
Aday Memur
28 Mayıs 2020 10:45

Devlet üniversitesinde öğretim üyesi ilanı Hocam.

Posta yolu ile başvurular kabul edilmeyecektir diye özellikle yazılmış, kuruma sorsam da farklı bir bilgi edinemeyeceğim.

Yüksek ihtimalle bir kişi için açıldı o yüzden şahsen başvuru istiyor diye düşündürdü ama birisine özel olmama ihtimali için ben başvurmak istiyorum. Şu an İstanbul'a giriş olmadığı için başvuruyu posta yolu ile kabul etmek zorundalar diye düşünüyorum, bununla ilgili bir karar alınmıştır belki, birilerinin haberi vardır diye sormak istedim.

Akoronavirus, 4 yıl önce
Merhabalar, Pandemi dönemi başvuruları için kurumun yetkili Personel Daire Başkanlığınca bilgi alınabilir. Ve eğer öğretim görevlisi alımı ise direkt kadro açılan yüksekokul/fakülteye kargo ile evraklar gönderilebiliyor. Bu konuda bir ortak uygulama zorunluluğu yok ama özel üniversiteler özellikle şahsi başvuru isteyebiliyor.

lkmlk
Aday Memur
31 Mayıs 2020 19:50

Merhaba hoca, yasaklar kalktı.

Başvuru zamanı geçmemiştir umarım.

Siz yine de şansınızı deneyin.

milana, 4 yıl önce

Devlet üniversitesinde öğretim üyesi ilanı Hocam.

Posta yolu ile başvurular kabul edilmeyecektir diye özellikle yazılmış, kuruma sorsam da farklı bir bilgi edinemeyeceğim.

Yüksek ihtimalle bir kişi için açıldı o yüzden şahsen başvuru istiyor diye düşündürdü ama birisine özel olmama ihtimali için ben başvurmak istiyorum. Şu an İstanbul'a giriş olmadığı için başvuruyu posta yolu ile kabul etmek zorundalar diye düşünüyorum, bununla ilgili bir karar alınmıştır belki, birilerinin haberi vardır diye sormak istedim.

lkmlk
Aday Memur
31 Mayıs 2020 19:52

Bu dönem atanıp göreve başlayan var mı?

brnkt
Kapalı
01 Haziran 2020 15:41

yeni gördüm hocam özür dilerim. Atamam yapıldı şu süreçte online eğitimle devam ediliyor. Şimdilik düzenlemeleri ve maaş gününü bekliyorum. Sizin için de hayırlısı olsun..

lkmlk, 4 yıl önce

Hocam atamanız yapıldı mı?

Bu dönem geciktirecekler mi her şeyi merak ediyorum.

Someone0606
Memur
01 Haziran 2020 16:43

güvenlik soruşturması ne kadar sürüyor bilginiz var mi?

lkmlk
Aday Memur
01 Haziran 2020 23:13

Tebrik ederim hocam. Anladım hocam. Sağolun

Ön değerlendirme sonucunu bekliyorum.

brnkt, 4 yıl önce

yeni gördüm hocam özür dilerim. Atamam yapıldı şu süreçte online eğitimle devam ediliyor. Şimdilik düzenlemeleri ve maaş gününü bekliyorum. Sizin için de hayırlısı olsun..

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi