Editörler : crops35
11 Şubat 2020 16:35

Lisans diplomamı iptal edebilir miyim?

2 tane önlisans mezunuyum Aöf'te kenarda kalsın diye bir lisans bölümü okuyodum vizeye girip finale girmedim mezun olmamak için. Ancak vize puanım çok yüksek geldiği için finale girmeden mezun oldum. ONLISANS DIPLOMAM YANIYOR. bir bilgisi olan var mı??

Ömür Manas
Aday Memur
11 Şubat 2020 16:52

geçmiş olsun artık lisans mezunusunuz

Slymnctnkya
Memur
11 Şubat 2020 16:54

Daha önce böyle bişeyle karşılaştınız mı sizin yorumunuz mu
Ömür Manas, 4 yıl önce
geçmiş olsun artık lisans mezunusunuz

Ömür Manas
Aday Memur
11 Şubat 2020 17:41

arkadaşım aynı durumda mezun oldu aisten bilgileri güncelle dememişti önlisans gözüküyordu sistem kendi güncellemiş önlisanstan giremedi sınava
Slymnctnkya, 4 yıl önce
Daha önce böyle bişeyle karşılaştınız mı sizin yorumunuz mu

Slymnctnkya
Memur
11 Şubat 2020 18:14

Onu biliyorum saçma bir düzenlemeyle en üst kademeden sınava girebiliyoruz sadece! sanki diğer onlisanlari hiç okumamışız gibi! benim sorduğum lisansı hep silmek yani diplomam hiç olmasın lisans mezuniyetimi bir şekilde yakamıyor muyum
Ömür Manas, 4 yıl önce
arkadaşım aynı durumda mezun oldu aisten bilgileri güncelle dememişti önlisans gözüküyordu sistem kendi güncellemiş önlisanstan giremedi sınava

Xdifficult
Aday Memur
12 Mart 2020 17:05

fazla hırs 2 önlisans 1 lisans mezunu yapmış. Lisans kpss sana merhaba diyor :D

memurlu16
Aday Memur
15 Mart 2020 11:10

Yapamazsın.ben harç yatırmadım garanti olsun diye

mehmet-0101
Memur
15 Mart 2020 18:16

oda garanti değil arkadaş 2 ders kalmişti dersleri kaldirdilar intibak yaptılar otomatik mezun oldu çocuk

memurlu16, 4 yıl önce

Yapamazsın.ben harç yatırmadım garanti olsun diye

mikado411
Kapalı
17 Mart 2020 13:30

Askerlik sorunu ortadan kalktı artık lisans mezunu olmak akıl kârı değil.

Hümüş
Kapalı
17 Mart 2020 14:49

Bu devirde cok okuyana ekmek yok.onlisans hangi bolumlerdi?

huseyin630
Memur
18 Mart 2020 09:20

ayni durum bendede var .bir ders biraktim onuda kaldirdilar suan istege bagli olarak aldim bir donem gecerli .keske zorunlu olsaydi hep uzatirdim

cepgoz
Aday Memur
18 Mart 2020 13:41

Aöf tek ders bıraktım kpss lisans ve ön lisans girebilirmiyim

18 Mart 2020 13:57

Lisansa girebilirsin ama onlisansa giremezsin eger onlisans bolumune kayit yaptirmadiysan

Bu arada bu alta yazdigim sana degil kardesim ustte serzeniste bulunan arkadasa yok sacma bi yasayla lisans meunlari onlisans kpss ye giremiyomus yapma ya pasam emredersiniz bi de girseydiniz di mi ??! Yok oyle yagma iyi o zaman ben de lisansa ya da ortaogretime gireyim ne dersiniz?? Peki onlisans okuyan milyonlar ve sinava giren binlerce gencin hakkini kim koruyacak adam koca koca lisans bolumlerini bitirecek heee sonra gelecek 2 yillik onlisans ogrencileriyle sinava girecek onun onune gececek hakkini yiyecek var mi boyle bir sey ya.. Gayet de adil ve olmasi gereken bir yonetmelik bu herkesin hakkini koruyan adil bi sistem sen aglamaya devam edebilirsin kardesim buraya ikidir yazip durman durumu degistirmeyecek

cepgoz, 4 yıl önce

Aöf tek ders bıraktım kpss lisans ve ön lisans girebilirmiyim

Hümüş
Kapalı
18 Mart 2020 14:52

Ben bu durum yuzunden son donem okulu birakip alimi iyi olan onlisans bolumune kayit olmustum.ama soyle de bi durum var ki lisans mezunlari onlisans sinavina da girebilir durumda olsa onlisans mezunlari bosuna onlisans olarak kalmis olacak.lisans mezunlari hem lisans hem onlisanstan tercih edebilecek olup onlisanslar sadece onlisanstan tercih yapabilir durumda olurdu.bu da milletin onunu kesmek oluyo.

elektroniktek, 4 yıl önce

Lisansa girebilirsin ama onlisansa giremezsin eger onlisans bolumune kayit yaptirmadiysan

Bu arada bu alta yazdigim sana degil kardesim ustte serzeniste bulunan arkadasa yok sacma bi yasayla lisans meunlari onlisans kpss ye giremiyomus yapma ya pasam emredersiniz bi de girseydiniz di mi ??! Yok oyle yagma iyi o zaman ben de lisansa ya da ortaogretime gireyim ne dersiniz?? Peki onlisans okuyan milyonlar ve sinava giren binlerce gencin hakkini kim koruyacak adam koca koca lisans bolumlerini bitirecek heee sonra gelecek 2 yillik onlisans ogrencileriyle sinava girecek onun onune gececek hakkini yiyecek var mi boyle bir sey ya.. Gayet de adil ve olmasi gereken bir yonetmelik bu herkesin hakkini koruyan adil bi sistem sen aglamaya devam edebilirsin kardesim buraya ikidir yazip durman durumu degistirmeyecek

18 Mart 2020 17:32

Aynen dediklerine katiliyorum.. Gel de laf anlat "bazilarina" yok soyle boyle zaten suan artik onlisansin da lisanstan farki yok genel olarak tum bolumlerde alim azaldi ama olsun yine de her sinava gireyim sec begen al yapayim zihniyetindekilere firsat vermiyor bari yasalar..

Hümüş, 4 yıl önce

Ben bu durum yuzunden son donem okulu birakip alimi iyi olan onlisans bolumune kayit olmustum.ama soyle de bi durum var ki lisans mezunlari onlisans sinavina da girebilir durumda olsa onlisans mezunlari bosuna onlisans olarak kalmis olacak.lisans mezunlari hem lisans hem onlisanstan tercih edebilecek olup onlisanslar sadece onlisanstan tercih yapabilir durumda olurdu.bu da milletin onunu kesmek oluyo.

cepgoz
Aday Memur
18 Mart 2020 19:20

Kardeş ben ön lisans mezunuyum aöf 4. sınıfta tek ders bıraktım şimdi kpss lisans girebilirmiyim ve sınava girersem ön lisans kpss da girebilirmiyim

ormanci0652
Memur
28 Mart 2020 20:35

sen onun üstüne soğuk bir su iç artık lisans mezunusun lisans kpssye girebilirsin

cepgoz
Aday Memur
28 Mart 2020 21:45

Kim ne suyu içiyor

Ahmoahmet
Aday Memur
28 Mart 2020 23:05

Mayıs 2018 den sonra liranstan mezun olduysan ve on lisans mezuniyetinde varsa sadece bir sinava tek girebilirsin ya onlisans yada lisans

huseyin630
Memur
30 Mart 2020 01:09

misal bende de ayni durum var buyuk ihtimal temmuz gibi lisans mezun olacam onlisans mezuniyetim var ama on lisanstn girmek istiyorum
Ahmoahmet, 4 yıl önce

Mayıs 2018 den sonra liranstan mezun olduysan ve on lisans mezuniyetinde varsa sadece bir sinava tek girebilirsin ya onlisans yada lisans

Ahmoahmet
Aday Memur
30 Mart 2020 17:52

Ön lisanstan girebilirsiniz hocam

huseyin630, 4 yıl önce
misal bende de ayni durum var buyuk ihtimal temmuz gibi lisans mezun olacam onlisans mezuniyetim var ama on lisanstn girmek istiyorum
Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi