Editörler : "eskiyara"Pangaea
09 Ağustos 2020 21:55

Pdr bitti mi ?
6.500 öğrenci alıyor her yıl. Mezun sayısı artıyor. atanmak çok zor mu ? seçmeli miyim ?

ulubahtlıı
Kapalı
09 Ağustos 2020 22:52

Good luck!

savcıı
Şube Müdürü
10 Ağustos 2020 02:52

Bitmedi ama can çekiştigini soyleyebilirim.2 yegenim 2 yildir atanamiyor.80 ustu puan alirsan kpss den atanirsin.zor degil yani.

Tercih202
Aday Memur
10 Ağustos 2020 03:02

Türkçe öğretmenliği mi pdr mi sizce
savcıı, 4 yıl önce

Bitmedi ama can çekiştigini soyleyebilirim.2 yegenim 2 yildir atanamiyor.80 ustu puan alirsan kpss den atanirsin.zor degil yani.

10 Ağustos 2020 09:08

Türkçe zor ataması azalıyor soruları zorlaşiyor edebiyat öğretmenliği sınavında sorulan sorular gibi ayrıntılaşıyor ne pdr ne Türkçe en iyisi sınıf derim zaren pdr yazacak puanın varsa sınıf öğretmenliği de yazabilirsin

Tercih202, 4 yıl önce
Türkçe öğretmenliği mi pdr mi sizce
10 Ağustos 2020 09:10

Sınıfın ataması hiçbi zaman bitmez bundan 10 yıl once de ataması en iyi branş sınıftı şimdi de sınıf

Tercih202
Aday Memur
10 Ağustos 2020 10:51

Ben sosyal bilgiler okuyorum. çap yapacağım ve 2 seçeneğim var birisini seçmek zorundayım
alfie summerfield, 4 yıl önce

Türkçe zor ataması azalıyor soruları zorlaşiyor edebiyat öğretmenliği sınavında sorulan sorular gibi ayrıntılaşıyor ne pdr ne Türkçe en iyisi sınıf derim zaren pdr yazacak puanın varsa sınıf öğretmenliği de yazabilirsin

Kayaçç
Şef
10 Ağustos 2020 11:11

Bence de sınıf öğretmenliği yazılmalı. Türkçe ve edebiyat gibi branşlar resmen okulun zabıt katipliği. Her türlü organizasyonda okul idaresi kapınızı çalar. Sunuculuk, yazmanlık, yarışmalar(kompozisyon, şiir, resim.. vs) pdr için bir şey diyemem. Odanızda çalışıyorsunuz. İdareyle dirsek temasınız daha fazladır.

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
11 Ağustos 2020 01:56

okeye dönüyor

Tercih202
Aday Memur
11 Ağustos 2020 12:45

nasıl yani
dundarbeyguneribey, 4 yıl önce

okeye dönüyor

Pskghakan
Şef
11 Ağustos 2020 17:33

Bence sadece atama olarak bakılmamalı. Sırf atamam olsun diye sınıf öğretmenliği okunmaz. Sınıf öğretmenliği bence çok iğrenç bir meslek. Ama tabii siz bilirsiniz. Çap yapacaksanız pdrden yapmanız en mantıklı olur. En azından p3 puan türüyle de atanabileceğiniz alanlarınız olur.

Adalet bakanlığına pedagog olarak atanabilirsiniz

Aile ve sosyal politikalar bakanlığına öğretmen ve asdep personeli olarak atanabilirsiniz.

Danışma merkezlerinde çalışabilirsiniz.

Klinik psikolojide yüksek lisans yapabilirsiniz.

Alacağın eğitim için bile sadece pdr yazılır.

Dersleri eğlencelidir ve insana hitap etmektedir.

Yüksek lisansa başvuru yaparken eğitim bilimleri alanında yüksek lisansa kabulünüz daha kolayolur.

Birçok üniversite pdr mezunu olmayı şart koşuyor.

Ve ben pdr sınıf ve okul öncesi dışında eğitim bilimlerinden yüksek lisans yapan duymadım.

Türkçe okumadım ama 2 yıl edebiyat okumuş birisi olarak dersleri çok sıkıcı ve zordur.

Kaldı ki MEB atamaları belli olmuyor bir sene birisi iyi olur bir sene birisi. Değişiyor yani.

Türkçe olursan sadece Türkçe öğretmenliği için atanmaya çalışırsın.

Ha şu var pdrciler başarılı seviyeleri yüksek atanmak o nedenle zor oluyor. Bu anlamda baktığımızda Türkçe bi tık daha iyi olabilir :)

Pskghakan
Şef
11 Ağustos 2020 17:35

Ve şu an bitmedi diyebileceğimiz bir tıp var. Diş hekimleri bile isyanda. mezun olur olmaz iş Olmuyo

Joe Dalton
Daire Başkanı
11 Ağustos 2020 17:38

Atama olarak bakarsak. Bu gibi tahminleri yapmak için üniversite taban puanlarına da bakmak lazım. Arkadaşın dediği gibi bitmemiş ama can çekişiyor: https://www.universitego.com/pdr-rehberlik-ve-psikolojik-danismanlik-2020-taban-puanlari-ve-basari-siralamalari/

Joe Dalton
Daire Başkanı
11 Ağustos 2020 17:40

Sözel puanın iyiyse Özel Eğitim Öğretmenliği şimdilik güzel.

Pskghakan
Şef
11 Ağustos 2020 17:43

Var mi can çekişmeyen?

Kaldı ki üniversite puanları da değişken.

Sözelden alan bölümlerin puanları tabii ki daha yüksektir :D

Joe Dalton, 4 yıl önce

Atama olarak bakarsak. Bu gibi tahminleri yapmak için üniversite taban puanlarına da bakmak lazım. Arkadaşın dediği gibi bitmemiş ama can çekişiyor: https://www.universitego.com/pdr-rehberlik-ve-psikolojik-danismanlik-2020-taban-puanlari-ve-basari-siralamalari/

Joe Dalton
Daire Başkanı
11 Ağustos 2020 17:45

Her dönem bir bölüm parlıyor, sonra sönüyor. Eskiden PDR'nin 60 KPSS ile atandığını hatırlıyorum. Ona bakarak yorumladım.

Pskghakan
Şef
11 Ağustos 2020 17:57

PDR hala işe yerleştirme oranına bakıldığı zaman oldukça iyi bi yerde. Sadece öğrenci başarısı yüksek olduğu için 60 la atanılmıyor o kadar. Zaten birçok yere kontenjan açılması nedeniyle vesınav sisteminin değiştirilmesi nedeniyle de puanlar düşük gözüküyor olabilir.

2017de 40 binle kapatan psikoloji 2018 de 80 binle kapattı.

Kendimden biliyorum.

Çünkü ygs lys sınav sisteminden ayt tyt sınav sistemine geçildiği için :)

Bu durum sözeli çok etkilemedi çünkü bu sistemle fen öğrencileri eşit ağırlık öğrencilerinin hep önüne geçti Ama eşit ağırlıktan tercih yapmadı.

Fen öğrencileri matematik çözdüğü için sözel öğrencilerin önüne geçmedi.

Tercih202
Aday Memur
11 Ağustos 2020 19:36

uzun uzun açıklamışsınız teşekkür ediyorum. Ama bu kadar mezun verirken seçmek sizce mantıklı olur mu ? açık fazla var bazı rehber öğretmenler birden fazla okulda görevlendiriliyor. Ama buna rağmen atama az
Pskghakan, 4 yıl önce

PDR hala işe yerleştirme oranına bakıldığı zaman oldukça iyi bi yerde. Sadece öğrenci başarısı yüksek olduğu için 60 la atanılmıyor o kadar. Zaten birçok yere kontenjan açılması nedeniyle vesınav sisteminin değiştirilmesi nedeniyle de puanlar düşük gözüküyor olabilir.

2017de 40 binle kapatan psikoloji 2018 de 80 binle kapattı.

Kendimden biliyorum.

Çünkü ygs lys sınav sisteminden ayt tyt sınav sistemine geçildiği için :)

Bu durum sözeli çok etkilemedi çünkü bu sistemle fen öğrencileri eşit ağırlık öğrencilerinin hep önüne geçti Ama eşit ağırlıktan tercih yapmadı.

Fen öğrencileri matematik çözdüğü için sözel öğrencilerin önüne geçmedi.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi