Editörler : Pangaea
07 Mayıs 2019 20:33

Dolar ve enflasyon konusu kisa vadede degismez de alimlar konusunda belli olmaz kardesim ya bburasi turkiye bakarsin seneye erken secim olur agzina kadar doldururlar kurumlari kadro verip. Sabir isi bu is birazda. Krizin oldugu yerde de tokinin yaptigi 50 bin konut icin 636 bin talep geldi aciklamasi olmazdi bide murat kurum daha dun dedi. millette para var demek ki insaata yatirmak icin

Heybetlimühendis, 5 yıl önce
Olan yine ins muhlere oldu.Yazin dolarin seyri normale donse ozel sektor istihdam arttiracakti.Ama bu noktadan sonra enflasyon bile düşse insaat sektörü bu dolarla yine canlanmaz.Inssat sektoru istihdaminin artmasi icin enflasyonun 12-13, dolarin ise 4,80 olmasi gerekir ki , simdilik imkansiz bu durum.

Heybetlimühendis
Şube Müdürü
07 Mayıs 2019 21:42

Hocam o konutlari yapacaklar ama.ne zaman? Talep toplama donemi bitti. Ama yarin temeli atilir mi sence? Bence seneye bile temeli atilmaz.ins yanilirim.50 bin konut yerine kamuya 1000 ins Müh alimini yeglerim.Gercektenpiyasa o kadar daraldi ki .Zaten bu muhendisledi csb almalidir.Su an en cok acigi ooan kurum csb dir.
Cirakmiskin, 5 yıl önce

Dolar ve enflasyon konusu kisa vadede degismez de alimlar konusunda belli olmaz kardesim ya bburasi turkiye bakarsin seneye erken secim olur agzina kadar doldururlar kurumlari kadro verip. Sabir isi bu is birazda. Krizin oldugu yerde de tokinin yaptigi 50 bin konut icin 636 bin talep geldi aciklamasi olmazdi bide murat kurum daha dun dedi. millette para var demek ki insaata yatirmak icin

08 Mayıs 2019 11:19

Ortada proje yoksa csb niye bin muhendis alsin hocam. Bu kadar talep varken devlet de karsilamak icin yatirim yapar. Hem devlet kazanir hem millet hem istihdam bekleyenler

Hocam o konutlari yapacaklar ama.ne zaman? Talep toplama donemi bitti. Ama yarin temeli atilir mi sence? Bence seneye bile temeli atilmaz.ins yanilirim.50 bin konut yerine kamuya 1000 ins Müh alimini yeglerim.Gercektenpiyasa o kadar daraldi ki .Zaten bu muhendisledi csb almalidir.Su an en cok acigi ooan kurum csb dir.

Mühendis3207
Aday Memur
08 Mayıs 2019 11:29

94 puanla giremeyen adam tamamen kişisel olarak tercih vermemesinden kaynaklı yoksa 91,8 e kadar düştü ilk merkezi
İnşaatmühendisi67, 5 yıl önce

Katılıyorum nasil iletisime gecebiliriz ki en yüksek puanlarla atanamayan insaat muhendisleri haber yapilmali. 94 puanla giremeyen adam var hic biryere kimlere haber vermeliyiz haber icin.

Heybetlimühendis
Şube Müdürü
08 Mayıs 2019 12:02

Zaten calismalara 93-92 puanlilar katilmiyor yani katiliyorda cok az katiliyor.94 puanli adam kilini kiprdatmaz cunki bu atamada gidecek.Ama hem 92 hem de 93 puanlilar endiseli olacaktir.

rasitcelik
Kapalı
08 Mayıs 2019 20:04

artık rüyalarıma giriyor şu olaylar. 90 puanla da atanamayacaksak vay halimize

08 Mayıs 2019 20:21

hic bi yere mi onay cikmiyo mu anlamiyorum hadi bizi gectim. Adalet bakani 15 bin personel alacaz diyeli aylar gecti saglik bakani desen oyle tarim bakanindan aylardir atama bekleniyo yok yok yok. Yokluk icinde herkes maalesef. Ormana 5 bin kisi alincak diyeli bi bucuk ay gecti o bile yayinlanmadi maliyeden onay ciktigi halde

Cirakmiskin, 5 yıl önce

Ortada proje yoksa csb niye bin muhendis alsin hocam. Bu kadar talep varken devlet de karsilamak icin yatirim yapar. Hem devlet kazanir hem millet hem istihdam bekleyenler

rasitcelik
Kapalı
08 Mayıs 2019 20:44

bilmiyorum belki hatalı mantık yürütmedir benimki de; bu, yeni maliye bakanının zeka ürünü gibi duruyor. birkaç ay (belki de 1 sene) onay vermeyelim ordan kar ederiz mantığıyla yapılmış gibi hissediyorum nedense.

Cirakmiskin, 5 yıl önce

hic bi yere mi onay cikmiyo mu anlamiyorum hadi bizi gectim. Adalet bakani 15 bin personel alacaz diyeli aylar gecti saglik bakani desen oyle tarim bakanindan aylardir atama bekleniyo yok yok yok. Yokluk icinde herkes maalesef. Ormana 5 bin kisi alincak diyeli bi bucuk ay gecti o bile yayinlanmadi maliyeden onay ciktigi halde

08 Mayıs 2019 22:16

Valla olabilecek bisey yani bu kadar bolume kadro cikmamasi tesaduf olamaz

rasitcelik, 5 yıl önce

bilmiyorum belki hatalı mantık yürütmedir benimki de; bu, yeni maliye bakanının zeka ürünü gibi duruyor. birkaç ay (belki de 1 sene) onay vermeyelim ordan kar ederiz mantığıyla yapılmış gibi hissediyorum nedense.

08 Mayıs 2019 22:27

Valla birlik olup çabalamaktan başka çaremiz kalmadi mekeziye kadar

08 Mayıs 2019 22:43

Aynen oyle her gecen gun daha kalabalik olmamiz lazim. Sadece forumda basliklari okuyarak haber aliyim diye dusunmekle olmuyo etkimnlklere katilim sart

08 Mayıs 2019 23:45

Burdan ve sosyal medyadan yazarak baslayabilir herkes sesimizi duyurmaya

Heybetlimühendis
Şube Müdürü
09 Mayıs 2019 00:04

Ben de twiter calismalrini destekledim.Ama artik daha yeni daha yaratici bir fikir bulmaliyiz.Twiterdan baska bir yol.Aklima gelen iki fikir var aslinda ama buradan yazmak hos olmaz.Hem twiter icin bi fikrim var, hemde daha fazla kadro için nacizane.
09 Mayıs 2019 12:46

Bu konularla uğraşan arkadaslarimiz var hocam onlara yaz hocam. Fikirleri büyütmek lazim.

Heybetlimühendis
Şube Müdürü
09 Mayıs 2019 12:47

Fikrimi cirakmisin arkadasimla paylastim.sonuc getirir kabul gorur ins.
İnşaatmühendisi67, 5 yıl önce

Bu konularla uğraşan arkadaslarimiz var hocam onlara yaz hocam. Fikirleri büyütmek lazim.

09 Mayıs 2019 13:27

dedim hocam da pek oralı olan olmadı

Heybetlimühendis
Şube Müdürü
09 Mayıs 2019 16:32

Ezbere kadro istyorlar demek.Farkli dusunceler uretilmedikce inssat mühendisleri kaybetmeye mahkumdur.
Cirakmiskin, 5 yıl önce

dedim hocam da pek oralı olan olmadı

09 Mayıs 2019 17:20

Birlik olup kazanacağız.

09 Mayıs 2019 17:27

Senin dediklerin daha oncede gundeme geldi zaten de sonut bisey olmadi gel gruba katil sende konus

Ezbere kadro istyorlar demek.Farkli dusunceler uretilmedikce inssat mühendisleri kaybetmeye mahkumdur.
09 Mayıs 2019 20:59

memurlar netin yüksek puanlarla atanamayan inşaat mühendislerini haber yapması içi ne yapmalıyız

Toplam 222 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi